Boşanmayı düşünüyorum, destek istiyorum

Şu an oturduğumuz yer lojman , evimiz kirada . Evimizden mecbur pay alacağım çünkü çocuklarım var . Arabadan da alacağım mecbur çünkü yine çocuklar bende ve elim ayağım olacak araba . Sadece şuan oturduğumuz lojmandaki tüm eşyalar kendisinde kalsın bir şey istemiyorum, onu da sırf çocuklarım babalarının yanına geldikleri zaman yabancılık çekmesinler , eski eşyaları hep orda olsun diye istiyorum ve kendisi maddiyatı seven birisi , bi kuruşunu aman harcamasın onun yerine ben harcar seve seve yeni evimi döşerim yeter ki ayrılayım istiyorum
O zaman hakkında hayırlısı olsun. Birikim yaptiginizi da unutma. Gerekirse dekontlarla her ay gönderdiğin paraları kanitlarsin. Umarım çok mutlu olursun.

Sizi sevmiyor diyemem.
Ama parayı o kadar çok seviyor ki sizden de çok kendinden de çok hatta belki. Giderken yanımızda 2 metrelik bezden başka bir şey goturmeyecegiz ama almaya doyamiyor bu tipler.
Almışsın bir ev ve araba daha ne istersin huzursuz?

Bundan sonra evlatlarının eğitimine harca yeter..

Karını da hayattan, kendinden soğuttun al işte! Off off..
Herkes başka türlü sınanıyor şu erkek cinsiyle..

Ev ve arabadan mecbur alacağım , bi maaşla iki çocuk ve kirada yapamam . Ama birikim kendisinin olsun . Evin eşyaları da kendisinin olsun . Birikimden şimdi almak istersem diyeceği ilk cümle şu olacak çünkü “ sen ne verdin ki ne almak istiyorsun “
Ya hu her ay minumum 20 bin vermişsin ne demek birikim onda kalsın ? İyi misiniz ? Birikim karsiliginda arabayı alın madem . Verdiklerimi almak istiyorum diyin yeter. Sizin de önünüzde bir hayat var kurtulun evet ama adam zaten kusurlu neden ödüllendirip ayrilasiniz ?

