Bitmek bilmeyen yalnızlık, mutsuzluk, umutsuzluk

Sevmeleri garip geliyor diyoruz işte zaten.bence herkes dengini sevmeli diyoruz.biz denk olsun diye düşünürken neden diğer insanlar düşünmüyor diye garipsiyoruz.bu arada dengin olmayan kişiyi sevmek bence çok zor.zaten yakışacak olanı seviyoruz biz zaten.ayy bunu seveyim demek değil bu.zaten denk olduğun için daha fazla çekim hissediyorsun.dürüst olmak gerekirse yanında kendinden üst segment biri olan kişiye gıcık oluyorum yalan yok.herkes dengiyle olsun ya bu me saçmalıktır.fazla.hümanizm bence saflık.samimi olduğum biri kendi segmentinin altında biriyle evlenmek isterse de lafımı esirgemem valla.neyse o.bence sevmekten falan değil çoğu.konu sahibi arkadaş gibi awçenek kıtlığından millet bulduğunu göklere çıkartıyor birşeyler yaşayabilmek için.

Anladigim kadariyla konu tartismaya dogru ilerlemis. Herkesin istekleri, ihtiyaclari farkli da olabilir, neden tartisiliyor onu da anlamis degilim. Kendi dusuncelerimizi karsi tarafa kabul ettirmek zorunda degiliz. Konuya donersek ben ailede cok fazla sevgi gormeden buyudum. Katı kurallari olan, disiplinli bir ailem vardi. Birakın sevgilin olmasini, arkadaslarim bize gelemez, biz de arkadaslarimiza gidemezdik. Kendimi ilk universitede ozgur hissettim. En guzel yillarimdi. Esimden once de erkek arkadasim oldu ama ailem hic bilmedi. Yuksek lisansimin tez yazma asamasinin son evrelerinde Ingilterede bir universiteye kabul edilmistim. Gidiyim mi yoksa okudugum universitede mi devam ediyim diye dusunurken karsima o cikti. Tezimi tamamladim. Yuksek lisans bitti ama ben asistanligi, doktorayi... herseyi biraktim. Yaşım 26 olmustu. Neyse uzatmayim flort, nisan derken 30 yasibda evlilik.. evli iken doktora da yaptim, calistim da. Sonra anne de oldum (34 yasinda). Diyecegim o ki sevdigim adamla evlendim. Evliligi yasadim, anne de oldum, bosanip yeniden bekarligi da yasadim. Evet ugruna herseyi biraktigim insan 12 yil evlilikten sonra terk edip gitti. Simdi bazilarimiz bosver bekarlik daha guzel diyor ya, ya da kimisi farkli diyor. Herkes icin istekler ihtiyaclar farkli olabilir ama tum hepsini yasamis biri olarak ben aşkı secerdim. Elbet aşık oldugum kisiyle evlenmek de isterdim, evlenmesek de aşık oldugum kisiyle olmak isterdim ama ozgurlugumu de kısıtlamayan biri olsun isterdim. 50 yasibdayim bu arada. Insaniz ve sosyal varliklariz dogamiz geregi. Sevmek sevilmek istenilmek neden tartisma konusu oldu onu anlamadim.
Konu sahibi bu arada kitap kulubu diye bir film var. Gerci 50 yas ustundeki kadinlarin yeniden aşık olmasi ile ilgili ama 26 yasinda evlilik icin umutsuz olan biri icin izlemeni tavsiye ederim.

Ya bir de söz konusu Barış Arduç oluncaYani o adamın yanına ancak manken falan olması lazım ki sırıtmasın. E o tiplerde onun ilgisini çekmiyor demek ki. Adam zaten standartların üstünde.
Manken kadar güzel bir kadın olmasına gerek yok.ama Gupse Özay da standartların altında şimidi.ikisi aynı anda denk geldiği için çok sırıtıyor.

Bir de burada aslinda kinseye ihtiyacimiz yok yazan bir uyemiz var ya. Olabilir o kisi buna ihtiyac duymayabilir, saygi duyarim ama karsi komsum mesela gecen bana geldiginde film izlerken "su filmi cok sevdim, hic aşkı yasamadim. Bu film bana hic tatmadigim bir duyguyu gosterdi" dedi. Cok uzuldum. Ben bosansam da o duyguyu yasamis biri olarak sansliydim cunku nasıl birsey oldugunu yaşadım.

