Birlikte başarsak ?

kizlar aksam yemegim: 1 adet kabak 1 adet biber dolmasi (kiymali)

Ara ogun bendede var midem yediklerimle sisiyo bende 2 mi nik kiymali biber dolmasi ve 1 kofte yedim tatlim ben aksama kadar ayaktayim bebek var ev isleri ustunede jillian e gecede bebisim emiyor

Ara ogun bendede var midem yediklerimle sisiyo bende 2 mi nik kiymali biber dolmasi ve 1 kofte yedim tatlim ben aksama kadar ayaktayim bebek var ev isleri ustunede jillian e gecede bebisim emiyor

Bu kadar hareketle bu kadarda kilom var

Himm yarin kacta gidiosun

Heykelde oturuyorum canım yarında hastaneden çıkıp gidicem 16.45te randevum bakalım ne olucak bu arada şu kalçaları vurmayı ve kremi bana anlatır mısın bidaha yaa ://

Basenlerini duvara yan don ve ilk gun 25er tane vur ardindan daha cok kalca ve basene yonelik egzersiz yap sonra masaj yagini sur ve eger masaj aletin varsa onunla yoksa elinle kizartana kadar masaj yap kalca ve bacak iclerini unutma limon ve susam yagi yag eritir aspirinde agri alir

Masaj yağını neyle yapıyosun ?

Günaydın kızlaar bugün büyük gün bakalım ne olucak :))
Kahvaltım domates salatalık ince dilim peynir 2 zeytin 1dilim çavdarlı ekmek ve yeşil çaay

Günaydın kızlaar bugün büyük gün bakalım ne olucak :))
Kahvaltım domates salatalık ince dilim peynir 2 zeytin 1dilim çavdarlı ekmek ve yeşil çaay

Gunaydin insallah istedigin sonucu alirsin bu arada siz ne kadar erken kahvalti yapiyosunuz bende bugun 3 ay aradan sonra yumurta yemek istiorum insallah agri yapmaz

kizlaar sabah kahvaltim süt (icine cilek ve cok azcik kara dut ezdim ve 1 kasik yulaf kepegi koydum, 2 de ceviz kirdim ) serin serin onu iciyorum simdiii

Herkese Merhaba,

Başka bir topiğe yazdıklarımı aynı şekilde buraya da kopyaladım umarım işinize yarar;

Ben diyet serüveninde eski ama kadınlar kulubunde yeniyim :) forumlarda bir kaç başlık üzerinde epey yoğunlaşıp okudum bende kendi serüvenimi sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle ben çılgınlar gibi yemek yemeyi seven bir insanım :) hatta öyle çok seviyorum beni tanıyanlar bana "senin ruhun tombik" diyolar, bazı arkadaşlarda kısaca "yiyici" olarak da tanımlıyor.

Arkadaşlar ben 3,900 gram doğmuş, 6 yaşındayken 30 kilo olan (yaşıtlarım hep 20-21 kiloyken:)) hayatı boyunca yemek yemeyi sevmiş ve hala da çok seven biri insanım. Hayatım boyunca hiç aşırı kilolu olmadım, zayıf da olmadım. Ama hiçbir zamanda istediğim kiloda da olmadım!! Kendimi bildim bileli hep "YEDİKLERİNE DİKKAT EDEN"lerdenim. Senelerce zaten 57 yi hiç geçmiyorum, onu geçince aman 60 ı hiç görmedim diyerek geçen sene en son 64 ü gördüm ve bi karar verdim. Ben 25 yaşında bile istediğim kiloda olamayacaksam ne zaman olucam dedim ve diyetisyene gittim.

Şimdi sizinle diyetisyenimden ögrendiğim faydalı bilgileri paylaşıcam;

1. Bol Bol su için (en az 3 lt)

2. Sabahları aç karnına 1 yemek kaşığı enginar suyu, 1tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı çörek otunu 1 barsak suya koyup için (uzun vadede bagırsakların düzenlenmesini sağlar)

3.Gunde en az 3 ana, en az 1 en fazla 4 ara ögun tuketin, ara öğunlerinizde fındık, badem gibi kuru yemişler ve meyve ve kuru meyveler yiyebilirsiniz, bunlar hem açlıgınızı bastırır hem de çok faydalıdırlar ( detaylarını da yazacagım)

