ÇEYİZLERİMİ KARDEŞİME VERMEK İSTEMİYORUM.

arkadaşlar merhaba. Direk konuya giriyorum. ben 33 yaşındayım kardeşimde 30 yaşında ben bekarım ve hayatımda biri yok. kardeşim 1 aylık nişanlı. o memur ben işçiyim. annem benim çeyizimdeki havluları tabak çanak vs ne varsa işte kardeşimle paylaştırmak. istiyormuş. ben kendi aldığım hiçbir şeyi vermek istemiyorum. bunun en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum açıkçası ve kardeşimin çeyiz namına çöp aldığı yok. şehir dışında çalışıyor zaten. ben anneme asla vermem dediğim halde dün kaynanaya benim özenle seçip aldığım (ben bunları alırken kardeşim bana kıçıyla gülüyordu) havlulardan 1 tanesini koymuş. çektim aldım haberi yok geri aldığımdan. bir sürü havlumda ortada yok tam bilmiyordum sayısını. annemle de 2 gündür kavgalıyız. konuşmuyorduk dün görünce şok oldum. çektim aldım yerine koydum. ben kıskançmışım nasıl ablaymışım. bir sürü hakaret etti. anlayacağınız zaten yıllardır ilişkim yok annemle. Şimdi de böyle.

sizce ben haksız mıyım? bu çeyizleri ne yapsam nereye kaldırsam? bi akıl verin nolur. bir sürü para oldu şimdi bunlar ben asgari ücretle almışım herkes kendi alsın diyorum sen anne olarak sen al diyorum. sizce?
Vermeyin. Dünyanın parası şu anda çeyiz ürünleri. En basit havlu 150 tl olmuş. Kahvalti takımı baktım gecende 4500 tl dedi almadım, eskiyi kullanmaya devam edeceğim. Kolay alınmıyor, kardeşiniz de calisiyormus zaten bi zahmet alsin cevizin.

Herkesin kendi tercihi ama ben olsam verirdim. Tabak çanak kardeşimden kıymetli değil ya bir daha alınır. Siz evleneceğiniz zaman da kardeşiniz destek olur size
Ya kardeşim istemiyor daha haberi bile yok annem ben istemediğim halde benden izinsiz vermem dediğim halde gizlice almış hediye gidecek olan poşetin içene koymuş…

İster evlen ister evlenme o çeyiz senin emeğinle alındı.Asla bir şey vermek zorunda değilsin. Annen çok büyük terbiyesizlik yapıyor. Eşyalarını emanet edebileceğin biri yok mu?

Vermeyin. Dünyanın parası şu anda çeyiz ürünleri. En basit havlu 150 tl olmuş. Kahvalti takımı baktım gecende 4500 tl dedi almadım, eskiyi kullanmaya devam edeceğim. Kolay alınmıyor, kardeşiniz de calisiyormus zaten bi zahmet alsin cevizin.
Tefal tavalar felan olmuş 1000 gibi😬

arkadaşlar merhaba. Direk konuya giriyorum. ben 33 yaşındayım kardeşimde 30 yaşında ben bekarım ve hayatımda biri yok. kardeşim 1 aylık nişanlı. o memur ben işçiyim. annem benim çeyizimdeki havluları tabak çanak vs ne varsa işte kardeşimle paylaştırmak. istiyormuş. ben kendi aldığım hiçbir şeyi vermek istemiyorum. bunun en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum açıkçası ve kardeşimin çeyiz namına çöp aldığı yok. şehir dışında çalışıyor zaten. ben anneme asla vermem dediğim halde dün kaynanaya benim özenle seçip aldığım (ben bunları alırken kardeşim bana kıçıyla gülüyordu) havlulardan 1 tanesini koymuş. çektim aldım haberi yok geri aldığımdan. bir sürü havlumda ortada yok tam bilmiyordum sayısını. annemle de 2 gündür kavgalıyız. konuşmuyorduk dün görünce şok oldum. çektim aldım yerine koydum. ben kıskançmışım nasıl ablaymışım. bir sürü hakaret etti. anlayacağınız zaten yıllardır ilişkim yok annemle. Şimdi de böyle.

sizce ben haksız mıyım? bu çeyizleri ne yapsam nereye kaldırsam? bi akıl verin nolur. bir sürü para oldu şimdi bunlar ben asgari ücretle almışım herkes kendi alsın diyorum sen anne olarak sen al diyorum. sizce?

