Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
20 küsür yıldır kedi besliyorum , köpek gibi değiller alıp yanına tatile gidemezsin illa bir organizasyon gerekir lakin kedi beslemeyenler bunu bilemez, anlayamaz. Durumu izah edip talep etmeniz gerekir, en azından eşinizle konuşsanız eminim bir planlama yapar
Diğer yandan evladı hayırsız yaşlı bir teyzeye yapılan yardımın lafı olmamalı, tüm konulardan bağımsız insanlıkla ilgili bir durum bu. Forumda yazdıklarınızı düşünerek bunları öfkeyle yazdığınızı düşünüyorum, böyle biri değilsinizdir.
Kv ile direk muhatap olmayın, eşinizle konuşun konuyu ve bir düzenleme yapın. Hayvan sahibi olmayanlar bu konuları pek anlayamıyor, bir kez başıma geldi, bir hafta memlekete durumumuz vardı, eşim bir akrabasından rica etti arada uğrar mısın diye kediye ne olacak ya gibi bir cevap geldi, o zamandan beri bırakıp gitmiyorum en fazla üç gündür evden ayrı kalmam, sitede sevdiğimiz bir güvenlik görevlimiz var, hayvanlarla arası iyi anahtarımı ona bırakıyorum giderken sağolsun günde bir iki kez uğrayıp ilgileniyor, küçük bir hediyesini de yapıyorum, bu şekilde idare ediyoruz, akrabadan kedi konusunu anlamalarını beklemeyin yani

Maksimum uzaklaşmam 3,5 gün benim de. Tatilleri de ona göre planlıyorum. Şimdi bir yardımcı başladı ona anahtar verebilirim çok eskiden tanıyorum ama onun da iş değişip taşeronla çalışma durumu var. Gideceğimiz yer uzak olduğundan üç günle sınırlayamayız o nedenle yazdım aslında. Kedilere bakmak zorunda değil deniyor da en zahmetsiz hayvandır heralde kedi dünyadaki.

Siz istiyorsunuz ki herkes size sizin istediğiniz şekilde davransın hatta sizin istediğiniz gibi düşünsün ama öyle bir dünya yok.
Siz teklif ettiniz de onlar yok mu dedi? Bu kadar beklentide olmak sizi yıpratır, yapılmasını istediğiniz şeyleri açıkça söylemeniz lazım. Birileri kendiliğinden düşünsün diye beklerseniz çok beklersiniz ve evet kedileri düşünmek zorunda değiller. Sizin sorumluluğunuzda onlara bakmak, onları düşünmek sizin vazifeniz.

Kayınvalidemin yazlığı var, arayıp özel olarak davet beklemek bir bana mı saçma geliyor anlamadım. Eşim arar şu zamana gelmeyi düşünüyoruz diye sorar müsaitlerse gideriz, zaten kayınvalideyi sevmediğinizi yazmışsınız o da size bayılmıyordur bu durumda. Anne oğulun böyle bir samimiyeti yoksa zaten o evde ne işiniz var?

Eşiniz teyzesine zorla bakmıyor herhalde, kayınvalideniz başına silah dayamamıştır. Eğer eşiniz istemiyorsa ilgilenmesin, eğer karşılık beklemeden içinden geldiği için yardım ediliyorsa teyzeye sonradan bunun lafını yapmak da ayıp bence.

Biri anladı sonunda. Teşekkür ederim.
Anladım anladım, aynısını hem kayın hem kendi ailemde yaşıyorum çünkü.
Ben anlamayayım kim anlasın😂

Kayınailemin memleketlerinde köy dedikleri bir evleri var, her sene gideriz ve kendileri 3 4 ay kalır.
Hiç meraklısı olmadım bana zulüm çocuklarla ama hiçbir zaman da kırmadım, her yaz gittim.
Güzel, dubleks, bahçeli bir site, köy diye geçiyor ama denizsiz yazlık aslında.
Bu sene bırakın çağırılmayı ‘siz dönünce çocuklar için biz de gideriz kendimiz 3 4 gün, size yük olmayız’ dedik.
Ne döndükleri var ne çağırdıkları.
Ama görümcelerim çifter çifter gitti mesela davetle, biz onları düşündüğümüzden korona dolaylı virüs taşırız diye aynı anda olmak istememiştik, bu kadar ince düşünmüştük halbuki:)

Ailem deseniz 5 dk ötemde oturuyorlar, geçen site bahçesinde çaya davet ettiler.
Çocuklara söyledim iki gün öncesinden, heyecanlandılar beklediler, o gün geldi ‘e biz unuttuk aşureye giriştik, başka gün gelin’ dediler.
Açtım ağzımı yumdum gözümü feci kavga ettim, bir daha da gitmem aileme.
iki çocukla canım çıktı 6 aydır, bir Allahın kulunun hayrı olmasını bırakın, yükü yine bizde.
Elbet yaparım, şahsımla alakalı bir durum ama insan da bekliyor ‘yahu yoruldunuz, şöyle şöyle bir şey yapalım siz de dinlenin’ gibi.
Sadece söylenmesi bile güzel, bu değer verildiğinin bir göstergesi bence.

