Bu arkadaş bozuntusuna ne yapmalı? Savcılığa mı vermeli?

Ne yapalım? Kime şikayet edelim? Doğrusu nedir sizce?

• Savcılığa şikayet

OY: 278 68,0%
  • Anne-babaya şikayet

OY: 146 35,7%
  • Ortak arkadaşlarına yaptığı şeyi anlatmak

OY: 51 12,5%
  • Kendisiyle konuşmak neden yaptığını sormak

OY: 135 33,0%
  • Tamamen sessiz kalmak

OY: 2 0,5%

• Ankete Katılan
    409
Bir bahane bulacağı kesin ama yine de önce konuşmayı denerdim belki anlatacağı başka bir şey veya derdi vardır. Elbette sinir olur insan sonuçta ergenliği de atlatmış az çok eşşek kadar adam her aile de sorun yaşayan arabaya, eve, kişiye zarar verirse ohooooo mağdurlar ne yapsın o zaman? Göz yummakta çözüm maalesef ufak çaplı cezalar onları biraz korkutur nasıl davranmaları gerektiğini düşünmelerini sağlar. Zaten hapis cezası olmaz bu zamanda tecavüze hapis cezası vermiyorlar para cezası olur muhtemelen yine de net bi şey diyemiyorum. Ama ben önce konuşup iletişim şekline göre içine sinmiyor baktın hala pişman olmadan arsızca konuşuyorsa şikayetçi olmanı tavsiye ederim. Aile de sorunları vardır kolay da değildir fakat her sorunu olan bunlaro yapmıyor gitsin boks kulübüne kaydolsun oradan çıkarsın hıncını. Benim annem babam ayrı benim de tanımadığım bi kardeşim var müge anlıya konu olacak bir hikayemiz var adeta Üvey babam var ibretlik resmen asla anlaşamayız hep kavga hep hakaret. Akrabalar desen keşke yalnız büyüseydim dersiniz. Ama bi kere bile başkasına zarar vermek aklımdan geçmedi elbette daha alıngan daha hassas bir yapım oldu insan kendi kendini tedavi edemiyor maalesef ama zamana bırakacak stresini sevdiği işlerle atacak araba camını kırarak derdine çare bulamaz. Dediğim gibi önce bi konuşun bakalım neler söyleyecek :)

Bazen söylediklerimiz çok farklı anlaşılıyor o yüzden öyle yazdıminsanın her an cebinde para olacak diye bir şey yok, ama evet yakın arkadaş çevrende samimiyet de vardır genelde herkes birbirinin maddi imkanlarını bilir zaten.

Kaldı ki arabaya zarar veren gencin maddi imkanlarının bozuk olduğu sır değilmiş, bu durumda bir yere gidersek hesap kabarık gelir, sahilde takılalım dese kimse itiraz etmezdi bence.

Hem içeyim hem hesabı kitleyeyim hem de arabaya zarar vereyim, yanıma da kar kalsın.

Mune, Erdem, üç kişiyiz, üçümüz paylaşırız hesabına girip, ya da "Ben az yer içerim nasılsa" diye yanına tüm hesabı kapatacak kadar para almamış olabilirdi. Restoran tanıdık çıkmayabilir, aksine sorun çıkarabilecek dayak atıp hırpalayabilecek insanların bulunduğu bir mekan olabilirdi. Haberlerde izliyorum, hesap ödemedin, şöyle olduydu diye çıkan kavgalarda ölen gençler var. Erdem'in arkadaşlarından gelen bu hamle, orada o gencin hayatına da mal olabilirdi. Bu hiç uzak bir olasılık değil. Sadece para mevzu da değil yani, arkadaşları(!) olarak Erdem'in hayatını da tehlikeye atmak, onu olası bir belaya bilerek itmek.

Cezasız kalmamalı.

Kesinlikle katılıyorum. Hiçbir şekilde iyi niyet yok, çok zarar gelir bu insandan. Ben olsam kesinlikle savcılığa giderim ,sürtsün burnu, kessin yeğenimle ilişkisini.

Kesinlikle burnu sürtmeli ki aynı terbiyesizliği tekrar tekrar yapmasın.. Belki daha öncede aynı davranışı başkasına da yapmış olabilir diye düşündüm şahsen. bu kadar rahat davranmış baksanıza ağzının payını veren olmamış.. Dua edin kuzeninize zarar vermemiş bu kafada olan şahıs aldığı alkolün ardına sığınıp daha kötü şeylerde yapabilir. Geçmiş olsun..

Bu tarz kişiler yaptıkları hatanın bedelini ödemedikleri sürece daha da zıvanadan çıkıyorlar. Ben direk savcılığa vermeniz taraftarıyım. Amaç burda ceza alsın hayatı kaysın falan değil. Zaten ilk vukuatıysa bir şey de olmaz. Ama biraz gözü korksunki öyle canı istediğinde şehir eşkiyalığı yapamayacağını anlasın.

