Çocuk sahibi olmayı istememek

elismiren arkadasım cok guzel yorumlamıssın gercekten bende eşime aslında bunları anlatmaya calısıyorum ama ıste oda nasıl olsa buyur havasında ama ben bır cocuk dunyaya getıreceksen onun ıhtıyaclarınıda sıkısmadan karsılamalıyım dedıgın gıbı cocugumda zor durumda kalmasın bızım yuzumuzden ıste tekrar bıraz daha beklemem gerektıgını anladım sağol arkadasım...

maddiyat enhel değil,sonuçta hanı 3-4 tane olsada yıne düşünsen tamam,ama sende hiç yok ve eşin istiyor sendede bu duygular kabarmış,bence borç ödüyoruz falan hıkaye,standardımız düşck deme,sonuçta sen iştan çıkarılsan falan iş bulamasan yıne standardın düşer ve ona göre yaşarsın,yada yarın 2 katı maaşa gitsen bu seferde standardı yükseltrisin,burda tercıh yapman lazım,şöle ben 200 tl ayağıma bot almayı tercıh ediyorum çocuğuma harcamaya konusu olucak,mesela ben evıme lux koltuk takımı almak yerıne o para ile yurtdışına tatıllere gdiiyorum,tercıhım böle

kaydirigubbakcemile2
şeker öle diyosun,hanı o acıdığın koca varya işte o adam çocuk yapmayan yada çocuğu olmayan kadınla evlenmıyor,yaaaaaa bırde o durum var,çocuk yap soyum devam etsin dıyıp kadının fiziğini şaftını kaydırıyor,sonra gözü dışarda,bırde böle bak şeker,

kızlar ben bakındım ama bulamadım sız hıc soyle bı konuya rasladınızmı eşin yanı kocanın cocuktan hıc bahsetmemesı durumu?

benim eşimle birgün geziyorduk,koyu bjklidir kendisi
benim çocuğum olsa,şu mağazadan isteyince ona bişey almak isterim yani,alamazsam çok üzülürüm dedi,insan bunu da düşünmeli dedi,çok lüks olmasa da azami karşılayabilecek olmalı insan,bence de biraz daha sabırla beklenebilir,herşeyin hayırlısı olsun
bide alakasız ama ben şeye çok kızarım,sigara içip de para yok diyenlere,çocuğunuza 1 kilo et almazsınız para yok diye,hergün 1paket sigara içiyorsunuz diyorum

ama gerçekten artık istemeyen erkekler de var,bukadar karamsar olmayın bence,erkek için kolaymı,şimdi erkeklerin çoğu evlenmek bile istemiyor,nedeni ne,baskı olcak,herkes çocuk beklicek falan filan,sorun isterseniz bi arkadaşlarınıza

ay şekerim ben hiç rastlamadım,keşke olsada evlensem :),hayır istemeyen kadınada rastlamadım,zaten konuyu bu yüzden açtım,

kızlar ben bakındım ama bulamadım sız hıc soyle bı konuya rasladınızmı eşin yanı kocanın cocuktan hıc bahsetmemesı durumu?

sen kendı eşindenmı söz ediyosun?hayır eğer öle ise yanı ciftler arasında iletişim olmalı,herşeyi konuşabilmeli ve sorabılmelı kanka gib,

birde tabi söyle buyuk bır sorun var sımdı dıyelım kı sartları duzeltıp cocuk sahıbı olmaya karar verdık ama beklemek zorunda olabılıyoruz hemen ha dıyınce hamıle kalınmıyor o zamanda bu gunlerın acısını cekmek ıstemıyorum(((

ben de ay yapsakmı,geçmi kalıyoruz,ya sonra olmazsa falkan hemen hemen hergün düşünüyordum
eşim dediki,amaaannn istersek birgün ozaman düşünürüz,şimdi zaten hazır değiliz,ne diye kendini hırpalıyorsun

