Boşanmaya nasıl karar verdiniz? / Alkolik Eş

Aşırı aşırı sorumsuz ya çocuk gibi, büyümesi gereken zamanları sarhoş geçirmiş sanırım ondan. İlk zamanlar iyiydi ama son zamanlar bana bir düşman oldu, boşanmaya karar verince, evin içinde “inşallah tek başına geberirsin” diye nasıl bağırıyor 😳 şok oldum, yani belki en baştaki ilgisi de kimseden görmediği şefkati, desteği, bakımı gördüğü içindi, onlar azaldıkça gerçek çıktı belki. Ben de bilmiyorum.
Ben bu konuya çok sinir oldum kendi ayakları üzerinde duran kadınlar iki "seni seviyorum" sözü için kendini bir asalak herife mahkum ediyor. Daha fazla duramayacagım iyi günler

İçmediğinde de seviyordu ama 😅 ama içtiğinde herkesi daha çok seviyordu haklısınız 🤦‍♀️ ya sevgi bence birini çok önemsemek, hep beraber olmayı istemek gibi ya o ayıkken de öyleydi, her şeyi yapıyordu benim için. Arkadaşlarım adam senin gözüne bakıyor diyordu, ama belki verdiklerim için öyleydi. sevgiyi biliyorsun anlıyorsun aslında ya sanırım, ondan sonra zamanlarda sevgisinin azaldığını da anladım.
Seviyor olmasını çok gözünüzde büyütmüşsünüz. Yine seven biriyle karşılaşırsınız daha çok seven daha çok aşık ve alkolik olmayan biri neden imkansız geliyor size? Eminim kısa sürede kendinize göre birini bulursunuz boşanın hemen.

amaaan iğrenç bi tip
daha fazla katlanma, arkana bakmadan kaç
iğrenç yani neyini güzelleyip duruyorsun hala gözün açılmadıysa beraber yaşamaya devam edebilirsin
ama bazen bir saniye bile bir ömür demek bunu da unutma .

3 yıllık evlilikte tek mantıklı davranışınız çocuk yapmamak olmuş,tebrik ederim.
Ya kısa süre sonra aynı evde yaşamaya başladık, ve anlamaya başladım bir gariplik var, ondan çocuk olayına giremedim, kaç kere terketmeye karar verdim, çok ağlıyordu 1) o dönem coronayı bahane edip evden çıkmamasını açıklıyordu 2) o zaman en azından çalışıyordu 3) alkolizm denen belanın ne olduğunu hiç bilmiyordum, 2 trip yaparım bırakır sanıyordum 😢

Eşinizin iyi ve tatlı bir insan olduğundan bahsetmişsiniz sürekli, alkolik olması bu duruma pek engel teşkil etmiyor. Sizi gerçekten çok sevmiş ve mutlu etmişte olabilir.

Ancak içinde bulunduğunuz durum evliliği devam ettirecek bir durum değil çünkü an itibariyle sorumsuz ve yaşattıklarının farkında olmayan bir adam.

Elinizden geleni yapmışsınız vicdanınızı sorgulamayın bu noktada. Çok istiyorsa tedavisini tamamlar elinden geleni yapar ve size yeniden elini uzatır, işte o zaman isterseniz yeniden deneyebilirsiniz. Ama şuan o bataktan kendisi çıkmalı. Siz şimdilik kendi huzurunuza ve hayatınıza odaklanın 🖤
Çok haklısınız, ben de o kafalara girmek, ona da öyle söylemek istemiyorum çünkü bu onu yeniden hayatıma almam demek benim için, dediğiniz gibi full kendime odaklanmam gerek, bazen üzüntü geliyor sadece ❤️

Merhaba benim kardeşimin de alkol problemi var ama ramazanda oruç tutuyor şu an dolayısıyla alkol almıyor hangi ülkede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama alkol bağımlılığı zor bir süreç onu bazı konularda teşvik etseniz bırakabilir destek alırsa
Sizin kardeşiniz çok iyiymiş yine, bu bırak 1 ayı, içmeden 1 gün dahi duramaz!! 30 gün ne demek! 👏 sizinki bırakmaya en azından daha yakın.
Çok etmeye çalıştım, maksimum buraya kadar geldik, şu anda 2 haftadır hastanede, artık alkolü bıraktım diyor 😅

Çok uzun okuyamadım, başlığa ithafen ben kendi adıma bu evlilik için elimden gelen her şeyi yapıp bir sonuç alamayacağımı anladiğimda,düzeleceğine dair o içimdeki umut tanesini yitirdiğimde bir beklentim kalmadığında boşandım
Sonradan düzeldi mi? Hiç bilginiz var mı?

Size de geçmiş olsun, çok mutlu olsun hayatınızın kalanı 🙏

Sevilmemekten ben de korktum. Ama zaten ilk eşimin beni sevmediğini ikinci eşimle tanışınca anladım. Tatlı da tatlı deyip durmuşsun. Tatlılık lisede lazım. Adam 4 senede 4 kere çamaşır yıkamamış yahu. Kalk git be adam.
😂😂😂😂😂
Vallahi ne kadar haklıymışsınız! Ben de normalde aklı başında bir tipim ama demek ki bende de bir kırıklık var, duygusal gelişimimi yüzde yüz ben de tamamlamamışım ki en önemli sıraya bana sevgi vermesini koymuşum evlenirken, halbuki evlilik flört gibi değilmiş!