Anladım anladım, aynısını hem kayın hem kendi ailemde yaşıyorum çünkü.
Ben anlamayayım kim anlasın😂

Kayınailemin memleketlerinde köy dedikleri bir evleri var, her sene gideriz ve kendileri 3 4 ay kalır.
Hiç meraklısı olmadım bana zulüm çocuklarla ama hiçbir zaman da kırmadım, her yaz gittim.
Güzel, dubleks, bahçeli bir site, köy diye geçiyor ama denizsiz yazlık aslında.
Bu sene bırakın çağırılmayı ‘siz dönünce çocuklar için biz de gideriz kendimiz 3 4 gün, size yük olmayız’ dedik.
Ne döndükleri var ne çağırdıkları.
Ama görümcelerim çifter çifter gitti mesela davetle, biz onları düşündüğümüzden korona dolaylı virüs taşırız diye aynı anda olmak istememiştik, bu kadar ince düşünmüştük halbuki:)

Ailem deseniz 5 dk ötemde oturuyorlar, geçen site bahçesinde çaya davet ettiler.
Çocuklara söyledim iki gün öncesinden, heyecanlandılar beklediler, o gün geldi ‘e biz unuttuk aşureye giriştik, başka gün gelin’ dediler.
Açtım ağzımı yumdum gözümü feci kavga ettim, bir daha da gitmem aileme.
iki çocukla canım çıktı 6 aydır, bir Allahın kulunun hayrı olmasını bırakın, yükü yine bizde.
Elbet yaparım, şahsımla alakalı bir durum ama insan da bekliyor ‘yahu yoruldunuz, şöyle şöyle bir şey yapalım siz de dinlenin’ gibi.
Sadece söylenmesi bile güzel, bu değer verildiğinin bir göstergesi bence.

Aaa ama litfin kimsi sizi dişinmik zirindi diğil 😂

Olabilir ama bu çokta üstünde düşünülecek bir konu değil ki o kadıncağız yardıma muhtaç konu sahibesi değil.
O konu tabi ki başka durum.
Bilemiyorum, konu sahibiyle yaşadıklarımdan dolayı empati kurdum.
Yaptıklarının gözünde büyümesinden, rahatsızlığından ziyade, insani olarak sadece sözle bile düşünüldüğünü görmek istiyor bazen.

Bir derdiniz olur anlatırsınız ve karşıdaki yalandan ‘çok üzüldüm ya’ der ya, o kadar yalın bir beklenti bu.
Artık koronadan her birimiz sıyırdık o gerçek, saçma şeylere de alınıyoruz ama böyle bir dinlenme fırsatı varken konu sahibinin sıkıntısına şahsen ailemde olsa ben çözüm bulurdum.

Ya soyle bir sey var kediye bakmamalari cidden ayip ama mesela kedi sevmeyen korkan vs insanlarsa eger (benim annem gibi) anlayisla karsilardim. Ama her konuda boylelerse, afedersiniz kendileri yarali parmaga cis yapmayan ama sizden surekli bir seyler bekleyen insanlarsa ayar olmakta haklisiniz. Ama daha cok esinizin problemi zaten siz mesafeliymissiniz. Bu durumda esime psikolojik olarak destek olmaya calisirdim...

Kimsr kimseyi düşünmek zorunda değilse, empati yapmak zorunda değilse kapatalım BDV’yi kimse yazmasın o zaman. O kadar saçma bir beklentiye girmişim gibi yorumlar Mune Mune Kapatabilir misiniz konumu?

Merhaba, herkese sağlıklı günler.

Bu yaz beni çok bozan,eşimin ailesine karşı çok dolduran bir durum oldu. Peşinen yazayım “kimse mecbur değil kedilerinize bakmaya” yorumunu kabul etmiyorum. Biz aileysek ve biz korona demeden hastanelerde sürünüp herkese yardım ediyorsak onlar da bize edecek. Neyse konuya geleyim. Kayınvalidemin yazlığı var Ege’de denize çok yakın iki katlı dubleks. Bu yaz yasaklar kalkınca görümcem ve eşi ile gittiler, halen oradalar. Bizde boya varken eşime yarım ağızla sormuşlar gelecek misiniz diye o da hayır gelemeyiz heralde demiş haliyle. Bunun harici bir nasılsınız, ayarlayalım siz de gelin durumu olmadı.Başka konuda bahsetmiştim eşimin yaşlı bir teyzesi var, oğlu zengin ama annesine bakmıyor. Kadının hastane kontrolleri, eczane işleri, alışverişi, maaş çekilmesi hep bizde! Eşimde daha doğrusu. Kayınvalidem arayıp direktif veriyor sürekli oradan.