Katılıyorum, olay Erdem'in anlattığı gibiyse şahsen ben arabaya zarar veren kadar, hesabı ödemeyen Barış'ı da pek hayırlı bir arkadaş olarak görmüyorum, ikisi de görüşülmeyecek türden arkadaşlar.
Bu ikisi genelde birlikte takılıyorsa kim bilir Erdem'in bilmediği ne vukuatları vardır, arkadaş tercihi çok önemli valla insanı katil de eder, Allah korusun mezara da koyar.

Son düzenleme:
Mesela adam yaralasa ve 21 yaşında olsa yine şikayet etmez misiniz ? Ay nolur biraz gerçekçi olun.
Eminim sizin malınıza ufacık çizik atsa , o durumda bile durmazsınız.
Ben direkt şikayet ederdim.

savcılığa verin. ailesi öğrenince masrafı öderler siz de şikayeti geri çekersiniz. en azından korksun ve ders olsun. vermezseniz yırtarım nasılsa yine diye yarın öbür gün hem kendi hem de başkalarının başına daha büyük işler açar. şikayeti hiç geri çekmemek lazım aslında ama orası sizin tasarrufunuz tabi.

Cok gecmis olsun, nasil ruh hastalariyla birlikte yasiyoruz inanilir gibi degil.

Ben ilk üc sikki isaretledim. Bu manyagi hem savciya verir, hem ailesine sikyet eder hem de arkadaslarina anlatirdim.

Eliniz her sekilde güclü, kamera kayitlari sizde. Yalniz bu manyak size bulasir mi onu bilemedim.

Ben herkesin isledigi sucun cezasini cekmesini istiyorum. Aksi takdirde bu affedilmeyi(!) motivasyon edinip daha büyük adimlar atiyorlar.

Bizde 21-22 olduk, biz de cahildik ama hic boyle terbiyesizlik yapmadik.

Baştan sona tüm seçenekler ve olay saçma. Siz arabayı neden birisine veriyosunuz bu çocuk oyuncağı mı. Üstelik ergenlikten yeni çıkmış birine. Arabayı vermeniz demek olası zararları göze almanız demek kusura bakmayın. Ayrıca niye paranızı almıyosunuz karşınızdaki babanızın oğlu mu neyin intikamını alıp rencide edeceksiniz napacaklar çocuğu çarmıha mı gerecekler en çok anası babası iki laf eder geçer siz zararınızla kalırsınız. Paranızı almanız dışında gerisi oldukça lüzumsuz.

Ben de bunları yapardım. Bir dahakine ağzıyla içsin hergele

Ben de aynı şekilde düşünüyorum ama kuzenim şu an şikayet etmeyelim ailesine de söylemeyelim zaten kopuk bir aile ciddiye alacaklarını sanmıorum. ben ortak arkadaşlarımı uyarırım vakti gelince diyo. Ben bağımsız da şikayet edebilirim aslında araç benim olduğu için ama bundan gücümü alır gibi genç çocuğun fikrini de ezip geçmek istemiorum şu an. hey yarabbim ya nası bi ikliemde kaldım gene.

Geri adim atmayin lütfen. Bugün ayna kiran, yarin ev kundaklar.

Valla eş***k gibi ödemek zorunda o zaman agzı ile içeçek evinde duracak parası olmayan insanın içmekle ne işi var ayrıca valla kusura bakmayın da Bi tarafları dara düşünce cezasını da bulmuş olur söke söke alırdım karşılığını öyle ödeyemez diye acırsanız bi defa yırttım yine kurtulurum zaten diyerek tekrar aynı şeyleri yapacak

Anne baba unutur gider .
Ben iki şıkkı isaretledim
Unutmayacak kişilere yani ortak arkadaşlara durumu anlatmak, bilinsin ki utansiz utanmaz gerçi arsız ...

En önemli seçenekte savcılığa muhakkak sikayet

kuzenınız yanlıs dusunuyor sanırım yası kucuk oldugu ıcın
savcılık ısın ıcıne gırınce aılesı nasıl cıddıye alıyor baksın da gorsun ne demek aılesı cıddıye almaz tutusacaklar resmen
sız kesınlıkle sıkayet edın kendınızı arada kalmıs gıbı hıssetmeyın aracınıza bırı zarar vermıs boyle dusunun aslında bu kadar basıt
aracınıza bırı zarar verdı ve kım oldugunu bılıyorsunuz hepsı bu
a kısısı b komsusu gıbı dusunun... kımın arkadası oldugunun da onemı yok sıkayet ettıgınız ıcın kuzenınız arada kalmaz zarar gormez huzuru da bozulmaz
suclu kısısı sızın kadar dusunmuyor yemın ederım

Bir de ben günahların zincirleme olduğuna inanıyorum kelebek etkisi gibi...
Siz eğer ki çocuğu böyle cezalandirmazsaniz yarın başkalarına daha büyük zararlar verecek, yaptıklarının cezasız kaldığını Yanina kar kaldiginj gören insan her zaman dozu giderek artırır cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…