Çok zor bir şeymiş normal insanla götürmek bile yahu! Bir de utanıyorum galiba, çevrem hiç öyle değil ama başarısız olmuş hissediyorum. 😢

Siz bariz annesi gibi hissediyor ve vicdan yapıyorsunuz.bu bir hastalık değil keyfi bağımlılık tedaviyi red ediyor ise düzelmesi zor.kafanızı dinleyin terapist seçeneği deneyin süreç içinde karar vermeniz kolaylaşacaktır
Tam annesi oldum ya! Gerçekten o pozisyona girdim! Cinsellik falan da ondan bitti bence.

Bağımlılar ve kiskanclar asla düzelmez . Boşanin. İyi erkek akıllı erkek bilmem ne diye güzel vasıflarını saymissiniz lakin yeterli değilmiş . Bunlara tutunmayin .

Anasına neden bu kadar şaşırdınız ?
Klasik gelin baksın diyen kaynana.
Boşayın acımayın.
Ne bileyim ya, insan evladının köprüaltında yatanlara dönüşmesini ister mi?! Delilik yani bu annelik nası olabilir böyle? Kadına diyom ki bak oğlun böyle böyle hastaneye kaldırıldı, ben başka şehirde iş buldum, kendimi kurtarmam lazım, 2 yalandan ağladı, sonra bana maaş ne kadar verecekler diye soruyor bunları anlatırken 😂😂😂 bir azaladım, sen kendinde misin ya dedim! Ben kendi anneme anlattığımda o biliyordur zaten durumu, onu öyle kendi haline bırakmışlardır, kaynana rol yapıyordur diyor. Kızmıştım ama doğru galiba.

Kadın gerçekten ayrı bir rezalet, kilolarca altını var, bir sürü daireleri memlekette, pazardan çöp toplamaya gidiyor bu yaşta, devlet her şeyini ödüyor, bana bir alışverişlerini aldırıyordular karı koca, 3 kere yaptılar, totalde 1000 eudan fazla, set çektim. Ondan görüşmüyordum.

Eğer sevgi varsa yardimci olabilirsiniz.

Ben Alkohol bagimlisi bir insani hasta olarak tanimliyorum.
Yani bir Depresyon veya fiziki hastaliktan farkli görmüyorum (kendi bakiş acim).

Bu sebepten sevdiğim eşim icin elimden geleni yapardim.

Hangi ülkede yaşiyorsunuz? Eğer almanyada yaşiyorsaniz güzel bir Klinikte tedavi icin başvurun. Eşinizde kurtulmak istiyorsa 4-6 ay boyunca tedavisini olsun (yatili tedavi). Bu zaman zarfi icinde sizde evde kendi ic sesinizi dinlersiniz. Hayatinizi yola koyarsiniz. Baktiniz değişme yok ozaman boşanirsiniz
Ben de katılıyorum size ve doktorlar da zaten hastalık diye tanımlıyor, hastaneye yattı. 2. Yatışında şu an, Almanya’dayız evet ama burada 4-6 ay tedavi yok ki, maksimum 3 hafta! araştırmadığımız yer kalmadı, o kadar çok bağımlı var ki yatak bekledik kaç kere. Psikiyatristler yeni hasta almıyor öyle söyliyim. Çok paran varda özeller vadır tabii. Keşke olsaydı, ben de anlamıyorum 2 haftada nasıl bıraksın bu insanlar! İşte sadece kanlarını temizleyip yeme içme uyuma gibi temel insani fonksiyonları yerine getiriyorlar o kadar zamanda 😢

Sizle aynı yaştayız, ben de yeni boşandım. Sebeplerim arasında bağımlılık yoktu ama öfke kontrol sorunu vardı.
Bir de sabit bir işi yoktu, ne kadar çabalasa da kendi alanında kalıcı bir işe giremiyordu. (Ona bu noktada acıyor üzülüyordum)

Evdeydi genelde. Evde olunca da bitmeyen kavgalar başladı. Aramızda saygının zerresi kalmadı. (Bu saygısızlıkları işsizliğine parasızlığına verip onu kafamda aklıyordum)

Benim eski eşim de dünya tatlısı bir insan olabiliyordu zaman zaman, kıyamıyordum, onsuz bir hayat düşünemiyordum. Çok da sevildim zaman zaman. Ama stabil, sağlıklı, dingin bir sevgi değildi bu (şimdi fark ediyorum)

Ben 8 sene sonunda bitirebildim.. Kendime şans vermek zorundaydım artık. Kendimi sevmek zorundaydım çünkü artık neredeyse 40 yaşıma geliyordum. Kimsenin annesi, kurtarıcısı, kahramanı, yara bandı, merhemi olmamalıydım. Sevgi, aşk böyle bir şey değildi..