Merhaba hanımlar . Ben 31 yaşında 2 çocuklu (3ve 6 yaş ) bir öğretmenim . Eşimle tam 10 yıldır evliyiz . Üni son sınıfta hangi akılla bilmiyorum ama evlendim , son birkaç yıldır da aşırı anlaşmazlıklarımız var. Kendisi sürekli beni eleştiren bir insan , ne anneliğimi beğenir ne ev hanımlığımı, ne dw yaptığım işi önemser. Küçüklü büyüklü bir sürü sıkıntılarımız var aslında ama insan bazen anlatmaya bile yoruluyor . Bir kaç tanesinden bahsetmek gerekirse , en büyük sorunlardan biri maaş olayı . Sürekli benden daha çok bekler benim maaş günümü . Kendisi se memur , parayı savurmaz öyle ama istiyor ki sürekli elde avuçta ne varsa biriktirelim . Çok şükür evimiz var arabamız var birikim de var ama hee maaş günü ne kadar fazla verirsem kendisine o kadar iyiyim . Atıyorum 40 bin maaş yatmıştır , ben ödemeleri yaptıktan sonra kendime 3-4 bin ayırıyorum kendisine de 20 bin falan gönderiyorum , direk tepkisi şu oluyor :” sadece bu kadar mı atacaksın , daha fazla atsana , ne yaptın ki bu ay “ falan filan . 9 yıllık memurum kendi paramın o ay cebimde kaldığını hiç görmedim . Sürekli kendisine hesap vermem gerekiyor . Zaten okurken ne sıkıntılarla okudum, insan istiyor ki rahat edeyim biraz maaşımla ama yok , koca evi de seni sıkıyor . En son geçen ay dedim ki bu ay maaşım bende kalsın , ben kendim biriktireceğim dedim . Adam kafayı yedi , hopladı zıpladı , “paramı vereceksin , banane “ dedi. Ben şok oldum sözüne . Sanki birey değil de kendisinin kölesiyim . Bir başka problem de acayip eleştirir beni , antidepresan da kullanıyorum onun yüzünden , son aylarda ilacın bende güzel etkileri olmuştu , kendimle inanılmaz barışık biri olmuştum . İşte diyetisyene , lazere , cilt bakımlarına falan gitmeye başladım , saçlarımı boyadım (ki sadece evlenirken boyamıştım ) , ev içindeki giyimime daha dikkat ettim ve kendisini cinsel olarak çok daha arzuladım . Ona göre gecelikler vs aldım . Ancak kendisinin tepkisi çok farklı oldu bunlara . Her gittiğim yerde direk arkamdan Arar:” yine mi oraya gittin , çabuk eve gel , bugün gidemezsin , ne zaman bitecek bu saçmalıklar “ gibi gibi laflar etti durdu . Saç boyama ettiği ilk laf şu oldu : “ bk gibi olmuş “. Hee sabah uykumdan feragat edip yürüyüşe çıkardım o bile kendisine batmaya başladı . Kısaca istiyor ki sürekli evde oturayım bir şey yapmayayım . Ama ben 30 yıldır ilk defa bu kadar iyi hissetmiştim kendimi . O halim de zatwn uzun sürmedi kendisinin yüzünden , eski depresif halime döndüm tekrar . Kendisine bakan kadın öldü gitti , içimde bir şey koptu artık. Özgüvenimi düşürüyor , anlaşamıyoruz ve içimde kendisine karşı zerre kadar yine sevgi , muhabbet yok. Kaç gündür düşündüm taşındım , beynim sulandı resmen ama sonunda kararımı verdim boşanmak istiyorum dedim kendisine . Ki daha önce boşanma mevzuları çok geçti aramızda bizim . Şimdi de kendisi kabul etmek istemiyor . Ben iyi anlaşarak boşanmak derdindeyim çünkü arada ortak noktamız olan çocuklar var. İletişimimiz olacak mecbur . Ama dünden beridir 10 tane öneriyle gelip gidiyor bana . Bir şans daha versem bile inanın içimde zerre sevgi yok hatta tiksinti var. Ben nasıl devam edebilirim ki diyorum sonra. Hele cinsel anlamda şu an benim için ızdırap . Bunu nereye kadar sürdürebilirim ki diyorum . Yuvamın yıkılmasını ben de istemem ama yıllardır zaten çocuklarım için hep istemediğim bir evliliğe katlandım . Birkaç defa şiddet de oldu hatta . Yazmadığım çok şey var . Ama özünde ben kendisinden fazlasıyla soğumuş bir insanım artık. Çocuklarım ara ara bende ara ara onda kalsın siye düşündüm , kendisi şimdiki evde oturmaya devam etsin eşyalarla , ben yemi eve çıkıp her şeyi sıfırdan alıp düzenimi oluştururum diye düşünüyorum. Kendisine ve okuluma yakın bir ev olacak zaten . Yeter ki kafam rahat etsin artık diyorum . Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin , ben bu süreci yaşamış hanımlardan destek istiyorum , acaba büyük bir pişmanlık yaşar mıyım ileride ? Çocuklarım çok etkilenir mi bu süreçten ? (Pedagoga da götüreceğim zaten süreci kolay atlatmaları için ). Lütfen bana akıl verin , bir çıkmazdayım, ayrılmayı çok istiyorum ama pişman olmaktan korkuyorum .
Eşinize bugüne kadar gönderdiğiniz ve biriktirdiği paraların kaydı var mı elinizde ? Siz bu paraların nerede değerlendirildiğini biliyor musunuz ?

