Çocuk sahibi olmayı istememek

Gutenmorgen kizlar kaydirigubbakcemile5
Demin cocuklariyla problem yasayanlari okudumda dudagimda ucuklar cikti.
Bir kaci diyorki psikologa gitmem lazim yoksa cocuga zarar verecegim diyor.
Ötekisi kocasina ikinciyi sen dogurursun diyor. Ötekisi sosyal hayatim kalmadi diyor, baska anneler ona tavsiye olarak al bebegini git avm diyor.
Yani al bebegini git alisveris merkezlerine sende acilirsin diyor. Eeeee bunun paylasimi nerede? Cocuk avm`den ne anlar?
Ha simdide birisi diyorki hep cocuk istedim evlenmeden öncede istedim ama korkuyorum, kilo alirim 36 beden olmaz isem kocam beni begenmez. Efendimmm???akannehirakannehir

Günaydın kızlar :)

Gutenmorgen kizlar kaydirigubbakcemile5
Demin cocuklariyla problem yasayanlari okudumda dudagimda ucuklar cikti.
Bir kaci diyorki psikologa gitmem lazim yoksa cocuga zarar verecegim diyor.
Ötekisi kocasina ikinciyi sen dogurursun diyor. Ötekisi sosyal hayatim kalmadi diyor, baska anneler ona tavsiye olarak al bebegini git avm diyor.
Yani al bebegini git alisveris merkezlerine sende acilirsin diyor. Eeeee bunun paylasimi nerede? Cocuk avm`den ne anlar?
Ha simdide birisi diyorki hep cocuk istedim evlenmeden öncede istedim ama korkuyorum, kilo alirim 36 beden olmaz isem kocam beni begenmez. Efendimmm???akannehirakannehir

Nerde okudun bunları, burada mı, bu forumda mı?

36 bedenim hamile kalınca şişmanlarım kocam beğenmez diyen bir-iki sayfa önceydi de diğerlerini nerde okudun canım

Yanlız yaramaz çocuk başka birşey, hele hiperaktifse durduramazsın. Öyle çocukları olan annelerin bunalması, dert yanması normal.

Hemen doktora götürmek lazım böyle çocukları, çünkü hiperaktivite bir nevi hastalık olarak değerlendiriliyor., tedavisi de mümkün.

ya ben yazmıcaktım,ama şu an çok üzgünüm,bir haber var,evlat acısına dayanamamış adamcağız.,,,,,,,bağım.....olmuş

kınamayın kızlar,doğrudur evlat bu,ama işte benım en baştan beri vurgulamak istediğim bu dını boyut kızlar,işte benım en korktuğum bu,ALLAH tan ıstıyoruz evlat falan,sonra evlata tapıyoruz,sonra imtıhalar başlıyor,sonra neden yaratıldığımızıda unutup dalıp gidiyorz,evladın ımtıhanı cezası çok ağır kızlar,ALLAH için kalkmayan namaza,evladın için uykusuz,harap bıtap,ya çok derin bır konu,

ben böle birşeyle ımtıhan olmak ıstemıyorum,ALLAH korusun ne yapayım evlenemsemde evlenemem,böle acılara bürünmektense,yaşamdan bıkıp isyan etmektense,RABBIMle arama kımse girsin istemem,

semtımızde şehidimiz var,anne tıbbı olarak delirdi,bızler üzülüoyruzda kadının delirmesı normal,ya işte böle kızlar,evlad acısı hiç şüphesiz çok ağır,gönül tahtına oturuyor bizde çocuklar,ama gönül tahtının asıl sahıbı ALLAH..

ALLAH a sonsuz şükürki evlat sevgisi çocuk ıstemem duygusu vermemiş bana,taaaaaaa çocukluğumdan beri dua ederdim,ALLAHIM evlat verme bana diye

Soruyorlar hayatım soruyorlar, inan bunun hesabını bile yapıyorlar. İlk o heyecenla gençlik zamanlarında bu düşünceyle yapmıyorlar belki ama zaman geçince bunun hesabına girmeye başlıyorlar ve çocuklarından büyük beklentileri oluyor ailelerin. Çocuğu yaşlandığında bana baksın diye yapan var hayatım. Sen böyle olmayabilirsin, çevren böyle düşünmeyebilir, inanamayabilirsin ama ciddi ciddi bu hesaplar içinde olan anneler var. Boşuna mı bu kadar masraf emek diyenler var.

