Cok uzun bir hikaye- aile meselesi

Ben de simdi sirf eda gicik kapsin diye nolacak sanki kendisinden sonra o uzerine yattigi mallar sevalin ogluna kalacak bosa yirtiniyor diye haber gonderiyorum :KK66:
Sakın .. şimdi gider gıcıklığına evlenir. Yada herşeyi bir yere bağışlar.. hem kötüler ölmez.. eda herkesi gömer..

Merhaba arkadaslar
Burda bilen biliyor beni, zira her zaman negatif duygulardan uzak durun,aman kendinizi yormayin germeyin diyen ben bu sefer bir intikam oykusu ile karsinizdayim :KK66: evet, hikayemin bu bolumu cok cok uzun.

Annemler bes kiz kardesler. Bir teyzem rahmetli oldu, iki tane benden cok buyuk kizi vardi kendisinin. Teyze asiri varlikliydi (serpil), iki kizindan biri avukat (eda) digeri ogretmen (seval)
Seval evli eda bekar oldugundan hangi akilla teyzem malini mulkunun buyuk cogunlugunu edanin uzerine yapti bilmiyorum. Bu tur durumlarda esitlik olmasi taraftari olmadim zira teyzem kendi gonluyle vermis. Verebilir buraya kadar sorun yok. Teyzemin bir buyuk kiz kardesiyle (melike)onun esiyle (nuri) ve cocuklariyla (ersin ve seda) aramda husumet var resmen. O kisim ayri bir hikaye cok deginmeyecegim ama sebep tam olarak benim sahsima ve kisiligime yapilan haksiz saldiri. Bilen bilir kagit uzerinde kalan bir ilk evliligim vardi. Nikah yapmis dugun beklerken esimin dolandirici oldugunu, binlerce lira borcu olduguni ve dahasi suc isledigini ogrendigim icin ayrilmistim. Cok zor gunler gecirdim. Cektigim aci yetmiyormus gibi nuri eniste ve melike teyze o surecte uzerime yurudu,annemin parasini pulunu kocama yedirdigim suclamasinda bulundular, yetmedi benim de esimle bir olup piyasayi dolandirdigimi iddia ettiler. Saka gibi insanlar ! Olayi ogrenir ogrenmez esimle ilisigimi kestim ve bosanma davasi actim. Bilsem adamin ne oldugunu bunu yapmazdim en azindan. Bir de bana bunu soyleyenler annemden yuklu miktarda borc alip da on yildir odemeyen insanlar. Odememelerini gectim bir ozur bir mahcubiyet beklerken bir de suclamalarini bana dogrulttular. Ben de bunu uzerine madem ben annemin parasini yemisim siz de aldiginiz borcu artik odeyin dedim. Yillardir susmusum artik patladim cunku. Eda kuzen de melike teyzemle bir olup beni sucladi tabiiki.

Olaylar bu evredeyken serpil teyze vefat etti. Eda da gidip gelip sagda solda melike teyzemin ve nuri enistenin ne kadar rezil insanlar oldugunu, kendilerinden de borc aldiklarini ancak odemediklerini soyledi durdu. Ben zaten soyleyecegimi soylemis,melike teyze ve nuri enisteyle baglarimi koparmistim.

Simdi eda kuzen, annesinden kalan malin babasina ait olan kismi da adami tehdit ederek uzerine gecirdi. Babasinin akli yerinde degildi butun bunlar olurken. Su anda mahkemelikler, ancak baba da gecen hafta vefat etti,isler iyice karisti. Hukuki bilgim fazla degildir ama su asamada benim zor gunumde beni sagda solda konusan ,aklinca rezil etmeye calisan ,hakli bir sekilde dusman oldugum insanlari bana karsi kayiran eda kuzenimden intikam almam sart :) cunku seval kuzenim hakli, malinin mulkunun haksiz yere uzerine oturulmasi soz konusu ve kuzenimin yurt disinda acil ve pahali bir ameliyat gecirmesi gerekiyor. Mahkemeyi bir sekilde kazanip hakkini almasini cok istiyorum, bir yandan da gecmiste bana yaptiklarindan dolayi edanin hic degilse uyuz olmasini istiyorum siddetle

Konuyu okuyan kör oldu farkindayim ozur dilerim , tavsiyelerinize acigim
Tesekkurler
eda avukatsa
sevil de gerçekten iyi bir avukatla çözmeli bu işi
otursun araştırsın bence sağlam avukat bulmadan girmesin bu işe

Sakın .. şimdi gider gıcıklığına evlenir. Yada herşeyi bir yere bağışlar.. hem kötüler ölmez.. eda herkesi gömer..
Onu kimse almaz. Cunku gercekten dengesiz ve abuksubuk hareketleri var. Onceden evlensin diye cok ugrastik annemle. Bir yuvasi olsun istedik. Ama iste besle kargayi hesabi

X