Çalışmak istemiyorum

Misofa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2024
39
-2
17
17 yaşındayım liseye gidiyorum babam beni çalıştırmak istiyor ama ben istemiyorum çünkü benim piskolojik sıkıntılarım var bu yüzden dışarı bile çıkamıyorum ama ailem dışarı çıkıp işde çalışmamı istiyor ben zaten liseyi bile okumuyorum sırf zorbalık olaylarından okula bile gitmezdim şimdide para için çalışmamı istiyorlar ne yapabilirim ailemle konuşmuyorum bile anlıyıcaklar mı acaba beni?

17 yaşındayım liseye gidiyorum babam beni çalıştırmak istiyor ama ben istemiyorum çünkü benim piskolojik sıkıntılarım var bu yüzden dışarı bile çıkamıyorum ama ailem dışarı çıkıp işde çalışmamı istiyor ben zaten liseyi bile okumuyorum sırf zorbalık olaylarından okula bile gitmezdim şimdide para için çalışmamı istiyorlar ne yapabilirim ailemle konuşmuyorum bile anlıyıcaklar mı acaba beni?
Okula gitmediğin için çalışmanı istiyorlardır belki? Sence hem okula gitmeyip hem çalışmak istememek mantıklı mı? Her ne olursa olsun okula devam etmen lazım tabiki ben de bu yaşta okul okurken çalışmayı doğru bulmuyorum ama liseyi bile okumuyorum diyorsun ilerde ne yapmayı düşünüyorsun peki?

Ailenin maddi imkanı yoksa çalışıp para kazanıp psikoloğa gitmelisin bence. Hayat hiçbir şey yapmayarak geçmez. Ailenin beklentilerinde bir hata yok. Tedavi olmalısın.

Ya okuyacaksın ya çalışacaksın başka ne olmasını bekliyorsun?
Psikolojik sorunların varsa destek alabilirsin ama benim sorunlarım var diyerek hiçbirşey yapmadan eve kapatamazsın kendini.

Ya okuyacaksın ya çalışacaksın başka ne olmasını bekliyorsun?
Psikolojik sorunların varsa destek alabilirsin ama benim sorunlarım var diyerek hiçbirşey yapmadan eve kapatamazsın kendini.
Siz yaşamadığınız için normal bir şey sanıyorsunuz benim ailem eskiden markete gitmeme bile izin vermezdi şimdide evde dura dura alışamadım dışarı çıkmak sana göre kolay mantıkken ama bana töre değil sen o işleri yapabilirsin ama bana göre değil

Ailenin maddi imkanı yoksa çalışıp para kazanıp psikoloğa gitmelisin bence. Hayat hiçbir şey yapmayarak geçmez. Ailenin beklentilerinde bir hata yok. Tedavi olmalısın.
Piskologa gittim zaten birde psikiyatri gittim ama çözüm yok hep ilaç çözüm diyorlar ama ailem almıyor alsalar en azından rahat olurdum

Piskologa gittim zaten birde psikiyatri gittim ama çözüm yok hep ilaç çözüm diyorlar ama ailem almıyor alsalar en azından rahat olurdum

Bir kere gitmekle olmaz ki. Düzenli gitmen verilen ilaçları kullanman lazım. Çalışmaya başlarsan bunu yapabilirsin.

Çalışırsan sosyal çevren genişler yavaş yavaş olsa da insan içine karışırsın.
Evde oturmakla ömür mü geçer?

Okula gitmediğin için çalışmanı istiyorlardır belki? Sence hem okula gitmeyip hem çalışmak istememek mantıklı mı? Her ne olursa olsun okula devam etmen lazım tabiki ben de bu yaşta okul okurken çalışmayı doğru bulmuyorum ama liseyi bile okumuyorum diyorsun ilerde ne yapmayı düşünüyorsun peki?
Benimde hayallerim vardı ama bu piskolojik sorunlarla bir şey yapamam zaten okulu bu yüzden bıraktım zorbalık gördüm okula adepte olmak daha zordu kimse ile anlaşamadım ailem ilaç alsa düzelirim en azından ama almayıp çalışmamı istiyorlar

Çalışırsan sosyal çevren genişler yavaş yavaş olsa da insan içine karışırsın.
Evde oturmakla ömür mü geçer?
Bende öyle bir şey yok evdeyim 9 sınıftan beri zaten corona zamanı online olunca alıştım eve okula gitmiştim ama kolay değil bi sürü zorbalar sınıfta lisede kaynaştırma diye bir şey yok ortaokulda arkadaş bulmazdım hep tek başımaydım sonra öğretmenler sayesinde arkadaşım vardı alışmıştım ama artık yok

Bende öyle bir şey yok evdeyim 9 sınıftan beri zaten corona zamanı online olunca alıştım eve okula gitmiştim ama kolay değil bi sürü zorbalar sınıfta lisede kaynaştırma diye bir şey yok ortaokulda arkadaş bulmazdım hep tek başımaydım sonra öğretmenler sayesinde arkadaşım vardı alışmıştım ama artık yok
Pandemi sürecinde hepimiz evde kaldık, kimimiz tek başına kaldı yapayalnız onlarda mı hayata küssün?

Okulda, işyerinde, ailede her yerde zorba kötü insanlar olacak. Ee napalım?
Görmezden gelmeyi öğrenmek için adım at.
Paran olursa ailene 2 kuruş desteğin olur, kendine haftada bir gün kahve ısmarlar, bir parça kıyafet alırsın olumlu bak.
İnsanlar arkadaşla doğmadı ki tek başına takılmayı öğren.