Bizim engelli komşumuz var zar zor bir erkek çocuğu dünyaya getirmiş. Ve çok şımartmış yani çok çok afedersiniz kızlar ama oğluna " yiğidim pipiğini daşşşağını yediğim" diye seslenir.

Bne anneme oha ya böyle de denir mi bu kadar da şımartılır mı dedim annem "ee napsın karı koca sakatlar, bir tane de oğlulları var, şimdiden çocğu hoşluyorlar ki ilerde çocuk onlara baksın diye" hatta başka bir zaman bu anne aynen annemin dediği gibi " şimdi biz onlara bakıyoruz, o kadar masraf yapıyoruz, yarın onlar da bize bakacak, bu kadar uğraş boşuna mı demişti. İnan yemin ederim.

tabii ki bunu düşünenlerde vardır bence de bir çocuk anne babasna bakmalı sahip çıkmalı, huzurevi köşelerine atıp yalnzı bırakmamalıdır çünkü birgün onlarda yaşlo olacaklar bizde olacağız ama yapmazsa da canı sağolsun diyenlerdenim bilemiyorum çocuğum olunca onu kıskanır mıyım hep yanımda olsun istermiyim. Ama kendi annem bana ilgi gösteremediğinden ki şimdi ben evlenince itiraf etti bunu da benden mutlu olmamdan başka birşey istemediğin söylüyor ancak elbette geleceği hakkında endişeleri var bunu söylemlerinde ve davranışlarında hissedebiliyorum anneminde başımın üstünde yeri var ama kim olursa olsun yaşlanınca ne yapacağım korkusu olur. Yarın birgün elimi ayağımız zor tutacak ev işimizi bile yapamıcaz belki yemek bile.. Huzurevine gider yatarım diyorum çocuğum bakmazsa ama yalnızlık çok zor birde şöyle bişey var o çocuğa sormuyoruz ki sen dünyaya gelmek istiyor musun diye kendimiz için yapıyoruz ve büyütmek zorundayız en iyi şekilde bunun karşılığında da sen bana bakmak zorundasın diyemeyiz. Ben babamla görüşmüyorum mesela görüşmeyi de düşünmüyorum neler diyordur arkamdan kimbilir hayırsız evlat felan ama annem gibi fedakar olsaydı ona da bakardım ancak ne gördüysem onu yapıyorum her çocukta ailesinde ne görürse onu uygular.. O bir çiçek nasıl sularsanız öyle büyür..

dejavu_one kullanıcısından alıntı
ben anne olmak istemeyenleri asla yargılamıyorum bu bir tercih meselesi. Beni yanlış anlamayın. Ancak anaç duygularla yapılabilecek birşey bu. Zaten ya bana bakmazsa, o kadar bakacağım sonra benim kazancım ne olacak bundan diye bir düşünceyle çocuk zaten büyütülmez hiçbir anne de bu çocuk büyüyünce acaba bana bakacak mı ben bu kadar emek veriyorum karşılığını bulacak mıyım diye sormaz kendine soruyorsa zaten hazır değil demektir. Bu çok farklı bir duygu. Eşimle yanyana film izlemek, gezmek, tatillere gitmek, giyinmek, süslenmek bunlar hep bir yere kadar. Artık bir zamandan sonra evde başka can daha isteniyor ilgilenicek, oyalayacak, eve neşe getirecek.. Sonuçta bakmazsa da canı sağolsun huzurevleri var gider yatarız napalım. Ama ben çocuğum ailenin önemini, aile olmanın değerini aşılayacağım. Büyüyünce uyar uymaz o ayrı ama annelik duygunu yaşamk istiyorum bana anne diyecek bir varlık olsun istiyorum bu da benim şahsi düşüncem..