Ben çok bozuğum çünkü bu yaz alelade bir yaz değil, Mart’tan beri evdeyiz artık delirme noktasına geldik, eşim zaten KÇÖ alıyor bütçemiz perişan. Üç gün kaçtık şehir dışına ama para hesabı yapmaktan zevk alamadık, üstüne de dünya kadar masrafa girdik. Bu kadın oğluna ablanla geldim sizle dönelim diyebilir, ablası iki günde bir gelip kedilerimize bakabilir. Ya da oğulları burada kazık kadar adam o da eve bakabilir keza şimdi eşimin gidip annesinin evine baktığı gibi.

Kayınvalideme meraklı değilim. Beni pek sevmeyen, içine sindiremeyen ama nezaketinden belli etmeyen bir kadın ama şu an Datça’da denize girmek için neler vermezdim. Arkadaşlarım yazlıkta, hepsi kuş sesleri içerisinde ve ben dört duvar arasında çalışmaktan deliricem! Ki daha bunun kışı da var.

Kayınvalidem aramadığım için sitem etti bu arada ben de pek keyfimizin olmadığını, bu süreçte çok yıprandığımızı söyledim. Kusura bakmayın dedim kendi ailemi de aramıyorum. O da valla biz daha doymadık buraya, gelmeyiz dedi. İstanbul çok kötüymüş gelip ne yapacaklarmış?! Ne söliyim!

Hayırsız oğlu dolarla maaş alan teyze için eşime güvenerek kurulan düzen biz bir hafta on gün nefes alalım diye kurulup organizasyon yapılamıyor. Normal bir zaman olsa neyse ama korona yüzünden aylardır evdeyiz bari şimdi biraz düşünceli olsalardı!

Çok sinirliyim bana büyük bencillik geliyor bu. İçimi dökmek istedim.

Bence eşine de öfkeli olmalısın, o senin konfor alanın için herhangi bişe yapmıyor. O yapmadıktan sonra ailesinin bişiler yapmasını beklemek bana göre ütopik, eşin neden talep etmiyor itiraz etmiyor. Ben ona daha çok kızabilirdim

Tabii orası öyle ama korona olup bu kadar bunalmasak ben de beklentiye girmezdim.
Bak haklısın gerçekten bunaldık ama kv dediğin eş ailesi dediğinde böyle. Kendini sakinleştir çok dolmuşsun bazı şeylerde gereksiz büyür gözünde ve başkasından yardım iste onlar bir yapsada on olur zaten.
Ha ben bakamazdım başka birinin hayvanına ama bunu gayet normal bir şekilde söylerdim görümceler fazla hadsiz oluyor 🙄
Senin hatan ses etmeden beklenti içinde olman eşinle çözebilirsin sadece bunu

Merhaba, herkese sağlıklı günler.

Bu yaz beni çok bozan,eşimin ailesine karşı çok dolduran bir durum oldu. Peşinen yazayım “kimse mecbur değil kedilerinize bakmaya” yorumunu kabul etmiyorum. Biz aileysek ve biz korona demeden hastanelerde sürünüp herkese yardım ediyorsak onlar da bize edecek. Neyse konuya geleyim. Kayınvalidemin yazlığı var Ege’de denize çok yakın iki katlı dubleks. Bu yaz yasaklar kalkınca görümcem ve eşi ile gittiler, halen oradalar. Bizde boya varken eşime yarım ağızla sormuşlar gelecek misiniz diye o da hayır gelemeyiz heralde demiş haliyle. Bunun harici bir nasılsınız, ayarlayalım siz de gelin durumu olmadı.Başka konuda bahsetmiştim eşimin yaşlı bir teyzesi var, oğlu zengin ama annesine bakmıyor. Kadının hastane kontrolleri, eczane işleri, alışverişi, maaş çekilmesi hep bizde! Eşimde daha doğrusu. Kayınvalidem arayıp direktif veriyor sürekli oradan.

