Bitmek bilmeyen yalnızlık, mutsuzluk, umutsuzluk

Katılmıyorum.
İnsanın yaratılışında vardır sevmek sevilmek ihtiyacı. Birbirmizin sevgisine elbette muhtacız ve bir erkekle duygusal ilişki yaşamıyor olmak eksikliktir.
Konu sahibi zaten maddi konularda tamamım diyor. E geriye maneviyat kaldı onu da karşı cinsle tamamlamak istiyor ve bu çok doğal.
Kişi kendini ne kadar severse sevsin, nihayetinde gece oldu mu yalnız giriyor yatağa. Burada konu erkeği yüceltmek vs değil ama bazı hisler için (sevgi , aşk) erkek lazım yani bu bir gerçek

Kendinizi sevmiyorsunuz demedim, kendinizi sevmeseniz zaten maddi bir şeyleri başarıp ayaklarınızın üzerinde durabiliyor olmazdınız. İşte dediğim gibi, duyguları paylaşacağı bir eş "istemek" ihtiyaç değil. Talep. Bu talep karşılanmıyor diye mutsuz olmak, kendini mahrum hissetmek insanı aciz hale getirmekte. Bu acziyeti de "ama benim de kalbim var, ruhum var, duygum var" şeklinde ajite etmek sizi daha kötü etkiler. Lütfen böyle olmayın. Lütfen erkeklere bu kadar anlam yüklemeyin. Lütfen.

Benim kendi görüşlerime karşılık :
*Kusura bakmayın ama yalnız KADIN avuntusu * demek direkt kişiyi hedef göstermektir.
Saygılar…

İyi de bu konularda erkek olması lazım yani bu bi talep değil.
Olursa olur olmazsa amaan bana ne ya diyebileceğimiz bir şey değil.
İnsan anne olmak istiyor bunun için bile erkek lazımken erkeklere anlam yüklemeyin demek komik

Yaratılış ihtiyaçları denilen şeyler ilkel ihtiyaçlardır, yeme içme, barınma, giyinme ihtiyacıdır. Bunların dışında kalan şeyler ihtiyaç değil talep olur, mesela 50 metrekare yerine 400 metrekare evde yaşamayı istemek barınma ihtiyacından değil, daha iyisi olsun isteğinden çıkar. Buradaki durum da aynı şekilde. Aç olan bir insan sevilip sevilmediğine bakar mı? Bakmaz, önce karnını doyurmak ister. Zorunlu ihtiyaçlarını karşılayan insan da, yaratılış ihtiyaçlarını karşıladığından taleplerine yönelmeye başlar. Hatta o kadar yönelir ki, onları da ihtiyaç zanneder.

Gece oldu mu yatağa yalnız girmeyi sorun etmek acziyettir maalesef. Üstelik yatağa yalnız girmemeyi ihtiyaç olarak görmek, hele ki yaratılış ihtiyacı olarak görmek insanların üzerindeki yalnızlık korkusunu ve baskıyı arttırıyor.

Anne olmak "istiyor" diyorsunuz. Bende aynı şeyi diyorum. İstek. İhtiyaç değil. Anne olmayınca yaşamsal fonksiyonlar sona ermiyor.

Gene katılmıyorum.
Dedikleriniz o kadar anlamsız geliyor ki. Konu sahibini anlamadığınız çok belli.

Anne olmak "istiyor" diyorsunuz. Bende aynı şeyi diyorum. İstek. İhtiyaç değil. Anne olmayınca yaşamsal fonksiyonlar sona ermiyor.
Ben onu erkeklere anlam yüklemeyin cümlesine karşılık yazdım.
Sizin için erkekler çok gereksiz olabilir ama benim için değil mesela.
Sadece ihtiyaçlar için mi yaşıyoruz? Ye, iç, s.ç, barın.
Hayat bu değil. Dünyaya bunlar için gelmedik. Manevi anlamda da tatmin olmak gerek ve bunun için de gene bir erkek lazım .
Bu konuyu da ihtiyaçlar talepler vs diye uzatmaya gerek yok bence. Adı her ne olursa olsun insan sevmek sevilmek evlenip anne olmak istiyor.
Bu kadar net

Şans kısmet diye bir şey bence de var. Ama bu devran böyle gitmez diyip yapabileceğimiz, şansımızı arttıracak şeyler yok mudur ? Kesinlikle bu işler planla olmuyor, ne güzel siz aldatılmanın ardından doğru insanı bulmuşsunuz. Akışa bırakmaya ve rastgele yaşamaya çalışıyorum ama içimde bu mesele halledilmediği için kısa sürüyor akışta kalmam. Sonuçta bunu istiyorum ve yok, amaan olursa olur olmazsa olmaz da diyemiyorum (Tabi ki fark vardır eşle ve arkadaşlarla yapılanlar arasında. Ama arkadaşlar da zamanla bir bir kayboluyor evleniyorlar çünkü yine aynı noktaya geldik yani

Yani şimdi argo yazmayayım diyorum ama, manevi ihtiyaçlar için erkek s.ki lazım mı gerçekten sizce? Yazık. Şu düşüncede olan insanlar yüzünden kadınlar aciz bir duruma düşüyor. Erkek lazım diye diye dangalakları adam yerine koyup hayatlarını mahvediyorlar. Kadın cinayetlerini de buna bağlıyorum ben. Yazık.

Kesinlikle ya insan mutsuz olunca ne yaparsa yapsın zevk alamıyor. ahahaah sorma ya o dışarda durakta orada burada öpüşüp koklaşanlardan gına geldi sanki dünyada tek yalnız benmişim gibi hissettiriyor

Haklısın ama işte böyle işlerin gerçekten hiç garantisi yok. Yani kimse sana ilk buluşmada kesin seninle evleneceğim diyemez. Yani şöyle, seni önceden tanıyordur öyle olabilir veya ilk görüşte senden çok etkilenebilir ama bir hareketin ile kendinden soğutursun veya tam tersi o bir hareket yapar sen soğursun. O yüzden beklentiye girmeden tanımaya çalış derim.

Bezim iş yerinde boyu 1.50 olan kız upuzun anca bacağı kadar olduğu bir adamla evlendi.turda tanışmışlar.ben erkek olsam ne yapayım bacak kadar kızı, tahrik bile olamam derim mesela.anlamak güç değil imkansız bu işleri.Gupse Özay'la da Barış Arduç senelerdir sevgili.kadının çektiği film bile adamın kendisine yakışmadığı üzerine.bana kalsa herkes dengiyle olmalı, mesela benim hiçbir ilişkim bu tarz uçurum özelliklere sahip değildi.bir tek benim mi mantık sekmem kapanmıyor bu işlerde anlamadim valla.ben kısaya kısa, çirkine çirkin bana yakışmaz diyebiliyorum , millet neden demiyor ilginç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz manevi tatmin derken sevişmekten bahsetmedik ki. Sevmek, sevilmek, yuva kurmak, ait olmak bunları kast ettik. Lütfen konu çok sapmasın.

Bu da çok doğru. Benim de öyle bir sevgilim vardı ve dediğiniz gibi birini buldu. Erkekler bu konuda daha farklı düşünüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…