Ben mi paragözüm o mu cimri?

İlk buluşmada starbuckstan kahve alıp açık havada oturmuştuk o ödemişti.
Bu 2. Buluşmaydı kendisi yemeğe davet etti. Bana da garip geldi katılıyorum
Belki de açık açık nasıl yapalım diye sormasa bu kadar itici gelmezdi sanada.
Bir de ne bileyim ya kendisi yemeğe davet ettiyse kendisi ödemeliydi bencede.

Ben de size diyorum ki çocuk ağzıyla nasıl yapalım dediği için iğreti olmuş.Yoksa kızcağız ya olur mu ben de veririm bitti gitti dese çocuk da işte ayıp oldu olur mu öyle şeylere girse tavır olarak ödensin nedir.Ama burada hadi yediğini içtiğini öde tavrı var bizim olayımız giden paradan çok davranış hatasını konuşmak.
Ben zaten sizi eleştirmedim ki?
Niye böyle bir tepki verdiniz anlayamadım?
Zaten sizin dediklerinizle hemen hemen aynı şeyi düşünüyorum.Aynı şeyi söyledim bende.
Sadece dediğim şey acaba erkek ilk buluşmada hesabı öder diye alıştığımız için mi garip geliyor dedim.

Konunuzdaki adam cidden cok kaba. BELKI USTUNDE yoktu 3.sansi verin.
Begendiginiz yorumlara bakarak evet çalışmayan bir insan olsanizda maasi olmasa napcaktiniz. Sizde de bi cimrilik sezdim hos degil. Ikinizden de hoslanmadim.

Ne yani 9000 var diye belki birikim yapyor 300 tl ne kardesim ya okadar yemeniz zqten sacma hci varmi yokmu düşünün

Peki burada ayrıntı bir soru sormak istiyorum:
Erkek arkadaşınız o gün adam paranı almayınca sen gülünce ben senin hoşuna gittiği için güldüğünü düşünmüştüm demiş ya o zaman sizin de sizin tabirinizle benim düşünce yapımda biri olduğunu düşünmüş. Peki kendisi bu düşünce yapısına karşı mı? Karşıysa neden devam etmiş? 2. Buluşmayı siz ödeyince mi fikirleri değişmiş? Siz 2. Buluşmaya gittiğinizde size tavrı nasıldı?
Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi😂
Mekandan ciktiktan sonra ben kendi düşüncemi erkek arkadaşıma söylemiştim gün içinde. Bu durumdan rahatsız olduğumu, kadin-erkek ayirimindan hoşlanmadığımi anlatmıştım. O gün içinde de 2.bulusmada da yemeye çıkmıştık ve ben de ödemistim.

Bir de

Bu kısımla ilgili bir şey söyleyeceğim. Aslında bu şoku yaşasam yine iyi denebilirdi. Ama bunu da yaşamadım çünkü kendisi sürekli işte yine buluşuruz şuraya gideriz falan diye konuştu. Yani arkadaş olarak bakmadığını anladım konuşmalarından. Hesap gelince bunu yapması bu anlamda bana kesin cimri dedirtti açıkçası. Oradan kalktıktan sonra beni eve bırakmak için (benim bindiğim otobüse binip gelerek) 3 defa diretmesi vb dedim ki herhalde hoşlanıyor. Böyle olunca da hoşlandığı birine bunu yapması beni daha da garip hissettirdi.

Bir insanın : yine görüşürüz ; şunları şunları yaparız demesi de arkadaş olarak bakmadığı anlamına gelmiyor. Ben çok sosyalim , erkekten çok kız arkadaşım var benim vs diyen erkekler de var.

O yüzden netliği kurmak önemli. Öyle hikayeler var ki ; kız kendini adamın sevgilisi sanırken , sevgilisiyle tanıştırıyor kızı adam.

O üye kendi şahit olduğu olayla sizin olayınızı karşılaştırmaya çalışmış, ama oturmamış hiç. Alakası yok. Sadece adamın sizin bütçenizi aşabilecek yeri seçtiği konusunda haklı olabilir. Bir de 2.görüşme için hayatı ve hayatınız hakkında gereksiz detaylar konuşulmuş. Geri kalanı resmen niyet okumak.

Evet doğru. Kendi şahit olduğum olayı yazdım. Olaylara bir de böyle bakan erkekler var ; böyle bir bakış açısı da var , bu da bilinsin istedim.

Konu sahibesinin mesajıyla : evlensen şu olur bu olur denilmiş mesela çoğu yorumda. O da mantıksız mesela. Daha dün 1, bugün 2. Ortada bir ilişki yokken bu denli ileriye atlayınca bu da niyet okumak oluyor mesela.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için olaya farklı pencerelerden bakmamı sağladı
ister çalışırım ister çalışmam, sana ne pislik temalı bir cevap alacağımı sanmıştım bu yüzden öncelikle özür dilerim. sonrasında zarif ve farkındalığı olan bir genç görmekten çok memnun olduğum için sana teşekkür ederim. I had my moments denir ya şu an bunu yaşıyorum.
mutluluklar.

