Bu arkadaş bozuntusuna ne yapmalı? Savcılığa mı vermeli?

Ne yapalım? Kime şikayet edelim? Doğrusu nedir sizce?

• Savcılığa şikayet

OY: 278 68,0%
  • Anne-babaya şikayet

OY: 146 35,7%
  • Ortak arkadaşlarına yaptığı şeyi anlatmak

OY: 51 12,5%
  • Kendisiyle konuşmak neden yaptığını sormak

OY: 135 33,0%
  • Tamamen sessiz kalmak

OY: 2 0,5%

• Ankete Katılan
    409
İşte ben de bundan bahsediyorum olan gene size olmuş oluyor. Ben şahsen başına bişey gelse ödeyemeyeceğim bir şeyi kabul etmem o da ayrı tabi konu bu değil. İki aynası 30 bin eden aracın hasarsızlık indirimi de iyi paradır bence. Ayrıca kaskodan faydalanmak için de ne olduğunu açıklamak zorundasınız sizden olayın olduğu tarihe ait görüntü vs istenecek siz de gece sokakta olmuş diyip kaskoya da yalan söylemiş olacaksınız. Kasko çünkü bildiğim kadarıyla yaptırıp ücretni suçludan gerekirse mahkeme ve icra yoluyla tahsil ediyor. Ek olarak akrabanızın arkadaşları pek iç açıcı değil böyle insanlarla arkadaşlık ettiğine göre ben olsam güvenmezdim. Dediğim gibi paranızı alamadıktan sonra bu tür insanları siz terbiye edecek değilsiniz muhtemelen ailesi de çocuğunun ne halt olduğunu biliyodur bu da böyle bi insanın ilk vukuatı değildir eminim.

bu çocuk yarın kılıçla birini doğrarsa asıl o zaman vicdan azabı çekersiniz. ruh hastası ise ailesi çaresine baksın. bu duruma da ilgisiz kalmazlar herhalde. savcılığa verin. savcılık zaten mekandan kamera kaydını isteyince suçlu olduğunu hep birlikte öğrenmiş gibi yaparsınız. kuzeninize kararının doğru olmadığını anlatmaya çalışın.

Siz şikayet etmezseniz, bunu başkalarına da yapabilirim çünkü başıma bir şey gelmiyor kafasına girecek. Herkesin çok kötü zamanları olabilir, alkol almış olabilir. Bizim moralimiz bozukken gidip cam çerçeve indirmiyoruz. Hele ki başkalarının malına zarar vermiyoruz. Bir de kağıdı yok etmesi, sonradan haberi yokmuş gibi numara yapması sırf kötü niyet başka hiçbir şey değil. Girsin bi işe çalışsın ödesin.

Buraya gelene kadar en baştan zaten kuzeninize haber vermeden kaçmaya çalışmaları falso. Dımdızlak bırakacaklarmış çocuğu. Niyetleri hep beraber kaçalım değil ki. Biz ikimiz kaçalım Erdem ödesin. Öyle olmasa onun da dönmesini bekler öyle bir plan kurarlardı. Kaldı ki en baştan bile düşünmüş olabilirler. Cebinde parası olmayan alkollü mekana girmez, bilmiyorlar mıydı giderken o kadar hesap geleceğini?

Şikayet eder misiniz etmez misiniz bilmem ama, diğer iki arkadaşı kuzeninizden nefret ediyor ve iğrenç insanlar bu net. Bakın sevmiyorlar demiyorum. Arkadaş olarak görmediğin insana bile böyle kötülük yapmazsın.

Cok haklisiniz. Ben de boyle dusunmeye basladim bi düşmanlık var iclerinde belli ki.

Ya konuyu dağıtmak istemiyorum ama trafik sigortanız neden ödemedi? Trafik sigortası hatalı, hatasız ayrımı yapmaz ki üçüncü şahıslara verdiğiniz her türlü zararları karşılar, karşılamalı yani.

Psikopat olmasın,çoğunluğu öyle manyak olmuyor ama insanları manipüle ediyorlar.

Erdem’in ders almasını istiyorsanız savcılığa şikayet edin, mala zarar verme suçu uzlaştırma kapsamında. Uzlaşmayı edimli yahut edimsiz talep edebilirsiniz. Edim talebi size bağlı, bir hayır kurumuna 200 tl yatırması karşılığında ya da aynanın onarımı karşılığında uzlaşma talebinde bulunabilirsiniz. Ediminizi gerçekleştirirse uzlaşma sağlanır kamu davası açılmaz. Hem iyi niyetini ve pişman olup olmadığını tartarsınız. ifadeydi, uzlaşma görüşmeleriydi, soruşturma açılmasıydı çocuk için bundan sonra işlemesi muhtemel diğer suçlar için caydırıcı olabilir. Ya da edim talep etmeyin içten bir özür dilesin uzlaşın mesela.
Yani özetle ders alması açısından şikayetçi olun, dosyanın uzlaştırmacıya tevdiinden sonra uzlaşıp uzlaşmayacağınızı tartarsınız.
Zararınız giderilmezse erteleme kararı verilmez bu arada ama mala zarar verme suçunda adli para cezası ile hapis cezası da mümkün, tekerrüre esas ilamı yoksa adli para cezası ile cezalandırılır.

