Boşanmak doğru bir karar mı?

Seni sinek gibi duvara yapıştırırım ne demek ya, hayvanlık! Birşey yapmamanıza rağmen hakaret işitmişsiniz. Şart koşmuş boşanmamak için, neymiş maaş kartı onda olacakmış. Ailesine bu kadar babalık yapma sevdalısıysa evlenmeseydi?
Kendi evine internet bağlatmayıp ana evine bağlatan yetmez gibi abisininkini de halletmeye çalışan adamdan hayır mı gelir? İnsan ailesini sever, sayar, durumu iyiyse alacağını alır da sizin eşinizdeki yaranma sevdası başka birşey değil...
Değer verdiğini düşünmüyorum, değer veren adam maaş kartını ver yoksa boşanırız demez. Saygılı davranır değer veren ADAM. Boşanacaz korkusundan maaş kartını verir

Evet çok pişmanım annemi dinlemediğim için. Ailenin bir evliliği bu kadar etkileyeceğine inanmazdım ama en büyük kavgaların sebebi ailesi oldu. Şuan bosaniyoruz ve kimsenin umurunda değil ailesi hicbir şekilde neden diye bile sormuyor. Evi terk edeli ben 5 ay oldu kimse arayıp sormadı ailesinden. Bu durum da bana çok ilginç geliyor. Büyük abisi Bi tartışmamız benim eşim ailemden daha önemli dedi kendi kardeşine. O bana 2 çocuk verdi hayat boyu yanımda olacak kişi o dedi. Buna rağmen eşimin gözü açılmadı. Hepsi eşini almış köşeye çekilmiş bizimki dışında.

Seni sinek gibi duvara yapıştırırım ne demek ya, hayvanlık! Birşey yapmamanıza rağmen hakaret işitmişsiniz. Şart koşmuş boşanmamak için, neymiş maaş kartı onda olacakmış. Ailesine bu kadar babalık yapma sevdalısıysa evlenmeseydi?
Kendi evine internet bağlatmayıp ana evine bağlatan yetmez gibi abisininkini de halletmeye çalışan adamdan hayır mı gelir? İnsan ailesini sever, sayar, durumu iyiyse alacağını alır da sizin eşinizdeki yaranma sevdası başka birşey değil...
Değer verdiğini düşünmüyorum, değer veren adam maaş kartını ver yoksa boşanırız demez. Saygılı davranır değer veren ADAM. Boşanacaz korkusundan maaş kartını verir

Bu abisi yazdan yaza ailesinin yanına geliyor ve geldiği zaman ailesinin evinde İnternet olmadığı için canı sıkılıyormus bu ne biçim ev İnternet yok demiş eşimde o yüzden annesinin evine evlenmeye 1 hafta kala İnternet bağlatmis ben kabul etmediğim içinde gizli yapmış ve bu abisi aylık 30 bin kazanan bir adam çok. İyi pozisyonda karısına doğum hediyesi jeep alan bir adam. Bizimki bu durumda olan abisine iyilik yapıyor ve maaşı memur maaşı.

Kesinlikle geri dönmeyin. Bu şekilde düşünen insanlar asla değişmezler. Eşiniz de değişmeyecektir. Zaman geçtikçe pişmanlığınız daha da artar, boşanmadığınız için.

Çalışıyormuşsunuz, kazandığınız para ile kendi hayatınızı yaşayın. Elalemi besleyip bir de üstüne mutsuz olmak, akıl karı değil.

Allah im buyuk konusmuyorum 🤦🏻‍♀️
Utanmasa boynuna da zincir takim diycek
Zaten kadinlarin tek sorunu nisan veya dugun hazirliginda yok ben kiyamam deyip cogu seyi gormezden gelmesi birde kiyanlara para harcatanlara bakin nasil mutlular Allah yardimcin olsun bosan veya bosanma demeye hakkim yok insallah senin icin en dogrusu neyse o olsun

Maalesef kıymetimi bilir diye harcatmadim. Nişan elbisemi ayakkabımı bile kendim aldım annem kızım yapma etme kıymetin olmaz dedi bende çekingen biriyim bana şunu al diyemedim. Ama eşimin bilmesi lazımdı adettir senin değil benim almam gerekiyor demedi hiç bir zaman. Nisan alışverişinde alınması gereken çamaşır gecelik şu bu hepsini kendim aldım. Şimdi düğünde takılan altınları talep ediyor avukatı aracılığı ile. Kimse senin yaptığın fedakarlıklara bakmıyor sonradan diğer eltilerim en pahalı salonlarda düğün yaptılar ve şuan daha kiymetliler doğum hediyesi araba alıyor eşleri.

