Bu yaklaşıma nasıl karşılık vermeliyim?

Ben olsam giderim, yanımda da bir şey götürürüm (ona sorma, su böreği al götür) sonra da ben gerekeni yaptım deyip gerisine karismam

Ay pardon karıştırmışım. Bohça getirmelerine gitmemek radikal değil asla. Uydurun bişey, gitmeyin. Alınan da alınsın.

Bilemedim ya aman çok kafaya takılacak bir şey değil. Baba tarafı sevilmez bu bir gerçek. Siz çocuklar küçükken iyi bir bağ kuramadınız herhalde. Davet varsa ben giderdim. Benim yeğenler daha bebe ama büyüyünce muhtemelen beni de dışlar annesi

Abine ben koskocaman kadınim nerede nasıl davranmam gerektiğini biliyorum, istediniz de yapmadım mi de.

Bu arada Yasin çok küçükmüş evlendiklerinde, belki yengene annen baban iyi davranmamistir acemiyken. Şimdi tecrübeli gelin olup acısını çıkarıyor olabilir

Şöyle söyleyeyim bence bir çocuk annesi kimi severse onu seviyor genelde. Bir yengem daha var, bizi çok seviyor özellikle beni kendi evlatlarından ayırmıyor o yüzden yeğenlerim de bize çok düşkün. Diğer yengem bizi hiçbir zaman sevmedi istemedi o yüzden yeğenlerimi de genelde doldurdu bize karşı.

Oysaki çok küçük bir aileyiz ve öyle sandığınız gibi kuzen dedikodusu ne bileyim elti görümce dedikodusu yok. Genelde sorun çıkaran bu bahsettiğim yengem ve yıllardır hepimiz abim üzülmesin diye böyle idare etmeye çalıştık.

Şimdi de kendi ailesini ön plana çıkarmak için bizi sürekli böyle işe yaramaz göstermehe çalışıyor ve artık tak etti gerçekten. Bu zamana kadar idare ettik ama bu nişan olaylarında gerçekten kötü hissettirdi ve artık tamamen uzak kalmak hiçbir şeye davet edilmemek katılmamak istiyorum.

Yok aksine evlendiğinde yaşı küçüktü ve hep annesinin söyledikleriyle bize aşırı derecede mesafeliydi. Annesi biraz baskın karakterdeydi. Nişanlandığı günden beri sürekli abime bir şeyler söylüyordu ve abim evde gelip kavga çıkarıyordu.

Ben hep annemi ağlarken hatırlıyorum. Annem teyzeme vs anlatırdı bazen. Teyzemler derdi ki abla sen de oğluna anlat bu kadar içine atma. Annem de yok onlar evinde mutlu olsun ben şimdi oğluma anlatsam o da gider eşine söyler kavga ederler derdi. Hep böyle böyle idare ettik yıllardır.

Çocukların sünnetini benim üniversite sınavına gireceğim güne denk getirdiler. Sünnet günü annem odaya bile girememiş annesi çocukların başına oturmuş beklemiş bütün gün. Daha sonra bir çocukları daha oldu onun sünnetini evde küçük mevlid şeklinde yapmış ve annemi çağırmamış. Şehir dışından kendi ailesini çağırmış, annem komşulardan duymuş. Bunun konusu olduğunda abime demiş ki çağırdım gelmedi.

Annem babam en başından biraz ezik davrandıkları için bir şey yerine koymadılar. Hep böyle annesi ne derse o oldu abim de eşinin sözünden çıkmadı derken olay buralara geldi.

Ya alakasız bişi soracağım sizde de erkek bohçası düğüne 1 hafta kala mi oluyor
Bizde nişandan sonra önce onlar sonra biz götürdük öyle olmuyor mu normalde. Önceden Nişan bohçası düğün bohçası ayrı olurmuş
Ya dedikodu var demedim ama herkes bi şeylere takıyor işte. Benim kuzenimin annesini annem dövmüş kuzenim bizden çıkmazdı. Ne yapıyor kendi tarafı sanki kilo kilo altın mi veriyor. Hiç umursamayın siz de yok sayın bir şey derse dinlemeyin etmeyin yüzüne yüzüne yapın bunu. Salağa yatın yani. Gitmezseniz bu sefer sorunlu siz olursunuz

Ben olsam giderim, yanımda da bir şey götürürüm (ona sorma, su böreği al götür) sonra da ben gerekeni yaptım deyip gerisine karismam

İlerleyen saatlerde mesaj atmış. Yapabilirsen poğaça iyi olur bi aksilik olursa çeşit olsun yazmış. Bu ne demek acaba. Poğaça kenarda dursun biri eğer eksik bir şey yaparsa onun yerine mi koycaz. Aksilik olmazsa poğaça ne olacak acaba. Cidden sinir bozucu

Ben olsam poğaça cinsinden ama özel bir şey yapardım afilli, onu götürürdüm:) söylemeden götür ama

Bohça olayları bende hiç yok.