Evet, güzel anılarınız var ve iyi bir insan. Evet belki de bu bir hastalık. Ama herkes kendinden sorumlu. Kimse kimseye çare olamıyor. Adam bağımlılığının sebebi olarak bile sizi görüyor. Sizi suçluyor. Siz onun için neler yaptınız, hak ediyor musunuz bu suçlamayı ? Bakın kanser falan olsa yanında olun, ama kendi davranışları nedeniyle bu hale düşmüş bir insan için hiçbir şey yapamazsınız. Sevgi ile kendi hayatını feda etmek farklı şeylerdir. Kendi hayatınızı, enerjinizi, kendinize vereceğiniz sevgiyi neden ona harcayasınız ki ? Üstelik hiçbir şekilde sorumluluğu üstlenmiyor.. Şifa dileyip kendi yolunuza bakın. Ne meleksiniz ne de kurtarıcı. Bencil olmanız gereken bir noktadasınız çünkü önce kendinizi düşünmeli kendi hayatınızı yaşamalısınız. Başkasınınkini değil.

Bir daha sevilir miyim ? demişsiniz. Evet. Çünkü sevilesi bir kadınsınız. Çok güzel bir kalbiniz var. Eminim güzelsinizdir de. Kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz, belli ki kültürlüsünüz. Sevmeyi de biliyorsunuz emek vermeyi. Sevgi sizin içinizde zaten. Evet bir daha ve belki defalarca sevileceksiniz, sevileceğim, çünkü iyileştirici, onarıcı, yumuşak, güzel kalplerimiz var.
Çok çok tatlısınız ❤️ çok da doğru, tam aklımdan geçenleri yazmışsınız. şifa olsun inşallah yazdıklarınız bana ❤️

Ana-babasının olduramadığını sen olduramazsın gülüüümmm.
Psikiyatr değilsin ki tedavi edesin.
Övmüşsün de övmüşsün adamı, yok çok iyi çok komik.
İyi ve komik yönünü 4,5 senede belki 4 kez görmedin daha neyine övüyorsun. Etrafta erkek kıtlığı yok yani, daha seven daha değer vereni de bulunur dert etme. Bulunmazsa da sorun değil, insan önce kendini sevmeli, kendine değer vermeli....
Aşırı haklı birisin be gülüm ama inan erkek çok etrafta ama gerçekten adam da yok. Benim dingil de dahil.

adam işe yaramazın teki, alkolik boş boş oturuyor akşama kadar. bu adamın iyi olup olmamasıyla ilgilenmem çok iyiyse gitsin cami yaptırsın. ama onu da beceremez. neyimn vicdan azabını çekiyorsunuz? adama anne olmak nedir siz ona annelik yapmak için mı evlendiniz? gidin bir iş bulup yeni bir başlangıç yapın bu adamı da yok sayın. mecazi anlamda adam diyorum bu arada.
Ahahhahahsjjs ya ben de işte bütün gün bunları söyleyip kızıyorum bir yandan, bir yandan sakin olmaya çalışıyorum çünkü deli gibi yollarda kendi kendine konuşuyorum, insanız da aman ne bileyim ya

Tüm ev işleri bende market alışverişi bende falan yazmışsın tam olarak senin için ne yapıyordu ben anlamadım 🤔
Ya işte çok romantikti, çok saygı duyuyordu bana, çok ilgisi vardı. Arkadaşlarımın eşlerini de bazen eleştiriyorum mesela evet adam sorumlu ama bir muhabbet edemezsin ya da bildiğin duvar gibi, bunlar bana gelmezdi. Ufak ufak sürprizler, güzel sözler, neşe veriyordu 🥹 ben de sevgiyle büyümedim, eksik bir tarafım.

Ahahhahahsjjs ya ben de işte bütün gün bunları söyleyip kızıyorum bir yandan, bir yandan sakin olmaya çalışıyorum çünkü deli gibi yollarda kendi kendine konuşuyorum, insanız da aman ne bileyim ya
ya boşver hayat güzel, bir sürü erkek adayı var yeniden evlenirsiniz. karaları bağlamayın aksine böyle birşeyden kurtulduğunuz için mutlu ve şanslı hissetmelisiniz. hayat boyu evde oturup koltuktan kalkmayan adamla ne yapacaksınız? çocuğunuz da yok ne güzel işte. ben bir çocukla yeniden başlamak zorunda kaldım, herşey çocukla kat kat daha zor. bence şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz. adamın size kattığı hiç-bir-şey yok.

Seviyor olmasını çok gözünüzde büyütmüşsünüz. Yine seven biriyle karşılaşırsınız daha çok seven daha çok aşık ve alkolik olmayan biri neden imkansız geliyor size? Eminim kısa sürede kendinize göre birini bulursunuz boşanın hemen.
İşte belki benim sorunum kendimle, internetten bir kadın çift terapisi psikiyatrist buldum, seans başına böbrek parası alıyor ve paraya kıydım görüştüm kadınla. Bana dediği şey içine bakacaksın, sen onu bırak, neden bir daha sevilmeyeceğini düşünüyorsun.. bilmiyorum ki özsevgisizlik işte..

X