Derdim kendimle: Keyfime, rahatıma çok düşkünüm.

O kahveyi eşinizle içseniz daha zevkli hale gelmez mi o an mesela.gerçekten merak ettiğim için soruyorum.
Canım biz esimle de süper egleniyor birlikte çok güzel vakit geçiriyor birlikte Kahveler içiyoruz. Fakat benim eşim en gec 12 ye kadar dayanır uykusu gelir hemen.bende çok geç yatarım ogrencilikten kalma eski bir alışkanlık. Şuan 3 aylık bir bebeğim ve 8 yaşında bir kızım var.ve okadar yoruluyorum ki bazen herkes uyuyunca kendime anca kavusuyorum. Butungun çocuklarla kendime 5 dk ayıramiyorum. Yani esimle hersey yolunda ve cok güzel bu benim kendi özel alanım sadece.herkes kendiyle vakit geçirmeyi sever ben daha çok seviyorum sanırım.

Bende boyleydim bir ara .sebebi de çok kalabalık ortamlardaydim ev ortamida kalabalikti.okul stres sinavlar sürekli bir yere yetisicem şunu da yapmaliyim mesela.o his.bir huzursuzluk skilma kafa dinleme isteği .ben kendimin sirf bu yüzden bir hafta boyunca cep telimi kapattim bilgisayardan netede girmedim.doğru düzgün odamdanda cikmadim sürekli film izliyor uyuyor yemek yiyor duş WC vs.boyle kendimle vakit geçirdim.disari ciktigimda sanki ülke degistirmisim gibi hissetmistim.o telaş insanların kosusturmasi vb yine skici geldi ama eskisi kadar değil.o siralarda ahşap boyamaya basladim güzel süslü şeyler yapiyordum rahatlatiyodu beni.senin derdin şuan stres.okul bitsin geçer bu durum.
Umarım geçer okul bitince. :) Çünkü buna adapte olmak da zordu ve 3 yıl olmasına rağmen bazı şeyler hala çok zor geliyor. İki tane hayatım var gibi, evimde başka, yurtta başka.

Filmdelisi ve konu sahibi sizin yazıları okuduktan sonra hayatta benim gibi birileri olduğunu bilmek rahatlattı beni.bazen anormal miyim diye düşünüyordum. Şu cümleyi doğru buldum git gide birileri ile ortak karar alamıyorsun evet.32yasindayim degismedim degisecegimide zannetmiyorum. Mutluyum böyle bende.harfi harfine 2 arkadaşta da kendimi gördüm valla.hee bide konu sahibi demişsin ya kendi dunyami kurup yalnız yaşamak istiyorum diye.bekarken aynı düşünüyordum. Şimdi Filmdelisi arkadasin dediği gibi eşim ve cocuklardan 5 saat sonra yatıyorum kendime zaman ayırmak için. Mesela suan sabahın 5 i.4 te kahvemi içtim balkonda. Özgürce ve keyifle herkes uykudayken
Beni de kendim gibi biri daha olduğunu bilmek rahatlattı desem yalan olmaz. :) Evlilik, eş, çocuklar falan derken bir şekilde kendinize zaman ayırmanız çok güzel birşey bence. :)

Bütün bu yaptığın ya da yapacağın şeyleri sevdiklerinle yapsan daha tatlı olmaz mı kat kat artar bence o an ki mutluluğun. Yani ne bileyim müzik dinliyorsan da aç sesini tabi ortam müsaitse arkadaşınla eşlik et meselâ. Yolculuk ta kolu bacağı değiyo diye sinir olacağına sohbet etmeye çalış.yani farklı boyutlardan bak olaylara.
Geçen sene bu dediğinizi yapmaya müsait ortam vardı yurtta, bu sene yok mesela. Belki de bütün sorun budur. Bu sene gergin bir ortamdayım, oda arkadaşlarımdan ikisi kavga çıkarmaya çok müsait tipler, yaptığımız yapmadığımız her şey batıyor. Belki de bu kadar izole olmak istememin sebebi bu seneki ortamdır. Geçen yıl süper arkadaşlarımız vardı ama mezun oldular, gittiler...

