Boşanma, İhanet ve Mahkemeye İtibar Dolandırıcılığı

Amin.
Haber beklediğim iki yer var.
Allah yardım etsin bana...

kusura bakmayın da

bir bankada çalışan kadınla eşinizin ilişkisi var diye kadını şirketine filan şikayet ediyorsunuz, teftişe (ne teftişi ise artık) filan yazıyorsunuz?
desem ki salak mısınız cahil misiniz? akademisyenlik ypatım, doktora bitirdim, iş tecrübem var vs. diyorsunuz.... zina suç olmaktan çıkalı 88 sene olmuş, kadın özel sektörde çalışıyor (hoş devlette çalışsa ne olacak, diyanet bile takmıyor artık böyle şeyleri) ne amaçlıyorsunuz Allah aşkına?

yani gerçekten iyi niyetle soruyorum teftişe şikayetle uğraşacak kadar çalışan aklınız var madem...
sığınma evine kadar gitmeden ne biliyim bir iş güç bulmak bir arkadaş çevresi, bir geçim yolu edinmek için azcık olsun şu zamana kadar nasıl olur da çalışmaz bu akıl???

-tamam eşiniz kötü, tamam görümceniz fena, eyvallah, olan olmuş artık. kötü kader diyelim, şansızlık diyelim, ölçemediniz diyelim. olabilir. ancak insanın nasıl 45 yaşında gidecek 1 tane arkadaşı olmaz?

Künefeciye yalvarmış garson olayım diye, ağır bunalımda heralde napacağını şaşırmış

Herkes kapısını kapattı.

Bankalarda müşteri ilişkisi müşteri bekar da olsa suçtur. En az sözlü uyarıyla ödüllendirilir.

Benim gibi işsiz kalmasını amaçlıyorum. O benim evliliğimi bozdu. O da işsiz kalsın bakalım o kadar çekici olacak mı?

Ben 15 yıl tek başıma neredeyse çocuk büyüttüm. O adamı adam ettim. Evlendiğimde bir kotu bir ayakkabısı vardı. Şimdi sefayı o mu sürsün.

Kötüyüm ben. İşsiz kalınca bakalım değerli oluyor mu?

Ben işten o adam yüzünden çıktım. Bana ben sana bakarım dedi. Şimdi tüm ailenin karını el üstünde tut öğüdünü babasıyla yumruklaşacak kadar tutuyor.

Ben insan değil miyim? Ben de pembeydim, gençtim, güzeldim. En az onun kadar eğitimliydim. Beni çöp yaptı. İlaca başlattı. Özgüvenimi yedi. Korkağın teki oldum.

Dilerim yuva yıkanın yuvası olmaz...

Dalga geçilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Yaşlısın demişti künefeci bu arada...
Ay dalga geçmiyorum ama akademisyen olan bir kadının Künefeci de garson olmak için yalvarması akıl tutulması ya da ağır depresyondur, başka açıklama bulamıyorum ben. Zaten o yüzden 1 saat doktor ilaç tedavi diye yazdım durdum

Eğitimli donanımlı biri olarak şu cümleye kanmamalıydınız.
İstanbul Finans merkezi projesi
Taşındım.
Kızım benimleydi
Babası yurt dışında
Kızım dayak yedi akranlarından
İlgilenemedim
İş yeri çok üstüme geldi. O adam destek olmadı. Tanıdık fln aramadı.
Sevgilisini tanıdık devreye sokarak teftişten kurtardığını duydum.
İşten ayrılayım. Çocuğu büyüteyim dedim. Zaten ayrılmasam bu ildeki evime, benim evime, kayınpeder görümcemi oturtacakmış.
Zaten kayınpeder kapıma gelip beni kendi evimden kovdu. İşten çıktığım ay. O an anladım...

Haklısınız.
Özür dilerim.
Herkes yaşlısın diyor

Sürekli ağlayarak, sürekli kurban bilinci içinde yaşayarak 1 milim ileri gidemediğimiz gibi daha da dibe vurursunuz.

Bundan sonra tek hedefiniz, bu durumun içinden kolaylıkla nasıl çıkabilirim sorusunun yanıtı olmalı. Lütfen geçmişe tutunmayın artık. Zihninizi susturacak bir sürü kolay ulaşılabilir teknik var. Çaba olmadan ve sürekli şikayetle hayatınızda mucize beklemeyin.

İnsanlar öz varlıklarının ne kadar güçlü olduğunu bilseydi, herkes hayatında müthiş bir sıçrama yaşardı.

Bu teknikleri nerede okuyabilirim?

2009da bir konu acmissiniz eşiniz bir iş arkadaşıyla samimi şekilde yemeğe çıkmış bu kadın o kadın mı

sizin yuvanızı o kadın yıkmadı, sizin kocanız karaktersizmiş. intikam alacaksanız uğraşcaksanız kocanızla uğraşın...

ha o kadınla uğraşmak istersiniz, uğraşırsınız, ben asla tepenizde bir haloyla dolaşın aman da melek olun demiyorum, demem. o kadar hümanist filan değilim. ama sizin şu anda derdiniz o kadın değil, zaten depresyondasınız ve kırılgansınız. tahammülünüz kalmamış kalan sabrınızın son kırıntılarını böyle zayi etmeyin. size bir faydası olmuyor, görülen bu.

bir de işsiz kalıp değersiz mi olur onu bilemeyiz. belki kocanız ona da ben sana bakarım der?

Dalga geçilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Yaşlısın demişti künefeci bu arada...
e çünkü künefecide garson olmak için yaşlısınız.
doğruya doğru o yaşta birini ancak çok tecrübelidir, sektörde hatır gönül vardır vs. öyle alırlar
değilse 20 yşaında çocuklara yaptırdıkları işi için sizi niye alsınlar?
dahası siz nedne garsonluk yapsaızı Allah aşkına bi kendinize gelin...

not: gastronomide bir sürü yerde çalıştım öğrenciyken. o zamanlar garsonluktan kazandığım parayla aldıklarımın haddi hesabı yok, asla küçümsemiyorum. ama şu anda 40 yaşı geçmiş birisi olarak ayakta uzun üsreli işi yapamam, o kadar fit değilim. aldığım para da beni tatmin etmez. bu kariyerle de yaparsam yazık ederim kendime.
her işin bi oluru, yolu yordamı var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…