Ben mi paragözüm o mu cimri?

Olabilir ama bu enerjiyi alsa hoşuma gider açıkçası çünkü ben hayatı böyle yaşamayı istiyorum. Bunu anlamış olur. Böyle gördüm böyle yaşadım. Hani diğer türlüsü çok garip hissettiriyor beni. Mesela kim ödedi olayı da değil böyle güçlü erkek imajı sanıyorum. Babama benzer birini istiyor olabilirim
Hesabı erkek ödeyince mi güçlü oluyorlar. Çoğu erkek arkadaşımın gözunde kadinlar para yiyici konumda

Kızlar selam kısaca özetleyeceğim.
Ben 27 yaşındayım biriyle görüşüyorum kendisi de 29 yaşında. Ben henüz çalışmıyorum kendisi çalışıyor mühendis ve aylık yaklaşık 9bin tl maaşı var. Kirada tek başına oturuyor.

Ben de birkaç aya çalışmaya başlayacağım inşallah.

İlk buluşmamızda starbuckstan kahve alıp açık havada oturup konuşmuştuk. Kahveleri o ödemişti.

Tekrar buluştuk yemek yedik içecek çay falan hesap toplam 300 tl geldi. Hesabı açıp nasıl yapalım dedi ben de 150 tl koydum. Sen öde diyecek halim yoktu tabi ki. Ortam kızışmasın diye hepsini de ödemedim(içimden her ne kadar böyle yapıp kalkıp gitmek geçse de)Alman usulü yaptık yani o da üstünü koydu kalktık

Kızlar ben inanılmaz soğudum yani cimri erkek asla istemiyorum. Sizce normal mi? Benim 9bin tl gelirim olsa asla hesap ödetmem yani benim yediğim 150 tl nin hesabını yapmak normal mi? Ben şu an babaevindeyim ve içimden gelen şeylere kozmetik kıyafet yemek vs hep harcarım babam da sağolsun bana hiçbir zaman bir şey demez Allah ondan razı olsun. Biriktiremem harcarım hep.

Ben bir daha görüşmek istemiyorum sizce ben mi paragözüm o mu cimri?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz kıymetli benim için.

Düzenleme:

Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.
Hesabı açıp nasıl mı yapalım dedi yuhhhh. Yeni dönem böyle herhalde. Daha önce hiç böyle birşeyle karşılaşmadım bi erkek bana böyle birşeyde gururum incinirdi herhalde. Nasıl ben mi paragözüm diye düşünüyorsun ki karşında ki sana böyle hissettirmiş bir mesaj yazıp bile parmaklarını incitme.

Hayır o etmedi. 11 yıllık evliyim. Yıllardır bende kalır derken abartmış olabilirim. Son 3 yıldır falan bende. İlk 7-8 sene kendime biraz ayırıp eşime gönderdim ödemeleri vs o yaptı. Arada 2 sene var ev almak istiyorduk birikim yaptık o zaman bende birikti onu çekip üstüne kredi çekip ev aldık falan.
Şimdi yetiyor onunki hic gönder demedi ben de göndermedim öyle oldu.
Bedel ne tam anlamadım tüm iş yükünün bana kalması ise öyle bir şey hiç olmadı.
Ama siz birikim yapıyorsunuz eşiniz de bunu biliyor. Her hafta kuaföre gitseniz, lüks marka takilsaniz eşiniz AA ne güzel devam et der mi ?

Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.
mekan konusunda ne denmiş okumadım önceki yorumları ama

2 kişi serpme kahvaltı, 1 su, 2 filtre kahve biz de 2-3 saat oturmuşuzdur 200 TL ödedim bu öğlen.

yemekli olunca bunun 300 olması çok da tuhaf değil ki... mekanlarda fiyatlar hep böyle artık...kaldı ki yemeğe erkek kişisi davet etmiş, herhalde mekanda ne hesap geleceğini az çok biliyordur, eşşek değilse.

ben hesap ödemeyen kadın değilim. öderim. ama flört içeren bir buluşmada davet eden kimse o öder bence. nasıl yapalım demek çok itici.

mekan konusunda ne denmiş okumadım önceki yorumları ama

2 kişi serpme kahvaltı, 1 su, 2 filtre kahve biz de 2-3 saat oturmuşuzdur 200 TL ödedim bu öğlen.