Aslinda keyifine duskunluk bu devirde herkeste var. Seninkiler daha ayri sanki takinti gibi. Yoksa bende rahatima duskunumdur. Kimseye gitmek istdmem evimde yatiyim ohh miss :)

NOT: Uzun bir yazı oldu, okumak istemeyenler için baştan söyleyeyim. Sonra çok uzundu, yarıda bıraktım okumadım falan gibi mesajlar yazmaya zahmet etmeyin lütfen.

Merhaba KK hanımları...
Benim derdim kendimle. Benim gibi olan var mı bilmiyorum ama sizinle paylaşmak istedim. Buraya yorum yazmak bile bazen insana iyi geliyor. Konu açmak ise terapi gibi bişey...
Ben üniversite öğrencisiyim, aile evimden otobüsle 3 saat mesafede okuyorum, devletin yurdunda kalıyorum. Sorunum şu: ben rahatına çok düşkün bir insanım. Daha doğrusu yaşım ilerledikçe rahatıma, keyfime daha da düşkün biri olmaya başlıyorum sanırım. Bencil sayılmam aslında ama bu durumun hayatımı kötü etkilemesinden falan korkuyorum artık. Mesela, evimde rahat bir yaşantım var ama kardeşimle aynı odayı paylaşıyoruz. Bazen geceleri çocuğun nefes sesinden bile rahatsız olup uyuyamamışlığım oluyor. Kulak tıkaçlarıyla falan yatıyorum, zaten yurtta kaldığım için tıkaçlara alıştım artık. Onlarsız uyuyamıyorum bile denebilir. Ev ortamım, kaldığım yurt ortamından bin kat daha rahat ve konforlu ama işte... Yurdu anlatmama gerek var mı bilmiyorum, eğitimim uğruna katlanıyorum her şeye. İnsan mecbur kalınca katlanıyor ama orada bile çıldıracak hallere geliyorum bazen. Gece zaten saat 3ten önce gürültüleri kesilmiyor, ben de geç yatıyorum çünkü saat gece 12de yatsam hayatta uyuyamam ve daha da sinir olurum mesela. Zor dalıyorum uykuya. Gece ben uyumaya çalışırken koridorda falan telefonla konuşan kızları uyarıyorum, başka yere gitmelerini falan rica ediyorum, bazıları tersliyor ve tartışıyorum onlarla, güvenliği falan çağırıyorum. Yan odamızdaki kızlar gece uyumak bilmezler, gecenin 5'inde gürültülerine uyandığım oldu, uyarıyorum ama anlamıyorlar, kaç kez güvenliği getirdim kapılarına mesela... Yani şöyle bir takıntım var; susturana kadar uğraşıyorum. Uğraşmasam belki de yarım saat sonra kesilecek o gürültü veya rahatsız olduğum şey ne ise... Gündüz vakti uyumaya çalışıyorsam koridorda ses yapanı uyarmam mesela, sonuçta insanların ayakta olduğu bir saat ama gece, uyku saatlerinde milletin keyfiye yaptığı gürültüye katlanamıyorum.

Neyse, yurt çok zor benim için, bir senem kaldı ama bende de "ben"den eser kalmadı, o derece yani. Merak edenler eski konularıma göz atabilir, şimdi ben o konuya pek girmeyeyim.

Mesela 3 saatlik otobüs yolculuğu yapacağım alt tarafı, yanıma oturan yolculardan rahatsızlık duyuyorum. Düzgün oturmuyor insanlar. Kolu, bilmem nesi bana değiyor ve sinir oluyorum. Bazen uyarıyorum ama uyarmaktan nefret ediyorum, canım sıkılıyor, yolculuk zehir oluyor bana. 2+1 şeklinde tekli koltuğu olan otobüsler var ama bile biraz daha pahalı, param varsa tekli koltuğa bilet almaya çalışıyorum mesela. Ama her zaman para olmuyor. Alt tarafı 3 saatlik yol değil mi? Neden rahatsız oluyorum diye kendime kızıyorum.

Otururken, kitap okurken, ders çalışırken falan keyfime fazla düşkünüm. İnsanlardan bıktım diyebilirim, sebebi yurt bence bunun. Yurtta bu dönem vizelere çalışırken, ders çalışma salonunda oturup yerleştiğim masanın hemen bitişiğindeki masaya kitaplar falan koydum mesela, diğer kızlar orada birisi oturuyor sansın da gelip oturmasın diye mesela. Katlanamıyorum çünkü. Sesli nefes alan, içinden ders çalışmayan insanlar falan dikkatimi dağıttığı için. Yalnız olmak istiyorum.

