Çerkez'lerin buluşma noktası...

a.s. a.s. a.s.
günaydın çerkes kızları nasılsınız?
güzel bir gün dileklerimle öpüyorum.

araba söz konusu olunca erkeklerin damarlarındaki kan daha hızlı akmaya başlıyor sanırım,
bu konuda onların düşüncelerini anlamak zor canım.
neyse canını sıkma, o da yapıcağının bir hata olduğunu anlar :teselli:

demekki ilerde oda benim gibi olcak kaydirigubbakcemile3
iyi bişey mi kötü bişey mi bilmiyorum ama:)
kıl olunmıycak gibi değiller ki acaip insanlar a.s

bende kıl oluyorum erkeklere hele bugün daha bi fazla ..heke eşime gıcık şey .ne olucak ...sinir etti beni sabah sabah

canım bizim konu : ARABA kötükedihüso diyarbakıra gelmeden arabayı sattık.. yeni araba almayı düşünüyoruz ama bence hiç acelesi yok.. çünkü eşimin servisi var... ben ise dolmuşla gidip geliyorum .. zaten burada öyle bi trafik var ki aman aman :1shok: hiç böyle kuralsızlık görmedim... hiç isteemem araba falan kullanmak.. neyse, bizimki tutturdu araba araba diye... bi de beyefendinin gözü yukarlarda.. 80000-100000lik arabalara bakıyor.... ya krizde araba fiyatları fırlamış... bizimse o kadar paramız yok... araba için de kimse kusura bakmasın ayda 2000 TL'lik kredi taksidine giremem... ya eski eşe nafaka ödüyoruz... eski eşinden oğlu var.. biz yeni bir bebek düşünüyoruz... yani kenarda sıkı bi paran yoksa ya da ileri düzeyde gelirin yoksa araba için o kadar borca girilir mi bu durumda.. daha ekonomik arabalara da bakmıyor... efendim ömründe dandik arabaya binmemiş.. binmezmiş de::KK43:( ben onu anlamıyormuşum.. destek olmuyormuşum.. gerçekçi olmak ve mantıklı düşünmek kabahat oldu,..... ekonomik bi araba alalım bari... yooookkk.... audi mercedes lacak.. aşağısı kurtarmaz.. ne de olsa para basıyoruz ya burada kötükedihüso

günaydın kızlara.s.!sanırım erkeklere sinir olma haftasındayız!a.smaat seninki uçmuş bu aralar sen onu indir yukarılardan!:mymeka:erkekler benciller birde yüz verince hepten bencilleşiyorlar!kuusuum seninkine ne oldu?bizde bir ara acayip gergindik ama gelip geçiyor işte!:sm_confused:Ally sana benzeyen bir teyzem var hala evlenmedi elalemin adamına hizmet mi edecem evlenip de diyorCADIARZU pek haksız da sayılmaz hani acaba biz mi akılsısız ya!neyse herkesin gününün iyi ve tatlı geçmesi dileğiyle öpüyorum hepinizi...:1hug:

günaydın arkadaşlar..... derincim bende teyzen gibi düşünüyorum banada kısmet çıkıyo ama istemiyorum hemen atlamak istemiyorum daha iyi biri çıkar diye kaydirigubbakcemile3 zaten daha 21 yaşındayım evlenip ne yapcam ki önce yapmak istediklerimi bi yapayımda :smiley-cool: siz akılsız değilsiniz bence insanın kaderindeki gelince eli ayağı bağlanırmış demekki benim kaderimdeki insan çıkmamış daha karşıma a.s

ah bende öyleydim asla evlenmiycem mesleğimi elime alıp ..hayatımı yaşıycam diyodum ama kısmet bu işler ...ibüyük konuşmuycaksın ...okulu eşi için bırakan bi arkadaşım vardı okadar kızmıştımki ona çok tartışmalar yaşamıştık asla dedim ..bende aynı şeyi yaptım ...asla sezeryan doğum yapmam dedim mecburen öyle oldu ...evlenirsem kesinlikle çalışırım çocuk istemeyi biliyosa dadı da tutcak dedim kızıım kendim bırakamadım ...bir daha ağzımı açmıycam ...ama ben eşimden çok memnunum evlilik çook güzel aslında dün ben tersimden kalktım ondan da hırsımı çıkardım yani o bir söyledi ben biraz abarttım cadılığım üstümdeydi ...biraz yaşadıklarımıda etkili tabi ....kesinlikle ally kısmet kapına gelince elin ayağın bağlanıyo ...hemde ben eşimi içinde dünyada biro bir ben kalcam yinede olmaz demiştim ilk tanıştığımız gün bile gerginlik olmuştu aramızda büyük aşklar kavgayla başlarmış beşinci yılıımız doldurcaz hala aşığız birbirimize ..ay iyiki tanımış onu .....inş seninde karşına bunları söyletcek biri çıkar..

