Bitmek bilmeyen yalnızlık, mutsuzluk, umutsuzluk

çoğu kompleksli valla. türkiye'de sahiden yakışıklı kaç erkek var allah aşkına istisnalar bir elin beş parmağını geçmez kimse kusura bakmasın.
E o zaman sahiden güzel kaç kız var diye de sorarlar di mi? Filtreli makyajlı olanları çıkarırsan bir elin beş parmağını geçmez

E o zaman sahiden güzel kaç kız var diye de sorarlar di mi? Filtreli makyajlı olanları çıkarırsan bir elin beş parmağını geçmez
olsun bizim güzel kız sayımız yakışıklı erkek sayımızdan daha fazla :) kadın sitesinde asla erkek övmem, erkek güzellemesi yapmam. feminizm kazanacak

E o çok güzel kızlarla takılacak çok yakışıklı adam yok mu piyasada? Ya da bütün erkekler mi kompleksli?
Sorunda o zaten yakışıklı erkeklerin yanında da genelde vasat tipler var . Ve evet çoğu kompleksli .birde yakışıklılar zaten güzel kadınlarla takılır ama evlenmeye gelince o kompleks ortaya çıkıyor işte .ama bu kadının güzel ama boş olmasından değil .erkeğin egosunu konuşturamayacağından.

Kimsenin bizi sevmesine muhtaç değiliz hayatta. Bence bu bir ihtiyaç değil olsa olsa bir talep olur ancak. Kendini bir erkeğin yanında mı ait hissedeceksin? Bir erkek seni sevince tamamlanmış mı olacaksın? Ya da şöyle sorayım, bir erkekle duygusal ilişki yaşamıyor olman eksiklik mi?

Bence özellikle biz kadınların bu sanrılardan kurtulmaları lazım. Duygusal ilişkilere bu kadar anlam yükleyip bu yüzden yoksunluk çekmek insanı daha da aciz hale getiriyor maalesef. Kendi kendinize yetiyorsunuz, işinizi kurmuşsunuz ayaklarınızın üzerinde duruyorsunuz. Bir erkek mi sizi ihyâ edecek?

26 yaşında evden kaldım diyenler 35+ üstü yaşlarda hala bekar olduklarında ne yapacaklar? Telaşa ne gerek var?
Yani evde kaldım demiyorum ki bu tabir hoş değil zaten. Okumuş bir kız olarak kendime yetiyorum, tek yaşıyorum o yüzden evde kalma kompleksinde değilim ama yine de korkuyorum dediğiniz gibi 30 35e kadar gönlüme göre beni gerçekten sevecek biri çıkmazsa karşıma diye. 26 yaş bir şeyler için geç olmamakla birlikte artık hayatın düzene girmesi yuva kurulması zamanla anne olunması için ideal bir yaş diye düşünüyorum

Kusura bakmayın ama yalnız kadın avuntusu bu bence sadece

Ayyy ilişkim olmasına rağmen çok can sıkıcı bir konu.benim de içim daraldı he.ne yaşamayı bilmeyen beceremeyen bir toplumuz.aşık olmak flört etmek kadar güzel şeyler varken gencecik insanlar odun gibi kendi aleminde.olan bizim ömürlere giden gençliğe, hayallere oluyor
Off en az konu sahibi kadar dertlendim valla.amaç sadece evlenmek de değil zaten
Adam gibi bir ilişki yaşayabilmek, insan olduğunu hissetmek.

Kusura bakmayın ama yalnız kadın avuntusu bu bence sadece
Sizde yanlış anlamayın ama kadınlara olan bu öfkenizi de ben anlamadım.yeni bir ilişkim bitti ve yeni bir ilişkiye de başladım yalnız değilim he çok güzel olduğumu düşünsem ve yalnız olsam sizin dediğiniz gibi olabilirdi . Ama standart bir kadınım. Çevremde gördüklerimden ,erkek arkadaşlarımın söylediklerinden yola çıkıyorum . Güzel kadınlara boş gözüyle bakılmasından dolayı eleştirim.

