Çocuk sahibi olmayı istememek

Eşten göreceksem biraz umutlanayım o zaman opuyorumnanaktan ama bu kadar umutsuzluğun arasında insanın iyisine denk gelecek cesaretide olmuyor

Ben korktum şimdi ımaa kaydirigubbakcemile3

Emucuğum sen babandan annenden görmediğini mutlaka eşindne göreceksin, görmelisin, inşallah...

İnş canım inş tek umudum da bu zaten acaba iyi birisi çıkar mı düşüncesi

Son düzenleme:
Çok güzel düşüncelerin var çocuk yetiştirmekle ilgili. Hem kendini, pskilojiini, o büyük sorumluluğu alabilecek şekilde hazırlamışsın. Dilerim nur topu gibi yavrunu kucağına alır çok istediğin annelik duygusunu tadarsın. Ayrıca bizi anlayabilmen ve saygı duyman da büyük erdem.

Çünkü bu konu aslında ezber bozuyor ve çoğu ezber bozan, yeni bir soluk getiren her düşünce gibi yadırganıyor, kınanıyor ama bizim gibi düşünen bayanlar da sadece burayla sınırlı değil. Benim çocuk istemeyen arkadaşlarım tanıdıklarım da var.

Neyse...

Soruyorlar hayatım soruyorlar, inan bunun hesabını bile yapıyorlar. İlk o heyecenla gençlik zamanlarında bu düşünceyle yapmıyorlar belki ama zaman geçince bunun hesabına girmeye başlıyorlar ve çocuklarından büyük beklentileri oluyor ailelerin. Çocuğu yaşlandığında bana baksın diye yapan var hayatım. Sen böyle olmayabilirsin, çevren böyle düşünmeyebilir, inanamayabilirsin ama ciddi ciddi bu hesaplar içinde olan anneler var. Boşuna mı bu kadar masraf emek diyenler var.

Bizim engelli komşumuz var zar zor bir erkek çocuğu dünyaya getirmiş. Ve çok şımartmış yani çok çok afedersiniz kızlar ama oğluna " yiğidim pipiğini daşşşağını yediğim" diye seslenir.

Bne anneme oha ya böyle de denir mi bu kadar da şımartılır mı dedim annem "ee napsın karı koca sakatlar, bir tane de oğlulları var, şimdiden çocğu hoşluyorlar ki ilerde çocuk onlara baksın diye" hatta başka bir zaman bu anne aynen annemin dediği gibi " şimdi biz onlara bakıyoruz, o kadar masraf yapıyoruz, yarın onlar da bize bakacak, bu kadar uğraş boşuna mı demişti. İnan yemin ederim.

Sonra birgün iftardayım, neyse konu gene bu çocuk yaşlılık muhabbetine geldi. Tamamen farklı kişiler ve aralarında öğretmen, memur, müdürler de var ve inanır mısın evet çocuklar bize yaşlanınca bakacak bakmalı dediler. Hatta bir -ikisi şimdi biz onlara nasıl bakıyorsak, yarında bize paşa paşa bakacak dedi, bir tane anne ben ne günler için doğurdum, insan yaşlınınca çocuğum baksın ister demişti.

Hatta kimi yörelerde şööyle 3-5 tane yapılır ki biri bakmazsa öbürü bakar diye.

Yada çocuklarını büyük şehirlere çalışmaya gönderirler, kazandıkları paraları da kendilerine gönderilmesini bekler. Benim babam işte babası yani dedem 10 yaşında göndermiş babamı, kendi köyde pineklerken utanmadan 10 yaşındaki çocuktan para beklemiş..

Şimdi bunlar yok mu var, tatlım Türkiye sadece İstanbul, Ankara ,İzmir ve büyük süslü şehirlerden ibaret değil. Kırsala bir gitsen hala böyle düşünceleri görebilirsin...

Bu arada hep çok uzun yazıyorum, kusura bakmayın sizin gibi az ve öz konuşamıyorum veya toparlayamıyorum...

KUSURA BAKMAYIN :/

Yanlız şu yorumumu da eklemeden edemiycem

Son düzenleme:
Kızlar aranızda çocuk istemeyip artı olarak doğum yapmaktan korkan var mı?

Ben

Çocuk istememin sebepleri arasında o doğum da yatıyor çünkü en fenasını,zorunu canlı canlı gördüm kafamçokkarıştı

Bilinçaltıma işledi çok fena yaaa.

