Cok uzun bir hikaye- aile meselesi

Eda'nın gözünü toprak doyursun
Seval'ede çok çok geçmiş olsun
Umarım hakettiklerini en kısa sürede alır.
Eda'da kızkurusu olarak hayatına devam eder(çok sinir olduğum belli olmamıştır umarım :KK12:)
:KK66:!cok hossun gercekten. Bu eda tum ailenin basina bela oldu zaten. Sevale nasilsin iyi misin diye telefon acan herkese top tufekle saldiriyor resmen.

:KK66:!cok hossun gercekten. Bu eda tum ailenin basina bela oldu zaten. Sevale nasilsin iyi misin diye telefon acan herkese top tufekle saldiriyor resmen.
Hem annesiz hem babasız kalmış iki kızkardeşin hele ki birinin bakıma ihtiyacı varken Eda'nın böyle davranması akıl mantık işi değil.
Umarım herkes hakettiğini alır :KK66:

Çok afedersiniz ama Eda bildiğiniz ölü soyucuymuş.
İnsan kardeşine kazık atar mı ya ?

Çok afedersiniz ama Eda bildiğiniz ölü soyucuymuş.
İnsan kardeşine kazık atar mı ya ?
Rica ederim :) atar maalesef. Benim de uvey ablalarim benzer bir sekilde kaziklamislardi beni. Babamin vefatindan sonra adamin evini bosaltip bana oyle haber vermislerdi. Kardesten yana akrabadan yana cok sanssizliklar yasadim. Artik normal yapar diyorum boyle seyleri kimde gorsem

Eda kardesinin hakkina goz dikmis yakind abulur belasini varmi oyle kardesin hakkina goz koymak.
Seval dava acsin annesinin verdikleri bir de babanin aklidengesinin yerine olmadigini belirtip dava acsin catir catir alsin hakkini. Annesinin uzerine verdiklerinide alabiliyor benzer bir dava biliyorum.ama bu eda sevali kandirir benden soylemesi napar yapar seval mahkemeyle alsa bile onu kandiri geri alir bence:bicak:
Bu arada size borcu vardi teyzenlerin onu odedilermi odemedilerse o edaya soyle odesin derhal:duduk:

Rica ederim :) atar maalesef. Benim de uvey ablalarim benzer bir sekilde kaziklamislardi beni. Babamin vefatindan sonra adamin evini bosaltip bana oyle haber vermislerdi. Kardesten yana akrabadan yana cok sanssizliklar yasadim. Artik normal yapar diyorum boyle seyleri kimde gorsem
İşte araya para girdiği an insanların gözleri dönüyor
Yazık :KK43:

tum mal varlıgını kıme bagıslarsa bagıslasın dava acıp hakkını ısteyebılır :)
seval dava acsın sonuna kadar ugrassın uzun surer ama sonunda buyuk ıhtımal alır

Ayy cok kotu anlatmisim degil mi? Cok ozur dilerim, seval ve edanin babasi teyzemin kocasi oluyor yani enistemiz. İki kuzenim de anne tarafindan akrabam,teyzemin kizlari yani

Eda ile Seval kardeş yani. İnan anlamak için başka yorumları da okudum. Neyse Allah herkesin hakkını versin diyeyim. Konunu da bu kafayla daha baltalamayayım.

Eda kardesinin hakkina goz dikmis yakind abulur belasini varmi oyle kardesin hakkina goz koymak.
Seval dava acsin annesinin verdikleri bir de babanin aklidengesinin yerine olmadigini belirtip dava acsin catir catir alsin hakkini. Annesinin uzerine verdiklerinide alabiliyor benzer bir dava biliyorum.ama bu eda sevali kandirir benden soylemesi napar yapar seval mahkemeyle alsa bile onu kandiri geri alir bence:bicak:
Bu arada size borcu vardi teyzenlerin onu odedilermi odemedilerse o edaya soyle odesin derhal:duduk:
diger teyzemin anneme borcu var hala ama hic orali olmuyorlar. Yuzsuz insanlar. Annemin de yuzu yumusak tabii
Valla ben artik hic birinden lafimi esirgemiyorum iyice kayislar koptu bende. Haklinin ve ezilenin yaninda olacagim.