29 yaşındayım, 18 yaşımdan beri üniversiteyi kazandığım günden beri çalıştım hala çalışıyorum.

Abi milletin çocuğu ayağında kara lastikle kışın ayazında karında kilometrelerce yol yürür bir farf öğrenmek için. Bizimkiler de bir modalı.

Siz yaşamadığınız için normal bir şey sanıyorsunuz benim ailem eskiden markete gitmeme bile izin vermezdi şimdide evde dura dura alışamadım dışarı çıkmak sana göre kolay mantıkken ama bana töre değil sen o işleri yapabilirsin ama bana göre değil

Nerden biliyosun neyi yaşayıp yaşamadığımı?
Yapamam edemem demek yerine tedavi olup hayatına bakmalısın. Eskiye takılıp eve kapanmak birşeyi değiştirmiyor.
Napacaksın ölene kadar odayamı kitleneceksin?
Zor olabilir ama adım atmadan birşeyi başaramazsın yapamam edemem diyip geri çekilerek.
Nasıl herkes bi şekilde hayat mücadelesi veriyorsa sende bir şekilde buna katılacaksın.

Pandemi sürecinde hepimiz evde kaldık, kimimiz tek başına kaldı yapayalnız onlarda mı hayata küssün?

Okulda, işyerinde, ailede her yerde zorba kötü insanlar olacak. Ee napalım?
Görmezden gelmeyi öğrenmek için adım at.
Paran olursa ailene 2 kuruş desteğin olur, kendine haftada bir gün kahve ısmarlar, bir parça kıyafet alırsın olumlu bak.
İnsanlar arkadaşla doğmadı ki tek başına takılmayı öğren.

29 yaşındayım, 18 yaşımdan beri üniversiteyi kazandığım günden beri çalıştım hala çalışıyorum.
Sana göre normal bu zaten beni anlamanı beklemiyorum piskolojik sıkıntılarımı bile bilmiyorsun ve ben kahvede kıyafetde istemiyorum zaten ailemden ailemde kötü durumda değil

Nerden biliyosun neyi yaşayıp yaşamadığımı?
Yapamam edemem demek yerine tedavi olup hayatına bakmalısın. Eskiye takılıp eve kapanmak birşeyi değiştirmiyor.
Napacaksın ölene kadar odayamı kitleneceksin?
Zor olabilir ama adım atmadan birşeyi başaramazsın yapamam edemem diyip geri çekilerek.
Nasıl herkes bi şekilde hayat mücadelesi veriyorsa sende bir şekilde buna katılacaksın.
İlaç verdiler zaten ama ailem kabul etmiyor ben bu piskoloji ile yaşamam zor zaten ama ailemde destek sunmadan çalışmamı istiyor ve para sıkıntımızda yok annem babam çalışıyor

Sana göre herkes şiddet uygulamalı değil mi o zaman çocuk akıllanır
Klavye delikanlılığı yapma bana. İlkokuldan beri tarlalarda çalıştım. Okumazsam eğer köydeki biriyle evlenip yılın 365 günü tarlada, ahırda bir hayat sürecektim. Okurken de tarlada çalışmazsam babam dövecekti. Hem tarlada çalıştım hem okudum. Lisede fiziksel görünüşümden ötürü 3 yıl zorbalığa uğradım. Yurtta kalıyordum çünkü lise evime uzaktı. Yurtta da bu zorbalık diğer kızlar tarafından devam etti. Sonuç mu öğretmen oldum. Kendi düğünümüzü kendimiz yaptık. Arabamızı aldık.
Kimsenin hayatı kolay değil. 17 yaşında babam ekmek getirsin diye bekler iki sene sonra da kocam ekmek getirsin diye bekleyenlerden olma diye insanlar sana laf anlatıyor burada. Ailenden bunalıp çıkış yolunu başka yerlerde arayacaksın bir süre sonra. Kimse senin hayatına imrenmiyor ve emin ol kimse seni kıskanmıyor. Ama buradaki çoğu kadın bir genç kızın hayatı kötüye gitmesin diye yorum yapıyor.

Sana göre herkes şiddet uygulamalı değil mi o zaman çocuk akıllanır
Ayrıca 4 tane çocuğum var. Şu an küçükler ama onlar okula başlayınca yaşım kaç olursa olsun tekrar mesleğime devam edicem. Ben ve babaları onlar için çabalarken onlar da evin içindeki ot gibi yaşamayı kendilerine reva görürlerse tavrım ve tepkim değişir.

Psikolojik destek al, evde odaya kapanarak sorunlarını çözemezsin. Gerekiyorsa eline bir meslek almak için çalışacaksın da..
17 yaşında okul yok gitmiyorum diyorsun muhtemelen dersler sallantıda sınav mınav
İş istemiyorsun
Türkiyede evde oturan okumayan kıza iki gün sonra görücü gelmeye başlar, evlenirsin gaza gelip. Baba evinde eve sığamayan el evinde hiç sığamaz.

Meslek öğren para kazanmayı öğren ekonomik özgürlüğün olsun

Lisede 5 şımarık bebe kötü ailem beni anlamıyor diye odaya kapanarak problemlerini çözemezsin. Okul bitti zaten daha ne lise kalır ne arkadaş önüne bak

X