Normal hayatta da yalnız olmak istiyorum mesela, kimse karışmasın istiyorum. İstediğim saatte yatayım, kalkayım, istediğimi yapayım vs. yani paylaşmak bana göre değil ve mecbur kalmadıkça paylaşmıyorum zaten. Malımı zaten kimseye kullandırtmam, bu konuda çok katıyım. Evimde bir sorunum yok, ailemi seviyorum, anlaşması zor insanlar değiller ve bana karışmazlar ama benim en büyük hayalim işe girdikten sonra tek başıma ayrı bir ev tutup orada yaşamak. İçimde sürekli bir kendi dünyamı kurma ve oraya kimseyi almama isteği var, engel olamıyorum.

Yalnız kaldığım vakit hiç sıkılmıyorum, kitap okuyorum, araştırma yapıyorum mesela, müzik dinliyorum ve kendimle vakit geçirmeye bayılıyorum. Geçenlerde ara sıra konuştuğumuz ve sevdiğim bir arkadaşım beni aradı, o an canım istemediği için açmadım telefonu. Çünkü konuştuğumuzda konuşma uzuyor, konu konuyu açıyor falan ve çok zaman alıyor, bir saat geçiyor telefonda. 10 dk konuşunca hadi yeter diye kapatamıyorsun da. Sonra ertesi gün döndüm kıza ayıp olmasın diye, yarım saat kadar konuştuk.

Bir arkadaşım var yurtta, 3 yıldır aynı odayı paylaşıyoruz ve kızla aramız iyi, bir sorunumuz yok. (odalar normalde 4 kişilik, biz ikimiz 3 yıldır aynı odadayız) Bu yıl daha çok yakınlaştık, vakti sürekli birlikte geçiriyoruz zaten. Ondan sıkılmıyorum çünkü kafalarımız aynı; herhalde daha ideal birini bulamazdım yurtta. Bazen laf arasında bana çok alıştığını, okul bitince de görüşmek istediğini, yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmediğini ve o bu duruma çok alıştığını, tatillerde beni özlediğini falan söylüyor. Ben çok bağlı bir insan değilim ve onu hiç özlemedim mesela. Geçenlerde beni aradı, ben de çay içecektim tam, evimdeyim falan neyse, konuşmak istiyor, neşesi falan da yerindeydi. Benim de neşem tamam yerinde ama uzatmak istemedim, çayım soğuyordu ve yapılacak işlerim olduğunu söyleyip konuşmayı bitirdik.

İnsanları kırmamak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum, kesinlikle kırıcı bir laf söylemem, onu becerebiliyorum çok şükür ama kendimden de taviz vermek istemiyorum. Orta yol bulmaya çalışıyorum.

Sizce tüm bunlar bir "dert" mi? Birşey yapmalı mıyım? Eğer yapmam gerekiyorsa sizce ne yapmalıyım?

Not: Mesajı düzenledim çünkü bir iki yeni cümle ekledim.

okul yıllarım aklıma geldi..bizim oda da yurt müdürünün odasının yanındaydı..Hep şikayet ederler di bizi..Oda da sigara içerler vs. neler çektim..aynısını apartmanda da yaşadım evlendikten sonra... kaç kez polis çağırdım zor bela sustular artık..

hayatta değerli olan sadece kendinsin.. senin yerinde olsam bende aynılarını yapardım..geriye kalanlar hikaye.
hiç kimse için kendini üzme yorma tek değerli olan kendinsin..

kim kırılırsa kırılsın sen içinden geldiği gibi yaşa..en azından ben 26 yaşına kadar böyle geldim.hiç keşkelerim olmadı

Bende bu kafadayim ama benim sebep farkli... :)

Bir odanin icinde buyuyup yine kayinvalide yaninda koloni halinde yasadiktan sonra insanlardan kacmaya basladim...

Bosandim memur olarak farkli bir sehre geldim.. ve yanliz yasiyorum ve cogu zaman telefonlarima bakmiyorum... cokta mutluyum :)

Banada 27 yasindasin, yeniden evlen bla bla falan yapiliyor ama inanin evimde bir baska kisiye hatta bir suru cocuga nasil tahammul edebilirim bilmiyorum....

