ÇEYİZLERİMİ KARDEŞİME VERMEK İSTEMİYORUM.

bence de vermemelisin.

33 yaşında, kendi kazancı olan bir insan olarak neden hala ailenizin evinde yaşıyorsunuz?
Çıkın kendi evinize, eşyanızı çeyizinizi alın götürün.
20-25'ten sonra aile evinde oturmayı anlayamıyorum...

beni evde kalmış olarak görüyor ve hazırda da ortada bir çeyiz var ordan verip gönderecek. ben asla vermem dedim yüzüne dedim bağırarak dedim hatta beni ciddiye almamış demekki :/
İster 40 yasında olun yaptığı çok ayıp annenizin. Benim 12 yaşındaki kızım öyle dağınık ki çalışma masasında bir sürü ıvır zıvır olur. Ama ona haber vermeden atmam keza oğlum da öyledir. Resme çok meraklı olduğu için bir cm lık kuru boyaları bile saklar çok önem verir onlara. Tamamen onun özeli kendi eşyası olduğu için birşey diyemiyorum kaldı ki siz yetişkin bir bireysiniz. Dediğiniz gibi simdi herşey çok pahalı kendi odanız var ise oraya saklayın kapınizı da kilitleyin

Kiralarda haberiniz var mı? kaç çalışan evini kapatıp aile evine döndü son bir senede. Kimse iç içe yaşamaya meraklı değildir herhalde.

Türkiye’de yaşıyorsanız bu çok zor.

Nasıl mesela. Bence ev alıp ayrılmalı ailesinden malum ev fiyatları baya uygun. Hatta bir tane de yatırımlık alsın.
ama ev bulana kadar da kirada kalabilir çünkü en lüks semtte kira en fazla 10.000TL

Kiralarda haberiniz var mı? kaç çalışan evini kapatıp aile evine döndü son bir senede. Kimse iç içe yaşamaya meraklı değildir herhalde.
Kiraların uçuşu bu son 1 yıldır.
Sizin 25 yaşınızdan bu yana geçen süre 8 yıl..
Kardeşiniz nasıl yapabildi mesela?

Benim vurgulamak istediğim şu; evde kaldığnız müddetçe annenizin sizi çocuk gibi görmesi muhtemel. O yüzden de malınızı, paranızı kendinin gibi hak görmesi kaçınılmaz...

Konu sahibi ben değilim sadece forumda ütopik tavsiyeler görünce dayanamıyorum. İşi gücü, parası olmayan kadınlara boşan hemen ayrı eve çık ya da asgari ücretli çalışana benzer tavsiyeler görüyorum. Kiralar İstanbul gibi bir yerde her zaman çok pahalıydı. Son 1 senedir Anadolu İstanbula denk olmaya başladı.ev arkadaşı ilanları, hatta ofis arkadaşı ilanları o kadar çok arttı ki. Konu sahibinin çözümü kız kardeşine de bu derdini anlatmasına geçiyor. Ablamın eşyalarını onun karşı çıkmasına rağmen annem bana veremez mesela ben izin vermem. Ha keşke konu sahibinin ayrı bir evi olsaydı ama aynı evde bile yaşansa böylesine bir haksızlık kimsenin haddi değil.

kardeşi memur bu arkadaş işçi
memurun her zaman ayrı eve çıkma imkanı oldu bu ülkede
çünkü maaş belli maaş zamları belli iş garantisi var
ama zamları belirsiz iş garantisi belirsiz asgari ücret veya onun azıcık üstünde maaş alanlar için
bu dedikleriniz çok zor
her aileyle yaşayanın parasına eşyasına çökmüyorki aileler
benim 30 yaş üstü ailesiyle yaşayan arkadaşlarım var evleri kendilerine ait
hatta kirada evleride var ve arkadaşların tüm maaşı kendilerine kalıyor
insanın kendi ayrı düzenini kurabilmesi çok hoş ama ülkede kiralar son 1 senede uçmadı
2021den beri ciddi bi uçuş var büyük şehirlerde
söylemesi kolay

Çok sinir bozucu tabikide haklsnz

Hirsizlik bu! Annenize net yaptiginin hirsizlik olduğunu soyleyin belki allahtan korkar

Annen aşırı kırıcı da kardeşim demiyor mı anne karışma ablamın eşyalarına. Ben zevkime göre ev eşyalarımı almak istiyorum diye. Güvendiğin bir arkadaşın bir depo sığınak falan yok mu? Annen yokken evde taşı hepsini

bildiginiz evlat ayrimciligi bu. senin heves ederek, emeklerinle sldigin seyleri annenin vermek istemesi saygisizlik ve ayrimcilik. arkadasiniz falqn yok mu evinde saklayacaginiz?

Bence kilitli sandik al. Ayrica Yere goge kadar haklisin. Kardesin o havlulari kullanmaz bile. Deger verseydi kendisi yapardi hazirlardi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…