Bu konu hakkında son kez yazıyorum

İnternette hiç burda yazdıklarınız gibi değil o yüzden endişelendim. En ciddi hastalıkların başında olduğu yazılıyor her yerde

Hiç anlamıyorsunuz gerçekten
Anlıyorum anlamasına da
Hasta olur mu olmaz mı diye dertlenmek dışında siz ne adım atıyorsunuz tedavi için?
İnsanlar kaç kere yazdı size
Şeker hastalığımı dert eden insan demek ki ilerde başıma kötü bi şey gelse yanımda olmaz diye düşünürüm ben doğrusu
Gerçekten evlenmeyi düşünmezdim sizinle
Evlilik uzun bir yol
Kimse hep sağlıklı, varlıklı, iyi durumda kalacağının garantisini vererek evlenmiyor
Bunlar olmasa da ben bu insanın yanında kalırım hissini yaşarsak evleniyoruz
Belli ki o da sizde yok
Veya tedavi olup sonra karar verin
Belki şu an kaygı bozukluğu yüzünden böyle düşünüyorsunuzdur

daha önceki konunuzda da yazıldı. erkek arkadaşınızın problemi yok, sorun sizde. ve acilen tedavi olmanız lazım.
tip 1 diyabetliyim, henüz sizin gibi bana ömür biçen olmadı. buna diyabetin ne olduğunu çok iyi bilen doktorlar da dahil.
herkesin takıntıları vardır ama sizinki normal bir seviyenin çok ötesinde ve bu şekilde karşınıza kim gelirse gelsin zarar verirsiniz.
ayrıca şu çok belli ki siz karşınızdaki insanın hasta olmasından rahatsızsınız.
sizin 3-5 ay sonra kalp hastası olmayacağınızın garantisi var mı mesela ?

Geçmiş oksun. Ömür biçmiyorum kime ne zaman ne olacağını bilemeyiz bunun fwrkındayımz. Ama kaygılı bir insanım ve küçük bir şey de bilemkwygılanırım. Hiçbir rahatsızlığı olmwywn birine karşı wcaba hastalanır mı diye kaygılanmam ama küçükte olsa bir şey varsa o benim kaygımı tetikliyor demek ki. Ayrıca evet çevremde yok ve sadefe internetten araştırmak zorunda kaldım. İnternette de burdaki yorumlar gibi şeyler görmedim o yüdden: yoksa arwştırdıpımda internette de burda okuduklarım gibi olduğunu görseydik bu kadar kaygılanmazdım belki

Tamam kaç seferdir burada insanlardan sandığınız kadar kötü olmadığını öğrendiniz
Ama niyeyse bana hiç kaygınız azalmış gibi gelmiyor
Normal şartlar altında öğrendikten sonra ha tamam ya korktuğum gibi değilmiş diye düşünüp bu konuyu kapamanız gerek kafanızda
Ama sizin 2. Veya 3. Konunuz
O zaman da acaba bu kadar insan boşa mı yazıyor aslında??

iyi de sorun bu değil ki. diğer konularda da defalarca yazıldı. siz muhtemelen "bu insanlar doğruyu söylemiyor" diye bile kaygılanıyorsunuz.
önce şunu kabul edin, sizin tedaviye ihtiyacınız var. bu derece kaygılanmak normal değil.
ayrıca yazdıklarınızla verdiğiniz cevap çok farklı. gayet birkaç sene sonra ölürse diye düşünüp yazdığınız şeyler var.
lütfen kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık, çünkü bunun size zararı var. biz yazar geçeriz, günün sonunda siz kaygı bozukluğunu daha ağır seviyelerde yaşamaya devam edersiniz.
ayrıca karşınızdaki kişi bu kaygı probleminizi biliyor mu ? ona böyle bir rahatsızlığınız olduğunu söylediniz mi ?

Evet biliyor . İyi niyetime inandığı için düzelmemi istiyor

bu arkadaşın ciddi anlamda destek alması ve iyileşene kadar da evlilik gibi konulara girmemesi lazım bence.

