toksik ailem ile baş edemiyorum:(

ş
Keşke tayin isteyip gidebilseniz..Aileniz biz senin beş kuruşunu yemedik falan demiş.. Acaba beklentilerimi var?
Böyle bir aile varken sizin düşmana ihtiyacınız yok..İnşallah kısa zamanda kurtulursunuz bu durumdan..
okutmuşlar büyütmüşler memur etmişler elin çocukları araba alıyormuş babasına ben minnet borçlu imişim… ben kızımla memur olmama rağmen ayın sonunu zor getiriyorum.

ş

okutmuşlar büyütmüşler memur etmişler elin çocukları araba alıyormuş babasına ben minnet borçlu imişim… ben kızımla memur olmama rağmen ayın sonunu zor getiriyorum.

Para vermediğiniz için böyle davranıyorlar gibi. Ki onun ne masrafı var ki diyorlardır kesin. Tayin istemeyi hiç düşündünüz mü?

Çok zor aileniz, çocukla onlar mı ilgileniyor o yüzden mi bu hakkı kendilerinde buluyolar acaba? Eğer çocuğa bakıyorlarsa biraz para vermeyi deneyebilirsiniz doğrusu bu demiyorum tabi de bakıcı vs de bulmak zor

ben de zor kısmı geçirdim kızımla geziyorum tozuyorum ama eski eşim dahil çekemiyor bu durumu herkese batıyor eski eşim açık giyinmemi istemezdi kapalı giyinirdim boşanınca hali ile daha kısa kıyafetler giyiyorum çünkü eski eş kişisi yok artık kimse yok hayatıma karışan ama boşandın açıldın saçıldın.herkes etiket yapıştırıyor:KK43:
Başka şehire tayin isteyin derdim ama bir gün hasta falan olsanız çocuğu emanet edecek okuldan alacak kimse bulamayabilirsiniz, ailenizle aranıza sert bir sınır çizmeniz gerekiyor

Söyleyeceklerim biraz aykırı gelebilir
Belirli bir yaştan sonra anne baba ihtiyacının azalması gerekiyor bence. Doğaya dönüp bakarsak hiçbir canlı sonsuza dek çocukları ya da anne babası ile değiller. İnsan büyürken çok aciz bir varlık. Bu nedenle hayata tutunma suresi uzun ve bir insan yetiştirmek çok zahmetli farkındayım.
Sonucta kolay buyumuyor bir cocuk ama eski insanlar cocuklara senin benim baktigim yerden bakmiyor. Saygı duymuyor. Sınır bilmiyor.
Ama öyle ya da böyle -ülkede eğitim ve kişisel gelişim sorunları yüzünden- aile dediğiniz kavram da sorun yumagi.
Aileden ayrışmak onların fikirlerini düşüncelerini kulak arkası etmek gerekiyor bir noktadan sonra
Eğer çok eğitimli görgülü vs vs tipler değilse.
Uzak durun derim ben.
Mezara tek gireceksiniz. Bunu düşünün.

ş

Tahmin etmiştim maddi beklentileri var..Evlat değil sigorta olarak görüyorlar.Ve kendilerinin konforunu evladın yukseltmesini bekliyorlar..
Diyecek çok şey var ama ...
Ayın sonu gelse bile bu manipülasyonlara gelmeyin.Sucluluk duygusuna girmeden olabildiğince duygusal ve fiziksel mesafe koyarak yaşamanız, sağlığınızı korur..
Tayin isteme hakkiniz varsa ,bizde gelecegiz demeyeceklerse ,kullanmanız lehinize olur..

