Boşanmayı düşünüyorum, destek istiyorum

Birikim çok fazla bir şey değil , 350 bin civarı bir para . Arabayı yeni değişti . Arabadan payımı alabilirsem benim için büyük nimet . Hakkını yedirecek biri değilim normalde ama arada çocuklar olunca ve kendisi polis , sinirli birisi , olabildiğince güzel bitirmek istiyorum . Kavga olmasın , güzel bitsin , mecbur iletişim olacak çocuklarım için arada
boşanma davası aötığın an ortak mallara da tedbir koydurmalısın ki senden kaçırmaya kalkmasın. bence bu işe girişmeden iyi bir avukatla görüş ona sezdirmeden.

Ev ve arabadan mecbur alacağım , bi maaşla iki çocuk ve kirada yapamam . Ama birikim kendisinin olsun . Evin eşyaları da kendisinin olsun . Birikimden şimdi almak istersem diyeceği ilk cümle şu olacak çünkü “ sen ne verdin ki ne almak istiyorsun “
Yaa Allah aşkina gurur yapma ev hanimi bile olsan hakkin var kac yilini vermissin. Birikimden de al hakkini o adam bu cimrilikle nafaka bile vermiycek kacicak oteliycek sen baakican cocuklara Al Haakkini!

Özür dilerim ama maaşınızı vermek nedir sizden daha mı akıllı, erkeklere ne versen(!) hep daha çoğunu ister. Siz kendinizi sever eleştirmezseniz o da eleştiremez. Ben de mesela 58 ile evlendik 72 kilo oldum ama eşim bi kaç konuştu hemen kendimi övdüm sustu, biliyorum ki yaaa offf çok sisko oldum hiç kıyafetlerim olmuoooo desem başlarda başlar insanoğlu.
Fiziksel siddet olduğu gibi itekleme dahil hemen en yakın çevredeki dostlar ve aile aranmalı. Susulmamali. Olmadı polis maalesef.
Bence paranızı vermeyin artık, kendinize laf söyletmeyin, onun annesi değilsiniz ev işleri olduğu kadar olur. Kendizi çok sevin . En ufak fiziksel şeyde ortalığı ayağa kaldırın gidip ağlamayın.
Boşanmak zor o eşiniz yeniden evlenir çocuklar çok problem olur göndermek istemezsiniz gönderseniz aklınızda kalır vs. Bi kere de canım kendim diyin kendinizi çok severek şans verin. Paranızı pulunuzu vermeden. Siddete izin vermeden. Ben eminim ki o eşiniz size kopek olur:) parası kesilince de romantikleşir aklı başına gelir
İnan verdiği tepkilere asla sessiz kalmadım , saçım için myle söylediğinde , senin için boyatmadım zaten ben beğendiysem sana laf düşmez dedim . Yani tartışmalarda altta kalan bir insan değilim ama çöm profesyonel çok gözü açık ve baş edemiyorum çoğu zaman kendisiyle . Şu an boşanmamak için diretiyor , seni seviyorum falan diyor , çocukları öne sürüyor , yanlış mı yapıyorum acaba , hissi geliyor bir an bana . Ama sonra diyorum sevmediğim bir insanla nasıl yaşayabilirim ?

ablacim erkekle degil bir yellozla evlenmissin parami ver ne ya. biz de ilk zamanlar paramizi biriktirirdik birlikte araba falan almak icin ama biraz rahatladiktan sonra neye istersem ona harcadim evdeki parayi. bu arada ona sunu soyleyin:
bu evin kadini benim, benim param da senin paran da bana ait olmali ama ben artik senin bu alici tavrindan biktim kendimi bir kadin gibi hiss edemiyodum artik bosanmak istiyorum falan belki kendine gelir