Ben denizden de korkarım eyvahedigeldismile Senelerdir denize girmiyorum

buna ben de inanıyorum aslında. bulduğumuz tüm sebepler doğurma korkusundan olabilir mi diye sormuştum sayfalar öncesinde var, ama konuşulmadı geçti gitti.

bana hiç de hoş gelmiyor içimden birinin çıkması düşüncesi. ahahha.

Arkadaşım şey derdi : Kolay mı kızım limondan karpuz çıkıyor.sırnaşık şey

Doğum fobisi çocuk sahibi olmayı engeller mi? HımmmCADIARZU

Son düzenleme:
2.ye hamileysem ki bu ay çok ümitliyim ilk sizinle paylaşmak istiyorum,belki içinize gelir o duygu.
Şaka yapıyorum ha size,güzel bi bekleyiş içindeyimde paylaşmak istedimkaydirigubbakcemile5

Yani bu nedenle mi istemiyorsunuz acaba diye dedim...

Yok.Sonuçta sezeryan olursun zaten onda da uyuturlar ben ameliyatlara alışığım
Benimki aile kaynaklı yeterince iyi yetişmemenin,sorumsuzlukların,egoistliklerin hep acısnı çektiğimiz için ,karşımdaki erkeğe güvenemediğim anneme benzemekten korktuğum için ve ya ayrılırsak ya ben ölürsem geride kalırsa ne yapar düşüncesi

Son düzenleme:

Anladım...
Benim de yetişme şeklim sanırım buna neden oldu...
Annemi sevemiyorum hiç...
Ve onun gibi olmaktan korkuyorum...
Ha doğum düşüncesi de korkutuyor ama annem gibi olma düşüncesi daha korkunç...

Ben evlenmeden öncede bi bebeğim olsun istiyodum,yani evlendikten sonra ortaya çıkmadı bu duygu bende.Kimseden bana virüs falan bulaşmaz.Burdaki benden başka kimseyede bulaşmadığı gibi.Türkiye'de hiç donmuş spermle bebek sahibi olma durumu yokken bile 'bigün eğer ilerde evlenemezsem,bu yolla bi çocuk sahibi olabilirim.' diyodum çok uç bi durum olsa bile,annem 'saçmalama,aptal aptal konuşma' dese bile.en olmadı doğurmak yerine çocuk esirgeme kurumundan kendime bi evlat edinirim,onu büyütüm yetiştirim diyordum,annem yine kızıyodu.Söz konusu olan benim bi elim yağda bi elim balda,çok zenginim,hayat toz pembe falan gibi bişey değil.Sadece çocukları çok seviyorum.Hayatın tabiki inişleri ve çıkışları var.Bizde babamızla yaşadık iyisinide kötüsünüde.Ben milupayla büyüdüm,popoma hazır bez bağlanmadı ama popomda aşınmamış yani.Kardeşime prima taktılar diye onun başı göğe ermedi.Sadece anne sütüyle karnı doyan çocukta okudu benim gibi,benden daha üstün şartlarda yaşayanda.Bence olay işin maddi kısmından ibaret değil tamamen.Biziz.Bizim ne istediğimiz.Ben istiyorum dedim çocuğu ama bu şimdilik zamana yayılmış bişey benim içinde.Kendimi fiziksel açıdanda ruhsal açıdanda hazır hissetmiyorum.36 beden giyip gerine gerine gezerken fil gibi şişicem,aynada kendimi koca bi göbekle görücem,belki ağzım burnum yüzüm gözümde şişecek,belki evde iş yapamaz hale gelicem,kaprisin bini bin para olucak,eşim o halimi şimdi çekebilecekmi diye beynimde düşünceler dönüyo arada bi.Doğumdan sonra o kilolar üstüme yapışıp kalır,psikolojm bozulur diye korkuyorum.Hem doğumdan hemen sonra eve insanlar doluşucak,işime gücüme bin kişi karışıcak,hep ya sabır çekip istemediğim halde yapılmasına he dediğim şeylere bağırıp çağırıcam(kaynanayla papaz olucam yani),annemede 'sabret,sus kızım' dediği için bağırıcam,herkesin kalbini kırıcam diyede korkuyorum.
Çocuk yapmayı öğrenme kısmına gelince...Biz biliyoruz onun nasıl yapıldığını ya,kör cahil değiliz Allah'a şükür.