Merhabalar ben boşandım .bir kızım var 6 yaşında.zaten ayrı evlerde idik.3 ay önce resmi bitti.boşanma sebebim maddi şiddet ,takıntıları psikolojik sorunları vardı.zaten eski eşimde sürekli boşanmak istiyordu sürekli evi terk ediyordu.gel gelelim boşandığım için ailem bana düşman oldu.6 yıl evli kaldım hep boşanmak istedim bu adam beni istemiyor dedim onlar sabret dedi içkisi kumarı yok vs.bi kulağı sağır bir gözümü kör ettim.en sonunda dik durdum boşanmak istiyorum dedim ama yine barış baskısı yaptılar eski eşim hiç beni arayıp sormadığı halde yalvar dediler resmen.her neyse işi resmiyete dökülesiye kadar 6 ay sadece kızıma odaklandım bu süreci nasıl az hasarla atlatırız diye onu pedagoga götürdüm kendim psikoloğa gittim.kızımla sürekli vakit geçirdim açık alanlarda çünkü sürekli babasını soruyordu evde olmayışını kabullenmek zor oldu.her neyse haziranda boşandım psikoloğum dediki biraz kendine vakit ayır çocuğun da önemli ama dedi sen daha önemlisin çocuğun mutsuz bir anne görmek istemez o olmadan vakit geçir arkadaşların ile dedi.ben de boşanmadan önce sırf millet laf etmesin diye bir yere çıkmadım ta ki resmi olarak bitti artık çıkıp dolaşmaya başladım.il dışına çıktım bir gün kız arkadaşlarım ile yaşadığım ile yakın bir yer turistk bir yeri görmeye gittim.o gün babam aradı sen nerdesin dedi ben de geziyorum dedim şurdayım demedim çünkü geziyorum lafını duyar duymaz bağırmaya başladı vay efendim ben nasıl gezermişim yeni boşamışım senin çizgin belli zaten sırf bunun için mi anlaşmalı boşandın kesin yanında erkek var kız var ise ispat et .yerin dibine girdim o gün.o günden 2 hafta sonra eski eşim ile yaşadığım evden taşınacaktım ertesi gün babamı aradım bir şey sormak için taşınma ile ilgili hangi şirketi tutalım diyecektim taşınma için telefonu açmadı sonra annemi aradım babam açmadı dedim o da sana çok kızgın kimle rile gtti ise gezmeye onlar taşısın evini demiş yani beni hayatımın en zor gününde o evden ayrılacağım gün yalnız bıraktı taşınmaya gelmedi yalnız başıma evimi taşımak o eşyaları toplamak çok koydu sadece annem yengem vardı.yani sırf gezdim diye.ama hala kötü davranıyor bana evden çıksam laf ediyor.giyime laf ediyor.gece bir kahve içmeye çıksam ya da eğlenmeye konslar gezer diyor kötü cümle söylüyor.bu arada devlet memuruyum 35 yaşındayım.bana güvenleri sıfır.annemin de babamında sürekli iğnelemek en ufak şey de gül gibi yuvanı yıktın o haklı imiş diyorlar yani eski eşimi savunuyorlar.yıldım artık 6 yılda zaten travmatik bir evlilik yaşadım bir liranın hesabını verdim.ne gezmek ne tozmak şimdi de ailem hayatımı dar ediyor
Tayin hakkınız yok mu ?

ayrı evdeyim ama sürekli ailem beni tehdit ediyor küsüyorlar sürekli boşandığım için düşman oldular halbuki 6 yıl sabrettim ki dönse barışacaktım adam sürekli annesinin evine küs giden tipti anlaşmalı boşandım ona bile laf etti ailem
Çok ezmişler sindirmişler maalesef seni. güçlüsün ayakların yere sağlam basıyor maddi gücün var yine de yaşamak istediğin hayat çok basit istekler de olabilir çok uç şeylerde yapmak isteyebilirsin psikolojik şiddetle manipüle ediliyorsun. Umursama alismak zorundalar. Kimse sahibin değil senin bir bireysin

Çok şükür kendinize ait bir eviniz, iyi bir işiniz var. Yani kendi ayaklarınızın üstünde durabilen bir kadınsınız. Ailenize de muhtaç değilsiniz. Anne babanız size büyük haksızlık ediyor, halbuki destek çıkıp arkanızda olmalılardı. Madem köstek oluyorlar, iletişiminizi azaltın ve umursamayın. Zaten başınızdan zor bir evlilik geçmiş, kızınızla yeni bir hayat kurmuşsunuz ve aileniz de olsa kimsenin huzurunuzu kaçırmasına izin vermeyin.

Valla ayrı evdeyseniz çok da tın deyin . Hatta içinizdekileri söyleyin iyice . Küssünler biraz kafa dinleyin. Hem de içinize atıp size dert olmasın
Kesinlikle alttan almayın kendinizi kısıtlamayın
ş

O nesil hep çocuk kendine baksın diye minnetli yetiştirdi. Eskiden vardır bildikleri derdim ama şimdi çociğum var ve bı b.k bildikleri yok bu konuda..bana baksın diye dogurmadım. Tabiki çocuğuma emek vereceğim okutacağım. Bu benim görevim. Lütuf diye çocuğuma yaptığım birşey değil. O nesilin çocuk hetiştirmesinde problem var yaa . Birincisi kafalarında bir çocuk profili var ona iyman bekleniyor. İkincisi önüne yemek koysalar bak yemek verdim diyorlar neredeyse çocuğa. Üçüncüsü yaşlanınca baksınlar diye doguruyorlar. Nerden baksanız problem

