Çocuk sahibi olmayı istememek

yeni evliyim,pkoluyum büyük ihtimalle çocum olmayacak ve zaten istemiyorumda.yazılarınızı takipetmeye çalışıyorum fakat iş younluğundan yazma fırsatım olmadı.evlenince çocuk isterim zannetmiştim fakat istek yok.yalnız şunuda belirtiyim insanların yazdığıyla dalga geçmekde hoş değil.sana katılmıyorum dersiniz olur biter ama dalga geçmek niye?alıntı yapığım arkadaşın yazısına yorum yapıtım diğer arkadaşlara değil yanlış anlaşılmasın.

Enduluscum bu olaya dini açıdan da yorum getiriyorsun ya valla teşekkürler ve tebrikler
Zira çocuk yapmayı dini bir kural gibi dikte ediyorlar bize,öğle saatinde çocuksuz olurmu falan filan yine büssürü laf duydum

Enduluscum bu olaya dini açıdan da yorum getiriyorsun ya valla teşekkürler ve tebrikler
Zira çocuk yapmayı dini bir kural gibi dikte ediyorlar bize,öğle saatinde çocuksuz olurmu falan filan yine büssürü laf duydum

ya canım benım ben hacıyım,sen bıde benım işittiğim lafları bılsen,ama tak diye farzı kouyoryum önlerine tık yok,yanı sünnet önce farz yapılır,farzı yapmayan adam bana sünneti savunursa mors olur kalır..

Merhabalar tekrar,

100 küsür sayfalik ba$ligin sadece ilk sayfasini okuyup, konuyu açan arkada$in yazisini ALINTI yapip yorum yazdim zaten arkada$im.

çocuk sahibi olmak istemediginden evlenmeyen bir arkada$tan bahsediyoruz burada. Kimse kimsenin hikayesini bilmez. Benim "yillaaaaaaaaaaaaar önce..." yazdigim kelimeyi biraz alayci tarzda kullanmi$siniz ama yukarda gördügünüz arkada$in benzer sorununu ya$ami$ biri olarak kendi yorumumu yaptim.

Gerçi benim çocuk istememe nedeni hayata ve erkeklere kar$i güvensizlikten geliyordu. Bir de dogum korkusu ve çocuga yeti$tirme bilgisi, sorumluluk, vs.. bunlar bana çok büyük $eyler olarak geliyordu. çocuk için yine e$imi ve kendimi 4 sene bekletmi$ biri olarak nezaman kendimi hazir hisettiysem o da bu yil :) hamile kaldim.

Arkada$in belki çevresinde ki gördükleri felan onu sogutmu$ olabilir ama bunlar yenilecek $eyler. Cok ciddi uykusunu kaçircak kadar sorunlar ya$iyorsa bir psikolog ile de sohbet edip konu$abilir. Ne var bunda?

Olivia yurtdi$inda ki ekonomik özgürlükten felan bahsetmi$sin sen kendin de Almanya da kaliyorsun herhalde... yorumumdan kelimeler seçip alayci tavirda cevap vermek yerine daha nazik olabilirdin.
Evlendigim ki$i Türkiye'den ve hatta en zor a$klardan birini ya$adigimi söyleyebilirim. Güvensizligim o kadar çok tu ki benim için neler yapti. Allah herkesin kar$isina böyle birini çikarir in$allah ayriyetten bebek dogduktan sonra Türkiye'de ya$amayi dü$ünüyoruz. Bunlari ba$ka ba$liklarda payla$mi$tim fazla detaya inmek istemiyorum ama...

Sorumsuz bir anne olacagini biliyorsan endulus34 çocuk yapmazsin olup biter. Böyle dü$ünenler varmi diye sormu$sunuz bizamanlar dü$ündügüm için yazdim.
Yoksa Olivia'nin dedigi gibi "o kadaaaaaaaaaaaaaaaaaannn kolay degil annelik".

sizin sölediğiniz birşeyle alay etmedım,halbuki öle bir aşk bulurusnuz kısmına amin deyip size tşk etdicektim,ama siz tutmuş sorumsuz anne falan demenız bıraz alay gibi geldi,

sizin sölediğiniz birşeyle alay etmedım,halbuki öle bir aşk bulurusnuz kısmına amin deyip size tşk etdicektim,ama siz tutmuş sorumsuz anne falan demenız bıraz alay gibi geldi,

alay, olivia içindi...

sorumsuz kelimesinin yine arkasinda duruyorum her insan onu kendinde hisseder. Örnegin: sokakta, orda burada görüyoruz anne sifati altinda sorumsuz insanlari sokaklarda yeti$en gençleri egitimsiz yeri yurdami bilmeyen konu$mayi bilmeyen çocuklari bir de maarifet gibi bunu youtube gibi sitelerde videolarini payla$irlar.
Siz öylesiniz demiyorum elbette. Yapamicaginizi dü$ünüyorsaniz yapmazsiniz. Size lutfedilen bir hadise var annelik dogurursunuz, dogurmazsiniz seçim sizde. Yapamam diyorsaniz yapmazsiniz.
Ayrica böyle çocuk sahibi olmayi istemeyen erkekler de var. Kim bilir belki kar$iniza böyle biri de çikabilir. a.s

