Cok uzun bir hikaye- aile meselesi

Cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin. Kesinlikle haklisin,intikam konusu asla akli yerinde bir insanin ugrasacagi sey degil. Gecmiste yasadiklarimi anlattim kendimce hakli sebeplerim var diye ama farkindayim yanlis oldugunun.
Teyzemin sagliginda satis olarak degil de bir bagislama yolu ile eda fazla pay sahibi olmustu ben oyle biliyorum. Ama eda normal insan olmadigindan bunu cok farkli sekilde anlatti gezdi. Teyzem anneme damadi ile ilgili endiselerinden bahsetti ve eda sevali yari yolda birakmaz hakkini mutlaka verir ablasina dedi ben de duymustum. Yani bu su demek oluyor ki edanin zerre kurus parasi yok o is merkezinde. Teyzem bagislamis amac da damat yararlanmasin, ne sacma. Simdi annem mahkemede gitse ve bunu soylese veya ben soylesem ne ise yarar bilmiyorum. O isin ilk asamasi
Seval ise o payla pek ilgilenmeyip ,babasina ait olan 1/4 payin edaya gecmesine sinirlenmis durumda. Zorla alindigini tehditle alindigini dusunuyor ki hakli. Edanin cok defalar babasina olan eziyetlerini gormuslugumuz var hepimizin. Adama demistir seni sokaga atarim diye o da korkup payini edaya vermistir diyoruz.
Eda bu haltlari yemeyip uzlasmaya evet deseydi zaten bunlar olmayacakti.

tehdit etmesi konusunda bir delil görgü sahiti olmasi lazim ama asıl o yoldan değil de babamın aklı dengesi yerinde değildi böyle bir raporu var gibisinden hareket ederse bu yoldan giderse olumlu sonuç alacağını düşünüyorum
peki anne öldükten sonra Seval ve baba hiç mi bir şey almadılar ve bu duruma sessiz mi kaldılar

Nedir bu bekarlara ayrimcilik arkadas, yazmadan gecemedim.
Degil mi ama?
Hani bir de soyle bir durum var, iki kardesten biri evlendi gitti diye ebeveyn neden diger bekar olan kizla yasiyor oldu ki? Esas bekar olan kiz ailesiyle yasiyor yani. Ebeveyn bakima muhtac degil, kendi maasi var. Edadaki bu havalar aileme bakiyorum ben ablam bakmiyor. Yahu herkesin sartlari bir degil ki. Bir de mal icin bunca dolap ceviren insan bir avukat ya inanilir gibi degil

tehdit etmesi konusunda bir delil görgü sahiti olmasi lazim ama asıl o yoldan değil de babamın aklı dengesi yerinde değildi böyle bir raporu var gibisinden hareket ederse bu yoldan giderse olumlu sonuç alacağını düşünüyorum
peki anne öldükten sonra Seval ve baba hiç mi bir şey almadılar ve bu duruma sessiz mi kaldılar
Anne olunce anneye ait olan mallar bolusulmedi. Sevalin sorunu da temelde bu zaten cunku maddi olarak ihtiyaci vardi. Eda herseyin uzerine oturdu diyebiliriz. İki tane kirada ev vardi ikisinin de kirasini aldi bankada biriktirdi. Seval kurus alamadi cunku vermedi. Babanin beyni var fikri yok bir insan olmasindan yararlandi eda. Seval daha o zaman dava acmaliydi ama yapmadi. Keske yapsaydi su an en azindan sonuclanmis olurdu cunku teyzem ile enistemin olumleri arasinda 7 yil var. Bu 7 yilda seval kirada oturdu, gecim skintisi cekti. Su anda 13 yasinda hasta bir oglu var ve artik onun da gelecegini dusunmek zorunda.

