Boşanmak doğru bir karar mı?

Nasıl bir aile olduklarını Gore Gore evlenmıs siniz. Ama bir hata yaptınız diye ömür boyu cekmek zorunda degılsıniz. Umarım cocuk yoktur. Tabı ki de ayrılın. Erkeklerin cogu bosanma siz konusu olunca böyle çirkeflesır. Siz degıl o kaybedecek. Ben benzer seyler den dolayı bosanmıs tın yıllar once o ve ailesi olacak mahlukatlar da bana demıstı cok pısman olursun bir ailen yok DİE. Evet kimsem yok. Ama bosandı gittim okudum hemsıre oldum tekrar evlendim kızım oldu. Esımınde ısı ıyı. O kısı hemen evlendı cok gecmedı bosandı. Hala işsiz hala bir ise yaramıyor. Yanı secim sızın

Gerçekten tebrik ediyorum boşandıktan sonra hemşire olmanız hayata tutunmaniz takdire şayan. Erkekler zaten kadınların arkasında güç olmadığını düşündüklerinde palazlaniyorlar. Başta ben aileme bişey anlatmadığım için eşimde benim gidemeyeceğimi yanliz olduğumu düşündü. Bu onlara cesaret veriyor. Eşim ondan sonra hep kötü bir hayatim olacağına daha kötü insanlarla karşılaşacağıma beni inandırmaya çalışır. Daha kötüsüne inandırmak ister

Gerçekten tebrik ediyorum boşandıktan sonra hemşire olmanız hayata tutunmaniz takdire şayan. Erkekler zaten kadınların arkasında güç olmadığını düşündüklerinde palazlaniyorlar. Başta ben aileme bişey anlatmadığım için eşimde benim gidemeyeceğimi yanliz olduğumu düşündü. Bu onlara cesaret veriyor. Eşim ondan sonra hep kötü bir hayatim olacağına daha kötü insanlarla karşılaşacağıma beni inandırmaya çalışır. Daha kötüsüne inandırmak ister
COk tesekkur ederım. Evet erkekler kendi pisliklerini ortmek ıcın hep sunu der bosanınca soyle olacaksın boyle gizle bakılacaksın vs. Ama o erkekler kendilerini duzeltmedıgı surece daha cok evlenip bosanıyorlar. Bızım bir tanıdık tam 5 defa evlendı ona gore bosandıgı kadınlar hep kotu yola duserdı hepsi ondan cok daha ıyı durumda. Kendisi hala mutsuz. Hıc bu sözlere kanmayın yani bunu demeyen erkek yok. Sanki kendileri bulunmaz hint kumaşı.

Çok teşekkür ederim kızlar hepinize tek tek yazdıklarınız benim için çok değerli. Yıllarca bu sitede hep bu tarz dertleri okurdum. Merak ederdim ne hayatlar var ne gibi öneriler oluyor diye zaman zaman bende yazardım. Uzun zaman oldu girmeyeli kullanıcı adımı bile hatırlayamadım. O zamanlar kendimi akıllı zannederdim okudukça ben olsam söyle yaparım böyle yaparım diye ama olmuyormuş. Keşke süreç içerisinde yazsaydım yada kulaklarımı tikamasaydim etrafıma. Bekar arkadaşlar için burda yazanlar yazılanlar gerçekten hepsi ders niteliğinde.

Kusura bakmayın ama adam sizi istemiyor ki; Allah gözünüz açılsın diye açık açıkta eşinize söyletmiş, adamın istediği, sizin maaşınız, arabanız ve altınlarınız, muhtemelende öğretmen olduğunuz için hem evi temizleyecek hizmetçi hemde para kaynağı gözüyle bakıp evlenmiş sizinle.Hala da sizi ayaklı bankamatik olarak görüyor. Siz buna yanaşmayınca da gerçek yüzünü göstermiş. Eşinizin sizi sevdiğini söylüyorsunuz ama ben eşinizin sizi sevdiğini düşünmüyorum. Sevgi bir kadının peşinden koşmak ya da ona güzel cümleler kurmak değildir. Sevgi değer vermek önemsemek ve onun için fedakarlık yapmaktır. Ben yazdıklarımızdan sizi önrmsediğine, sizin için fadakarlık yaptığına ya da hayatında önceliği size verdiğine ilişkin birşey görmedim aksine fedakarlık yapan hep siz olmuşsunuz; en son sınıra gelip yapmayınca da sizden kötüsü olmamış. Aklınızı başınıza alın size kocalık yapmak için maaşınızı isteyen adamla evlilik olmaz.