Çocuk isteyen ve çocuğu olan bayanlar bizi bazen yanlış anlıyorlar.
Hoş olmayan yorumlar olacaksa lütfen yazmayın
Biz isteyenlere neden istiyorsunuz diye yazmıyoruz
Kendimizce haklı gerekçeler üretiyor ve eğleniyoruz :)

Anneadayi alay degildi b,u gercekten cok eglenerek yazilan bir yorumdu cünkü sende cok eglenmise benzemistin yorumunda.
Tüm isteyenlere Allah versin diyoruz zaten her yorumumuzda.
Sadece bana cok sacma geliyor, konunun acilis nedeni cocuk istemiyorum, sizler gelipde yorum yapinca kusura bakma ama gercekten cok egleniyorum, alindiysan kusura bakma ama alay etmem kimseyle.
Sadece komigime gitti.
Endulus canim, anneadayi beni kastediyor.

Ben hiç sevgililerde sarışın mavi gözlü tutturamadım.Ben sarı diye inat ettim onlar inatla esmere yakın ten renginde kahverengi ela gözlü oldular.Şimdi bulacağım adamdan da sarı tutturmam zor çocuk olsa yine esmer pffff o da bi etken kaydirigubbakcemile3

Ay çok hoşsun yaaa,Allah hayırlısını versin inşallah
Sen mavi gözlümüsün?

Tamamda karde$im,
eglencek ne gibi bir$ey vardi yorumumda? Tekrar tekrar yaziyorum birzamanlar evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayi bende istemiyordum büyük konu$mu$um. Ailem felan ne kadar ciddi oldugumun farkindaydi. Babam bile 'sen birini bulmuyorsan çobana bari vereyim' gibi $akalar yapardi ve aslinda altinda yatan bir gerçek vardi.
Ama dedigim gibi Allah'a $ükür a$ik olcagim bir erkek çikti kar$ima sevdi beni, bende onu sevdim. Ve $uan da hamileyim.

Belki arkada$in dü$üncesi de benim ki gibi gelip geçici bir$ey olur da kar$isina biri çikar demi$tim ve ozamanlar yazdigin bu yazi için gülüp geçersin demi$tim.

Ben $uan kendime gülüyorum, etrafimda ki herkes e$ime de anlatiyor "seninki böyle böyle derdi bak hayat seni çikardi kar$isina da evde kalmadi bizim kiz" gibi $akala$irlar.

Bilmem anlatabildimmi?

Yoksa evlenmek istemeyenleri ve çocuk sahibi olmak istemeyenleri çok iyi anliyorum.

ben de hep beyaz tenli kara kaşlı kara gözlü isterdim.
şansıma sarışın mavi gözlü çıktı.kaydirigubbakcemile3

Selam kızlar, ne yapıyorsunuz bakiim.

Kim eğleniyor kim sarışın bulmuş.

Bulduğu sarışın çucuğun sarışın akrabası, arkadaşları varsa benle iletişem geçebilir mi kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Tam sarışın olmasa bile hani açık kumral beyaz tenli, açık renk saçlı ve mümkünse ela gözlü

aah ahhh hiç denk gelmedi şöyle bir adam. İlginç sarışın sarışın diyen ben gidip esmerleri buluyorum :1ninca: Ben de bir sarışın tutturamadım :gitme:

Çok doğru çocuğum bu çarkların içine sıkışıp gitmesin desen bu sefer de niye beni zorlamadanız, niye sıkıştırmadınız, niye dershanee göndermediniz diycek. Çünkü lanet sistem bunları yapmayı, eşşek gibi çalışmayı gerektiriyor.

Eskiden gerçekten okumak da meslek sahibi de olmak çok kolaymış ki. Çok eskiden kalma memurlar hep der bana. Biz liseyi bitirdik uyduruk bir sınava girdik, girmeyenler de var hemen memur olduk. Şimdi nerdee..

Bir öğretmen teyze vardı, o da derdi ben öğretmen lisesini okuudm öğretmen oldum. Hemşirelik de öyleydi, liseden çıkan mesleğini eline alıyordu. Şimdi öyle mi ?

Ki hergün daha kötüye gidiyor. Bizim çocukların meslek sahibi olması üç misli zor olacak, belki d eolamıyacklar.

Geçen bir abi demişti. Çocuk ypın yapın 30unda anca kpssye girecek de iş bulacak, o yaşa kadar başınızda diye :))

Cidden 30lu yaşlarda hala baba parasına bakan erkekler var. Off Allah'ım (...

Son düzenleme:

Önce ben talip oldum sıranı beklemelisin aklinialirimsmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…