Bu arkadaş bozuntusuna ne yapmalı? Savcılığa mı vermeli?

Ne yapalım? Kime şikayet edelim? Doğrusu nedir sizce?

• Savcılığa şikayet

OY: 278 68,0%
  • Anne-babaya şikayet

OY: 146 35,7%
  • Ortak arkadaşlarına yaptığı şeyi anlatmak

OY: 51 12,5%
  • Kendisiyle konuşmak neden yaptığını sormak

OY: 135 33,0%
  • Tamamen sessiz kalmak

OY: 2 0,5%

• Ankete Katılan
    409
Çok geçmiş olsun. İşe yarayacağını bilsem ana babasına şikayet edin derim ama bu yaşa gelmiş çocuğa ana babası laf geçiremez. Bile isteye arabaya zarar vermiş. Verdiği zararın sonuçlarına katlanmazsa bir daha yapar. Bir gece nezarethane de yatsa bile hiç yoktan iyidir. Tabii temizinden bir kamu davası da görür. Dava mava işleri ile uğraşırken "Hay kollarım kopaydı da kırmayaydım o yan aynaları" diyerek kendi kendini adam etme yoluna girer :)

Estağfurullah, bazen iyi niyetimiz aynı niyetle karşılık görmeyebiliyor. Ne yapacağınıza karar verdiniz mi? Toptan sinir olduk şu şark kurnazına.
Acikcasi bekliyorum arka planda su an bugun bi karar vermesini. Kimseyle de konusamiorum kendi kendimi yiorum çünkü Erdem cok gec dogdu amcamin küçük oglu, amcami coronada kaybettik yengem hasta kendine zor bakiyor. Yani diyemiorum birine ben ne yapmaliyim.. Catladim kendi kendime dunden beri. Diyo ki illa konuscam ben sorcam niye yapmış bana bunu. Ne diyecek sanki ben serefsizim ondan ötürü mü diyecek.

Saolun. Dimi.. Yok ya şu hareketleri yapan anne babayi mi dinler. Erdemle konustum simdi sikayet edelim oglum bu Mehmeti diye gene. Evimizin yaninda oturuo ya gelip baska sey yaparsa kinlenip de diyor. Daha ne yapacaksa! Insanlar adalete guvenmeyip korkuyor ne acı.

Simdi anlatmis ortak arkadaslarina dikkat edin bana boyle boyle yapti diye. Asil kinlenecekse buna kinlenir aslinda. Rezil olmayi o yasta yediremez kendine. Bu isin sonu sacma sapan bi hal alacak gibime geliyor ya hayirlisi.

Kendisiyle konuşmuş mu? Arayıp öprendiniz mi diye sorduğunda ‘o senmişsin yavşak’ demiş mi? Cevabı ne olmuş? Valla ben de sinirlendim. Arkadaşlardan önce kendisiyle yüzleşsin hasarı istesin. Şerefsizliğini yüzüne vursun. Sonra da savcılık.

Ben olsam sikayet ederdim, kucuk degil 21-22 yassimdi affedilirse daha buyuklerini yapacak zaten. Buarada cinayet bile
Isleyen elini kolunu sallayarak geziyor bu suc hic bisey degil

Bugün konusacak bakalim niye yaptin diye. Sarhosluga suc atacak illa ki zaten. Yillardir sana kinim var kiskaniorum icten ice falan diyecek hali yok zaten. Bilmiorum ya bana ufak basit genclik hatasi gibi gelmiyor bu olay. Daha pis daha karanlik bi tarafi var.

Bugün aksam konusacak yuzyuze gidip. Bi olay da orda cikmaz insallah. Yazarim ne cevap verecegini ben de cok merak ediorum yüzsüzün.

Doğru diyosun tontriko. Bence de para cezası gelir anca. O zaman sicilde gözükür ama.
Gozuksun sananekiyaw ben 21-22 yasindaki halimi hatirliyoeum birak hesabi odemeyip kacmak param
Olmasa o yemegi cayi corbayi tuketmezdm. Ya cok
Simarik bu cocuklar ya da yetistirmeyle deger yargisiyla ilgisi var.

Hem kendisiyle hem ailesiyle konuşurum. Aldığım cevap ve tavra göre hareket ederim. Ama bildiginizi ve elinizde kanıt olduğunu mutlaka bilmeli.

ya ben savcılığa veremezdim sanırım ama hak ediyor mu ediyor
kesinlikle arkadaşlığını kessin bir kere, ortak arkadaşlarına söylemesi iyi, çünkü bugün arabanın camlarını kırar yarın ne yapacağı belli olmaz.
Çocuğu olan arkadaşlar deyince sandım ki 5-6 yaş mevzusu
kocaman insan ayol bunlar.
neden yaptığını da anlamadım kesin restoranttakiler yapmıştır diyecektim valla ne pis günah alırmışım..

Direk savcılığa verin bence. Banane kardeşim yaşadığı sorunlardan beni ne ilgilendirir. Sorun yaşıyor diye bunu bana yaşatmaya ne hakkı var allah aşkına. Ben olsam hem savcılığa veririm hem de ailesine açar rezil ederim. Çocuk değil ki 22 yaşına gelmiş yaptığı eylemlerin sonucuna katlansın gerisi beni ırgalamaz.

Savcılığa şikayet edin tabi ki. Maddi zararı nasıl ödüyorsa ödesin. Sizin probleminiz değil. Ayrıca içmeyi bilmiyorsa içmrsin. Bence kuzeninizden de uzak dursun. Böyle dost olmaz.

Ailesinin ya da kendisinin masrafı karşılayamayacak olması onun problemi. Artık çocuk değil. Reşit bir birey olarak yaptıklarının sonucunu hesaplamayı öğrenmeli. Zor yoldan olacaksa da zor yoldan..

Dolayısıyla ben olsam dışarı çağırır sebebini öğrenirim. Sonrasında kendisi ve ailesi ile birlikte ödeme ile ilgili detayları konuşurum. Kaskomu asla bozmam. Eğer ödeyemeyiz vs diyecekse de mahkeme yoluna giderim. Kimse parayı kolay kazanmıyor. O da para kazanmanın ve ödemenin kolay olmadığını öğrensin de bir daha onun bunun malına keyfi zarar vermeden önce iyice düşünsün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…