yemekli olunca bunun 300 olması çok da tuhaf değil ki... mekanlarda fiyatlar hep böyle artık...kaldı ki yemeğe erkek kişisi davet etmiş, herhalde mekanda ne hesap geleceğini az çok biliyordur, eşşek değilse.

ben hesap ödemeyen kadın değilim. öderim. ama flört içeren bir buluşmada davet eden kimse o öder bence. nasıl yapalım demek çok itici.
Ohhhh her kelimeye katiliyorum sukurler olsun anlayan biri cok sagolun ya bi de hesap 278 mi neydi ben kafamda 300 e yuvarlayip 150 koydum (bahsis falan da dusunerek) yani gayet normal fiyatlar her yerde olan

Ama siz birikim yapıyorsunuz eşiniz de bunu biliyor. Her hafta kuaföre gitseniz, lüks marka takilsaniz eşiniz AA ne güzel devam et der mi ?
Her hafta 2 kere gidiyorum aslinda ama fön için. Kafama göre de takılıyorum bir şey demiyor genelde. Belli bir meblağ üstü kart harcaması görürse öderken ne yaptın diyor sonra da hic şaşmaz ne gerek vardı ki diyor sadece.
İçinde biriktirmiyorsa iyi:)

Ohhhh her kelimeye katiliyorum sukurler olsun anlayan biri cok sagolun
Ama siz de fikir almak için konu acip farklı fikirleri değerlendiriyor gibi gorunseniz de hic kalıp düşüncenizden çıkmıyorsunuz.
Bu davet etme olayına gelirsek zaten fix ilk 3 buluşmayi erkek ödemek zorunda kalır. Çünkü kadınlar buluşmadan sonra bakalım davet edecek mi diye bekliyor genelde. Bakalım beğenmiş mi, o erkek önce o 2. 3. Bulusmayi istesin ben çok istekli gorunmeyim diyor.
Bunu da burda okuduğum 100 konudan biliyorum.
Şu kim öder, önce kim yazar, kim davet eder, kim ilk buluşmadan sonra ilk çok güzel gün geçirdiğini yazar vs kalıplarını assak herkes rahatlar valla.

Her hafta 2 kere gidiyorum aslinda ama fön için. Kafama göre de takılıyorum bir şey demiyor genelde. Belli bir meblağ üstü kart harcaması görürse öderken ne yaptın diyor sonra da hic şaşmaz ne gerek vardı ki diyor sadece.
İçinde biriktirmiyorsa iyi:)
Ya orda şunu anlatmak istedim konu sahibi birikim yapmadan hepsini harcamak istiyor, siz kenara hiç koymasaniz eşiniz bir şey demez mi ?

Ama siz de fikir almak için konu acip farklı fikirleri değerlendiriyor gibi gorunseniz de hic kalıp düşüncenizden çıkmıyorsunuz.
Bu davet etme olayına gelirsek zaten fix ilk 3 buluşmayi erkek ödemek zorunda kalır. Çünkü kadınlar buluşmadan sonra bakalım davet edecek mi diye bekliyor genelde. Bakalım beğenmiş mi, o erkek önce o 2. 3. Bulusmayi istesin ben çok istekli gorunmeyim diyor.
Bunu da burda okuduğum 100 konudan biliyorum.
Şu kim öder, önce kim yazar, kim davet eder, kim ilk buluşmadan sonra ilk çok güzel gün geçirdiğini yazar vs kalıplarını assak herkes rahatlar valla.
Kalın yaptığım yerde çok haklısınız doğru söylüyorsunuz ben hala aynı düşünüyorum ama kafamda bazı şeyler belirdi en azından şöyle ki:
1. Ben ona ondan hoşlandığımı belirten hiçbir şey yapmadığım için (ki gerçekten zaten ısınmadım bu tuzu biberi oldu) bu belirsizlikte parasına kıymak istemedi. Emin olsaydı belki öderdi tamamını.
2. Benim peşin hükmüm şeklinde cimri diyemiyoruz belki ama centilmen olmadığı kesinleşti bence.

Bence yemege davet ediyorsa odemesi centilmenlik olur. 5 kere bulusup hepsinde odesin demiyorum bu daha 2. bulusma ve o davet etti
Yemeğe davet etme olayını da çok abartmasak , bir şeyler yiyip sohbet edelim teklifidir o . Zincir kafe alt tarafı hani şık bir yere ya da özel bir şey değil

X