Insan asik olunca katlaniyormus deniliyor ama bu evlilik cocukk! Coook uzak korkutucu ve gereksiz... :)

Bu arada sen sadece kova degil ayni zamanda bir kova stelyumundasin astrolojik olarak(gunes ve icsel gezegenlerin kova burcunda toplanmis)... yani ruhunda var bu ozgurluk :)
Kayınvalide birçok insan için sorun. :) Neler okuyorum buralarda. :)
Yurtta insan hiç yalnız kalamıyor, yalnız kalabildiğim tek yerler banyo ve tuvalet ama saygısızlar, orada bile rahat bırakmıyorlar bazen insanı. Bir odada dört farklı insanın yaşamaya çalışması en başından yanlış zaten ama halen 6-8 kişilik yurtlar var. Ülke olarak imkanlar neden böyle anlamıyorum. Düzeltilmesi gereken çok fazla şey var. Geçen sene diğer üç oda arkadaşım cumartesi ve pazar günleri İngilizce kursuna giderlerdi, sabahtan akşama kadar. Ben o odada haftasonları tek başıma kalırdım, kafamı dinlerdim. Akşam onlar gelince de muhabbet ederdik, kursta yaşadıkları şeyleri falan anlatırlardı. Bu durum çok idealdi mesela. Ama bu yılkiler... Kendileri kafa dengim değil, olmak zorunda da değil ama inanın şu an sayacak tek bir olumlu tarafları yok gözümde. Zaten kalabalığı sevmiyorum, bir de akşamları sürekli odaya onların arkadaşları geliyor. Gürültü, patırtı, sürekli dedikodu... Birkaç kez muhabbetlerine dahil olmak istedim, sıkılmak yerine ben de katılayım falan diye... Dahil etmediler. Birşey söylüyorum, cevap verilmiyor. Neyse, edemedim sohbet falan işte onlarla, ben de zorlamadım. Zaten gelen arkadaşları bize selam sabah da vermezler; yerler içerler, kokuturlar ama bir ikram etmezler, davet etmezler falan. Onlar böyle yapınca biz de arkadaşımla daha çok yakınlaştık, birlikte yemek yeriz ikimiz, dışarı falan birlikte çıkarız, gezeriz. Zaten aynı sınıftayız. Ortam böyle olunca iyice soğudum bazı şeylerden.

Önümüzdeki yıl için mümkün olduğunca iyi şeyler ayarlamaya çalışıyoruz şimdiden, bakalım.

Aslinda keyifine duskunluk bu devirde herkeste var. Seninkiler daha ayri sanki takinti gibi. Yoksa bende rahatima duskunumdur. Kimseye gitmek istdmem evimde yatiyim ohh miss :)
Takıntıysa bile umarım büyümezler. :)

okul yıllarım aklıma geldi..bizim oda da yurt müdürünün odasının yanındaydı..Hep şikayet ederler di bizi..Oda da sigara içerler vs. neler çektim..aynısını apartmanda da yaşadım evlendikten sonra... kaç kez polis çağırdım zor bela sustular artık..

hayatta değerli olan sadece kendinsin.. senin yerinde olsam bende aynılarını yapardım..geriye kalanlar hikaye.
hiç kimse için kendini üzme yorma tek değerli olan kendinsin..

kim kırılırsa kırılsın sen içinden geldiği gibi yaşa..en azından ben 26 yaşına kadar böyle geldim.hiç keşkelerim olmadı
Teşekkür ederim, yorumunuz içimi aydınlattı. :)

Pozitif yorumunuz için teşekkürler. :) Aslında geçen sene falan bu kadar huzursuz değildim yurtta, bu sene gerçekten çok zor zamanlardan geçiyorum. Geçen yıl güzel bir arkadaş ortamımız vardı, oda içinde ve oda dışında. Oda içindeki grubumuz dağıldı maalesef, sadece arkadaşım ve ben kaldık geriye. Diğer arkadaşlarımızın da birisi değişim programı ile başka şehirde devam ediyor artık, diğerleri de mezun oldu falan, dağıldı yani birşeyler. Arkadaşlarla eğlenmek, muhabbetin dibine vurmak gerçekten yurdun en güzel tarafı sanırım.
Rica ederim :) kendini pozitif tutmaya çalış bu zamanlar illaki geçecek. Ben sana göre belkide çok zor geçirmişimdir 4 yılı şimdiki pismanligim ise dolu dolu zamanlarımi geçirip hem mesleki yönden çok fazlq kendimi geliştirmemek hem de sosyal olup zamanlarimi eğlenceli geçirmemek

