Çalışmak istemiyorum

Klavye delikanlılığı yapma bana. İlkokuldan beri tarlalarda çalıştım. Okumazsam eğer köydeki biriyle evlenip yılın 365 günü tarlada, ahırda bir hayat sürecektim. Okurken de tarlada çalışmazsam babam dövecekti. Hem tarlada çalıştım hem okudum. Lisede fiziksel görünüşümden ötürü 3 yıl zorbalığa uğradım. Yurtta kalıyordum çünkü lise evime uzaktı. Yurtta da bu zorbalık diğer kızlar tarafından devam etti. Sonuç mu öğretmen oldum. Kendi düğünümüzü kendimiz yaptık. Arabamızı aldık.
Kimsenin hayatı kolay değil. 17 yaşında babam ekmek getirsin diye bekler iki sene sonra da kocam ekmek getirsin diye bekleyenlerden olma diye insanlar sana laf anlatıyor burada. Ailenden bunalıp çıkış yolunu başka yerlerde arayacaksın bir süre sonra. Kimse senin hayatına imrenmiyor ve emin ol kimse seni kıskanmıyor. Ama buradaki çoğu kadın bir genç kızın hayatı kötüye gitmesin diye yorum yapıyor.
Daha doğru düzgün konuşamıyorsun bana laf etmeye çalışıyorsun ben bunu yazınca mı sorun oldu ve ben evlenmek istiyorum diye hayalim yok piskolojik sorunlarım var onlarda anksiyete filan ve kaç kez piskologa psikiyatri gittim ama ilaçdan başka çözüm bulmuyorlar ve ailemde bu ilaçı bilerek almayıp çalıştırmak istiyorlar ben zaten insanlarla iletişime bile giremiyorum şimdi bunu nasıl yapıyım mantıkken?

Ayrıca 4 tane çocuğum var. Şu an küçükler ama onlar okula başlayınca yaşım kaç olursa olsun tekrar mesleğime devam edicem. Ben ve babaları onlar için çabalarken onlar da evin içindeki ot gibi yaşamayı kendilerine reva görürlerse tavrım ve tepkim değişir.
Kimse sizin gibi yaşamak zorunda değil sırf siz çalışıyorsunuz diye çocuklarınızda mı çalışsın çocuğunuz diye onlara zorla bir şey yaptırma hakkınız mı oluyor

Psikolojik destek al, evde odaya kapanarak sorunlarını çözemezsin. Gerekiyorsa eline bir meslek almak için çalışacaksın da..
17 yaşında okul yok gitmiyorum diyorsun muhtemelen dersler sallantıda sınav mınav
İş istemiyorsun
Türkiyede evde oturan okumayan kıza iki gün sonra görücü gelmeye başlar, evlenirsin gaza gelip. Baba evinde eve sığamayan el evinde hiç sığamaz.

Meslek öğren para kazanmayı öğren ekonomik özgürlüğün olsun

Lisede 5 şımarık bebe kötü ailem beni anlamıyor diye odaya kapanarak problemlerini çözemezsin. Okul bitti zaten daha ne lise kalır ne arkadaş önüne bak
Piskologa psikiyatri gittim zaten ve 5 sınıftan 9 sınıfa kadar gittim ama onlar çözümün ilaç olduğunu söylüyor ailemde ilaç almıyor bilerek ve okulu zaten bıraktığımı söylemedim bile ve şımarık filan diyorsunda hayatımı pekde bilmiyorsun

Çok biliyosan otur evinde ne okula git ne çalış kapat kendini odaya orda çürü? Ne eğitim var ne bişey var. Dalga mı geçiyosun ?
Beni gelipte böyle ezmesini izleyecek değilim herhalde gelipte normal konuşabilirdi ama öyle konuşamıyor ve sende onun gibi yapıyorsun

Piskologa psikiyatri gittim zaten ve 5 sınıftan 9 sınıfa kadar gittim ama onlar çözümün ilaç olduğunu söylüyor ailemde ilaç almıyor bilerek ve okulu zaten bıraktığımı söylemedim bile ve şımarık filan diyorsunda hayatımı pekde bilmiyorsun
Şımarık kelimesini yazmadım metnin hiç bir yerinde yok.
İlaç almıyorlar ise paranı kazanır kendi ilacını kendin içersin. Size konulan teşhis nedir ne ilacı yazdılar rahatsızlığınız ne ?