tabii ki bunu düşünenlerde vardır bence de bir çocuk anne babasna bakmalı sahip çıkmalı, huzurevi köşelerine atıp yalnzı bırakmamalıdır çünkü birgün onlarda yaşlo olacaklar bizde olacağız ama yapmazsa da canı sağolsun diyenlerdenim bilemiyorum çocuğum olunca onu kıskanır mıyım hep yanımda olsun istermiyim. Ama kendi annem bana ilgi gösteremediğinden ki şimdi ben evlenince itiraf etti bunu da benden mutlu olmamdan başka birşey istemediğin söylüyor ancak elbette geleceği hakkında endişeleri var bunu söylemlerinde ve davranışlarında hissedebiliyorum anneminde başımın üstünde yeri var ama kim olursa olsun yaşlanınca ne yapacağım korkusu olur. Yarın birgün elimi ayağımız zor tutacak ev işimizi bile yapamıcaz belki yemek bile.. Huzurevine gider yatarım diyorum çocuğum bakmazsa ama yalnızlık çok zor birde şöyle bişey var o çocuğa sormuyoruz ki sen dünyaya gelmek istiyor musun diye kendimiz için yapıyoruz ve büyütmek zorundayız en iyi şekilde bunun karşılığında da sen bana bakmak zorundasın diyemeyiz. Ben babamla görüşmüyorum mesela görüşmeyi de düşünmüyorum neler diyordur arkamdan kimbilir hayırsız evlat felan ama annem gibi fedakar olsaydı ona da bakardım ancak ne gördüysem onu yapıyorum her çocukta ailesinde ne görürse onu uygular.. O bir çiçek nasıl sularsanız öyle büyür..

SORAR MI SORMAZ MI dejavu :)

birde şöyle bişey var o çocuğa sormuyoruz ki sen dünyaya gelmek istiyor musun diye kendimiz için yapıyoruz ve büyütmek zorundayız en iyi şekilde bunun karşılığında da sen bana bakmak zorundasın diyemeyiz. Ben babamla görüşmüyorum mesela görüşmeyi de düşünmüyorum neler diyordur arkamdan kimbilir hayırsız evlat felan ama annem gibi fedakar olsaydı ona da bakardım ancak ne gördüysem onu yapıyorum her çocukta ailesinde ne görürse onu uygular.. O bir çiçek nasıl sularsanız öyle büyür

Bak ne güzel söylemişsin. Doğmamış çocuğun sırtına dünyanın yükünü yükleyerek çocuk yapıyorsun(sen değil yanlış anlama) ne hakla. Çocuğa sormadan kendin için yapıyorsun, dünyaya getiridğin için de bakmak zorundasın, bunun hesabını çocuktan soramaz anneler, sen istedin çünkü dünyaya getirmek. Madem öyle yapmasaydın,

Şimdi yapayım da ilerde bana baksın veya gitsin el memleketlerine bana para getirsin diye çıkar hesapları içine giren, çocğunu mal gibi gören insanda çocuğunu sevip layıkıyla büyütebilir mi.

. Ki bu niyetle çocuk yapanlar da ne tesadüf dip köşelerde yapayanlız evladım gelsin diye bekliyor.

Gençliklerinde evlatlarının bilemedikleri kıymetlerini ne acı yaşlandıklarında arıyorlar haa bak yine sevdiklerinden değil yine çıkarları için.

Burda bir bayan vardı annem yaşlanmaya başlayınca kıymetimi bildi, iyi olmaya başladı demişti, yaa..

"Şimdiden evladını hoşluyorki ilerde ona baksın" diye bence bu evladın duyacağı en kötü şey. Anne seni evlat olarak, canı olarak kanı olarak görmüyor da yaşlılık sigortası, güvencesi olarak görüyor, Sana sevgisi sana ilgisi hep yalan hep çıkar için. Çok feciii...

Çıkarsız hesapsız çocuk yapanlar, sevgiyle aşkla çocuklarını büyütenler çocuklarına o sevgiyi hissettirdiği için, onları çok sevdikleri için zaten kendileri beklemeden çocuklar kendiliğinden ana babalarının yanında oluyorlar. HEP DERİM ANNE BABASINI SEVEN ONLARI ORTADA BIRAKMAZZ. AMA İŞTE SEVDİRMEK VAR SEVMEK VAR..

Bak sen babanla görüşmüyor musun ben de annemle görüşmüyorum, sevmiyorum onu, önceki sayfalarda çok anlattım nedenlerini. . Ama o kadar şeyine rağman ben yine de onu bir başına bırakmam, hasta ve yaşlı birisini bi başına bırakacak kadar da vicdansız değilim işte..