maat cım evet eşin bira abartmış bu krizde ama şu an araba piyasası normalin çok altında bence parası varsa tam zamanı daha sonra aldığı fiyatın üstüne satıcak ....en azından buralarda öyle ...ama sadece erkeklerde değil araba tutkusu bende de aynı hastalık var çocukken herkes bebeklerle oynardı bentencere kapaklarını direksiyon yapıp araba sürerdim 18 yaşımı sırf ehliyet için bekledim ...bnm içinde tutkudur araba ...şu an trafikte kullanmıyorum ....çünkü ben 18 yaşımda ehliyet kursuna gittim sonra motordan kalıdm çünkü sınava girdim çok hastaydım motor soularını yanıtlamadan çıktım ...daha sonrada ..öbür sınavın tarihini bana yanlış verdi kurs sekreteriyle tartıştım gitmedim ..sonra fırsat bulamadım ...bu sene gidicem ama ...kullanıyorum yani eşim trafik olmayan yerlerde bana veriyo ..süper bir duygu ...

kuusuum insan arabanın rahatlığına alışınca onsuz dışarı çıkmak istemiyor. benim okul ve evim birbirine yakın sayılır ama indi-bindi mesafesinde 2 dolmuş değiştirmek zorundayım bu yarım saatten fazla zamanımı alıyor. oysa arabamla 5 dk evimde kızımın yanındayım.
bugün 13:20 dersten çıkıp eve geldim kızımı hazırlayıp 2 deki doktor randvusuna yetiştim oradan kardeşimi evine bırakıp tekrar eve döndüğümde sadece bir saat geçmişti. eğer araba olmasaydı ben kızımla ( iki adımdan sonra annecim karnım çok ağrıyo beni kucağına allll ) cebelleşmekten bitap düşmüş olacaktım.
ama bizim araba konusunda erkeklerden farkımız; ayağımızı yerden kessin o kadar.
(ha öyle külüstür olsun da demiyorum) . benim eşimde öyle; yok camlar otomatik olsun, yok klima otomatik olsun, motor bilmem kaç beygir olsun, bu markanın 2008 i olsun , falan filan...
gereksiz bir sürü ayrıntı ve masraf bence,
bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum
maat cım, sanırım sende bu konuda sıkıntılısın .

KADIN……

Tanrı 6.günün geç saatlerine kadar kadını yaratmakla meşguldür…

Bir melek yanına yaklaştı ve “Neden bu seferkine bu kadar zaman harcıyorsun “dedi..

Tanrı yanıtladı….

“O’nu nasıl yarattığımı öğrenmek ister misin?!
“O yıkanabilir,ama plastikten değil,200 den fazla oynar ekleme sahip ve her çeşit yemek yapabilir,kalbinde birden çok çocuğa yer verebilir.,incinmiş dizden,kırık bir kalbe kadar her şeyi sevgiyle iyileştirebilir….ver en önemlisi bütün bunları sadece iki eliyle yapabilir…”

MELEK ÇOK ETKİLENMİŞTİR..!
Sadece iki el….! Bu imkansız!...

Bu standart bir model mi?...

“Bir güne bu kadar emek…Yarına kadar dinlenin efendim.onu sonra tamamlarsınız!...

“Olmaz” dedi.Tanrı” eserimi tamamlamaya az kaldı,onun kalbimde ap ayrı bir yeri olacak “

“O hasta olduğunda kendi kendisini iyileştirebilir ve günde 18 saat çalışabilir..”

MELEK KADINA YAKLAŞTI VE ONA DOKUNDU

“Ama siz onu çok yumuşak yapmışsınız efendim”
“evet,öyle”dedi Tanrı..”ama ayrıca güçlüde yarattım.onun nelere dayanıp nelerin üstesinden gelebileceğini tahmin bile edemezsin”
“Peki düşünebiliyormu?....”
Diye sordu melek….