Sen ilk başta böyle davranırsan öteki kişi sana nasıl iyi davransın ki
Git kızım şu başımdan yaşın kadar okul okudum ben şimdi bir şey yazıcam mune gelip beni banlayacak. Muhatap olma benimle aynı kulvarda değiliz 🤏

17 yaşındasın ama inanılmaz üslupsuz bir ergensin. Burda ablan yaşındakiler sana seçenek sunuyor sen de durup durup evde oturmak istiyorum okumayacağım çalışmayacağım diyosun. İlkokuldaki zorbalıklara boyun eğip okulu bıraksaydım ohoo. Sen alışmışsın evde oturmaya. Pandemiden kalma diye kendi ağzınla söylüyorsun. Bunun sonu evde oturup koca adayı bekleyip evlenip kendi evinde oturmak. Kimsenin sana vereceği akla ihtiyacın yok gibi davranıyosun o zaman konu da açma boş yere yormayalım kendimizi

Şımarık kelimesini yazmadım metnin hiç bir yerinde yok.
İlaç almıyorlar ise paranı kazanır kendi ilacını kendin içersin. Size konulan teşhis nedir ne ilacı yazdılar rahatsızlığınız ne ?
Onu söylemediler zaten ailem birileriyle konuşurken ilaç almam dedi o kadar ama şöyle anlatabilirim bir şey olunca yemek yemiyorum veya yemek çok yiyorum kendimi zaten o olaydan sonra iyi hissedemiyorum hep durum aynı oluyor dışarı çıkarken heyecan geliyor insanlarla konuşurken çok zorlanıyorum özellikle tanımadıklarımla zaten meslek lisesinde okuyordum aşçı olarak orda çalışırken bile rahat olamazdım sürekli oturup izlerdim banada bir şeyler derlerdi

Çok biliyosan otur evinde ne okula git ne çalış kapat kendini odaya orda çürü? Ne eğitim var ne bişey var. Dalga mı geçiyosun ?
Kıza kendi hayatımdan bir örnek verdim hala gelmiş bana neler diyor. Sankide o çalışınca benim cebim para görecek. 😏

Git kızım şu başımdan yaşın kadar okul okudum ben şimdi bir şey yazıcam mune gelip beni banlayacak. Muhatap olma benimle aynı kulvarda değiliz 🤏
Küfür ediceksen bu seni kurtarmaz zaten anca rahatladığını sanarsın ve okul okumak ile ne alakası var sen okul okuyunca daha ileri bir seviye olmuyorsun ki

Küfür ediceksen bu seni kurtarmaz zaten anca rahatladığını sanarsın ve okul okumak ile ne alakası var sen okul okuyunca daha ileri bir seviye olmuyorsun ki
Oluyo kızım oluyo. Okul sadece bilgi değil görgü de ahlak da vizyon da katıyo. Pencereni genişletmek istiyosan okuman lazım. Ben rahatsızım deyip evde oturmakla olmuyor.

17 yaşındasın ama inanılmaz üslupsuz bir ergensin. Burda ablan yaşındakiler sana seçenek sunuyor sen de durup durup evde oturmak istiyorum okumayacağım çalışmayacağım diyosun. İlkokuldaki zorbalıklara boyun eğip okulu bıraksaydım ohoo. Sen alışmışsın evde oturmaya. Pandemiden kalma diye kendi ağzınla söylüyorsun. Bunun sonu evde oturup koca adayı bekleyip evlenip kendi evinde oturmak. Kimsenin sana vereceği akla ihtiyacın yok gibi davranıyosun o zaman konu da açma boş yere yormayalım kendimizi
İşte bunlar hep avaralıktan biliyor musun.
Halbuki okuyor olsa ya da çalışıyor olsa çok farklı şeyler konuşabilirdik.
Ama bir laf var ya senin cahilliğin benim yaşamımı etkiliyor tam da öyle bir durum. 🙄

İşte bunlar hep avaralıktan biliyor musun.
Halbuki okuyor olsa ya da çalışıyor olsa çok farklı şeyler konuşabilirdik.
Ama bir laf var ya senin cahilliğin benim yaşamımı etkiliyor tam da öyle bir durum. 🙄
Kesinlikle. Anne baba kim bilir ne kadar çabalıyor belki de ilaçlık durum bile yok ortada. Bilmiyorum ama bu yaşta okumayacağım demek gerçekten pes. Yeni nesil beni çok zorluyor. Özellikle öğretmen olarak tahammülüm sıfır.

Ahahahahahahahahah bak güzel ÇOCUĞUM sana öyle bir cümle kurarım ki 3 gün oturup oturup düşünür ağlarsın bu ne demek diye 😄
Küfür okumamış etmemiş evde avara avara oturan insanların başvuracağı bir yöntem. Ben küfürsüz de laf sokabilirim. Ama yapmıyorum. Hap map kullanıyorum dedin. Başıma ihale alamam. 😄

X