Merhaba hanımlar . Ben 31 yaşında 2 çocuklu (3ve 6 yaş ) bir öğretmenim . Eşimle tam 10 yıldır evliyiz . Üni son sınıfta hangi akılla bilmiyorum ama evlendim , son birkaç yıldır da aşırı anlaşmazlıklarımız var. Kendisi sürekli beni eleştiren bir insan , ne anneliğimi beğenir ne ev hanımlığımı, ne dw yaptığım işi önemser. Küçüklü büyüklü bir sürü sıkıntılarımız var aslında ama insan bazen anlatmaya bile yoruluyor . Bir kaç tanesinden bahsetmek gerekirse , en büyük sorunlardan biri maaş olayı . Sürekli benden daha çok bekler benim maaş günümü . Kendisi se memur , parayı savurmaz öyle ama istiyor ki sürekli elde avuçta ne varsa biriktirelim . Çok şükür evimiz var arabamız var birikim de var ama hee maaş günü ne kadar fazla verirsem kendisine o kadar iyiyim . Atıyorum 40 bin maaş yatmıştır , ben ödemeleri yaptıktan sonra kendime 3-4 bin ayırıyorum kendisine de 20 bin falan gönderiyorum , direk tepkisi şu oluyor :” sadece bu kadar mı atacaksın , daha fazla atsana , ne yaptın ki bu ay “ falan filan . 9 yıllık memurum kendi paramın o ay cebimde kaldığını hiç görmedim . Sürekli kendisine hesap vermem gerekiyor . Zaten okurken ne sıkıntılarla okudum, insan istiyor ki rahat edeyim biraz maaşımla ama yok , koca evi de seni sıkıyor . En son geçen ay dedim ki bu ay maaşım bende kalsın , ben kendim biriktireceğim dedim . Adam kafayı yedi , hopladı zıpladı , “paramı vereceksin , banane “ dedi. Ben şok oldum sözüne . Sanki birey değil de kendisinin kölesiyim . Bir başka problem de acayip eleştirir beni , antidepresan da kullanıyorum onun yüzünden , son aylarda ilacın bende güzel etkileri olmuştu , kendimle inanılmaz barışık biri olmuştum . İşte diyetisyene , lazere , cilt bakımlarına falan gitmeye başladım , saçlarımı boyadım (ki sadece evlenirken boyamıştım ) , ev içindeki giyimime daha dikkat ettim ve kendisini cinsel olarak çok daha arzuladım . Ona göre gecelikler vs aldım . Ancak kendisinin tepkisi çok farklı oldu bunlara . Her gittiğim yerde direk arkamdan Arar:” yine mi oraya gittin , çabuk eve gel , bugün gidemezsin , ne zaman bitecek bu saçmalıklar “ gibi gibi laflar etti durdu . Saç boyama ettiği ilk laf şu oldu : “ bk gibi olmuş “. Hee sabah uykumdan feragat edip yürüyüşe çıkardım o bile kendisine batmaya başladı . Kısaca istiyor ki sürekli evde oturayım bir şey yapmayayım . Ama ben 30 yıldır ilk defa bu kadar iyi hissetmiştim kendimi . O halim de zatwn uzun sürmedi kendisinin yüzünden , eski depresif halime döndüm tekrar . Kendisine bakan kadın öldü gitti , içimde bir şey koptu artık. Özgüvenimi düşürüyor , anlaşamıyoruz ve içimde kendisine karşı zerre kadar yine sevgi , muhabbet yok. Kaç gündür düşündüm taşındım , beynim sulandı resmen ama sonunda kararımı verdim boşanmak istiyorum dedim kendisine . Ki daha önce boşanma mevzuları çok geçti aramızda bizim . Şimdi de kendisi kabul etmek istemiyor . Ben iyi anlaşarak boşanmak derdindeyim çünkü arada ortak noktamız olan çocuklar var. İletişimimiz olacak mecbur . Ama dünden beridir 10 tane öneriyle gelip gidiyor bana . Bir şans daha versem bile inanın içimde zerre sevgi yok hatta tiksinti var. Ben nasıl devam edebilirim ki diyorum sonra. Hele cinsel anlamda şu an benim için ızdırap . Bunu nereye kadar sürdürebilirim ki diyorum . Yuvamın yıkılmasını ben de istemem ama yıllardır zaten çocuklarım için hep istemediğim bir evliliğe katlandım . Birkaç defa şiddet de oldu hatta . Yazmadığım çok şey var . Ama özünde ben kendisinden fazlasıyla soğumuş bir insanım artık. Çocuklarım ara ara bende ara ara onda kalsın siye düşündüm , kendisi şimdiki evde oturmaya devam etsin eşyalarla , ben yemi eve çıkıp her şeyi sıfırdan alıp düzenimi oluştururum diye düşünüyorum. Kendisine ve okuluma yakın bir ev olacak zaten . Yeter ki kafam rahat etsin artık diyorum . Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin , ben bu süreci yaşamış hanımlardan destek istiyorum , acaba büyük bir pişmanlık yaşar mıyım ileride ? Çocuklarım çok etkilenir mi bu süreçten ? (Pedagoga da götüreceğim zaten süreci kolay atlatmaları için ). Lütfen bana akıl verin , bir çıkmazdayım, ayrılmayı çok istiyorum ama pişman olmaktan korkuyorum .
Senin yaşadıklarını birebir yaşadım işi boşanmaya kadr goturdum kendisi bana eskisi gibi bana eziyet etmeyeceğinin sözünü ailemin yanında verdi ve benden özür diledi o gün bugündür bana iyi davraniyor bir de bizde kendi ailesini üstün tutma onlara para gönderme mevzusu da vardı o olayı da hesaplari ayırarak çözdük çocuklarin egitm masrafları ona ait ev masrafları bana ait
Ama inan benden özür dilemeseydi sözler vermeseydi boşanmayi kesin kafama koymuştum ki hala aklimin bir köşesinde
Gerçekten çok kötü ya ekonomik fiziksel psikolojik ne ararsan var