Tanrı yanıtladı;
“Düşünmekle kalmıyor,nedenini sorguluyor ve tartışıyor”
MELEK KADININ YANAĞINA DOKUNDU
“Tanrım bu su sızdırıyor galiba! Ona çok şey yüklemiş olmalısın..
“Su sızdırmıyor,o gözyaşı”diye düzeltti,Tanrı.
“NE İÇİN “diye sordu melek,
Tanrı yanıtladı;
“Gözyaşları onun üzüntüsünün,tasalarının,sevgisinin,yalnızlığının çektiği acıların,gurunun göstergesi”
B*u yanıt meleği çok etkiledi”Efendimiz siz bir dahisiniz.Herşeyi düşünmüşsünüz.Kadın gerçekten muhteşem..
“Evet öyle kadınların erkekleri şaşırtan güçleri var.sıkıntıyla başa çıkabilir ve çok ağır yükleri taşıyabilir.Mutluluğu,sevgiyi,ve zekayı elinde tutar…
Çığlık atacak hale geldiğinde gülümser,ağlayacak gibi olduğunda şarkı söyler,mutlu olduğunda ağlar ve korktuğunda kahkaha atar..inandığı şey uğruna savaşır..adaletsizliğin karşısındadır..Yeni çözüm önerilerine her zaman açıktır..Ailesi içim canını feda etmeye her zaman hazırdır..En kötü anınıda dostunun yanındadır..
*SEVGİSİ KOŞULA BAĞLI DEĞİLDİR…Çocuklarının başarılarıyla sevinç gözyaşı döker..Arkadaşlarının başarılarıyla gururlanır.Doğum ve evlilik haberleri onu dünyanın en mutlu insanı yapar.*Bir akrabası veya arkadaşı öldüğünde yüreği kan ağlar,fakat kendisinde hayatla mücadele edecek gücü bulur.Bir öpücüğün bir kucak açışın kırık kalpleri iyileştireceğini bilir…
Onun bir yanlışı vardır”

KENDİSİNİN PAHA BİÇİLEMEZ OLDUĞUNU UNUTUR!

herkese merhaba...ben yeni üye oldum ve sağolsun arkadaşlar sayesinde çerkez bölümünü buldum...benim sadece annem çerkez,umarım benide aranıza kabul edersiniz....

günaydın arkadaşlar..... derincim bende teyzen gibi düşünüyorum banada kısmet çıkıyo ama istemiyorum hemen atlamak istemiyorum daha iyi biri çıkar diye kaydirigubbakcemile3 zaten daha 21 yaşındayım evlenip ne yapcam ki önce yapmak istediklerimi bi yapayımda :smiley-cool: siz akılsız değilsiniz bence insanın kaderindeki gelince eli ayağı bağlanırmış demekki benim kaderimdeki insan çıkmamış daha karşıma a.s

herkese merhaba...ben yeni üye oldum ve sağolsun arkadaşlar sayesinde çerkez bölümünü buldum...benim sadece annem çerkez,umarım benide aranıza kabul edersiniz....

iyi akşamlar arkadaşlar!a.s.Ally kadere bende inanıyorum hayırlı kişilerle karşılaşırsın inşallah daha gerçekten çok zamanın var!
melihim hoşgeldin!a.s.tabiki memnuniyetle kabul ederiz...a.s
morkalem araba gerçekten ihtiyaç unsuru olarak kullanılmalı!a.s

ah bende öyleydim asla evlenmiycem mesleğimi elime alıp ..hayatımı yaşıycam diyodum ama kısmet bu işler ...ibüyük konuşmuycaksın ...okulu eşi için bırakan bi arkadaşım vardı okadar kızmıştımki ona çok tartışmalar yaşamıştık asla dedim ..bende aynı şeyi yaptım ...asla sezeryan doğum yapmam dedim mecburen öyle oldu ...evlenirsem kesinlikle çalışırım çocuk istemeyi biliyosa dadı da tutcak dedim kızıım kendim bırakamadım ...bir daha ağzımı açmıycam ...ama ben eşimden çok memnunum evlilik çook güzel aslında dün ben tersimden kalktım ondan da hırsımı çıkardım yani o bir söyledi ben biraz abarttım cadılığım üstümdeydi ...biraz yaşadıklarımıda etkili tabi ....kesinlikle ally kısmet kapına gelince elin ayağın bağlanıyo ...hemde ben eşimi içinde dünyada biro bir ben kalcam yinede olmaz demiştim ilk tanıştığımız gün bile gerginlik olmuştu aramızda büyük aşklar kavgayla başlarmış beşinci yılıımız doldurcaz hala aşığız birbirimize ..ay iyiki tanımış onu .....inş seninde karşına bunları söyletcek biri çıkar..
gerçektende büyük konuşmamak gerekiyo ama sen iyiki konuşmuşsun bak ne güzel mutlusun Allah nazardan saklasın :nazar: bu arada bende aynı şeyi söyliycektim büyük aşklar nefretle başlarmış kaydirigubbakcemile3 inşallah hemşom inşallah bende mutlu bi evlilik yaparım :Saruboceq:

