ÇEYİZLERİMİ KARDEŞİME VERMEK İSTEMİYORUM.

Zaten size diye alınmış ona hayır etmez. Ben böyle şeylere inanıyorum, sizin için alındı o sizin nasibiniz. Ona uğursuzluk getirir bence. Bir aile büyüğü bunu söylese belki anneniz onu dinler.
Eşyaların enerjisi var bence. Ama bunu dinlemeyip neler yapan var neler.
Benim bir tanıdığım boşandı. Kadın eşyaları komple almıştı nasıl ettiyse artık, evdeki oturma gruplarını vs. hep aldı. Sonra başkasıyla evlendi, o eşyaları kullandılar. Yeni kocası da nasıl sindirdiyse artık bilemiyorum.
Ben olsam adamın ilk eşinin eşyalarının üstünde oturmazdım şahsen.

Haklısınız. Ama burada herkesten önce kardeşinizin itiraz etmesi gerekiyor. O bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum ama o eşyaların sizin eşyalarınız olduğunu, kabul etmeyeceğini ve kullanmayacağını söylerse annenize söz hakkı kalmaz diye düşünüyorum.

Bunları ben kendim özenerek aldım, kıyafet almış olsam günlük paylaşırım tabi ama ceyizleri alırken özel şeyler düşünerek aldım o yüzden ayıp bana değil hatta kardeşime ayıp. O zevkine göre alsın ben aynılarını bi daha arayıp bulamam tek.tek aradım buldum de ve asla verme bosver

Resmen anne sizi evde kalmış ilan etmiş çok ayıp insan kızına bunu yapar mı?33 yaşındasınız 50 olsanız bile bu muamele yapılmaz.Hastaneden bir hemşire arkadaş emekli olduktan sonra evlendi kız isteme düğün çeyiz nasıl olması gerekiyorsa öyle oldu gayette mutlu.Bu işlerin yaş sınırı yok artık.Maddi değerinin yanında manevi olarak çökertir bu durum insanı.

Ayri eve cikma imkaniniz yok mu? Ayri eve cikana kadarda bir tanidiginiza verin ceyizinizi saklasin.

Annem böyle yıllardır işkence çektiriyor ama tek suçlusu benim.

Bunu bi kendisi düşünemiyor yada işine gelmiyor …

Kardeşimin bundan haberi yok olsa o da istemez gibime geliyor

Kiralar ve maaşım malum atanırım giderim diye diye saplandım kaldım

Kim ne derse desin, asla paylaşmayın. Evlenmeyi akıl edebiliyorsa çeyizinde ne gideceğini de düşünseymiş. Anneniz de tavırında tamamen haksız. Afedersiniz ama çeyiz masraflarını ucuza getirmek için sizi sağılacak inek olarak mı görüyor nedir? Ne demek sizin dilinizden tırnağınızdan arttırark aldığınız şeyi hem de sizin izniniz ve müsaadeniz olmadan gönülsüzce (Ç)alması? Hangi hakla?

Siz ister evlenin ister evlenmeyin. Belki ileride şöyle ya da böyle kendi evinize çıkacaksınız? Onlar sizin eşyalarınız. Asla vermeyin. Elinizdeyse başka bir yere emanet edin.

millet bana ne dermiş kınarmış nasıl ablaymışım kışkannçmışım. gören beni adam sanırmış. o nişanlanmış ben istemezmişim....................
Yok millet şöyle der: Nasıl anneymiş bu yaşına kadar kızına çöp almamış, diğer kızının eşyalarından yürütüyor.

millet bana ne dermiş kınarmış nasıl ablaymışım kışkannçmışım. gören beni adam sanırmış. o nişanlanmış ben istemezmişim....................
Millete gidip kizinin dedikodusunu yapmazsa milletin haberi olmaz zaten. Odanizin kapisini kilitli tutun. Yada sizi kirmayacak bir arkadasiniza emanet edin.

Ben çok beğendiği için istediğini hiç sanmıyorum. Halihazırda alınmışı var hem parasını hem zamanını harcamak işine gelmiyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…