İnan verdiği tepkilere asla sessiz kalmadım , saçım için myle söylediğinde , senin için boyatmadım zaten ben beğendiysem sana laf düşmez dedim . Yani tartışmalarda altta kalan bir insan değilim ama çöm profesyonel çok gözü açık ve baş edemiyorum çoğu zaman kendisiyle . Şu an boşanmamak için diretiyor , seni seviyorum falan diyor , çocukları öne sürüyor , yanlış mı yapıyorum acaba , hissi geliyor bir an bana . Ama sonra diyorum sevmediğim bir insanla nasıl yaşayabilirim ?
saçın b.k gibi olmuş diyen bir insan için acaba yanlış mı yapıyorum düşüncesine asla kapılmayın?
bence siz çok aklı başında birine benziyorsunuz.
kendinizi ezidrmeyin bu insana

Yaa Allah aşkina gurur yapma ev hanimi bile olsan hakkin var kac yilini vermissin. Birikimden de al hakkini o adam bu cimrilikle nafaka bile vermiycek kacicak oteliycek sen baakican cocuklara Al Haakkini!
İnan gurur değil , sadece çirkefleşme olmadan bu işin hemen bitmesini istiyorum. Çocuklarım huzurla onun yanına gidip gelsinler istiyorum. Alabileceğimi alacağım zaten ama bazı şeyleri bırakacağım ki yumuşasın, sinirlendiği zaman hee şeyi yapabilecek birisi , evde silah da var . Polis kendisi . O yüzden ne kadar yumuşaklıkla biterse benim ve çocuklarım için saha iyi diyorum

saçın b.k gibi olmuş diyen bir insan için acaba yanlış mı yapıyorum düşüncesine asla kapılmayın?
bence siz çok aklı başında birine benziyorsunuz.
kendinizi ezidrmeyin bu insana
Teşekkür ederim , ezdirmemeye çalışıyorum , tek isteğim ikna olması ve güzellikle bitmesi

Çünkü öyle haklara girersem çirkefleşecek birisi . İşi yokuşa sürer . Bugün diyor ki mesela sen gidip başkasıyla evlenirsen ben çıldırırım diyor . Polis zaten silahı falan da var , patladım artık kendisine , tvdeki haberlere mi özeniyorsun , beni mi öldüreceksin yoksa dedim . inan en iyi şekilde ayrılmaya çabalıyorum . Çünkü başedebileceğim biri değil
O konuda gaazini aalaabilirsin bi sure ayrilsam da evlenmem ben dilim yandi bi kere falaan deyin bu konuda cok ustune gitmeyin ne olcaagi belli olmaz ama bu durum birikimden fedakaarlik yapmaanizaa gerek yok pislikse her turlu pislik yapaack ztn.

