Boşanma, İhanet ve Mahkemeye İtibar Dolandırıcılığı

Ne gibi tuhaf?

Hepimiz bazen hiç geçmeyecek kadar acı zamanlardan geçiyoruz, çok kötü şeyler hissediyoruz ama eğitimli biri olarak bilirsiniz ki hisler geçici, bugün hissettiğimizi yarın hissetmiyoruz, o yüzden yaşamınıza son verme fikrinden koşar adım uzaklaşın.

Başka bir konu; hayata nasıl bakarsak, yaklaşırsak, o da bize onu veriyor. Hep kötü şeylere odaklanarak, iyi şeyler vermesini bekleyemezsiniz. Şükür edecek şeyleriniz mutlaka vardır, onları düşününün-tekrarlayın, klişe gelir başta ama meditasyon tekniklerinde falan çok yaptırıyorlar ve bir süre sonra bakışınızı değiştiriyor.

En önemlisi ise sürekli başkalarına odaklı yaşamaktan vazgeçin. Eşiniz napmış, eşinizin nişanlısı napmış, babanız nasılmış.. bırakın bunları.. siz naptınız? Neyi daha iyi yapabilirdiniz, çıkardığınız dersler neler? Şimdiden sonra neler yapabilirsiniz? Nasıl bir yol izlemelisiniz bunlara kafa yorun. Eşiniz ve nişanlısı sanki bu dünyada hiç yokmuş varsayın bir süre. Ve dönüp bir bakarsanız kendinize odaklanmak yerine başkalarına odaklanmak sizi bu noktalara getirmiş zaten. Örneğin; eşinizin nişanlısını şikayet edeceğinize bir çıkış planı yapabilirdiniz, eşinizle daha normal bir ayrılış/kurtarış yapabilirdiniz. Evliliğiniz süresince kendinizi mutlu edecek geliştirecek kariyer fırsatlarına odaklanabilirdiniz eşiniz istedi diye durmak yerine. Suçlamak, kin, öfke çok haklı duygular olabilir ama işe yaramıyor.

Gerçekten kendinize dönün, bir süre tüm bu kızgın olduğum insanlar yokmuş gibi davranıcam kapıyı kapatıyorum, sonra istersem yine açarım diyin.

Başka doktorları görün, devlet hastanesinden randevuyla, durumunuzu çok dürüst anlatın, yürüyüş yapın, sizi neşelendirecek şeyler izleyin, dua edin, okuyun, günlük ufak plan yapın. Kızınıza şu anda içinde bulunduğunuz durumları hislerinizi bir günlük tutarak yazabilirsiniz mesela, daha yaşı ilerlediğinde beraber okursunuz.

İyi olmak için iyi olmayı istemek gerekiyor. Allah yardımcınız olsun

Bir iş bulmaya bakın, Allahın izni ile bu günler de geçecek, size dua edeceğim...

Emin misiniz? Bana tuhaf geldi. Bir araştırayım
Türkiye'de eğitim sistemi 1993 yılında değişti. Ben liseden mezun oldum ondan sonra kredili sistem başladı ve ipin ucu kaçtı. Evet Sinpac'la hemen hemen aynı yaşlardayım ve dediği gibi Anadolu lisesi sınavlarına öyle giriliyordu. Adı lise ama ortaokul seviyesinden giriş yapıyordun. Hatta ben düz ortaokula kayıt olduğum gün yabancı dil için kura çektim ve Almanca çıktı. Sadece o sene içindi galiba şimdi emin değilim ama sadece İngilizce değildi yabancı dil dersi.

Haklısınız.
Özür dilerim.
Herkes yaşlısın diyor
Yaşlı falan değilsin sadece ağır bir depresyondasın silkelen ayağa kalk kendine iyi bak , iş bul, bu şekilde kendini demolize etme ve edenlere de izin verme, bak benim annem ailesi destek olmamasına rağmen tek başına 3 çocuk büyüttü, yeri geldi devletin kapısında yattı, yeri geldi yazlık işlerde çalıştı ve yine yeri geldi terzicilik yaptı ama biz 3 kardeşe baktı herkesin ağzını kapattı, anneme de neler neler dediler, dul damgası vurdular resmen , zorla evlendirmek isteyeni mi dersin , laf atanı mi, ailesinin boş beleş baskıları mi dersin neler neler , Allah annemden razı olsun bize sahip çıktı herseye rağmen, hep dimdik ayakta durdu asla pes etmedi, benim annem okul okumamış haliyle yaptı bunları, lütfen kendinize gelin siz annem kadar çaresiz değilsiniz sadece ağır bir depresyondasınız...

Aripiprezol

Konunun başlığı aslında anlatıyor. Daha açık yazamam...

Ağlıyorum...

Ağlama daha güçlü bir şekilde ayağa kalk , hatta gerekirse çok ağla ama ayağa kalk lütfen, sen bir annesin , anneler çok güçlüdür, ben yeni anne oldum katlanamam dediğim herseye katlanır oldum , evladım için yaoamayacağim şey yok gibi , düşün tırnağım kanasa 3 gün yas ilan eden ben anne olunca panter gibi oldum her konuda , anne olunca annemin neden çok güçlü olduğunu da anladım, bir kadının bu hayatta yapamayacağı şey yok hele ki evladı söz konusu ise , önce kendini toparla bi kendine gel, sonra da güzel bir plan yap , asla bir ezik , bir çaresiz kurban moduna girme , okumuş etmiş kültürlü bir kadınsın kendini daha fazla ayaklar altında çiğnetme ...

Sinpac, sizin olayınız sadece eşten darbe yemek değil, siz tamamen kapanmışsınız. Emin değilim ama sanki eski iş ortamınızla irtibat kurmak istemiyorsunuz gibi. Kızınızı şimdilik merak etmeyin en azından eğitimi sağlığı garantide. Durum iyileşmeye yakın açık açık konuşacaksınız onunla. Çocuğu üzmiyim, öyle bilmesin böyle bilmesin değil, en zayıf durumunuzu bile bilsin. Bende de var 15-17 yaşta iki kız. Her zaman anlattım söyledim gizlemedim. Korktuğum zaman korktum endişelendim dedim, yapabileceğim kadar yapamayacağımı da söyledim. Yani annenizim ama süper biri değilim ben de insanım, hatalarım yanlışlarım doğrularım var dedim. Küçükken anlamıyorlar ama genç kızlığa geçerken anlıyorlar. Çünkü onlar da artık okulda, sosyal ortamlarda sorunlar yaşıyor başetmeye çalışıyorlar. Mücadele etmeyi öğreniyorlar. Annem de zorluk yaşamış, psikolojik - fiziksel olarak güçsüz kalmış diyebiliyorlar. Konuşmasanız bile yazın ve kendinize mail olarak geri gönderin ki tarih vs kayıtlı olsun.

Ben de anlatmadığınız yazmadığınız şeyler olduğunu düşünüyorum, yazın rahatlayın. Her şeyi bilirsek ona göre cevaplarız. Unutmayın burası size maddi olarak değil ama mental olarak çok yardım edecektir. Düşmüş, kalkmaya çalışan ama o gücü cesareti bulamayan kadınları destekliyoruz biz.

Bence de eksik biseyler var , nafaka dahi alamaması, bu denli sıfır halde bırakılması, çocuğun babaya verilmesi bunlar tuhaf geldi , anlatmadığı şeyler var bence de , herseyi anlatsa daha net yardımcı olur herkes ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…