Anne olunce anneye ait olan mallar bolusulmedi. Sevalin sorunu da temelde bu zaten cunku maddi olarak ihtiyaci vardi. Eda herseyin uzerine oturdu diyebiliriz. İki tane kirada ev vardi ikisinin de kirasini aldi bankada biriktirdi. Seval kurus alamadi cunku vermedi. Babanin beyni var fikri yok bir insan olmasindan yararlandi eda. Seval daha o zaman dava acmaliydi ama yapmadi. Keske yapsaydi su an en azindan sonuclanmis olurdu cunku teyzem ile enistemin olumleri arasinda 7 yil var. Bu 7 yilda seval kirada oturdu, gecim skintisi cekti. Su anda 13 yasinda hasta bir oglu var ve artik onun da gelecegini dusunmek zorunda.

işte yanlış en başta başlamış
Seval o gücü kendinde görüyorsa bu davalara başlasın elbet bir şey elde eder
ama kendini sürece hazirlamali kolay geçeceğini düşünmüyorum özellikle de sağlık sorunu varsa
bir de ayrıca avukat çok iyi araştırılmalı
sadece alanında iyi olması değil avukatin eda yla tanisikligi olup olmaması da önemli

işte yanlış en başta başlamış
Seval o gücü kendinde görüyorsa bu davalara başlasın elbet bir şey elde eder
ama kendini sürece hazirlamali kolay geçeceğini düşünmüyorum özellikle de sağlık sorunu varsa
bir de ayrıca avukat çok iyi araştırılmalı
sadece alanında iyi olması değil avukatin eda yla tanisikligi olup olmaması da önemli
Haklisin
Avukatina cok guveniyor seval ,bakalim nolacak. Saglik sorunu cok uzun yillardan beridir var, cok uzuluyorum. Cocuk felci gecirmis ve sayisiz ameliyat olmus, hala da olmasi lazim, ogretmenlik yapiyor ama masraflari karsilamak icin annesinin babasinin mirasina ihtiyaci var. Simdi de oglunda korneayla ilgili bir hastalik cikti, goz gorme yetisini kaybediyormus. Ben duyunca mahvoldum zaten. Yurt disinda bir yer yapiyormus ameliyati ve 160 bin civarinda bir fiyat verilmis. Sevalin bunu karsilamasi ogretmen maasiyla mumkun degil elbette.
İzleyip gorecegiz, skintili bir surec

Haklisin
Avukatina cok guveniyor seval ,bakalim nolacak. Saglik sorunu cok uzun yillardan beridir var, cok uzuluyorum. Cocuk felci gecirmis ve sayisiz ameliyat olmus, hala da olmasi lazim, ogretmenlik yapiyor ama masraflari karsilamak icin annesinin babasinin mirasina ihtiyaci var. Simdi de oglunda korneayla ilgili bir hastalik cikti, goz gorme yetisini kaybediyormus. Ben duyunca mahvoldum zaten. Yurt disinda bir yer yapiyormus ameliyati ve 160 bin civarinda bir fiyat verilmis. Sevalin bunu karsilamasi ogretmen maasiyla mumkun degil elbette.
İzleyip gorecegiz, skintili bir surec

çok geçmiş olsun:KK43:
inşallah sifasini bulur

darkmore darkmore dava mava ne uğraşıyorsun??
Antiedacilara ozelden ver adresi :skandal:
Herkes derdinin hıncını çıkarsın bu konu da kapansin :sinirli::sopa:
:cool:
Tabi bu durumda seval açıkta kaldi o başka o_O:KK31:

Merhaba arkadaslar
Burda bilen biliyor beni, zira her zaman negatif duygulardan uzak durun,aman kendinizi yormayin germeyin diyen ben bu sefer bir intikam oykusu ile karsinizdayim :KK66: evet, hikayemin bu bolumu cok cok uzun.