İnan gurur değil , sadece çirkefleşme olmadan bu işin hemen bitmesini istiyorum. Çocuklarım huzurla onun yanına gidip gelsinler istiyorum. Alabileceğimi alacağım zaten ama bazı şeyleri bırakacağım ki yumuşasın, sinirlendiği zaman hee şeyi yapabilecek birisi , evde silah da var . Polis kendisi . O yüzden ne kadar yumuşaklıkla biterse benim ve çocuklarım için saha iyi diyorum
O zaamaan sen de haklisin 350bin icin pislesme ev arabadaan al ama.

O konuda gaazini aalaabilirsin bi sure ayrilsam da evlenmem ben dilim yandi bi kere falaan deyin bu konuda cok ustune gitmeyin ne olcaagi belli olmaz ama bu durum birikimden fedakaarlik yapmaanizaa gerek yok pislikse her turlu pislik yapaack ztn.
Yok o kadar hani her türlü pisliği yapabilecek birisi değil . Dürüst olduğu konular da var ve çocuklarına çok düşkün . Ama dediğinde haklısın evlilik konusunu açarsa öyle diyeceğim

Cidden karar verdiyseniz bir an önce avukat ile ilerleyin. Barışacaksanız bir şey diyemem ama. Bu kadar malcanlısı biri,adım gibi eminim sizden kaçırmaya çalışacaktır. Ona bu imkanı vermeyin.
Aileler daha bilmiyor bir şey , bir de o kısmıyla uğraşacağım daha . Sonra ikna olursa başlayacağım. Keşke taş olup yaşasaydım hiç sorumluluğum olmazdı o zaman diyorum .

Senin yaşadıklarını birebir yaşadım işi boşanmaya kadr goturdum kendisi bana eskisi gibi bana eziyet etmeyeceğinin sözünü ailemin yanında verdi ve benden özür diledi o gün bugündür bana iyi davraniyor bir de bizde kendi ailesini üstün tutma onlara para gönderme mevzusu da vardı o olayı da hesaplari ayırarak çözdük çocuklarin egitm masrafları ona ait ev masrafları bana ait
Ama inan benden özür dilemeseydi sözler vermeseydi boşanmayi kesin kafama koymuştum ki hala aklimin bir köşesinde
Gerçekten çok kötü ya ekonomik fiziksel psikolojik ne ararsan var
Biz bu süreci yaşadık daha önce . Aynı bu şekilde sözler verildi , maaşlar ayrıldı ama yine ben evin belli masraflarını üstlenmiştim ve bir gram birikim de yapamadım kendime . Ama döndü dolaştı yine aynı konular açılmaya başladı . Şimdi verdiği sözlerin benim için bir anlamı olmayacak artık

Çevremde çok memur diye memurla evlenen oldu paraya çok önem verip hayatlarını zindan ediyorlar . Senin ki çok ağır vaka değişmez de aslında sevinmesi lazım sen kendine baktıkça . Ama o farklı düşünüyor hayat beklentisi sadece malı ile sağa sola hava atmak diye tahmin ediyorum . Genelde bu tipler öyle oluyor . Çünkü kendilerine güvenmiyor . Sen kendini düşün kendini nasıl iyi hissediyorsan kimsenin karışmasına izin verme psikolojini bozuyorsa zaten sana iyi gelmiyor . Yaşın geç gez toz kendine bak sana ne iyi geliyorsa . Sonra pişman oluyorsun . Ben evlenmedim boşanmaktan anlamam ama kim için fedakarlık yaptıysam pişman oldum . Bence en doğru karar kararı kimseye yönlendirmeden sana ne iyi gelecek neler yaparsan mutlu olacaksın ruhuna iyi gelecek . Bu evlilik artı ve eksileri bekarlığın artı ve eksilerini yaz ve öyle devam et . Çoçukların biraz küçük ama 3 5 seneye onlarda kendi hayatlarına yöneldiğinde kendileri bir şeyler yaptığında çok yalnız hissedip daha kötü olabilirsin . Onlar büyükçe sende yaşlanmaya devam edeceksin o zaman ne olacak sonuçta sen şu an soğumuşsun ve ne yaparsa yapsın artık batacak soğuyacaksın oda zaten değişmeyecek .

X