Kesinlikle haklisiniz. Kizkardesiniz nisanli olduguna gore zaten sevgilisiyle bir suredir beraber muhtemelen..Neden simdiye kadar kendisine biseyler almamista sizin aldiklariniza cokuyor? Hem de siz alirken size guluyormus boyle kardese ve anneye kirik ignemi vermezdim. Ha kardesinizle iyi bir iliskiniz olsaydi, anneniz size hakaretler etmeseydi belkide verirdiniz lafi olmazdi ama ortada bir anne kardes iliskisi goremedim.

iş yerime toplayıp getirmeyi planlıyprum. bunu hem gizli yapmak istiyorum hemde gözü görerek yapmak istiyorum ona karar veremedim ama iş yerimde çok müsait değil eşyalar için ama çözüm arıyorum hiç uyumadım gece :KK43:

Kiralık eşya depoları var arkadaş da yoksa anca öyle.

Kesinlikle haklisiniz. Kizkardesiniz nisanli olduguna gore zaten sevgilisiyle bir suredir beraber muhtemelen..Neden simdiye kadar kendisine biseyler almamista sizin aldiklariniza cokuyor? Hem de siz alirken size guluyormus boyle kardese ve anneye kirik ignemi vermezdim. Ha kardesinizle iyi bir iliskiniz olsaydi, anneniz size hakaretler etmeseydi belkide verirdiniz lafi olmazdi ama ortada bir anne kardes iliskisi goremedim.
Pek annemle ilişkim yok evet.. bende onu diyorum demekki ben alıp koydukça kafasında pay etmiş şunu şuna bunu buna veririm diye ama vermek istemiyorum

İnanın çeyiz kadar gereksiz ve masraflı bişey yok. Yerinizde olsam kardeşimle paylaşırsın zaten modası geçiyor ve inanın 15 senelik evliyim kullandığım havlu 15/20 tanedir fazlaya gerek yok.

Benimde bir arkadaşım vardı oda kız yovmiyede çalışırdı herşeyini alırdı...kendinden baya küçük kız kardeşi evlenicekmis ailesi söylemiş ver ona ceyizleri diye oda vermişti hatta kızmıştim sen akşama kadar üç kuruşa çalışıp aldın bacinda kocayı biliyorsa alsın çeyizini dedik ama dinlemedi verdi... kızıyorm başkasının malina coreklenenlere

İnanın çeyiz kadar gereksiz ve masraflı bişey yok. Yerinizde olsam kardeşimle paylaşırsın zaten modası geçiyor ve inanın 15 senelik evliyim kullandığım havlu 15/20 tanedir fazlaya gerek yok.
Oda bi çöp koysaydı da paylaşsaydık… Bu paylaşım olmuyo ki kendininkini böl 2 ye oluyor. Hemde kızını evlendirmeyi düşünen bunları düşünecek 😏

Sen kardeşinin 3 katı maaş alsaydın bile vermek istemiyorsan almamalı. Sonuçta sen onu kendin kullanacağını düşünerek almışsın. Annen çok kırıcı gerçekten insanın psikolojisini bozar. İnşallah gönlüne göre biri çıkar karşına kendi evini kurarsın konu sahibi

evet annemin gözünde öyle. ama yedi içti gezdi gezsin ama ben burda ona bişe demiyorum annmin ben asla vermem dedikçe böyle yapması çok zoruma gitti :KK43:
kardeşiniz bir zahmet kendisi alsın ceyizinide bohçalığınıda siz bilmiyormuydunuz yiyip içip gezmeyi o ceyize vereceginiz paralarla.

X