Onun şeker hastalığı İlaciyla beslenmesiyle kontrol altında tutulabilirde sizin kaygı bozukluğunuz nasıl bir tedaviyle kontrol altına alınır bilemedim..düşünsenize evlisiniz ve eşiniz ya ölürsen diye başınızda sürekli çok yorucu..ayrıca eşimi aldığımda sağlıklıydı şimdi şeker hastası ne yapayım bosayayim mi garantisiyle de vermediler iade de edilmiyor..onu bilmem ama siz tedavi olmadan lütfen çocuğu yakmayın.

Allah kalbinize ferahlık versin
Allah’a teslim olmaktan başka çare yok
Zor bir hastalık ama çaresiz değil...
ölüm herkes için ama hayatınızı ona göre dizayn ederseniz hiç sıkıntı yaşamazsınız...
Bence zor olan da hayatı ona göre ayarlamak... yoksa ölüm Allah korusun herkesin başında...
Allah şifa versin
Tıp ilerliyor inşallah bir çare gelecektir

İnternette hiç burda yazdıklarınız gibi değil o yüzden endişelendim. En ciddi hastalıkların başında olduğu yazılıyor her yerde
Size internetten de kaynak gösterdim. Kendi tecrübemi de anlattım ama siz saplantılı bir şekilde aynen devam ediyorsunuz.
Bence siz bu adamı sevmiyorsunuz. Mantığınıza yatıyor diye evlenmek istiyorsunuz. Sevseniz böyle bir sorununuz.

Sevgilimin böyle bir hastalığı var çok korkuyorum ne yapabiliriz diye değil evlenilir mi diye konu açıyorsunuz.

Ay neyse umarım adam sizle evlenmez.

Düzelmiştim aslında burda konu açtıktan sonea tamamen unuttum artık o sıkıntıyı. Sadece anlaşıp anlaşamayacağıma odaklandım bi kaç aydır. Ama bir anda tekrardan başladı uyuyamamaya mutsuz olmaya başladım. İyice alışıp bir gün kaybedersem diye kurmaya başladım

Kendiniz için tedavi olun bence.

Öyle olsa ayrılırım niye sürdüreyim ki sizce ? Mantığıma uysa bile maddi sıkıntım yok onınki kadar benim de iyi bir işim var . Ha dış görünüş olarak dakötü değilim beni isteyen tek kişi o onu da kaçırmayayım gibi bir sorunım da yok . Evet haklısınız o izlenimi veriyorum size demek ki . Ama ben ona zarar gelecek mi diyemkorkuyorum sadece ve bu beynimi meşgul ediyor. Evet örneklernize baktım amatam tersi örnekler de çok denk geldim doktor yazıları da okudum öyle bir anlatoyorlar ki sanki bi öğün yemeğini aksatsa zarar görecekmiş gibi . Yok normal insanlarw göre 20 yaş daha kısa ömürleri, yok tüm hastalıklar içinde böbrek göz ayak gibi rahatsızlıkların büyük çoğunluğu bundan kaynaklıymış , yok dikkate alınmıyor olsa da en ciddi rahatsızlıkların başındaymış. Ben bunlwrı okudum nasıl korkmayayım?

Bence adamın öyle bir düşüncesi de yok. Hanım kızımız evlenirim ben bununla demiş, kendi kendine gelin güvey olmuş işte. Hastalığı duyunca da ödü patlamış. Ama adamın diğer özelliklerinden de vazgeçmek istemiyor. Hastalık ve mantık arasında kalmış kendince. Aşk zaten yok.
Hani açık açık sorsa adamın işi bu, kazancı bu, durumu bu, mantığıma yattı evlenmeyi düşünüyorum ama diyabeti öğrendim arada kaldım, diyabetli olsa da bu maddi duruma sahip bir adamla evlenmeli miyim diye, taslanacak biliyor.

Gerçi daha önceki bilmem kaç konusunda bahsetmiş olabilir adamın gelir ve maddi durumundan, bilmiyorum, okumadım ama bana böyle hissettirdi.

20 yaş daha mı kısaymış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…