Son düzenleme:
ya ben yazmıcaktım,ama şu an çok üzgünüm,bir haber var,evlat acısına dayanamamış adamcağız.,,,,,,,bağım.....olmuş

kınamayın kızlar,doğrudur evlat bu,ama işte benım en baştan beri vurgulamak istediğim bu dını boyut kızlar,işte benım en korktuğum bu,ALLAH tan ıstıyoruz evlat falan,sonra evlata tapıyoruz,sonra imtıhalar başlıyor,sonra neden yaratıldığımızıda unutup dalıp gidiyorz,evladın ımtıhanı cezası çok ağır kızlar,ALLAH için kalkmayan namaza,evladın için uykusuz,harap bıtap,ya çok derin bır konu,

ben böle birşeyle ımtıhan olmak ıstemıyorum,ALLAH korusun ne yapayım evlenemsemde evlenemem,böle acılara bürünmektense,yaşamdan bıkıp isyan etmektense,RABBIMle arama kımse girsin istemem,

semtımızde şehidimiz var,anne tıbbı olarak delirdi,bızler üzülüoyruzda kadının delirmesı normal,ya işte böle kızlar,evlad acısı hiç şüphesiz çok ağır,gönül tahtına oturuyor bizde çocuklar,ama gönül tahtının asıl sahıbı ALLAH..

ALLAH a sonsuz şükürki evlat sevgisi çocuk ıstemem duygusu vermemiş bana,taaaaaaa çocukluğumdan beri dua ederdim,ALLAHIM evlat verme bana diye

Canım yaa seni üzmek istemem ama inan birşey anlamadım. Şehit mi olmuş evladı. Utanılacak birşey mi yapmış.

birtaneısnın çocuğu ölmüş,haberlerde var,adamcağız ba.... olmuş,yazmaya bile canım acıyor
diğeri anne kadın yanı,şehit oldu oğlu,

çocuk ölmüştür ondandır yoksa utanılacak bişey yaptı diye adam bağımlı olmazdır heralde

Başta kısaltmadan itibaren anlayamadığım için sordum zati :)

Eee imtihan dünyası endülüs çocuğu bırak kendinle bile imtihan ediliyorsun. Amansız hastalıklar veriyor yaradan yada bir organını senden alıyor. Naparsın...

Brsnz burada okudum yani KK`de, cocuk bölümünde. Hayretler icinde kaldim.
Allahim ne mutlu banaki böyle olmusum, öyle anne olacagima hic olmayayim daha iyi.

Brsnz burada okudum yani KK`de, cocuk bölümünde. Hayretler icinde kaldim.
Allahim ne mutlu banaki böyle olmusum, öyle anne olacagima hic olmayayim daha iyi.

Eee sayfalardır ne anlatıyoruz :) Çocuk bakımı zordur, çocuk yüktür, insnaı birçok şeyden mahrum bırakır, yorar falan feşmekan..

Çocuğunu sevmeyeni bunaltan, itekleyeni çocuğundna bıkan anneler var da diyoruz. Hele çocuğuna sigorta niyetine yapanlar da çok diyoruz. Böyle anne olacağına olmasın diyoruz da diyoruz.

:)

Hiç girmemiştim o bölümlere merak da ettim :)

Başta kısaltmadan itibaren anlayamadığım için sordum zati :)

Eee imtihan dünyası endülüs çocuğu bırak kendinle bile imtihan ediliyorsun. Amansız hastalıklar veriyor yaradan yada bir organını senden alıyor. Naparsın...

Ben tutturmuşum demek ki :))))))

Evet mesela ben.Zor bir süreç aslında ben 2.kez hastalıktan dolayı ameliyat olmam gerektiğini duyduğumda neden ben demiştim.Neden kuzenlerim değilde ben..Tek ben miydim kötüki de bana oluyordu.Doktorada demiştim kader ... Sonrası sabır isyan etmeden daha fazla atlattım ama zor yani

Sonrası erkekleri çok kaale alamayan biri oldum yada insanları çünki ya ben olmasaydım ya ölseydim ya da sakat kalsaydım yanımda olacaklar mıydı?Ben hastalansam kaçı kalırdı yanımda hep düşüne düşüne acımasız ve vurdumduymazlık oluştu.Eskiden sulugözdüm artık ağlamak bile sinirimi bozuyor