Maaşını alıp kendine de harcayabilirsin, bu da normal. Ben kazancımı kendime ve oğlana harcıyorum, eve bişey vermiyorum.
Ayrıca kocanız sizi beslemiyor, kendi ekmeğinizi gayet kazanıyorsunuz. Neden ağzına micmiyorsunuz bu lafları söylerken?
İnan o kadar çok karşılık verdim ki bu sözlerine . Çok büyük kavgalarımız oldu , adliyeye kadar gidip geri döndüğünü biliyorum . Maaşı bir ara hiç vermedim ama benim ödediğim şeyler de vardı evde , aynı hesaba geliyordu yani . Onu yapmasaydım da cingan çıkardı evde . Sürekli çocuklar için deyip biriktirelim istiyor . Çarçur eden biri asla değil ama ben kazandığımı gönlümce yiyemwyip sadece çocukların geleceğine yatırım yapacaksam ne anladım bu işten ?

Ev ve arabadan mecbur alacağım , bi maaşla iki çocuk ve kirada yapamam . Ama birikim kendisinin olsun . Evin eşyaları da kendisinin olsun . Birikimden şimdi almak istersem diyeceği ilk cümle şu olacak çünkü “ sen ne verdin ki ne almak istiyorsun “
Saçmalama rica ederim, neden birikimden hakkını almıyorsun... Senin yerinde olsam boşanmaya karar verdiysem tek kuruşumu o çapsız adamda bırakmam hatta yaptıkları için üstüne tazminat isterim.

İyi misiniz siz ? Evlilik içerisinde edinilen mal varlığı aksine bir düzenleme yoksa ortaktır. Birikim ona kalsın ne demek; çocuklarınızın hakkı ne olacak ? Eşiniz boşanmada çirkinleşirse, nafaka ödemelerini geciktirirse ne yapacaksınız ?

Ya hu her ay minumum 20 bin vermişsin ne demek birikim onda kalsın ? İyi misiniz ? Birikim karsiliginda arabayı alın madem . Verdiklerimi almak istiyorum diyin yeter. Sizin de önünüzde bir hayat var kurtulun evet ama adam zaten kusurlu neden ödüllendirip ayrilasiniz ?
Çünkü öyle haklara girersem çirkefleşecek birisi . İşi yokuşa sürer . Bugün diyor ki mesela sen gidip başkasıyla evlenirsen ben çıldırırım diyor . Polis zaten silahı falan da var , patladım artık kendisine , tvdeki haberlere mi özeniyorsun , beni mi öldüreceksin yoksa dedim . inan en iyi şekilde ayrılmaya çabalıyorum . Çünkü başedebileceğim biri değil

Saçmalama rica ederim, neden birikimden hakkını almıyorsun... Senin yerinde olsam boşanmaya karar verdiysem tek kuruşumu o çapsız adamda bırakmam hatta yaptıkları için üstüne tazminat isterim.
İşte tek sebebi karşı tarafın , ben bunları istediğim zaman çirkeflwşwceğini biliyorum . Çocuklarım zarar görmesin diye bazı şeylerden feragat ediyorum ve inan boşanırsam bunlar gözüme hiç gelmez bile . Para tekrar kazanılır ama huzur gitti mi gelmiyor

o paradan hakkını almalısın.yıllardır çalışıp milletin kahrını çektin. harcamadım kendine.
asla o parayı ona bırakma.
sen de bilirdin her kuruşunla gidip alışveriş yapmayı, kuaförlerde kendini şımartmayı, çalışan emek veren insan bunları neden yapamasın?
o parayı almanın bir yolunu düşünmelisin, banka kartı nerde duruyor

Çünkü öyle haklara girersem çirkefleşecek birisi . İşi yokuşa sürer . Bugün diyor ki mesela sen gidip başkasıyla evlenirsen ben çıldırırım diyor . Polis zaten silahı falan da var , patladım artık kendisine , tvdeki haberlere mi özeniyorsun , beni mi öldüreceksin yoksa dedim . inan en iyi şekilde ayrılmaya çabalıyorum . Çünkü başedebileceğim biri değil
Keşke zamanında darp raporu alsaydın. O zaman iyice gözü korkar, seve seve boşanırdı. Ayrıca şikayetçi olsan mesleğinden bile olur.