Evlattan mal kaçırma olduğunu kanitlarsa eda yandı. Bekar diye onun üzerine yapıp aslında damattan -sevalin eşi- kacirmaya çalışmış ama öyle gozukmeyecek evlat ayrımı gibi duracak mahkemede..

tum mal varlıgını kıme bagıslarsa bagıslasın dava acıp hakkını ısteyebılır :)
seval dava acsın sonuna kadar ugrassın uzun surer ama sonunda buyuk ıhtımal alır
Teyzemin hayattayken gonluyle bagisladigina seval laf etmiyor aslinda ama yine de ben bilgilendireyim kendisini,cok tesekkurler bebegim :KK66:

Teyzeniz neden evlat ayrimi yapmis.ben sevalin yerinde olsam cok kirilirdim.seval dava acsin muhetemeln lehine sonuclanir eger aksilik olurda kazanamazsa cikista sacini basini yolsun:KK14:

Ben su an hakimin davayi gorurken edayi sen ne bicim avukatsin diye kovalamasini istiyorum ama :KK66:
Edanin elinde de uyduruktan bir rapor var sanirim babasinin saglikli olduguna dair. Ama sevalde heyet raporu var adamin akli yerinde degil diye. Hangisi galip gelecek merak icinde bekliyorum. Beklerken de edayi uyuz etmek icin sevalle surekli gorusup bi de ergenler gibi faceden yer bildirimi falan yapiyorum edanin gorecegi sekilde :KK66: ne hallere dustum yahu

Nooption Nooption yardım etmek isterim ama benim miras konusunda ciddi pratik eksikliğin var
annesi mali eda ya satmış mi yoksa miras mi bırakmış eğer miras bırakmışsin Seval gitsin saklı payını istesin
satmış sa bunun kendinden mal kaçırmak için yapıldığını ispat edilmesi lazım imkanı varsa
anne öldükten sonra babanın payındaki durum ise önemli olan üstüne mali alırken babanın ayurt etme gücü olup olmadığı
yani ruh sağlığı bir nevi eğer
onu Seval kanıtlar sa o işlemi geçersiz kılar böylece o mal hala babanın sayılır ve o paylaşılır

darkmore forumda sevdiğim birisin
intikam istemek de haklısın ama
bence bu işlere Karışma
sonra bu aile seni hayal kırıklığına ugratmasin
inşallah hak eden hakkını alir

Son düzenleme:
Teyzeniz neden evlat ayrimi yapmis.ben sevalin yerinde olsam cok kirilirdim.seval dava acsin muhetemeln lehine sonuclanir eger aksilik olurda kazanamazsa cikista sacini basini yolsun:KK14:
Ya cok sacma bir sekilde teyzem damadinin mallara konacagindan endise etti. Kuzenimin esi de asla oyle bir insan degildir, kuzenim bedensel engelli ve gozu gibi bakti kendisine, etrafinda dort dondu hep ve teyzem de bunu sagliginda gore gore nasil damadi hakkinda boyle birsey dusundu inanamiyorum. Ama iste sen damadindan killanir mallari boyle sacmasapan bolusturursen ileride kizin magdur olur. İnsallah oteki dunyadan gorup hatasini anlamistir teyzem diyorum simdilerde

Nooption Nooption yardım etmek isterim ama benim miras konusunda ciddi pratik eksikliğin var
annesi mali eda ya satmış mi yoksa miras mi bırakmış eğer miras bırakmışsin Seval gitsin saklı payını istesin
satmış sa bunun kendinden mal kaçırmak için yapıldığını ispat edilmesi lazım imkanı varsa
anne öldükten sonra babanın payındaki durum ise önemli olan üstüne mali alırken babanın ayurt etme gücü olup olmadığı
yani ruh sağlığı bir nevi eğer
onu Seval kanıtlar sa o işlemi geçersiz kılar böylece o mal hala babanın sayılır ve o paylaşılır

darkmore forumda sevdiğim birisin
intikam istemek de haklısın ama
bence bu işlere Karışma
sonra bu aile seni hayal kırıklığına ugratmasin
inşallah hak eden hakkını alir
Cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin. Kesinlikle haklisin,intikam konusu asla akli yerinde bir insanin ugrasacagi sey degil. Gecmiste yasadiklarimi anlattim kendimce hakli sebeplerim var diye ama farkindayim yanlis oldugunun.
Teyzemin sagliginda satis olarak degil de bir bagislama yolu ile eda fazla pay sahibi olmustu ben oyle biliyorum. Ama eda normal insan olmadigindan bunu cok farkli sekilde anlatti gezdi. Teyzem anneme damadi ile ilgili endiselerinden bahsetti ve eda sevali yari yolda birakmaz hakkini mutlaka verir ablasina dedi ben de duymustum. Yani bu su demek oluyor ki edanin zerre kurus parasi yok o is merkezinde. Teyzem bagislamis amac da damat yararlanmasin, ne sacma. Simdi annem mahkemede gitse ve bunu soylese veya ben soylesem ne ise yarar bilmiyorum. O isin ilk asamasi
Seval ise o payla pek ilgilenmeyip ,babasina ait olan 1/4 payin edaya gecmesine sinirlenmis durumda. Zorla alindigini tehditle alindigini dusunuyor ki hakli. Edanin cok defalar babasina olan eziyetlerini gormuslugumuz var hepimizin. Adama demistir seni sokaga atarim diye o da korkup payini edaya vermistir diyoruz.
Eda bu haltlari yemeyip uzlasmaya evet deseydi zaten bunlar olmayacakti.

X