Son düzenleme:
"çocuk sahibi olmayı istememek" diye bir konu başlığı görünce yalnız olmadığımı hissettim. evet ben de onlardan biriyim. eşimi ve ailesini de ikna etmeyi başardım. sürekli birilerinin bu kararımı duyduğunda akıl vermeye çalışması çok sinir bozucu.insanlara nedenlerini açıklamaya çalıştığımda içlerinden haklı bu kız aslında dediklerini hissediyorum ama gel gör ki çocuk sahibi olunması gerekliliğiyle ilgili çok küçük yaşta aldığımız şartlanma bunu dışa vurmalarına engel oluyo diye düşünüyorum . kısaca çocuk sahibi olmak istemememle ilgili düşüncelerimi soru cevap şeklinde anlatmak isterim.
soru1) çocukları sevmiyomusun?
cevap1) çocuklara bayılıyorum ama çoğumuzun kedi köpek sevdiğini ama eve almadığını düşünüyorum haksızmıyım. kedi köpek beslemenin bile sorumluluğunu bir çoğumuz alamıyorken insan yetiştirmekten bahsediyoruz.
soru2)niye sorumluktan kaçıyosun ki ?kariyer sahibi iyi para kazanan birisin çocuğuna maddi manevi veremiyceğin birşey olamaz
cevap2)malesef hayatın kontrolüne tek başımıza sahip değiliz benim verebildiklerimden çok çevresel faktörlerin çocuğumdan götüreceklerinden korkuyorum.
soru3) çevresel faktörleri çok abartmıyor musun?
cevap3) hayır abartmıyorum. cinayet, tecavüz, taciz, adam kaçırma, şiddet hiç de azımsanacak boyutlarda değil.
soru4) ooohoo onları düşünürsek hiç yaşayamayız hep mutsuz oluruz
cevap4) evet kendimiz için düşünürsek haklısın yapabilecek hiçbirşey yok, ama zaten yaşamayan henüz var olmayan bir çocuktan bahsediyoruz
neyse çok uzatmıyım sorusu olan olursa yine cevaplarım bu arada kendimce bir slogan geliştirdim."çocuğumu doğurmuyorum çünkü onu çok seviyorum"

aramıza hoş geldin gmen! buyrunnnnnnnnn

yalnız değiliz, günden güne ne dediğimizi ikiletmeden anlayan arkadaşların artttığını görmek sevindirici.

bu arada gerçekten önemli bir konudan da bahsetmek istiyorum.(benim açımdan)

hani hep derler ya insanlar yüzyıllardır belki de o deviri beğenmedi, bu dünyaya çocuk zor dedi falan filan...

ancak unutulan bir nokta, eğitim! eğitime ulaşma şansı! düşünüyorum;
1)benim dedemin zamanında okullar sayılı ve eğitim o devre göre gerçekten iyiydi, sadece istemek yeterliydi. zaten nüfus az olduğu için isteniyorsa ve aile okula gönderiyorsa büyük ihtimalle iyi eğitim alması zor değildi.
2)annemin zamanında ise üniversiteye gidip kayıt olmak yetiyormuş (annem doğduğu yıllarda, kuzeni böyle girmiş üniversiteye) zaten çok da kasmıyormuş insanlar çünkü orta okul mezunu olmak bankacı olmaya yetiyormuş.
3) ağbim ilkokuldayken yeni yeni ilkokul 5'te dershaneye gitme sistemi gelişmiş. ben ilkokuldayken ise arkadaşlarımdan ilkokul 3-4 te bile kursa gidenler vardı. bir anadolu lisesine girip iyi eğitim alabilelim, geleceğimiz için ailelerin en büyük umuduydu belki de. kazanılan okullar istanbul'un dört bir yanındaydı, yolda geçen saatler, yorgunluklar cabası.
4) şimdi 20 yıl öncesine göre istanbul trafiğinin geldiği nokta ortada. bırakın 20 yılı 5 yıl önce nasıldı diye düşünüyorum da şimdiye göre gerçekten iyiymiş be arkadaşlar.
5) eee? çağın gerektirdikleri, dayatmaları, yarış atını aşan bir tempo, okullarda mutsuz öğretmenler onların yetiştiremediği çocuklar, öğretmenler elinden geleni yapsa, anne-baba elinden geleni yapsa, diğer ailelerin yetiştirdiği çocuklar? bu maratona sokmayayım deseniz, çocuğun sizde hesap sorma hakkı? benim eğitimimle ilgilenmemişsiniz, o okullara gideyim diye kasmamışsınız bakın şimdi üniverstiye giremiyorum, iş bulamıyorum...