Maalesef kıymetimi bilir diye harcatmadim. Nişan elbisemi ayakkabımı bile kendim aldım annem kızım yapma etme kıymetin olmaz dedi bende çekingen biriyim bana şunu al diyemedim. Ama eşimin bilmesi lazımdı adettir senin değil benim almam gerekiyor demedi hiç bir zaman. Nisan alışverişinde alınması gereken çamaşır gecelik şu bu hepsini kendim aldım. Şimdi düğünde takılan altınları talep ediyor avukatı aracılığı ile. Kimse senin yaptığın fedakarlıklara bakmıyor sonradan diğer eltilerim en pahalı salonlarda düğün yaptılar ve şuan daha kiymetliler doğum hediyesi araba alıyor eşleri.
Bırak eltinlerı falan, bosan

Kesinlikle geri dönmeyin. Bu şekilde düşünen insanlar asla değişmezler. Eşiniz de değişmeyecektir. Zaman geçtikçe pişmanlığınız daha da artar, boşanmadığınız için.

Çalışıyormuşsunuz, kazandığınız para ile kendi hayatınızı yaşayın. Elalemi besleyip bir de üstüne mutsuz olmak, akıl karı değil.

Evet kendisi ailesine vermiş bu zamana kadar hatta evlerinin üstüne bir kat atmışlar büyük abisinin eşi çalışmıyor orada kirasız onları oturtuyorlar ve sırf o kat için eşimin 2 yıl maaş kartını almışlar bunu söyleyince de kötü oluyorum 10 yıllık memur hiç birseyin sahibi olamamış bu yüzden hepsi eşimden daha lüks şeylere sahip. Benden de kirayı ödememi talep ediyor. Ben kendisine güvenmediğim için hesapları ayrı tuttuğum içinde para kaçırıyorsun benden diyor. Evet çünkü tahammül edemiyorum

Evet çok pişmanım annemi dinlemediğim için. Ailenin bir evliliği bu kadar etkileyeceğine inanmazdım ama en büyük kavgaların sebebi ailesi oldu. Şuan bosaniyoruz ve kimsenin umurunda değil ailesi hicbir şekilde neden diye bile sormuyor. Evi terk edeli ben 5 ay oldu kimse arayıp sormadı ailesinden. Bu durum da bana çok ilginç geliyor. Büyük abisi Bi tartışmamız benim eşim ailemden daha önemli dedi kendi kardeşine. O bana 2 çocuk verdi hayat boyu yanımda olacak kişi o dedi. Buna rağmen eşimin gözü açılmadı. Hepsi eşini almış köşeye çekilmiş bizimki dışında.
Neden ilginç geliyor ki? Böyle bir ailenin aramasını beklemek ilginç olurdu. Ya bir de boşananın sizsiniz neticede, aileler araya girip arasa ne değişecek?

Neden ilginç geliyor ki? Böyle bir ailenin aramasını beklemek ilginç olurdu. Ya bir de boşananın sizsiniz neticede, aileler araya girip arasa ne değişecek?

Birşey değişmeyecek elbet ama üzülmuyorlar yani oğullarının yuvası yıkılıyor hani biz olsak neden niçin derdik en azından o anlamda söyledim gayet keyifleri yerinde. Bana anne baba vicdanı olarak tuhaf geliyor.

Ailesinin taktığı çeyreği mi istiyor? :KK70: Utanmaz, altınlar sizin, avcunu yalasın. Ya da siz ona bi tam altın takın sussun.:KK53:

Zaten ailemin arkamda olması zoruna gidiyor. Gelip almalarına yuva yıktılar diyor. Ne olursa olsun gelip almadan önce onunla konuşmaları lazımmış karısını alıp goturemezlermis. Arkamdalar zaten çalışıyorum maddi olarak. Hiç ihtiyacım yok buna güveniyormusum. Bu mantığa göre parası olan tüm kadınlar boşanmaya hevesli oluyor
Hevesli olur muyuz bilmem ama kendimize güveniriz onu bilirim.Eşiniz ezik güçlü bir kadın olmanızı ve ailenizin sizin yanınızda olmasını kaldıramıyor.Ama size birşey diyeyim mi bu 2si olmasa size çok farklı davranabilirdi çekiniyor bu yüzden rahatsız.

Birşey değişmeyecek elbet ama üzülmuyorlar yani oğullarının yuvası yıkılıyor hani biz olsak neden niçin derdik en azından o anlamda söyledim gayet keyifleri yerinde. Bana anne baba vicdanı olarak tuhaf geliyor.
Oğullarını yıllarca sömürdüklerine üzülmemişler boşanmasına mı üzülecekler?