Kadınlara öfkem yok. Herhangi bir cinsi yeren her türlü görüşe karşı çıkıyorum sadece. Kadınlar şöyle, erkekler böyle, gaylar lezbiyenler öyle denmesinden rahatsız oluyorum. Erkek gömmeye izin vermediğimiz zaman kadın düşmanı olmuyoruz. Kadınları koruduğumuz zaman da erkek düşmanı olmuyoruz.

S Sana yalnız dememiş ki arkadaş genel konuşmuş. Bence kim kompleksli bir gözden geçirin.hemen yalnız değilim diye kanıta başvurma gereği duymuşsunuz

S
Sana yalnız dememiş ki arkadaş genel konuşmuş. Bence kim kompleksli bir gözden geçirin.hemen yalnız değilim diye kanıta başvurma gereği duymuşsunuz
Hani yorumu yapan benim ya , hani ikimiz muhattapız ya , hani benim düşünceme karşılık vermiş ya o açıdan üstüme alınmış olabilirmiyim?

İhtiyaç olduğunu Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde bile görüyoruz Bence bir ihtiyaç ama tabi ki dediğiniz gibi önce kendi başına birey olmak kendine yetmek gerekiyor ki ben bu konuları hallettim çok şükür :)

Di mi ya çok can sıkıcı ve düşündükçe bir çözüm de bulunamayan bir konu. Eşyaysa parasını verir alırsın, okuldur çabalar okursun, iştir elinden geldiğince çalışırsın. Ama dünyada seni seven ve senin sevginin değerini bilecek birinin olmaması çok zor gerçekten. Evet cidden yaşamayı sevmeyi bilmeyen bir toplumuz. Evet evet beni çok iyi anlamışsın canım amaç sadece evlenmek değil adam gibi bir ilişkinin olması, güvenmek, sevdiğine pişman edilmeden sevebilmek ve sevildiğinden emin olmak, hayatı paylaşmak....

Maslow'un hiyerarşisi bir kanun değil, her insana birebir uygulanacak bir şey de değil. Mesela temel ihtiyaçlar kategorisinde seks yapmak var ama aseksüel olan insanlar da var.

Birey olmak, tek başına ekonomik özgürlüğü kazanmaktan ibaret değil maalesef. Duygusal olarak da birey olabilmek, kendine yetebilmek önemli. Karşı cinsin sevgisinden yoksun diye mutsuz olan insan maalesef bireyselliğini sağlayamamış insandır.

Yani bu tartışmaya açık bir konu ama ben biri tarafından sevilmek istiyorum diye kendimi sevmiyor değilim ki. Ve insan her şeyden önce kalbi, ruhu, duyguları olan bir varlık. O yüzden de bu duygularını karşılıklı olarak paylaşacağı bir eş istemesi gayet doğal diye düşünüyorum.

Kaderci bir insan değilimdir ama şansa çok inanırım. Kısmet diye bir gerçek var planla olmayacak konular neticede. Ben 25 yaşında nişanlandım,26da evlendim. Düğün için beklerken aldatılıp ayrıldım. Eşim de 10 yıllık kız arkadaşından ayrılmışken sevgili olarak görüşmeye başladık,beraber yaşadık ve sonrasında evlendik. Neye niyet etmiştik,ne kısmet oldu yani. Uzun süre beraber yaşama hayallerim vardı olmadı. Bunları neden anlattım,plan yapmayın bu konularda.Hayatı akışına bırakın ve rastgele yaşayın. Kısmetiniz bir yerlerden çıkıp kendiliğinden size gelecektir. Bekarken geziyorum eşimle de gezebilirim diye bir şey yok. Eşle gezmek ayrı,bekarken arkadaşla veya yalnızken gezmek ayrı şeylerdir. Asla aynı tadı vermez.

Evet canim.gezin tozun diyorlar ama morali bozuk olduğu ve duygusal açıdan sorun yaşadığı için yediğinden içtiğinden, gezdiğinden de zevk alamıyor ki insan.olmuyor işte millet ne teselli verirse versin.iki gün sonra yine aynı.ben hafif bir psikiyatri ilacı kullanıyorum.bence öyle yapabilirsin.şimdi gezip tozarken boyuna öpüşüp koklaşan sevgili görüyor insan sürekli.daha kötü oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…