Ay sanane milletin yanında nasıl biri olduğundan? Senin sekilciliğine uygun eş, sevgili mi seçecek insanlar?
O kadar kompleksli ve mutsuzsun ki kime ne diyeceğini şaşırmışsın.
Farkındaysan hep kadınlar üzerinden bu şekilciliğin, çirkinlikten acıdığın kadınlar, yanındaki erkeğe yakıştıramadığın kadınlar. Kadınların mutlu, hayatındaki erkek tarafından seviliyor olmasına tahammülün yok.
Hasetinden çatlıyorsun resmen. Dışını bilmem ama için çürük cidden.

Söylediklerinin gerçek dünyayla alakası yok diyoruz işte. Dengini aramıyor insan ya da dengin olana çekim duymuyorsun sadece. Hitler miyiz biz ari ırk mı yaratacaz

Benim çok yakışıklı sevgililerim oldu mesela. Hemen hemen hepsinden de evlenme teklifi aldım. Uzun boylu kaslı sporcu zengin olan vardı mesela en son, evlendikten sonra bile seni bekliyorum diyordu Benim aşık olup evlendiğim, kirpiğinin ucuna kadar sevdiğim adam benden 12 yaş büyük, 5 cm uzun, gözlüklü bir herif. Tv’lerde taptığınız adamları getirseler onu ver bunu al diye tırnağını değişmem. Benim de çevremde yakışmıyor sana diyenler oldu, siz evlenmiyorsunuz zaten dedim geçtim. Şimdi ailemin favori damadı kocam, genç kızlara dua ediyor yaşlılar allah size x gibi eşler nasip etsin diye.

Sizin duruma birşey demez, onun derdi kadınlarla
Mutlu, hele hele fiziksel olarak kendinden iyi görünen biri tarafından sevilen kadına tahammülü yok.
Fesatlığından ölecek bu gidişle.

Sizin duruma birşey demez, onun derdi kadınlarla
Mutlu, hele hele fiziksel olarak kendinden iyi görünen biri tarafından sevilen kadına tahammülü yok.
Fesatlığından ölecek bu gidişle.
Yok be güzel kadın da sevmiyor bu. Güzel kadınlar hep kapıyor ondan herifleri güzele tahammülü yok hiç bir şekilde. Kendi neyse artık

Yok be güzel kadın da sevmiyor bu. Güzel kadınlar hep kapıyor ondan herifleri güzele tahammülü yok hiç bir şekilde. Kendi neyse artık
Evet güzele kadına da tahammülü yok ama senin fiziksel olarak kocandan iyi olmandan rahatsız olmaz demek istedim. Kocam benden daha iyi deseydin yüreğine inerdi

Ayyy ayyy ayy havalım benim.bu arada sevgili bulamayan konu sahibine de tuz biber oluyoruz valla.

Kesinlikle çok gezmek işe yarayabilir. Arkadaşların arkadaşlarından çıkar illa ki çıkar turlara gidin,kamplara katılın. Sosyal medyada düzenlenen etkinlikler de işe yarar. Mümkün mertebe ortalıkta görünmek çare

Evet herkesin ihtiyaç ve istekleri farklı. Ben de hayatımda eksik hissettiğim bir şeyi burada fikir almak için yazdım fakat bazı arkadaşlar tepki gösterdi, olayı bambaşka noktalara getirdi anlamış değilim. Beni anlamışsınız öncelikle bunun için teşekkür ederim :) Hikayeniz ne güzeldi ta ki uğruna her şeyi bıraktığım insan 12 yıl evlilikten sonra terk edip gitti cümlesine kadar Evet boşver bekarlık güzel demek karşı tarafı anlamamaktır zaten. Sonuçta bir insan bir şeyi istiyorsa ne denirse densin etkisi olmuyor. Ben de sizin gibi aşkı seçerdim ve o yüzden bu konuyu açtım zaten. Bir diğer mesajınızda bahsettiğiniz arkadaşınıza da çok üzüldüm böyle duyguları bir filmde görüp yaşamış gibi hissetmek çok zor olmalı. Bence aşkın da ekmekten, sudan farkı yok. Açlıktan ölen bir Afrikalı çocukla hiç sevilmeden, hiç kalbinden öpülmeden ölen bir kadının durumu farklı ihtiyaçlar dahilinde de olsa bana yakın durumlar gibi geliyor. (bu tabiki sadece bir benzetme lütfen linç etmeyiniz:)) Tavsiye ettiğiniz filmi de izleyeceğim teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…