dün bir arkadaşımla konuştuk da bunları, buraya yazmayı planlamıştım konuşurken :KK66:

kızlar çocuk sahıbı olmak istememek ve toplumda kabul görmediği için sırf bu yüzden evlenmeyen biriyim.sizce çocuk istememek doğal değilmi?ve aranızda böle düşünenler lütfen hislerini yazın

Vallahi bende böyleydim. Evlenmeyi bile dü$ünmüyordum.
Kimi sevcektim bu yalanci dünyada diyordum. Hele yalan dunya ya çocuk getirmek? Ne için hangi amaçla diyordum?

Ama yilllaaaaaaaaaaar önce inanmadigim bir a$k ya$adim hala ya$iyorum ve $imdi hamileyim.
In$allah kar$ina böyle biri çikar bu dü$üncelere ilerde benim gibi güler geçersin. vereliniortak:eek:

Adayanneyim ilk önce hayirli olsun hamileligin, senin icin sevindim. Fakat sunu unutmaki sen yurtdisinda oturdugun yerde cocuguna baktigin icin devletten para alacaksin.
Hadi diyelimki seni isden attilar oturdugun yerde catir catir issizlik parasi alacaksin yani senin sartlarinla ne yazikki ve icim kan aglayarak söylüyorumki Türkiye`de yasayan bir bayanin sartlari bir degil.
Bizde cok asklar yasadik ama gercekleri görmek mecburiyetindeydik.
Yurtdisinda sen ise basladigin zaman, yani söyle cocuk 2 yasina geldigi zaman süper kreslerde egitiliyorlar, sor bakalim Türkiye`de kres parasi ne kadar? Aldigi para ne kadar?
Keske sendeki ekonomik özgürlük Türkiye`de yasayan kadinlardada olsaydida senin gibi hamileyken kara kara düsünmeselerdi ben ne yapacagim cocuk dogduktan sonrasini?
Ama bu bölümdeki tüm arkadaslar ekonomik acidan degil, baska nedenlerden cocuk yapmiyorlar ama sundan emin olki bende yillaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr önce bir ask yasadim ve hala yasiyorum ama hamile degilim.

Kizlar simdi cözdüm olayi, simdi cocuk istemeyen bacilar eger bekar ise ilk önce coooooooookkkkk asiiiikkkkk olacaklari bir erkekle tanissinlar, görün bakiiim nasil istiyorsunuz cocuk, hemde adami gördügünüz anda hamile kalirsiniz vallah benden söylemesi.
Sacmalamayin, yok yalan dünyaya niye cocuk yapacakmisim, bakin Anneadayini örnek alin, oda yyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllaaaaaaaaaaaaaaaaaaarr önce asik olmus sonuc hamile olmus. Hadi kizlar kaldirin popolarinizi tembellik nereye kadar bizim elimiz armut toplamiyor herhalde.
Herkes ama herkes hamile kalacak, sende konuyu acan endulus 34. Zaten konuyu acarak bizi mahv ettin sen.
Anlata anlata dilimizde tüy bitti, megersem hersey ne kadan kolaymis yaaaaaaaaaa.

Kizlar simdi cözdüm olayi, simdi cocuk istemeyen bacilar eger bekar ise ilk önce coooooooookkkkk asiiiikkkkk olacaklari bir erkekle tanissinlar, görün bakiiim nasil istiyorsunuz cocuk, hemde adami gördügünüz anda hamile kalirsiniz vallah benden söylemesi.
Sacmalamayin, yok yalan dünyaya niye cocuk yapacakmisim, bakin Anneadayini örnek alin, oda yyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllaaaaaaaaaaaaaaaaaaarr önce asik olmus sonuc hamile olmus. Hadi kizlar kaldirin popolarinizi tembellik nereye kadar bizim elimiz armut toplamiyor herhalde.
Herkes ama herkes hamile kalacak, sende konuyu acan endulus 34. Zaten konuyu acarak bizi mahv ettin sen.
Anlata anlata dilimizde tüy bitti, megersem hersey ne kadan kolaymis yaaaaaaaaaa.