Ne bileyim hep baba tarafı diyince akla dedikodu falan gelir ya. Biz hiç öyle büyümedik anne tarafımla baba tarafım birbirlerini çok sever sayarlardı biz de taraf bilmedik.

Ben kocamın ailesiyle mesafeliyim ama oğlumu sık sık gönderiyorum. Bazen kendim bırakıyorum. Benim sorunum ayrı onların bağı ayrı. Ama yengem böyle bakmıyor olaya. Aşırı derecede kompleksli ve fesatlar.

Bu arada çok düşünüyorsun, yapacağını yap, getirince mutlaka abinin gözüne sok, istersen çöpe atsın umrunda olmasın. Sonra da güle güle de git. Kafan rahat olur

Benim abimin eşi de benden pek haz etmez. Onlar evleneceği zaman ben üniversite sınavına girdim istediğim puanı alamadım. Ailem abimlere ev alacaktı sonra vazgeçtiler çünkü ben özel üniversite yazdım. Oradan başlayan bir problem var. Kına sonrası bunlar eğlenmeye bir yere gitmiş beni götürmemişti ama benden küçük kuzenlerini götürmüş. Sonra abim fark etmiş aradı gitmedim ben de. Düğün sabahı da abim erken gitmedi diye kavga ettiler bana döndü sen neden uyandırmadın demişti. Bu arada sabah 9 gibi gönderdik evden yani kuaföre gitmeden kahvaltı alınmamış onu sorun yaptı. Ben de hiiiiiç oralı değilim hala olmadım. Şimdi bana bir şey anlatsın duymuyorum bilerek. Bana karşımda bir şey anlatıyor ya bilerek duymuyorum kalkıp gidiyorum..2 yeğenim var onları bile abimin evine gidip sevmem. Kaç senedir 3 kere gitmişimdir evlerine. Ağzında kuş tut ne olacak görümce olmanın adı çıkmış

Bu zamana kadar whatsapta aile grubu açmadınız mı açarsınız bir aile grubu eklersiniz herkesi, herşeyi oradan sorarsınız. Yenge belli ki abiden bir miktar çekiniyor da açık açık yapamıyor alttan alttan götürüyor işini. Gruptan çıksa abinize neden çıktı diye sorabilirsiniz, sorduğunuz sorulara geçiştirme cevap verse abiniz görür, olayların dışında bırakmaya çalışsa abinize karşı al bak diyebileceğiniz kanıtınız olur.

Whatsapp grubu açacak bir aile değiliz. Öyle bir grup oldu bir ara ama yine bahsettiğim abim ve ailesi yazılanlara hiçbir tepki vermiyordu. Zamanla herkes çıktı.

Ay pardon karıştırmışım. Bohça getirmelerine gitmemek radikal değil asla. Uydurun bişey, gitmeyin. Alınan da alınsın.

Evet karar verdim gitmeyeceğim. Poğaça yaptım annemle yollayacağım. Ama bahane bulamıyorum işte. Hastalık vs gibi şeyleri bahane etmek istemiyorum ortada öyle bir şey yokken. Aklıma da bir şey gelmiyor başka.

bu kadar uzun yazıya ne gerek vardı bunun için :))
Size ne? Okumayı zorunlu mu tuttular. Kadının konusunun içinde dedikodu yapıyorsunuz. Siz kendi konularınızda gerekli gereksiz anlatırken sorun değil başkasının detay vermesi mi sorun?

Sizde onun yaptığı gibi yapın. Başka çözüm yok gibi. Mesela bu sergilediğiniz iyi niyeti ulu orta yapın ki, sonrasında tenhada sizi kimseye kötüleyemesin.

Alın bir tepsi baklava börek kurabiye artık her neyse götürün. Madem öyle lanse ediyor, edemesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…