aynı şekilde... keşke takıntıları olmayan bir insan olsaydım diyorum hep.. ben de yurttayım, 2 arkadasımla aynı odadayım. o nefes sesleri bile çıldırtıyor bazen. hele biri gece horluyor.. dişlerimi sıkıyorum, ve gece boyunca uykudayken de istemsiz olarak dişlerimi sıkıyorum, diş etlerim o kadar ağrıyorr ki...

tek başıma olmak istiyorum hep.... hayat böyle güzel..
Kızlar kendinizi Relax tutmaya çalışın emin olun orda herkes sizin gibi ailesini ozluyor sizin gibi bişeyler den sıkılıyor bunalıyor. Yalnız kalmanız hiç sizi mutlu etmez psikolojik olarak çökme yaşarsınız

Senin evli olduğunu düşünemiyorum evlilik baya sorumluluk getiren bişey. Boy rahatını düşkün olamıyorum malesef biraz takintilisin düşünme biseyi b katlanmaya b çalış bazı şeylere yoksa kendine zehir edersin hayatı.

Senin evli olduğunu düşünemiyorum evlilik baya sorumluluk getiren bişey. Boy rahatını düşkün olamıyorum malesef biraz takintilisin düşünme biseyi b katlanmaya b çalış bazı şeylere yoksa kendine zehir edersin hayatı.
Evli olduğumu ben zaten düşünemiyorum, hiç aklımın ucundan geçmiyor. Nişanlanan, evlenen hatta çocuk doğuran yaşıtlarım var. Çevremdeki çoğu yaşıtım insanın planı da çalışmaya başladıktan sonra geç kalmadan evlenmek, çocuk falan yapmak. Birçoğu 30'una kadar anne olmak istiyor, ortada eş adayı olmayanlar bile. Onların bu tarz planlarını dinlemek bile başımı döndürmeye yetiyor.

Rica ederim :) kendini pozitif tutmaya çalış bu zamanlar illaki geçecek. Ben sana göre belkide çok zor geçirmişimdir 4 yılı şimdiki pismanligim ise dolu dolu zamanlarımi geçirip hem mesleki yönden çok fazlq kendimi geliştirmemek hem de sosyal olup zamanlarimi eğlenceli geçirmemek
Şimdi hava durumuna baktım, nihayet hava sıcaklığı falan artacak önümüzdeki haftadan itibaren, gittiğimde zaten dışarı falan çıkarız, bahardı bilmem neydi derken çabuk geçer diye düşünüyorum. Aylardır beklediğim bir kitap sonunda çıkmış, yanına bir tane daha kitap ekleyip internetten sipariş verdim, elime ulaşmasına daha çok var çünkü bir tanesi ön siparişti, yani Mayıs'ta stoklarına girecekmiş, onun da gelmesini falan beklerim öyle geçer zaman diye düşünüyorum...

Şimdi hava durumuna baktım, nihayet hava sıcaklığı falan artacak önümüzdeki haftadan itibaren, gittiğimde zaten dışarı falan çıkarız, bahardı bilmem neydi derken çabuk geçer diye düşünüyorum. Aylardır beklediğim bir kitap sonunda çıkmış, yanına bir tane daha kitap ekleyip internetten sipariş verdim, elime ulaşmasına daha çok var çünkü bir tanesi ön siparişti, yani Mayıs'ta stoklarına girecekmiş, onun da gelmesini falan beklerim öyle geçer zaman diye düşünüyorum...
:) geçer geçer .sınavlara az kalmıştır onlara çalış bir yandan . bu zamanlar boş zamanlar mutlaka çok çok kitap oku mezun olduktan sonra okumaya vakit bulmak zor. birde sana şunu tavsiye edeyim ;hobi olarak gidebileceğin kurs varsa mutlaka git gitar,boyama, hat vb :KK66: yapmadığım için çok pişmanım