Ailesinin taktığı çeyreği mi istiyor? :KK70: Utanmaz, altınlar sizin, avcunu yalasın. Ya da siz ona bi tam altın takın sussun.:KK53:

Eşimin bana kendi parasıyla aldığı bilezikler vardı nişan döneminde. Güya onların parasını babası vermiş ondan düğünde çeyrek takmışlar. Doğru mu bilmem ama bizde düğünde adettir geline nişan dışında düğünde de hediye takılır. Bunlar sadece kendi oğullarına çeyrek taktılar beni boş geçtiler. En utandığım anlardan biriydi. Davetlilerin taktıklarıni ve bilezikleri verecekmisim

Eşimin bana kendi parasıyla aldığı bilezikler vardı nişan döneminde. Güya onların parasını babası vermiş ondan düğünde çeyrek takmışlar. Doğru mu bilmem ama bizde düğünde adettir geline nişan dışında düğünde de hediye takılır. Bunlar sadece kendi oğullarına çeyrek taktılar beni boş geçtiler. En utandığım anlardan biriydi. Davetlilerin taktıklarıni ve bilezikleri verecekmisim
İstesin, vermeyin. Mahkeme size verir zaten. Dediğim gibi avucunu yalasın o.

Hevesli olur muyuz bilmem ama kendimize güveniriz onu bilirim.Eşiniz ezik güçlü bir kadın olmanızı ve ailenizin sizin yanınızda olmasını kaldıramıyor.Ama size birşey diyeyim mi bu 2si olmasa size çok farklı davranabilirdi çekiniyor bu yüzden rahatsız.

Evet çok şükür ki var muhtaç değiliz. Hiçbir zaman param var diye bir kadının bosanacagini sanmıyorum heleki isteyerek severek evlenen birisinin. Sadece param olduğu için yapılanları sineye çekmedim zoruna giden bu evi erkek çekip cevirirmis. Bana harçlık verecek gerisini o yönetecekmis. Kaldıki güvenmediğim için vermedim ama evin her türlü masrafını karşıladım sadece kart onda olmadi

Barışmak istiyor ama şart olarak ta maaş kartını bana vereceksin. Seni bir yere bırakmami istiyorsan arabanin anahtarlarını bırakacaksın gibi şartlar öne sürüyor.
eşim sürekli pişman olacaksın neyi kaybettiğini göreceksin kıymetimi anlayacaksın keşke keşke diyeceksin gibi cümlelerle bana suçluluk duygusu hissettirmeye çalışıyor.

Kafaya bak. Paşam kendi ezik, ruhsal sıkıntılı olduğunu kabul etmiyor ve sürekli sizi ezilmemiş, suçlamış. Kaçın kurtulun. Arkanıza bakmazsınız.
Tek pişmanlığınız Allah’ım ben bu aile ve adama nasıl kendimi layık gördüm olur. Bir buçuk ayda akıllandıysanız tebrik ederim. Harikasınız. Barışmak istemiyor eşiniz, sizi niteliklerinizden ötürü kendine layık görmüş, kendisinden başkasını sevebilecek biri değil ve sizi kafalamak derdinde. Baştan zaten sizi kandırmış. Kaçarak uzaklaşın. Direk avukat tutun ve bir daha hiç bir şekilde muhatap olmayın.

İstesin, vermeyin. Mahkeme size verir zaten. Dediğim gibi avucunu yalasın o.

Evet bende vermeyeceğimi söyledim benden bunu beklemedi bu zamana kadar ihtiyacım yok modunda olduğum için veririm tenezzül etmem sanıyordu. 1 aylık evliliğimi bu hale getiren adama yeniden hayat kurması için altınları hediye etmeyeceğim elbette ki.

Yoo gayet benciller demek ki, sizin gibi duygusal düşünecek insanlar böyle çocuk yetiştirmez. Eşiniz zaten onlara yaranmak için sizin gibi sakin sessiz birini bulmuş, siz olmasanız başkası olur, yine bir köle bulurlar.

Kardeş sakın dönme anladığım kadarıyla çocuğunda yok eşin manipülasyon yapıyor aslında pişman olan Boşan gitsin Kendi kıymetini bilen bir adamla evlen
Tam tersi kabulüne takılan tüm altınlar sizin. Bu yüzden takmamışlardır. Kesinlikle muhatap olmayın. Avukat tutun, adamla o muhatap olsun. Tek kuruş kalmasın ki çıldırsınlar.

X