Çalışmak istemiyorum

17 yaşındasın ama inanılmaz üslupsuz bir ergensin. Burda ablan yaşındakiler sana seçenek sunuyor sen de durup durup evde oturmak istiyorum okumayacağım çalışmayacağım diyosun. İlkokuldaki zorbalıklara boyun eğip okulu bıraksaydım ohoo. Sen alışmışsın evde oturmaya. Pandemiden kalma diye kendi ağzınla söylüyorsun. Bunun sonu evde oturup koca adayı bekleyip evlenip kendi evinde oturmak. Kimsenin sana vereceği akla ihtiyacın yok gibi davranıyosun o zaman konu da açma boş yere yormayalım kendimizi
Bana laf etmese bende etmezdim biri büyük diye böyle üslupla ben nasıl normal bir şey yazıyım ve ilkokulda zorbalık gördüm evet ama tek bu olmadı ablam ölmüştü zaten lisede yine zorbalık gördüm dışarı çıkamazdım bile ailem beni bir zamanlar dışarı çıkartmazdı ben 15 16 yaşında bile markete gidemezdim ve ben çalışmak istemiyorken ailemin zorla işde çalıştırması normal değil hayır çalıştırıcaksın o zaman ilaç alıcaklar ama almıyorlar bende o yüzden istemiyorum bu piskoloji ile insanlarla iletişim bile kuramam

Bana laf etmese bende etmezdim biri büyük diye böyle üslupla ben nasıl normal bir şey yazıyım ve ilkokulda zorbalık gördüm evet ama tek bu olmadı ablam ölmüştü zaten lisede yine zorbalık gördüm dışarı çıkamazdım bile ailem beni bir zamanlar dışarı çıkartmazdı ben 15 16 yaşında bile markete gidemezdim ve ben çalışmak istemiyorken ailemin zorla işde çalıştırması normal değil hayır çalıştırıcaksın o zaman ilaç alıcaklar ama almıyorlar bende o yüzden istemiyorum bu piskoloji ile insanlarla iletişim bile kuramam
Doktor tanın var mı? Kesin bir tanı sunmuyorsun. Sadece “insanlarla konuşamıyorum” “köşeden izliyorum” “öyle duruyorum” gibi cümleler kuruyosun. Senin tanın ne? Doktor ne dedi de ilaç kullanacaksın?

Kesinlikle. Anne baba kim bilir ne kadar çabalıyor belki de ilaçlık durum bile yok ortada. Bilmiyorum ama bu yaşta okumayacağım demek gerçekten pes. Yeni nesil beni çok zorluyor. Özellikle öğretmen olarak tahammülüm sıfır.
Ohoooo ah sevgili meslektaşım seni o kadar iyi anlıyorum ki. Şu devirde belki en zor meslek öğretmenlik. Ben bi 5 yıl ara verdim mesleğe nolur ben gelene kadar biraz olsun normale dönsün herşey 😟

Kesinlikle. Anne baba kim bilir ne kadar çabalıyor belki de ilaçlık durum bile yok ortada. Bilmiyorum ama bu yaşta okumayacağım demek gerçekten pes. Yeni nesil beni çok zorluyor. Özellikle öğretmen olarak tahammülüm sıfır.
Annem babam çalışıyor ve zaten öyle olsa piskologa psikiyatri gitmezdim

Ahahahahahahahahah bak güzel ÇOCUĞUM sana öyle bir cümle kurarım ki 3 gün oturup oturup düşünür ağlarsın bu ne demek diye 😄
Küfür okumamış etmemiş evde avara avara oturan insanların başvuracağı bir yöntem. Ben küfürsüz de laf sokabilirim. Ama yapmıyorum. Hap map kullanıyorum dedin. Başıma ihale alamam. 😄
Hap kullanmıyorum zaten ailem izin vermiyor kullansam iyi hissederim zaten burayada yazmma

Ohoooo ah sevgili meslektaşım seni o kadar iyi anlıyorum ki. Şu devirde belki en zor meslek öğretmenlik. Ben bi 5 yıl ara verdim mesleğe nolur ben gelene kadar biraz olsun normale dönsün herşey 😟
Üzücü bir haberim var. Daha betere gidiyoruz. Sabırsız, dili uzun, birbirine, en önemlisi büyüklerine saygı duymayan bir nesil yetişiyor. Ağzım açık izliyorum. Ne diyim Allah yardımcımız olsun hocam🙏🏼

Doktor tanın var mı? Kesin bir tanı sunmuyorsun. Sadece “insanlarla konuşamıyorum” “köşeden izliyorum” “öyle duruyorum” gibi cümleler kuruyosun. Senin tanın ne? Doktor ne dedi de ilaç kullanacaksın?
Var zaten okulda bu yüzden sınavlarımı hep öğretmenler geçirirdi bu yüzden başka insanlarla alıştırmaya çalıştırdılar ve ben bilmiyorum e devlette yazıyor birde bazı raporlar vardı ama ailemde attı o yüzden bir şey söyleyemiyorum

Üzücü bir haberim var. Daha betere gidiyoruz. Sabırsız, dili uzun, birbirine, en önemlisi büyüklerine saygı duymayan bir nesil yetişiyor. Ağzım açık izliyorum. Ne diyim Allah yardımcımız olsun hocam🙏🏼
Biri saygı içerisinde konuşmazsa başkası nasıl saygı içerisinde konuşsun