Kesinlikle alttan almayın kendinizi kısıtlamayın

O nesil hep çocuk kendine baksın diye minnetli yetiştirdi. Eskiden vardır bildikleri derdim ama şimdi çociğum var ve bı b.k bildikleri yok bu konuda..bana baksın diye dogurmadım. Tabiki çocuğuma emek vereceğim okutacağım. Bu benim görevim. Lütuf diye çocuğuma yaptığım birşey değil. O nesilin çocuk hetiştirmesinde problem var yaa . Birincisi kafalarında bir çocuk profili var ona iyman bekleniyor. İkincisi önüne yemek koysalar bak yemek verdim diyorlar neredeyse çocuğa. Üçüncüsü yaşlanınca baksınlar diye doguruyorlar. Nerden baksanız problem
evet benim de kızım var o dünyaya gelmeyi seçmedi ben anne olmayı seçtim...şimdi boşandım ama yarın bir gün babamla yaşamak istiyorum anne derse saygı duyarım o nasıl mutlu olacak ise öyle olsun...saçımı süpürge ettim vay efendim sen nasıl babana gidersin gidersen şöyle olur diye tehdit etmem....kendi ailem gibi...eski türk filmlerinde ki gibi neden hayatı arabeskleştiriyoruz zaten hayat zor yeterince ....ailemden sadece anlayış bekledim....o da olmadı boşandım diye her türlü yaftalamayı yapıştı üzerime........

evet benim de kızım var o dünyaya gelmeyi seçmedi ben anne olmayı seçtim...şimdi boşandım ama yarın bir gün babamla yaşamak istiyorum anne derse saygı duyarım o nasıl mutlu olacak ise öyle olsun...saçımı süpürge ettim vay efendim sen nasıl babana gidersin gidersen şöyle olur diye tehdit etmem....kendi ailem gibi...eski türk filmlerinde ki gibi neden hayatı arabeskleştiriyoruz zaten hayat zor yeterince ....ailemden sadece anlayış bekledim....o da olmadı boşandım diye her türlü yaftalamayı yapıştı üzerime........
Yerinizde olsam gezer tozarım. Onların kalıplarına girmeyin kesinlikle

Çok ezmişler sindirmişler maalesef seni. güçlüsün ayakların yere sağlam basıyor maddi gücün var yine de yaşamak istediğin hayat çok basit istekler de olabilir çok uç şeylerde yapmak isteyebilirsin psikolojik şiddetle manipüle ediliyorsun. Umursama alismak zorundalar. Kimse sahibin değil senin bir bireysin
psikolojik şiddetin alasını yaşıyorum zaten...en ufak bir şeye tepki versem zaten sana eski eşinden başka kimse katlanamazdi...işte yarın bir gün da senin sözünü dinlemez senin bizi dinlemdiğin gibi...bize çektirdiklerin yeter diye hüngür hüngür ağlıyorlar

evet ben sadece kızım aile ortamından uzak büyüyecek diye sabrettim anane dede tanısın diye... o da olmuyor işte aile kavramı iyice yozlaştı...ailemin gözünde onların fikirlerine evet dediğim kadar varım....
Söyleyeceklerim biraz aykırı gelebilir
Belirli bir yaştan sonra anne baba ihtiyacının azalması gerekiyor bence. Doğaya dönüp bakarsak hiçbir canlı sonsuza dek çocukları ya da anne babası ile değiller. İnsan büyürken çok aciz bir varlık. Bu nedenle hayata tutunma suresi uzun ve bir insan yetiştirmek çok zahmetli farkındayım.
Sonucta kolay buyumuyor bir cocuk ama eski insanlar cocuklara senin benim baktigim yerden bakmiyor. Saygı duymuyor. Sınır bilmiyor.
Ama öyle ya da böyle -ülkede eğitim ve kişisel gelişim sorunları yüzünden- aile dediğiniz kavram da sorun yumagi.
Aileden ayrışmak onların fikirlerini düşüncelerini kulak arkası etmek gerekiyor bir noktadan sonra
Eğer çok eğitimli görgülü vs vs tipler değilse.
Uzak durun derim ben.
Mezara tek gireceksiniz. Bunu düşünün.

psikolojik şiddetin alasını yaşıyorum zaten...en ufak bir şeye tepki versem zaten sana eski eşinden başka kimse katlanamazdi...işte yarın bir gün da senin sözünü dinlemez senin bizi dinlemdiğin gibi...bize çektirdiklerin yeter diye hüngür hüngür ağlıyorlar
Aile diye katlanmak zorunda değilsin ekonomik gücün varmış lütfen uzak dur

Bu arada okuyup derslerine çalışan da memur olan da sizsiniz. Ben bu memur ettim seni lafına ayrı gıcık oluyorum
Sınavlara ben giricem ben uykusuz kalacağım ailem bizim sayemizde diyecek. Oldu...

X