Annemler bes kiz kardesler. Bir teyzem rahmetli oldu, iki tane benden cok buyuk kizi vardi kendisinin. Teyze asiri varlikliydi (serpil), iki kizindan biri avukat (eda) digeri ogretmen (seval)
Seval evli eda bekar oldugundan hangi akilla teyzem malini mulkunun buyuk cogunlugunu edanin uzerine yapti bilmiyorum. Bu tur durumlarda esitlik olmasi taraftari olmadim zira teyzem kendi gonluyle vermis. Verebilir buraya kadar sorun yok. Teyzemin bir buyuk kiz kardesiyle (melike)onun esiyle (nuri) ve cocuklariyla (ersin ve seda) aramda husumet var resmen. O kisim ayri bir hikaye cok deginmeyecegim ama sebep tam olarak benim sahsima ve kisiligime yapilan haksiz saldiri. Bilen bilir kagit uzerinde kalan bir ilk evliligim vardi. Nikah yapmis dugun beklerken esimin dolandirici oldugunu, binlerce lira borcu olduguni ve dahasi suc isledigini ogrendigim icin ayrilmistim. Cok zor gunler gecirdim. Cektigim aci yetmiyormus gibi nuri eniste ve melike teyze o surecte uzerime yurudu,annemin parasini pulunu kocama yedirdigim suclamasinda bulundular, yetmedi benim de esimle bir olup piyasayi dolandirdigimi iddia ettiler. Saka gibi insanlar ! Olayi ogrenir ogrenmez esimle ilisigimi kestim ve bosanma davasi actim. Bilsem adamin ne oldugunu bunu yapmazdim en azindan. Bir de bana bunu soyleyenler annemden yuklu miktarda borc alip da on yildir odemeyen insanlar. Odememelerini gectim bir ozur bir mahcubiyet beklerken bir de suclamalarini bana dogrulttular. Ben de bunu uzerine madem ben annemin parasini yemisim siz de aldiginiz borcu artik odeyin dedim. Yillardir susmusum artik patladim cunku. Eda kuzen de melike teyzemle bir olup beni sucladi tabiiki.

Olaylar bu evredeyken serpil teyze vefat etti. Eda da gidip gelip sagda solda melike teyzemin ve nuri enistenin ne kadar rezil insanlar oldugunu, kendilerinden de borc aldiklarini ancak odemediklerini soyledi durdu. Ben zaten soyleyecegimi soylemis,melike teyze ve nuri enisteyle baglarimi koparmistim.

Simdi eda kuzen, annesinden kalan malin babasina ait olan kismi da adami tehdit ederek uzerine gecirdi. Babasinin akli yerinde degildi butun bunlar olurken. Su anda mahkemelikler, ancak baba da gecen hafta vefat etti,isler iyice karisti. Hukuki bilgim fazla degildir ama su asamada benim zor gunumde beni sagda solda konusan ,aklinca rezil etmeye calisan ,hakli bir sekilde dusman oldugum insanlari bana karsi kayiran eda kuzenimden intikam almam sart :) cunku seval kuzenim hakli, malinin mulkunun haksiz yere uzerine oturulmasi soz konusu ve kuzenimin yurt disinda acil ve pahali bir ameliyat gecirmesi gerekiyor. Mahkemeyi bir sekilde kazanip hakkini almasini cok istiyorum, bir yandan da gecmiste bana yaptiklarindan dolayi edanin hic degilse uyuz olmasini istiyorum siddetle

Konuyu okuyan kör oldu farkindayim ozur dilerim , tavsiyelerinize acigim
Tesekkurler
Seval e beni şahit yazabilirsin diyerek başlayabilirsin. Ama intikam kısmı saçma olmuş. Sevale iyilik yapma kısmı için yapmak gerek. Haksılık karşısında susmamak gerekir.

Siz şimdi birde kendinize öz eleştiri yapın. Eda o gün sizin yanınızda olsa yinede seval için birşeyler yaparmıydınız

Seval e beni şahit yazabilirsin diyerek başlayabilirsin. Ama intikam kısmı saçma olmuş. Sevale iyilik yapma kısmı için yapmak gerek. Haksılık karşısında susmamak gerekir.