o ERKEK Vaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr mıı ki oliviaâaaaaaaaaaaaaaa:jeyyar:

canım benım o arkadaşımız aslında istiyormuş,ama gerçekten hak edeceğini inandığı baba adayını bulammaış,ama bız aşık olduk ve bu yüzden aşkımızdan olduk:)))yanı meselede derin bır incelik var

SORAR MI SORMAZ MI dejavu :)

Bak ne güzel söylemişsin. Doğmamış çocuğun sırtına dünyanın yükünü yükleyerek çocuk yapıyorsun(sen değil yanlış anlama) ne hakla. Çocuğa sormadan kendin için yapıyorsun, dünyaya getiridğin için de bakmak zorundasın, bunun hesabını çocuktan soramaz anneler, sen istedin çünkü dünyaya getirmek. Madem öyle yapmasaydın,

Şimdi yapayım da ilerde bana baksın veya gitsin el memleketlerine bana para getirsin diye çıkar hesapları içine giren, çocğunu mal gibi gören insanda çocuğunu sevip layıkıyla büyütebilir mi.

. Ki bu niyetle çocuk yapanlar da ne tesadüf dip köşelerde yapayanlız evladım gelsin diye bekliyor.

Gençliklerinde evlatlarının bilemedikleri kıymetlerini ne acı yaşlandıklarında arıyorlar haa bak yine sevdiklerinden değil yine çıkarları için.

Burda bir bayan vardı annem yaşlanmaya başlayınca kıymetimi bildi, iyi olmaya başladı demişti, yaa..

"Şimdiden evladını hoşluyorki ilerde ona baksın" diye bence bu evladın duyacağı en kötü şey. Anne seni evlat olarak, canı olarak kanı olarak görmüyor da yaşlılık sigortası, güvencesi olarak görüyor, Sana sevgisi sana ilgisi hep yalan hep çıkar için. Çok feciii...

Çıkarsız hesapsız çocuk yapanlar, sevgiyle aşkla çocuklarını büyütenler çocuklarına o sevgiyi hissettirdiği için, onları çok sevdikleri için zaten kendileri beklemeden çocuklar kendiliğinden ana babalarının yanında oluyorlar. HEP DERİM ANNE BABASINI SEVEN ONLARI ORTADA BIRAKMAZZ. AMA İŞTE SEVDİRMEK VAR SEVMEK VAR..

Bak sen babanla görüşmüyor musun ben de annemle görüşmüyorum, sevmiyorum onu, önceki sayfalarda çok anlattım nedenlerini. . Ama o kadar şeyine rağman ben yine de onu bir başına bırakmam, hasta ve yaşlı birisini bi başına bırakacak kadar da vicdansız değilim işte..

yani ben demnek istedim ki sormaması lazım eğer gerçek bir anneyse bana bakacak mı diye sormaz demekle onu kastettim başlarda da yaşlılık düşünülmüyor ama yaş geçtikçe bir korku da oluyor bu bir gerçek ben ne yapacağım ya ortada kalırsam diye şimdi sizin çocuğunuz olsa da olmasa da yaşlancılça geleceğim ne olacak nasıl bir hayatım olacak diye düşünür insan ister istemez. Her kişide biraz bencillikte vardır bunu da unutmamak lazım. Benim annem mesela derdi bazen birşey olduğunda bir tartışmada ben batım ben büyüttüm hayırsızsınız diye çıkardı ağzından. Babamla görüşsek bir tepki olurdu niye ben size bakıyorum durumları oluyordu. Karşılığını bekliyorlar ama benim savunduğum şey para gençlikte kazanılır yaşlanınca yenir. Bir aile hiçbir şekilde bebeği bana bakacak düşüncesiyle yapmamalı. Kendi kendine yetecek geleceği inşa etmeli ve evladından medet ummamalı. Allah korusun çocuğu ondan önce vefat ederse yine kalacak o zaman ortada. Ama benm annemin başımın üstünde yeri var elbette kendi evladımında kadir kıymet blen biri olmasını isterim tüm ömrünü bana harcasın demem asla ama saygılı olsun sevsin bana yeter..

X