4. Kendinizi aşırı derece de aç bırakmayın yani 2-3 saate bir bişeyler yeyin (yoksa dönüp saldırısınız hem de en olmadık saatte)

Şimdi genel püf noktalarına gelelim;
- Her şeyi sayarak yeyin örneğin günde 3 tane meyve yeyin, yemeklerinizi 6-8 yemek kasıgı seklinde ayarlayın daha fazla yemeyin, etleri 1 porsiyonunu elinizin ayası boyutunda düsünerek gunluk en fazla 3 porsiyonluk et türevi tüketin.
-Salataya 1 tk yağ koydugunuzda o ayrıca bir yemek olur yani yaglı bir salata ve yanında bi tabak (6-8 yemek kasıgı) sebze yemegi yediginizde bu aslında 2 tabak sebze yemegi demek olur. Ama yağ koymadııgnızda sınırsız salata tüketebilirsiniz (1tane salatalık 10 kaloridir, 10 tane yeseniz ne yazar oyle bakın :))
-1 kase corba 1 dilim ekmek demektir, yani yanında 1 dilim de ekmek yerseniz 2 dilim ekmek yemiş gibi olursunuz.
- Kaçamaklarınızı sağlıklı şeyler üzerine yapın örneğin çok tatlı istiyorsanız gidip 1 dilim baklava yemek yerine 1 kase sütlü tatlı-muhallebi-aşure yeyin, cunku 2 dilim baklava aslında 1 kişinin (ortalama 1 insan) bir günlük yiyeceğine bedeldir (1 dilim baklava 4 dilim ekmek 2 tane meyve demektir, 2 dilimi 8 dilim ekmek (neredeyse 1 ekmek eder bu) ve 4 tane meyve demektir. Oysa 1 kase sütlü tatlı sadece 2 meyve eder, o gün daha az meyve tüketip 1 kase sütlü tatlı yiyebiirsiniz.

-Ama ben size tatlı için daha güzel bir öneride bulunucam. Canınız tatlı çektiginde (bunu her gun de yapabilirsiniz hiçbir sakıncası yoktur, ben yaptım cunku :)) 1 çay bardagı süte tarçın serpin ve için yanında da 3 tane hurma yeyin. Buyuk bir oranda bastıracaktır isteginizi.
-Çok acıktınız gecenin bir yarısı olmus -Süt için, bitki çayı için, illaki bir seyler yiyecegim diyorsanız sarı leblebi yeyin cabuk tıkar midenizi

Ortalama bir gunluk diyette;

4 Porsiyon ekmek
3 Posiyon meyve
1 Porsiyon yağ
2 Porsiyon süt
3 Porsiyon et
2 Posiyon Sebze

olmalıdır (1000 kalorilik bir diyet sadece kadınlar icin erkekler ölebilir bu diyetle :))

Şimdi porsiyonların anlamını açalım biraz;

1 porsiyon ekmek =1 dilim tahıl ekmeği yada 2 yemek kaşığı(yk) makarna/pilav (pirinç ve ya bulgur) ve ya 5 yk nesfit ve ya 2 yk yulaf ezmesi/kepeği

1 porsiyon et= 1 tost ekmeği dilimi boyutunda beyaz peynir yada onun yarısı kadar kaşar peyniri ya da 1 el ayası kadar (yine o tost ekmegi kadar yani) et/tavuk ya da balık yada 1 yumurta

1 süt porsiyonu= 1 bardak süt, 3yk yogurt, 2 bardak ayran

1 meyve porsiyonu = 1 tane elma/portakal yada 3 tane hurma yada 5 tane kuru erik ya da 12 tane çilek ya da 1 kucuk muz ya da 12 tane kiraz, 1/8 dilim karpuz ya da kavun vb dir ( daha detaylı isterseniz ayrıca sorabilirsiniz hepsini yazamıyoru msuan :))

1 yağ porsiyonu= 4 tane zeytin ya da 4 tane ceviz ya da 9 badem yada 6 fındık ya da 1 tatlı kasıgı tereyagı ya da 1 tatlı kasıgı sıvı yag yada 1 avuc ayçekirdegidir

1 Sebze porsiyonu = 4 yk sebze yemegi ya da kuru baklagil yemegi yada 1tk yaglı salata

Porsiyonlarımızda bu sekildedir. Aslına bakarsanız bunların hepsini yediginizde gercekten ÇOK yemiş oluyorsunuz ve zayıflıyorsunuz, ama bizim genel hatamız işte normal yemek yiyoruz ama gidip 1 dilim baklavadan ne olacak ki deyip onu goturdugumzu anda diyet yalan oluyor aslında

Mesela 1 tane patatesi kızartırsanız o aslında kızardıgında 5 tane sebze artı 5 tane de yağ porsiyonuna dönüşür, yani bir patates size 5 patates ve 5 gunluk yağ ihtiyacınız olarak döner

İşin sırrı bu küçük detaylarda aslında. Şimdiii bu kadar uzun yazdıktan sonra kendi son noktamı yazayım.