Siz şimdi birde kendinize öz eleştiri yapın. Eda o gün sizin yanınızda olsa yinede seval için birşeyler yaparmıydınız
Evet beni sahit yaz mutlaka dedim sevale. Umarim ona bir faydam dokunur.
Bahsettiginiz gibi ben kendime o soruyu cok sordum, bana destek olmus olsaydi yine tavrim degismezdi , ama kendisini insan yerine koyup gider konusurdum ablasi icin. Yaptiginin yanlis oldugunu soylerdim yuzune. Ama simdi soylemiyorum, yuzune dahi bakmak istemiyor canim. Elimde degil. Destek olsaydi bana su an kendisini sinir etmek icin birseyler yapmak istemezdim sanirim
Haklisiniz, haksizlik karsisinda sesimiz cikmali. Bugun kuzenimin basina gelen yarin benim de basima gelebilir. Cok tesekkur ederim nazik yorumunuz icin

darkmore darkmore dava mava ne uğraşıyorsun??
Antiedacilara ozelden ver adresi :skandal:
Herkes derdinin hıncını çıkarsın bu konu da kapansin :sinirli::sopa:
:cool:
Tabi bu durumda seval açıkta kaldi o başka o_O:KK31:
Yahu bu eda avukat be arkadasim
İnanasim gelmiyor, bir hukuk insani nasil hukuksuz is yapar? Hepsini gectim hadi avukatligi bir kenara birakalim, ablasinin ve yegeninin hakkini nasil yer bir insan? Anlayamiyorum. Valla bursada yasiyorum, sirf eda uyuz olsun diye meslektaslarina iletisim bilgilerini verebilirim o derece uyuz oluyorum su siralar :KK66:
Vallahi haklisin

eda avukat eda fenaaaaa edadan korkulur edayka başa cıkamazsınız ancak gıdıp edanın hocasını bulup avukatlıgınıza ıkna edın baska bısı gelmıyr aklıma ya bu arada kardes kardese bunu yaparmı ya hele ortada saglık problemı varsa evlenmemıs coluk cocukda yok napcak fazla parayı kefenın cebı yok

Annesi direk Eda nın üstüne yaptıysa Seval hak talep edebilir ama araya aracı koydularsa yani önce başka birinin üstüne ordan Eda ya geçtiyse hak talep edemez. Eda olacak avukat muhakkak bunu düşünmüştür.
Babanın da aklının yerinde olmadığı ispatlanabilirse nasıl olur bilmiyorum baba ölmüş ordan da hak sahibi olabilir. Şahitler olur belki Eda tehdit etti diye..
Edit: Allah kimseyi kardeşiyle mal mülk miras gibi sebeplerle karşı karşıya getirip düşman etmesin. AMİN..

Annesi direk Eda nın üstüne yaptıysa Seval hak talep edebilir ama araya aracı koydularsa yani önce başka birinin üstüne ordan Eda ya geçtiyse hak talep edemez. Eda olacak avukat muhakkak bunu düşünmüştür.
Babanın da aklının yerinde olmadığı ispatlanabilirse nasıl olur bilmiyorum baba ölmüş ordan da hak sahibi olabilir. Şahitler olur belki Eda tehdit etti diye..
Edit: Allah kimseyi kardeşiyle mal mülk miras gibi sebeplerle karşı karşıya getirip düşman etmesin. AMİN..
Anneden edaya gecerken arada kimse olmamisti, tekrar arastirilmasi lazim elbette
Amin
Mal mulk icin agiz tadi bozulmamali iste, yazik
Cok tesekkur ederim yorumunuz icin

eda avukat eda fenaaaaa edadan korkulur edayka başa cıkamazsınız ancak gıdıp edanın hocasını bulup avukatlıgınıza ıkna edın baska bısı gelmıyr aklıma ya bu arada kardes kardese bunu yaparmı ya hele ortada saglık problemı varsa evlenmemıs coluk cocukda yok napcak fazla parayı kefenın cebı yok
Ben de simdi sirf eda gicik kapsin diye nolacak sanki kendisinden sonra o uzerine yattigi mallar sevalin ogluna kalacak bosa yirtiniyor diye haber gonderiyorum :KK66:

herkes nasıl anlamış kör oldum :confused:
edayla sevali barıştırın aralarnda hallolur ztn
Ben dediydim cok uzun ve karmakarisik diye :KK66: emek verip okumussunuz tesekkur ederim. Barismalarini ben de cok istiyorum ama aralarinda gecen telefon konusmalarina sahit oldum edanin oyle bir niyeti yok. İnsan engelli ablasina milletin icinde topal diye bagirir mi ben tas kestim duyunca. Zalimlik cok fena cok

X