Görüyor hatta zaman zaman dert yanardi. Eşlerinin çaylarını bile kocaları dolduruyor diye. Kayinvalidemin veya kayinbabamin çayı bitse hiç biri kalkıp umursamaz yani. Oturmaya devam ederler kocaları da asla onlara birşey demez.
Bu kötü bir şey değil ki. Doğru olan bu. Neden erkekler çay doldurmasın? Sizin eşiniz gerçekten hatasını anlayabilecek biri değil.

Bosaninca oh be dersin mutluluk seni bulsun insalah ..eski berbat mahlukya derdi yalnız olursun bla bla bla noldu boşanıp kısa süre sonra aşık olduk evlendim ..ve bosandigim gununku mutluluğu unutamam resmen ruhumda kanatlar çıkmıştı adliyeden çıkınca ellerimi iki yana açıp dönmüştüm mutluluktan harika bir his hahahhayt :KK70:

Bu kötü bir şey değil ki. Doğru olan bu. Neden erkekler çay doldurmasın? Sizin eşiniz gerçekten hatasını anlayabilecek biri değil.
Kötü değil elbet ama eşim bunları garipsiyor. Onlar eşlerine toz kondurmazken benim eşim tam tersi onlar icin kendini feda etme derdinde

Boşanın çünkü mutsuzsunuz.Daha eşiniz çok pişman olacak.

Bosaninca oh be dersin mutluluk seni bulsun insalah ..eski berbat mahlukya derdi yalnız olursun bla bla bla noldu boşanıp kısa süre sonra aşık olduk evlendim ..ve bosandigim gununku mutluluğu unutamam resmen ruhumda kanatlar çıkmıştı adliyeden çıkınca ellerimi iki yana açıp dönmüştüm mutluluktan harika bir his hahahhayt :KK70:
Kusura bakmayın ama adam sizi istemiyor ki; Allah gözünüz açılsın diye açık açıkta eşinize söyletmiş, adamın istediği, sizin maaşınız, arabanız ve altınlarınız, muhtemelende öğretmen olduğunuz için hem evi temizleyecek hizmetçi hemde para kaynağı gözüyle bakıp evlenmiş sizinle.Hala da sizi ayaklı bankamatik olarak görüyor. Siz buna yanaşmayınca da gerçek yüzünü göstermiş. Eşinizin sizi sevdiğini söylüyorsunuz ama ben eşinizin sizi sevdiğini düşünmüyorum. Sevgi bir kadının peşinden koşmak ya da ona güzel cümleler kurmak değildir. Sevgi değer vermek önemsemek ve onun için fedakarlık yapmaktır. Ben yazdıklarımızdan sizi önrmsediğine, sizin için fadakarlık yaptığına ya da hayatında önceliği size verdiğine ilişkin birşey görmedim aksine fedakarlık yapan hep siz olmuşsunuz; en son sınıra gelip yapmayınca da sizden kötüsü olmamış. Aklınızı başınıza alın size kocalık yapmak için maaşınızı isteyen adamla evlilik olmaz.

Şuan sevdiğini düşünmüyorum beni ikna döneminde öyle hissettim. Eşim aşırı kibirli ve inatçı bir insan ve geleneksel düşünce yapısında derdi evi parayı onun yönetmesi. Kadının da itaatkar olması. Sevgiden daha önemli kadının itaatkar olması onun için. Bu huylarım yüzünden soğumuş benden. Tabii evlenene kadar bunu belli etmedi. Benim yetiştiğim ailede çocuklar bile söz sahibidir oysaki. Kültürel fark fazla. Sonucunda sevgi vs kalmıyor o kendini haklı görüyor ben kendimi. Ev işleri konusuna gelince evi süpürüp silen sofra kurup kaldıran bir insandı. Başta böyle değildi ama ailesi tarafından çok fazla dolduruldu. Gaza geldi sonuç bu.

Evet sadece kişisel eşyalarımı aldım ve çıktım.
Bende biraz seninle aynı durumdayım da, eş ailesi yüzünden, tek fark eşim seninki gibi bana şeyler yapmaz, ama ailesine izin vererek evliliğimizi yıpratıyor.
Mobilyalar falan ne olacak, mahkeme paylaştıracak mı

Bende biraz seninle aynı durumdayım da, eş ailesi yüzünden, tek fark eşim seninki gibi bana şeyler yapmaz, ama ailesine izin vererek evliliğimizi yıpratıyor.
Mobilyalar falan ne olacak, mahkeme paylaştıracak mı

Siz boşanıyor musunuz? Eşyaları istersem alabilirim mahkeme yolu ile avukatım öyle söyledi. Çeyiz davası açmak gerekiyormus boşanma davasından sonra. Kendiside zaten eşyaları alabileceğimi söyledi onun derdi nakit olan altınlar. Benim gözümde açıkçası eşya vs yok kapıyı çektim çıktım o yüzden altınları da ders olsun diye vermeyeceğim bana yaşattıklarının bedeli olarak esasen hiçbiri gözümde değil.

X