Merhaba öncelikle gecmiş olsun. Baskıcı bir aile de büyümüşsünüz sanırım. Okumadığınız için iş hayatına atılmanızı bekliyorlar. Ne iş yapmanızı istiyorlar peki? Varmı calisabilceginiz bir yer

Var zaten okulda bu yüzden sınavlarımı hep öğretmenler geçirirdi bu yüzden başka insanlarla alıştırmaya çalıştırdılar ve ben bilmiyorum e devlette yazıyor birde bazı raporlar vardı ama ailemde attı o yüzden bir şey söyleyemiyorum
Kızım sen kaynaştırma öğrencisi miydin? 17 yaşındasın bilmiyorum tanıyı diyosun. 4. Sınıf öğrencim bile kendisinde disleksi olduğunu biliyor sendeki problem ne nasıl bilmezsin?

Üzgünüm, benim için vakit kaybısın. Gidip kendime bir kahve yapıp Aşkımız Eski bir Roman'a devam etmem gerek.
Siz de kitap okuyun tavsiye ederim. Ha bu arada, zor ama belki kendinizi geliştirirsiniz. 👍

Merhaba öncelikle gecmiş olsun. Baskıcı bir aile de büyümüşsünüz sanırım. Okumadığınız için iş hayatına atılmanızı bekliyorlar. Ne iş yapmanızı istiyorlar peki? Varmı calisabilceginiz bir yer
Bilmiyorum ama onlar bulur gibi ablamıda hep çalıştırırlardı belki a101 gibi yerlerde çalıştırır ama keşke benide anlasalar sanıyorlar ki çalışınca piskolojim hemen düzelicek ama dahada kötü olucak ben bu yüzden bile mesleğe gittim ben istemiyordum bile zaten piskolog psikiyatri ile konuştular oda diyor ilaç çözüm diye ama inat ediyorlar

Kızım sen kaynaştırma öğrencisi miydin? 17 yaşındasın bilmiyorum tanıyı diyosun. 4. Sınıf öğrencim bile kendisinde disleksi olduğunu biliyor sendeki problem ne nasıl bilmezsin?
Kaynaştırmaya çalıştırdılar zaten ama bi süre işe yaradı sonra yine yalnız kaldım ve eskiden gittim onlarıda pek hatırlamıyorum 9 sınıfta gitmiştim ve babam annem söylemiyor bana ama zaten akrabalarla konuşurken benim hakkımda konuşuyorlardı bende o zaman duymuştum

Bilmiyorum ama onlar bulur gibi ablamıda hep çalıştırırlardı belki a101 gibi yerlerde çalıştırır ama keşke benide anlasalar sanıyorlar ki çalışınca piskolojim hemen düzelicek ama dahada kötü olucak ben bu yüzden bile mesleğe gittim ben istemiyordum bile zaten piskolog psikiyatri ile konuştular oda diyor ilaç çözüm diye ama inat ediyorlar
Bulsunlar bakalım. Çalışmayı dene. Ön yargılı olma lütfen belki çalışmak sana icinde olduğun durumu unutturur. Kafan mesgul olur. Maaşınla da ilacını al. Yeni arkadaşların olur. Liseyi kacıncı sınıfta bıraktın?

Para için değil de acaba psikolojik sıkıntılarınızı aşın diye olabilir mi,

Üzgünüm, benim için vakit kaybısın. Gidip kendime bir kahve yapıp Aşkımız Eski bir Roman'a devam etmem gerek.
Siz de kitap okuyun tavsiye ederim. Ha bu arada, zor ama belki kendinizi geliştirirsiniz. 👍
Yazmak zorunda değilsin zaten ve beni hala aşağalamaya çalışıyorsun farkındaysan sırf büyüksün diye sana saygı gösteremem eğer sende bana saygı gösterirsen o zaman gösterebilirim

bence senin saygısızlıktan başka bir sorunun yok çocuk. Belki ailen insan içine çıķ, hayata karış psikolojin düzelsin diye çalışmanı istiyordur bunu düşündün mü. Evde oturarak iyice dibe batarsın. Çalışmak istemiyorsan kurslara yazıl, yeterki evde oturma.

Zorbalık olarak ne yaptı sınıf arkadaşların?
Sümüklü diyerek dalga geçilmiştim ilkokulda hep erkekler gelip dalga geçerdi benle çantamı alıp yırtarlardı bazı çingeneler vardı onlarda baya tehlikeliydi sürekli başkalarına bana şiddet uygularlardı buna rağmen atılmazlardı lisede bir sınıf defteri yüzünden suçlanmıştım zaten onda grupça bizim sınıf bana düşman olmuştu bana hırsız diyorlardı sınıf defterini alıp yanlarında geziyorlardı öğretmenlere müdüre bile hırsızım demişlerdi suçlamışlardı başka okula geçince ordada erkeklerin hepsi tehlikeliydi bıçaklar filan getirirlerdi hatta sınıfta makası koluna sokmuştu sırf arkadaşlar diye aralarında kaldı sürekli küfür sürekli cinsel ilgili konuşurlardı sınıfta tek kız olunca korktum bende bıraktım okulu

X