Hem kendi yazdıklarımdan hem de burada çocuk isteyenler istemeyenler güruhuna baktığımda gördüm ki, temel ayrışma sebebimiz, biz çocuk istemeyenlerin çok şefkatle büyütülmemiş olmamız, isteyenlerinse anne baba sevgisini daha çok yaşamış olmaları. Ben bu konuda ilk mesajlarımda da yazdım, nasıl büyütülmezi biliyorum, ama nasıl büyütülürü bilmiyorum. Annemin bana duyduğu sevgiyi hiç hissetmedim ki, neden anne olunması gerektiğini bileyim..Anne olunca insan nasıl mutlu oluyoru hiç dinlemedim ki annemden...Ben olması gerektiği için olan, evlenilir, çocuk yapılır ekolünden gelen bir anne babanın çocugu olduğum için, ben çocuk yapmaya mecbur değil hale gelince yapmak istemiyorum.Kendimi yük olarak olarak gördüğüm için, evi dağıtan, arıza çıkaran, gülmeyen somurtan bi fazlalık olarak gördüğüm için bi çocuk bi eve nasıl neşe verir bilmiyorum.Çünkü çocuk sahibi olununca ne hisseder ki insan? Nasıl güzelleşir ki hayatı? Bilmek isterdim...

tabiki herkesin kendi tercihi..
burda her kadın annelik duygusunu tatmalı
derken çocuk sahibi olamayanları yaralamak niyetinde değilim..
Allah korusun bu benim de başıma gelebilir ve bugün binlerce insan
doğal yoldan hamile kalamıyor bile..
ama yıllarda gecse kadın menopoza da girse bu içinde hep bir özlem olarak kalacaktır..
ayrıca belirttiğim gibi..gerekirse bebek yast evlatlık alınmalı ve bu duygudan bu güzellikten mahrum
kalınmamalıdır..dünyaya birkez geliyoruz ve bu lutufu görmezden gelmemeliyiz..
zamanı değildir hazır değildir şartlar falan filan ama..
ölene dek istenilecek bir istek olmasa gerek..
Allah herkezin gönlüne göre versin ne diyeyim..
isteyenlere tez zamanda sağlık ve bereket dolu bir yuvada çocuk..
istemeyenlere de hayatlarında huzur diliyorum..

sen kendı eşindenmı söz ediyosun?hayır eğer öle ise yanı ciftler arasında iletişim olmalı,herşeyi konuşabilmeli ve sorabılmelı kanka gib,

Yok endülüscüm bız ıkımızde sımdılık ıstemıyoruz ıkımızınde bırbırıne yakın korkularımız var bırımız cok mutlu bı aılede bırımızse parcalanmıs bı aılede buyuduk.İkimizdede cocugun sorumlulugunu alabılıcekmıyız korkusu dısında benım dogum korkumda var cunku saglık sektorundeyım ve bazı seylerı geregınden fazla gordum.Dün olanı anlatımde sıze bu sızce bı adamın cocuk sevmedıgıne delaletmıdır ?Dun ıste dızıde hatun dogum yapıo kocası yanında falan kız kucagıma verın dıo kocasıda kızın yanında ıste bunlar sevgi topagı falan halındeler (bebek dogdugunda yaglı oluo ya bıde kanlı )bende ay ne tatlı yav dedım oda ama ben hayatta tutamam oyle yaglı ve kanlıyken dedı ay bı sınırım oynadı dedımkı ben o halde olacam sen yaglı dıye cocugumu tutmayacaksın allahaskına sonrada o cocugu sevdırıcem ben sana heheytt dedım basladı gulmeye.Ay cok sacma dımı ama ne bılım bu yazılarıda okuyunca yazıverdım..

bence sevgisiz yetişmekle alakası yok çocuk istememenin. çok sevgiyle büyümek de insanı hassas ve ayrıntıcı yapıyor, çocuğun hayatınıza getireceği ayrıntıları yaşamak istemiyorsunuz.