Durumları yok parasını veremez demişsiniz , bence siz konuşun sarhoştum yalanına inanmıyorum diyin.Neden niçin yaptığını öğrenin ,yaptığı kötü olsada savcılığa vermeyin yazık sicil önemli belki gerçekten pişman olacak .

Kuzeninizden uzak tutun. Herşey beklenir bu tiplerden. Cidden korkunç bir olay.

Bence aileyle görüşülmesi gerekiyor toplanıp o videoyu izleyip çocukla konuşulmalı ve Erdem bir daha onunla muhatap olmasın başkasının sorunlarının yükünü taşımaya şimdiden alışmasın

erdem onlardan uzak durmaya karar verdi mi
çocuğa söylediniz mi bildiğinizi
bakalım yine yüzsüzce sorabilecek mi

Anafikir olan salakligimi özet geçeyim derken yanlış yazmışım dogru diyosunuz. Olay zincirleme kazaydi. Bi arac, ben orta seritte seyir halindeyken sagdan carpti bana hava cok kotuydu gormedi beni. Sonra da aglamaya basladi ben görmedim de bilmem ne ben de zaten kafam dönmüş hava inanilmaz yagmurlu kar kis firtina ugrasamadim o an tamam dedim ver lanet olsun ben kusurluyum önüne kirdim. Sonra ben arabanin disindayken baska bi arac geldi duran arabaya çarptı arkadan ben icinde bile yokum. Neyse trafik sigortasi verecegi parayi yari yariya paylastirdi 10bini ikisine. Bu ilk vuran adi adam da bu para yetmedi diye dava acti. 40bin gibi bisey aldi benden cepten onun üstüne bi de, kusurlu olarak göründüğüm için.

Son düzenleme:
erdem onlardan uzak durmaya karar verdi mi
çocuğa söylediniz mi bildiğinizi
bakalım yine yüzsüzce sorabilecek mi
Evet Mehmetle gorusmeyecek zaten videoyu izleyince agladi bence o kadar etkilendi sesi cok kotu geliodu. Ama Baris la görüşür diye tahmin ediorum. Onun da saglam pabuc olmadigini anlatmaya calisiorum. Da erkekler 20lerin basinda aşırı salak oluyor ya.

Savcılıkla korkutup arkadaş ortamında rezil ederdim(yaş grubu olarak cidden bu etkili ). Ailesine de mutlaka haber verirdim.
Psikolojik sorunları varsa gidip tedavi görsün çevreye niye zarar veriyor sıpa.

Ben en başta yaşı göz önünde bulundurarak aileye şikayet secenegini işaretledim çünkü benim de kafamın oturması zaman almıştı ve annemi maalesef çok zorladım. Ancak bunu işaretlerden sadece araba olayını göz önünde bulundurarak yaptım.
Hesap konusu bence daha riskli ve barışla verilmiş ortak bir karar. Sizin kuzeniniz orada çok ciddi darp edilebilirdi çünkü bu tip içkili mekanlar polisi aramaya meyilli değildir.
Bence olaya savcılık girerse zaten barış irtibatı keser çünkü mehmete daha yakın olduğu apaçık ortada.
Ben bu hesap olayının önceden konuşulmuş olduğunu düşünüyorum. Kuzeninizin az içtiği bilinen bir şeydir ve ekstra fahiş fiyat veren bir yere gidip içmek onların inisiyatifinde kalmış bir durum oluyor. Dövdüremedik malına zarar verelim gibi bir durum var bence ortada.

Estağfurullah, bazen iyi niyetimiz aynı niyetle karşılık görmeyebiliyor. Ne yapacağınıza karar verdiniz mi? Toptan sinir olduk şu şark kurnazına.

Mekanin fahis oldugu da yok cayyolunda her yer ayni iste uc asagi bes yukari. 18 tane shot icmisler diger ikisi. Sirf onlar bile hesabin yarisi zaten. Bunlarin kendi sacmalamalari. Mekan sahibi zaten benim araci gorunce tanimis da gözünün yasina bakmis. Bi de bu Mehmet denen oglan videoda arabanin yanina gidiyor oraya işiyor afedersiniz sonra kiriyor. Her yer tuvalet zaten dagdan inmis gibi davranmanın luzumu ne ay deli olucam ya. Vala uyuyamadim da dunden beri basim catlio. Milletin bebesi yüzünden. Anasi babasi rahat rahat otururken.

Ben bu mehmete felaket kuruldum şu an. Kayıtlar silinmeden alın hemen. Kararınızı verene kadar en azından elinizde dursun bu nasıl bir kin kıskançlık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…