Geçtiğimiz 2 yılı istanbulda geçirdim, şuan uzun çabalarımın ardından Ankaraya donmus bulunmaktayım. Bu yuzden artık istanbuldaki diyetisyenim yok, tek basımayım :) suan 57,4 kiloyum hedefim 52-53 ama daha önemlisi 52-53 kiloya düşemesem bile o kilodaymış gibi gözükebilmek :) yani incelmek ve şekillenmek aynı zamanda. Pazartesi günü 30 günlük bir sürece başladım bu süreçte yaptıklarım/yapacaklarım;

1- Yediklerime yukarıdaki liste cercevesinde dikkat etmek
2- Jillian Michael'ın 30Days Shred programına başladım her gün onu yapmak (pztesi başladım)( gunde sadece 20dk ayırmanız yeterli)
3- Kayıtlı oldugum spor merkezine (30 dakikalık istasyon mantıgında çalışan bir yer) hafta da en az 3 gun gitmeye devam etmek (buna 3 hafta önce başladım)
4- Aktardan kendime 9 lu çay hazırlattım 3 ana ogunden once ondan içmek

Özetle kendime böyle compact bir program hazırladım, az zamanda çok iş başarmak için.

-Jillian'ın programıyla insanlar gerçekten çok güzel sıkılaşmış ve ben de 2 gun olmasına ragmen farkedebiliyorum incelmemi
- 9 lu cay da herkese iyi gelir mi bilmiyorum ama bana diyetisyenimde bu sekilde bitki cayları veriyordu hep, ben de cok olumlu etki yaptı, gercekten tok tutuyor ve en önemlisi size enerji veriyor, ben normalde spor yaptıgımda sabah kalkmam cok zor olurdu, özellikle bahar alerjisi vs ile de birleşince yataktan kazırdım kendim, daha 2. gunde pıt diye kalktım ve aksamında hem spora gitmiş uzerine de jillian yapmıs olmama ragmen :)

Bir şey daha zamanında plates de yapmıs birisi olarak plates cok cok cok uzun vadede de geri donusunu aldıgınız bir spordur, eger kısa surede ve cok etkili sonuc almak istiyorsanız, içinde cardionunda oldugu jillianın yaptıkları gibi (benzeri de olaiblir illaki bu demiyorum) sizi 20 dk da hayatınızda terlemediginzi kadar terletecek ve yaa benim kolumun o kenarında o akdar kucuk bir kasmı vardı, acıyor hareketi yaparken dedirtecek :) yani en kücük kas grubuna kadar çalıştırtacak bir program seçmenizde fayda var.

Ben 20 dk kadar kısa oldugu icin ve insanların cok kısa zamanda cok guzel sonuclar aldıgını görsellerden arattıgımde gordugum icin jillianı sectim, isteyenler icin bolgesel programları da var.

Destanım burada sona erer :) pztesi gunu kendi ölculerimi aldım, bitirdigimde sizinle sonuclarımı paylaşıcam..

Herkese sağlıklı fit günler :)

kizlar aksam yemegim : bir kase cacik (icinde semizotu da vardi ), birazcik pancar tursusu ve 3 minik parca kavun :)

Kızlaaar şimdi geldim 2haftada 3400gram vermişim bunun 2kilosu yağ 1.4kilosu su kaybıymış diyetisyen çok şaşırdı inanamadı bu kadar hızlı verdiğime ama annem şaf söyledi 2haftada bir para mı verilir gitme diye nasıl ikna edicem bilmiyorum :// Ama şuan uçuyorum ve haftada 2gün 2şer top dondurma hakkım var :))))

cok sevindim canim inan :) 2 kilo yagdan gitmesi gercekten cok cok iyi :) masallah tütütüt ne kadar veriyorsun ki 2 haftada bir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…