hoşgeldin arkadaşım a.s. kabul etmemek de ne demek biz bi kişi daha geldi diye seviniyoruz :dance:

iyi akşamlar arkadaşlar!a.s.Ally kadere bende inanıyorum hayırlı kişilerle karşılaşırsın inşallah daha gerçekten çok zamanın var!

iyi akşamlar hatta iyi geceler:) evet daha erken bencede.. inşallah Allah hayırlılarla karşılaştırsın ortalık çok kötü :1no2:

kuuşum hemşom yazın çok güzeldi teşekkürler :1hug: kadınları Allah hem güzel hem hüzünlü hemde dayanıklı yaratmış mükemmel miyiz ne kaydirigubbakcemile3

günaydın arkadaşlar!a.s.dışarda şakır şakır yağmur yağıyor bugün!benneyaptımki oralar nasıl sizler ne alemdesiniz?

günaydınlar herkese....pek uğrayamıom malum benim ufaklık biraz yaramaz..naniknanik
ewet yaaa burdada yağmur yağıyor.....
hiç durmadan hemde diodumki :1rolleyes:dışarda güneşyerimseniben göz kırpmaya başladı...sositosositosositososito

günaydınlar herkese....pek uğrayamıom malum benim ufaklık biraz yaramaz..naniknanik
ewet yaaa burdada yağmur yağıyor.....
hiç durmadan hemde diodumki :1rolleyes:dışarda güneşyerimseniben göz kırpmaya başladı...sositosositosositososito

burası da açtı şimdiCADIARZUama belli olmaz!benim cadı kızım da dışarı çıkmak istiyor:uhm: okula gidecekmiş, kendi üniversitesine!dün bunu anaokuluna götürdüm şimdi hazırlandı hadi diye tutturdu:bbo: bugün işimiz var!...

burası da açtı şimdiCADIARZUama belli olmaz!benim cadı kızım da dışarı çıkmak istiyor:uhm: okula gidecekmiş, kendi üniversitesine!dün bunu anaokuluna götürdüm şimdi hazırlandı hadi diye tutturdu:bbo: bugün işimiz var!...

ah canım benim yaakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3..kaç yaşında .... kimi çocuklar var okula zorla götürürsün.. sen şanslısın seninki okula götürmen için zorluyo.sositososito

kızlar selam burası sabaha karşı pek coşmuştu ama şimdi iyi güneş açtı hatta eee izmir burası ,havasına pek güven olmuyo ...ally mükemmeliz tabi ...herşeyden önce doğuruyoruz..bence yeryüzünddeki bütün canlıların dişileri mükemmel ay iyiki kadın olarak doğumuşm....eeffekaan iyisindir inş canım ah o ufaklıklar ..yaramazlar ama çok da şekerler ...yinede sık uğrayabilsen güzel olur arkdaşım ...derincim cimcimeni öpüyorum.denef72,haydeç,gülse,maat,my_sakura, adını unuttuğum bütün arkadaşlarım hepinizi öpüyorum ...

ah canım benim yaakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3..kaç yaşında .... kimi çocuklar var okula zorla götürürsün.. sen şanslısın seninki okula götürmen için zorluyo.sositososito

kızlar selam burası sabaha karşı pek coşmuştu ama şimdi iyi güneş açtı hatta eee izmir burası ,havasına pek güven olmuyo ...ally mükemmeliz tabi ...herşeyden önce doğuruyoruz..bence yeryüzünddeki bütün canlıların dişileri mükemmel ay iyiki kadın olarak doğumuşm....eeffekaan iyisindir inş canım ah o ufaklıklar ..yaramazlar ama çok da şekerler ...yinede sık uğrayabilsen güzel olur arkdaşım ...derincim cimcimeni öpüyorum.denef72,haydeç,gülse,maat,my_sakura, adını unuttuğum bütün arkadaşlarım hepinizi öpüyorum ...

merhaba kızlar!a.s.effekaan kızım mayısta üç yaşına girecek inşallah okul zamanı da böyle hevesli olur!:eek:
kuusuum kadın olmak çok zor çookkk!...CADIARZU

X