Ben çok bozuğum çünkü bu yaz alelade bir yaz değil, Mart’tan beri evdeyiz artık delirme noktasına geldik, eşim zaten KÇÖ alıyor bütçemiz perişan. Üç gün kaçtık şehir dışına ama para hesabı yapmaktan zevk alamadık, üstüne de dünya kadar masrafa girdik. Bu kadın oğluna ablanla geldim sizle dönelim diyebilir, ablası iki günde bir gelip kedilerimize bakabilir. Ya da oğulları burada kazık kadar adam o da eve bakabilir keza şimdi eşimin gidip annesinin evine baktığı gibi.

Kayınvalideme meraklı değilim. Beni pek sevmeyen, içine sindiremeyen ama nezaketinden belli etmeyen bir kadın ama şu an Datça’da denize girmek için neler vermezdim. Arkadaşlarım yazlıkta, hepsi kuş sesleri içerisinde ve ben dört duvar arasında çalışmaktan deliricem! Ki daha bunun kışı da var.

Kayınvalidem aramadığım için sitem etti bu arada ben de pek keyfimizin olmadığını, bu süreçte çok yıprandığımızı söyledim. Kusura bakmayın dedim kendi ailemi de aramıyorum. O da valla biz daha doymadık buraya, gelmeyiz dedi. İstanbul çok kötüymüş gelip ne yapacaklarmış?! Ne söliyim!

Hayırsız oğlu dolarla maaş alan teyze için eşime güvenerek kurulan düzen biz bir hafta on gün nefes alalım diye kurulup organizasyon yapılamıyor. Normal bir zaman olsa neyse ama korona yüzünden aylardır evdeyiz bari şimdi biraz düşünceli olsalardı!

Çok sinirliyim bana büyük bencillik geliyor bu. İçimi dökmek istedim.
Oyle ihtimaller siralamissiniz ki bunlar sizin icin dogru karsi tarafin düşüncelerinizden haberi yok. Siz de bizde geliyoruz deyin madem orada bulunmak istiyorsaniz. Digerleri evladiysa esinizde evladi. Siz soylersiniz karsi taraf yapmaz o zaman denedim olmadi dersiniz ama ortada hicbisey yok siz kendi kendinize evham yapiyorsunuz sanirim surekli evde kalmaktan ama evdesiniz ona da şükredin hastanede çalışıp hic evinize gidemeyebilirdinizde. Tatil nedir bilmiyor olabilirdiniz.

Böyle zamanlarda insan çevresinden daha çok anlayış bekliyor , çok haklısınız.

Sonuçta evde olduğunuzu, imkaninizin olmadığını ve bir kedi sorumluluğunuzun olduğunu biliyorlar.

" Siz neden gelmiyorsunuz " diye sorsalar bile sonuçta konu açılır ve istişare edilir.

İnce düşünen , bencil olmayan çok az insan kaldı.

Ancak bu da bir gerçek ki, kimse tatilini yarı da bırakıp bir başkasının gitmesi için cabalamaz. Bu biraz fazla fazla fazla ince dusince gerektiriyor.

Bunun için muhakkak talebinizi iletmelisiniz.

Bizde gelmek istiyoruz çok bunaldik ama kedilere çare bulamıyoruz " şeklinde ortaya atılan ufak bir taleple işiniz çözülebilir aslında.

Bence eşine de öfkeli olmalısın, o senin konfor alanın için herhangi bişe yapmıyor. O yapmadıktan sonra ailesinin bişiler yapmasını beklemek bana göre ütopik, eşin neden talep etmiyor itiraz etmiyor. Ben ona daha çok kızabilirdim

Bak bu da bir bakış açısı. Aslında doğru ama onun da açısından baktığımda büyük heveslerle iş değişti. İki ay çalıştı korona yüzünden şirket yurtdışı ayağını kapadı, çıkartıldı. Şu an işsiz, depresyonda yani boşvermiş durumda. Bu nednle de aslında annesi gelin oğlum ayarlayalım sen de kötüsün diyebilirdi. Benim için de değil yani.

Kimsr kimseyi düşünmek zorunda değilse, empati yapmak zorunda değilse kapatalım BDV’yi kimse yazmasın o zaman. O kadar saçma bir beklentiye girmişim gibi yorumlar Mune Mune Kapatabilir misiniz konumu?

Gerçekten burdan bunu mu anladınız? Kimse empati yapmak zorunda değil demiyoruz sadece kimse sizin kafanızın içindekini düşünüp ona göre davranmak zorunda değil diyoruz. Açık açık arayıp biz şu tarihlerde gelmek istiyoruz ablamın oğlu arada gelip kedilere bakabilir mi diye sorsanız hayır deseler anlarım ama siz kendi kendinizi dolduruyorsunuz. O öyle yapsın, şu şöyle desin, bu böyle düşünmeliydi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X