:) geçer geçer .sınavlara az kalmıştır onlara çalış bir yandan . bu zamanlar boş zamanlar mutlaka çok çok kitap oku mezun olduktan sonra okumaya vakit bulmak zor. birde sana şunu tavsiye edeyim ;hobi olarak gidebileceğin kurs varsa mutlaka git gitar,boyama, hat vb :KK66: yapmadığım için çok pişmanım
Ben aslında dil öğrenmek istiyorum, İngilizcem güzel, onda bir sıkıntı yok. Mesleki, teknik boyutta bilmiyorum ama günlük konuşma dilinde kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum, kendi kendime geliştirdim, hiç kursa gitmedim bunun için. Almanca öğrenmek istiyorum, okuduğum yerde kurs araştırdım ve iyi bir eğitim verebilecek kurs olmadığını gördüm bu konuda. Yani "en iyisi" dedikleri kurs İngilizce konusunda bile tatmin edici bir eğitim vermiyor, buna rağmen pahalı. Çevremde var buraya giden bir sürü insan, yerinde sayıyor gibiler bence. Öyle olmasa bile önyargı oluştu ister istemez. Almanca'yı geçtim, mesleki İngilizce için gideyim desem güvenemiyorum. Birçok kişi temel İngilizce eğitimi için gidiyormuş zaten, diğerlerine pek talep yokmuş.

Yurt yönetimi makul fiyata dil kursu veriyor, duyuru yaptıklarında İngilizce, Almanca, Fransızca kursu açılacak falan diyorlardı, gittim Almanca için adımı yazdırdım, bir süre sonra sadece İngilizce için kurs açılacağını, Almanca'nın falan açılmayacağını söylediler. Sebebi de talep eden çok azmış, 2-3 kişi için kurs açılmayacakmış.

Ben aslında dil öğrenmek istiyorum, İngilizcem güzel, onda bir sıkıntı yok. Mesleki, teknik boyutta bilmiyorum ama günlük konuşma dilinde kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum, kendi kendime geliştirdim, hiç kursa gitmedim bunun için. Almanca öğrenmek istiyorum, okuduğum yerde kurs araştırdım ve iyi bir eğitim verebilecek kurs olmadığını gördüm bu konuda. Yani "en iyisi" dedikleri kurs İngilizce konusunda bile tatmin edici bir eğitim vermiyor, buna rağmen pahalı. Çevremde var buraya giden bir sürü insan, yerinde sayıyor gibiler bence. Öyle olmasa bile önyargı oluştu ister istemez. Almanca'yı geçtim, mesleki İngilizce için gideyim desem güvenemiyorum. Birçok kişi temel İngilizce eğitimi için gidiyormuş zaten, diğerlerine pek talep yokmuş.

Yurt yönetimi makul fiyata dil kursu veriyor, duyuru yaptıklarında İngilizce, Almanca, Fransızca kursu açılacak falan diyorlardı, gittim Almanca için adımı yazdırdım, bir süre sonra sadece İngilizce için kurs açılacağını, Almanca'nın falan açılmayacağını söylediler. Sebebi de talep eden çok azmış, 2-3 kişi için kurs açılmayacakmış.
ne güzel araştırıyorsun değerlendiriyorsun :KK66: araştırmaya devam et nasipse iyi bir kurs denk gelir . ama ilgin yeteneğin varsa başka kurslara da git mutlaka

O düşünceli insanlar olmasa bence yurtlarda kimse kalamazdı, herkes birbirini yerdi. :) Ben o yaptığım şeyin bencilliğin boyut atlaması falan olduğunu düşünüyorum ve daha önce hiç yapmadığım birşeydi.

Hayatindaki en guzel en tatli anilari biriktirmeye bak canim.
Rahat olmaya calis.
Bu gunler gececek ve istedgin evine kavusacaksin..
Sen oraya has anilari biriktir.
Gul izle paylas ye ic oku yurt gunleri guzeldir ilginctir..
Dusundugun kadar kotu degilsin sadece bir parca rahatlamaya ihtiyacin var bir adim bir basamak.

Hayatindaki en guzel en tatli anilari biriktirmeye bak canim.
Rahat olmaya calis.
Bu gunler gececek ve istedgin evine kavusacaksin..
Sen oraya has anilari biriktir.
Gul izle paylas ye ic oku yurt gunleri guzeldir ilginctir..
Dusundugun kadar kotu degilsin sadece bir parca rahatlamaya ihtiyacin var bir adim bir basamak.
Teşekkür ediyorum. :)

X