Boşanmak doğru bir karar mı?

Kafaya bak. Paşam kendi ezik, ruhsal sıkıntılı olduğunu kabul etmiyor ve sürekli sizi ezilmemiş, suçlamış. Kaçın kurtulun. Arkanıza bakmazsınız.
Tek pişmanlığınız Allah’ım ben bu aile ve adama nasıl kendimi layık gördüm olur. Bir buçuk ayda akıllandıysanız tebrik ederim. Harikasınız. Barışmak istemiyor eşiniz, sizi niteliklerinizden ötürü kendine layık görmüş, kendisinden başkasını sevebilecek biri değil ve sizi kafalamak derdinde. Baştan zaten sizi kandırmış. Kaçarak uzaklaşın. Direk avukat tutun ve bir daha hiç bir şekilde muhatap olmayın.

Kendimi inanın çok geç kalmış hissediyorum. Galiba erkeklerin yetiştiği aileye çekmemesi çok zor bir ihtimal onlar gibi değil sandım. Bana o güveni vermese asla öyle bir aileye gelin gitmezdim.

Evin beyaz eşyalarını ben almıştım hala taksitlerini ödüyorum. Onları bile ona bırakıp çıktım o. Kadar bunaldım ki

Dava uzamasın diye tazminat isteyip istememekte kararsızım bir an önce bitsin istiyorum

Kendimi inanın çok geç kalmış hissediyorum. Galiba erkeklerin yetiştiği aileye çekmemesi çok zor bir ihtimal onlar gibi değil sandım. Bana o güveni vermese asla öyle bir aileye gelin gitmezdim.
Sizin yetiştirilme biçiminiz karşıdakini sorgulamaya değil de dediğine inanma, güvenme şeklinde sanırım. Siz siz olun, kim ne derse desin bir çevresine ve ailesine bakın. Eğer bunlar farklı ise isterse yeminler versin asla şans tanımayın. %5 diyelim harika birimimi ailesi olumsuz, Türkiye’desiniz Avrupa’da olsanız neyse ama Türk ve Ortadoğu ailesi demek sizin onlarla da evli olmanız anlamına geliyor. Bu insanlar Avcı! Dikkat edin. Sizi kandırmak için her yolu denerler. Bu yüzden bunsaatten sonra dişli bir avukat bulun ve o konuşsun. Size ve ailenize ulaşamasın. Zaten avukat devreye girerse görürsünüz hemen korkup aile üzerinden anlaşmalı boşanalıma getirebilirler.

Dava uzamasın diye tazminat isteyip istememekte kararsızım bir an önce bitsin istiyorum
İsteyin, beyaz eşyaları ödemeyi de bırakın. Eğer anahtar varsa gidip avukat ve polisle eşyalarınızı da alabilirsiniz. Avukat mutlaka tazminat istesin. Tazminat olayında da zorlar ve taktik yaparsa tek seferde bitirebilirsiniz. Tamamen avukatın yeteneği bu.

yolun başındayken boşanın. burda öyle konular okuyoruz ki affedip belki düzelir diyenler daha beterini yaşıyorlar. zaten eşiniz olacak insan evladı da barışmak için şart koşmasından belli etmiş kendini. çocuk da yok zaten, ki mutsuzsunuz, boşanın. net👌🏻

Sizin yetiştirilme biçiminiz karşıdakini sorgulamaya değil de dediğine inanma, güvenme şeklinde sanırım. Siz siz olun, kim ne derse desin bir çevresine ve ailesine bakın. Eğer bunlar farklı ise isterse yeminler versin asla şans tanımayın. %5 diyelim harika birimimi ailesi olumsuz, Türkiye’desiniz Avrupa’da olsanız neyse ama Türk ve Ortadoğu ailesi demek sizin onlarla da evli olmanız anlamına geliyor. Bu insanlar Avcı! Dikkat edin. Sizi kandırmak için her yolu denerler. Bu yüzden bunsaatten sonra dişli bir avukat bulun ve o konuşsun. Size ve ailenize ulaşamasın. Zaten avukat devreye girerse görürsünüz hemen korkup aile üzerinden anlaşmalı boşanalıma getirebilirler.