Doğumdan çok korkuyorsak Gülben Ergen gibi yaparızsempatiksalakcinni

Akapunktur uzmanı, doğum koçu, eşi ve 2 fotoğrafçı ile birlikte Gülben Ergen'in doğumuna 13 kişi tanıklık etti

Ayrıca eskisi gibi öyle korkuyom sezeyan isterim diyemezmişiz, devlet baba sezeryana şerh koymuşturkbayragi

Oliviacığım yine döktürmüş evet biz buda birkç delü takılıyoruz Siz bize çocuğun güzelliklerini anlatsanız da kusura bakmayın da benim için vız gelip tırıs gidiyor. Sebeplerim, korkularım, geçmişim, annelik içgüdüsünün olmaması ile birlikte kararımı da vermişim. İçten gelmiyorsa istemeye istemeye yapılır mı bu şey. Şimdi yazıcam uzun olacak okunmayacak gene Bebek yapma, bakımı konuları size daha yardımcı olacaktır, değerli vaktinizi burda harcamayın.

Ayrıca sarıböcük hayırlısı olsun, birşey çıkarsa da yani bebiş Allah tamamına erdirsin. Birşey diyorlardı bi batında mı kurtarsın diyorlardı, öyle birşey görmüştüm. Yanlış da anlamış olabilirim

Son düzenleme:
Hakkında hayırlısı olsun :1hug:

Çok teşekkür ederim umarım:Saruboceq:

Anladım...
Benim de yetişme şeklim sanırım buna neden oldu...
Annemi sevemiyorum hiç...
Ve onun gibi olmaktan korkuyorum...
Ha doğum düşüncesi de korkutuyor ama annem gibi olma düşüncesi daha korkunç...

Annende beğenmediğin hiç bir davranışı beebeğinde yapamıyorsun emin ol.
Benim içimde kalan çok nokta vardır onları aman kızım yaşamasın diye daha bir çaba sarfediyorum mesela.Ki annem iyi bir anneydi.Ama çalıştığı için iş ev işi fazlaydı pazar gezmelerimiz hiç olmadı bizim.:sinifsinif:
Kızıma bu sebeple her pazar mutlaka dışarı çıkmayı aşılıyoruz hava deli gibi yağsada buz gibi bir havada olsa mutlaka ailece birlikte olarak geçiriyoruz bu çok ufak bir örnek.
Ben ilerde düşünürsen çok iyi bir anne olacağına eminim canım senin ve bir çok arkadaşın.Şeniz

:))) hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim hayırlısıkaydirigubbakcemile5

İkinci bir bebeği istiyorsan inşallah hamilesindir canım... a.s.
Hep derim Allah isteyen herkese versin, kimseye aratmasın... :Saruboceq:

sarıböcük, istediğin için umarım gelir 2. bebeğin de sağlıkla, ablasına iyi bir kardeş olarak:)

Brsnz, batım kedilerde kullanılır diye biliyorum ben amakaydirigubbakcemile3

asla çocuk istemiyor(d)um...

korkularım endişelerim öyle çoktu ki...

benim zaten 2si benimle 1i annemde 3 köpeğim var. bana evlat gibiler. hayatım boyunca köpüşlere ve ileri de de kimsesizlere annelik yapmak isterdim.

eşim çevremizde ki bebekleri görünce deli gibi çırpınması bana çaktırmak istemese de adeta yalvarması karşısında bu yaptığımın bencillik olduğunu düşündüm. eşim aşırı ısrarcı da değil. doğurmak istemezsen evlatlık alırız. mantığında. ama deniyelim. istemiyorum dersen de konuyu kapatırız dedi. ki istemediğimi bile bile.ama onu o kadar çok seviyorum ve güveniyorum ki.. o baba olmayı hakeden biri.
ben babamı 7 yaşında kaybettim babam 32 yaşındaydı. eşimin hep o yaşta ölebiliceğini düşündüğümden korktum. (şimdi 33 yaşında)hayat şartları devir çok kötü ortam korkum hala sürüyor.
ama eşimin heveslerini kırmak istemiyorum.
acayip bir ikilemde bırakıyor aşk insanı.
şartlarımız uygun mu deniyceğiz. olursa olur.. olmazsa kısmet dedik artık.
bekar arkadaslarım kararlarınız ne kadar net gibi görünse de aşık olun,evlenin ve güvenin herşey değişebilir.
hayat herkese gönlünde yatanı getirir inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…