yani sevgisiz büyümek kadar sevgi görmek de bu duruma neden olabilir...

mesela ben yolda bir çocuk görünce, özellikle de küçük bir kız çocuğu, çok üzülüyorum başına gelecekler açısından. hatta bi kez ağlamıştım. :))))

öğretmenim ve mesela bu ortamda o öğrencilerin içinde bir evladım olsun istemem asla. bu bile benim için yeterli bir sebep. ama bazı aileler var ki olur olur bal gibi olur diye diye yetiştiriyor çocuğunu, belki de cesaret demeliyiz buna bilmiyorum, o insanlar sevgi gördüklerinden değil, işin ayrıntılarını düşünemedikleri için, ilerisini düşünecek kadar ciddiye almadıkları için hemen doğurmak istiyorlar.

doğurduktan 2 yıl sonra senin ne demek istediğini anladım diyen bir arkadaşım olmuştu. anca bastı kafası demek ki.sempatiksalakcinni

yoo bence yanlış bir düşünce,ağbim oğlunu 6 ay kucağına almadı,alamazmış,şimdi ölüyor,enıştem yeğenımı bir hafta istemedı,kız dıyemı ne,şişirdiler,ah sonra öldü kızı dıye

Fiyonkucum, çocuk isteyenler full sevgi, deli gibi mutlulukla büyümüş de kendileri de ondan istiyor demek istemedim aslında.Ya da bunu demek istediysem bile çok geniş kitleler için yapmadım bu saptamayı.Burada aklı başında konuşan ve çocuk isteğini dile getiren insanlar ve yine aklı başında cümleler kuran ve istemeyenler arasındaki fark adına yaptığım bir tespitti.Yoksa tabii ki biliyoruz çocuk olayının halen toplumun %90ı için evlenilir, sonra da çocuk yapılırdan öteye itmeyen bir şey olduğunu.Hatta benim çocuk istemekten korkma sebeplerimin başında senin bu dediğin şey geliyor. Saçma sapan insanların yetiştirdiği saçma sapan çocuklarla bir arada büyüyecek olması, ben başettim, bi parça da asosyal olmayı göze aldım ve o saçmasapanları bertaraf ettim ama ya çocugum yapamazsa, yapabilse bile üzülürse kaygımdır. Tespitimin yanlış anlaşıldığını düşündüğüm için bu açıklamayı yapmak gerekiyor diye düşündüm. a.s

haklısın,hassas ve ayrıntıcı olmak,bir mımar abşamız çocukluğuma şahit olmuş,büyüdüğüm,bir gün dediki sen çocuk yetıştırsen mukemmel bir çocuk olur dedi,sonra döndü ama endulus evlensen ıstersın,istek gelir dedi,cevapım:öyleyse ben hiç evlenmım,evlenıpte ıstıceksem vazgeçtim dedim:6 yıl önce,hala yanı düşüncedeyım

aah, ah bu sonradan kafası basan arkadaşlarkaydirigubbakcemile3 benim de en yakın arkadaşlarımdan başta biri olmak üzere birkaçı; kendileri hiç eklem-omurga rahatsızlığı çekmediği için sırt ağrısı vb nedir sanki ben abartıyorum, öyle bir ağrı yok gibi davranırlardı. hamileyken gözlerini kaçıra kaçıra, ay belim ağrıyor, ay dizi ağrıyor demeye başlamışlardı utana sıkıla. sonrasında tabii ki çocuğu yerde yuvarlayamayacaklarına göre çocuk kucakta beli, sırtı, dizleri, el bilekleri vb ağrılarından sonra "valla haklıymışsın yorgun" demişlerdi, hala konusu açılınca yüzleri kızarır, bana boşuna nefes tükettirdikleri için o zamanlar.

insanlar genelleme yapmaktan ne zaman vazgeçecek çok merak ediyorum, çoook...akannehir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…