Kararı verdiyseniz aksiyon alın. Aynı evde durup söz dalaşına girmek işi daha da çirkinleştirir bence. Oturun konuşun anlaşmalıya yanaşırsa ne ala,yanaşmıyorsa da yapacak bir şey yok. Çekişmeli açar düzeninizi kurarsınız. Hakkınızı da alırsanız mahkeme sürse bile elbet süreç bir gün bitecek.

İyi misiniz siz ? Evlilik içerisinde edinilen mal varlığı aksine bir düzenleme yoksa ortaktır. Birikim ona kalsın ne demek; çocuklarınızın hakkı ne olacak ? Eşiniz boşanmada çirkinleşirse, nafaka ödemelerini geciktirirse ne yapacaksınız ?
Birikim çok fazla bir şey değil , 350 bin civarı bir para . Arabayı yeni değişti . Arabadan payımı alabilirsem benim için büyük nimet . Hakkını yedirecek biri değilim normalde ama arada çocuklar olunca ve kendisi polis , sinirli birisi , olabildiğince güzel bitirmek istiyorum . Kavga olmasın , güzel bitsin , mecbur iletişim olacak çocuklarım için arada

İşte tek sebebi karşı tarafın , ben bunları istediğim zaman çirkeflwşwceğini biliyorum . Çocuklarım zarar görmesin diye bazı şeylerden feragat ediyorum ve inan boşanırsam bunlar gözüme hiç gelmez bile . Para tekrar kazanılır ama huzur gitti mi gelmiyor
Para kazanılır ama 10 yılını vermişsin... çocuklarının rızkını neden birakacaksin ki? Bir sürü masrafın olacak, çocukların büyümekte.

Özür dilerim ama maaşınızı vermek nedir sizden daha mı akıllı, erkeklere ne versen(!) hep daha çoğunu ister. Siz kendinizi sever eleştirmezseniz o da eleştiremez. Ben de mesela 58 ile evlendik 72 kilo oldum ama eşim bi kaç konuştu hemen kendimi övdüm sustu, biliyorum ki yaaa offf çok sisko oldum hiç kıyafetlerim olmuoooo desem başlarda başlar insanoğlu.
Fiziksel siddet olduğu gibi itekleme dahil hemen en yakın çevredeki dostlar ve aile aranmalı. Susulmamali. Olmadı polis maalesef.
Bence paranızı vermeyin artık, kendinize laf söyletmeyin, onun annesi değilsiniz ev işleri olduğu kadar olur. Kendizi çok sevin . En ufak fiziksel şeyde ortalığı ayağa kaldırın gidip ağlamayın.
Boşanmak zor o eşiniz yeniden evlenir çocuklar çok problem olur göndermek istemezsiniz gönderseniz aklınızda kalır vs. Bi kere de canım kendim diyin kendinizi çok severek şans verin. Paranızı pulunuzu vermeden. Siddete izin vermeden. Ben eminim ki o eşiniz size kopek olur:) parası kesilince de romantikleşir aklı başına gelir

Eşinize bugüne kadar gönderdiğiniz ve biriktirdiği paraların kaydı var mı elinizde ? Siz bu paraların nerede değerlendirildiğini biliyor musunuz ?
İbandan atıyordum hep ve hayır hiç sorgulamadım . Ama başka yere harcayacak birisi değil o konuşa eminim kendisinden fazlasıyla . O sadece birikimle kafayı yemiş birisi .

Siz daha iyi tanırsınız. Bi bosanayim da sen insanda evlilik heycani mi biraktin deseydiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Birikim çok fazla bir şey değil , 350 bin civarı bir para . Arabayı yeni değişti . Arabadan payımı alabilirsem benim için büyük nimet . Hakkını yedirecek biri değilim normalde ama arada çocuklar olunca ve kendisi polis , sinirli birisi , olabildiğince güzel bitirmek istiyorum . Kavga olmasın , güzel bitsin , mecbur iletişim olacak çocuklarım için arada
Her koşulda tartışma olacak. Siz en baştan çocuklarınızın ve kendinizin hakkını eksiksiz almaya bakın.

X