Aslında herseyi didikleyen bir insandım. Ama sevgiye de çok inanırdım bu olayları yaşamadan önce. Eşim modern mecnun gibiydi beni ikna etme aşamasında. Etrafımda dikkat çeken beğenilen biriydim kendime çok bakarım giyimime vs ve 29 yaşıma kadar çok rahat hayat yaşayabileceğim insanlar da çıktı karşıma ama mantığımı hep devre dışı bıraktım. Eşimi fiziksel olarak bile yakıştırmadilar bana. Erkek iş arkadaşlarım nisanlandigimi duyunca çok şanslıymis dediler. Ama suanki aklım olsa hepsinin sevgisi Bi yerde yalan olduğu için parayı rahat yaşamı seçerdim diyorum. Bi de üstüne eşimin kişisel bakımına dikkat etmediğini de evlendikten sonra farkettim. Sabahları midem bulanıyor diye dişlerini fircalamadan işe giderdi söylediğim zaman adı üstünde kişisel bakım benle ilgili diyecek kadar cahil bir adammis meğer karşımda ki artık fırçasına macun sürüp eline verdiğim gün oldu hani acelen var sana yardımci olayım çıkmadan vs diye numara yapıyordum ve bu adam yöneticilik yapan birisi yani aklım almıyor bu devirde böyle bir insanla karşılaşacağımı ummadım. Diyeceksiniz ki aptal farketmedin mi insanın basireti bağlanıyor.

Öncelikle geçmiş olsun. Erken davrandığın özellikle çocuk yapmadığın için tebrik ederim seni. Benm eşimin ailesi sıkıntılı hatta aynı şehirdeyiz seninle ama eşim onlar gibi değil şükürler olsun 7 yıl evli kalamazdık yoksa senin eşin için boş insan demiş biri çok haklı. İletişim kurmayı bırakmalısın şu an avukat seni yönlendirir altınlarını ve eşyalarını al ama hakimin tazminat vereceğini sanmıyorum. Evi terk eden suçlu sayılıyor malum aslında ne kadar saçma

Ben okurken daraldim. Siz nasıl dayanacakdisiniz bu hayata. Kendi parasi az gelince sizin masası da ailesine yedirecek. Gidin ailenizle mis gibi yaşayın.

Öncelikle geçmiş olsun. Erken davrandığın özellikle çocuk yapmadığın için tebrik ederim seni. Benm eşimin ailesi sıkıntılı hatta aynı şehirdeyiz seninle ama eşim onlar gibi değil şükürler olsun 7 yıl evli kalamazdık yoksa senin eşin için boş insan demiş biri çok haklı. İletişim kurmayı bırakmalısın şu an avukat seni yönlendirir altınlarını ve eşyalarını al ama hakimin tazminat vereceğini sanmıyorum. Evi terk eden suçlu sayılıyor malum aslında ne kadar saçma

Evet ispatım yok zaten hiçbiri için tazminat alamam diye düşündüm bende. Hatta terk ettiğim için benden tazminat isteyeceğini bile düşünüyorum malesef.

Ve eşim sizin eşinizde olduğu gibi benim değerimi bilseydi ailesi zehir olsa yutarım derdim bende inanın.

Evet ispatım yok zaten hiçbiri için tazminat alamam diye düşündüm bende. Hatta terk ettiğim için benden tazminat isteyeceğini bile düşünüyorum malesef.
Bu süreçte pisleşecektir zaten giden ömürden gidiyor en kısa şekilde boşanmanın çaresine bak bence

Evet çok pişmanım annemi dinlemediğim için. Ailenin bir evliliği bu kadar etkileyeceğine inanmazdım ama en büyük kavgaların sebebi ailesi oldu. Şuan bosaniyoruz ve kimsenin umurunda değil ailesi hicbir şekilde neden diye bile sormuyor. Evi terk edeli ben 5 ay oldu kimse arayıp sormadı ailesinden. Bu durum da bana çok ilginç geliyor. Büyük abisi Bi tartışmamız benim eşim ailemden daha önemli dedi kendi kardeşine. O bana 2 çocuk verdi hayat boyu yanımda olacak kişi o dedi. Buna rağmen eşimin gözü açılmadı. Hepsi eşini almış köşeye çekilmiş bizimki dışında.

eşiniz bence hatasını anlamayacak. Anlayacak türden bir insan değil. Abisinin eşine verdiği değeri de mi görmüyor ?

eşiniz bence hatasını anlamayacak. Anlayacak türden bir insan değil. Abisinin eşine verdiği değeri de mi görmüyor ?

Görüyor hatta zaman zaman dert yanardi. Eşlerinin çaylarını bile kocaları dolduruyor diye. Kayinvalidemin veya kayinbabamin çayı bitse hiç biri kalkıp umursamaz yani. Oturmaya devam ederler kocaları da asla onlara birşey demez.

X