Evet doğru. Kendi şahit olduğum olayı yazdım. Olaylara bir de böyle bakan erkekler var ; böyle bir bakış açısı da var , bu da bilinsin istedim.

Konu sahibesinin mesajıyla : evlensen şu olur bu olur denilmiş mesela çoğu yorumda. O da mantıksız mesela. Daha dün 1, bugün 2. Ortada bir ilişki yokken bu denli ileriye atlayınca bu da niyet okumak oluyor mesela.
Kafasındaki erkek modeli ile evlenirse muhtemel sonuçları söylendi, ha bire bir olacak diye birşey yok, ama karşılaşınca da sürpriz olmasın yani. Konudaki adamla alakası yok çıkarımların, konu sahibinin idealindeki erkek modeli ile alakası var. Ben sizin neye göre işyerinizdeki gevşek arkadaş ile konudaki adam arasında bağ kurduğunuzu çok anlamadım. 👽

Eee yeri de o secmemis işte. Hani burda başkalarının fikrini kafasının içindeymiş gibi bilenler "Madem ödemeyecek uygun yere goturseydi" diyor ya.
Aslinda tam tersi olmuş. Madem siz onun ödeyeceğini düşünüyorsunuz sorduysa bile fark etmez deyip bütçesine göre yer seçmesini beklemeliydiniz.
Benim böyle düşüncelerim yok da bazıları öyle demiş ya...
Kalıplaşmış düşüncelere çok kapılıyor bazıları.

Evet ; konu sahibesinin tüm mesajlarını ve yapılan yorumları okumuş biri olarak , bu detayı veren tek bir yer görmedim.

Konu sahibesi de burada hatalı mesela. Bir cümle veya kelime bile olayı yemek davetinden arkadaşça zaman geçirmeye dışarı çıkmış 2 kişiye çeviriyor çünkü.

Bu durumda : hesap gelince ; " nasıl yapalım " ı duymadan kendi payını vermesi gerekiyor zaten. Çünkü hissiyat tamamen değişiyor. Rakamları görece yüksek olan bir mekana oturmayı ; veya oturmayı teklif etmeyi kadın da yapsa uygun görmedim ben , hele ki ilk tanışma aşamasında. Daha önce gitmiş ve fiyat seviyesini bilen biri olarak daha özenli olmalıydı konu sahibesi de. Belki karşı taraf içinde normalde tercih etmediği bir yerdi bilemiyoruz.

Kafasındaki erkek modeli ile evlenirse muhtemel sonuçları söylendi, ha bire bir olacak diye birşey yok, ama karşılaşınca da sürpriz olmasın yani. Konudaki adamla alakası yok çıkarımların, konu sahibinin idealindeki erkek modeli ile alakası var. Ben sizin neye göre işyerinizdeki gevşek arkadaş ile konudaki adam arasında bağ kurduğunuzu çok anlamadım. 👽

Konu sahibesi kahvecinin adını bu kadar üstüne basa basa söyleyince ; ve o iki beyin sohbeti de bu mekan üzerine dönünce belirtmek istedim. Neticede burayı okuyan pekçok kişi fikir alıyor buradan . Kahve içilecek yüzlerce yer varken ; onların tercihi de bu mekandı. Malum fiyatlar tabelada yazar , maksimum hesap bellidir. Atak biriysen kendi kahveni söyler sen ne içiyorsun der tüm siparişi 10 saniyede halledersin. Karşındaki kişiyle görüşmeyi kısa kesmek istiyorsan elinde kahven çıkıp gitmen kolaydır vs.

Yemek durumunda da hesap önüne sürülünce : bakın bir de böyle bir erkek görüşü var , sizin arkadaşınız da bu görüşte olabilir mi diye düşündüm konu sahibesi için.

Dünyadaki insan sayısı kadar farklı bakış açısı ve düşünce yapısı var malum.

Kendisi konu arasında üstü kapalı söyledi bizim meslekte ilk başlayan şu kadar sonra sonra şöyle alıyo diyerek

Mesela bu konuşmadan da erkeğin 9000 tl maaş aldığından kesin emin olamayız ki. Ki alsa da Allah bereketini versin , der geçerim.

Tek bir virgülün yeri bile olayı tamamen değiştirir.

Son düzenleme:
Begendiginiz yorumlara bakarak evet çalışmayan bir insan olsanizda maasi olmasa napcaktiniz. Sizde de bi cimrilik sezdim hos degil. Ikinizden de hoslanmadim.

Ne yani 9000 var diye belki birikim yapyor 300 tl ne kardesim ya okadar yemeniz zqten sacma hci varmi yokmu düşünün
Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.

Evet ; konu sahibesinin tüm mesajlarını ve yapılan yorumları okumuş biri olarak , bu detayı veren tek bir yer görmedim.

Konu sahibesi de burada hatalı mesela. Bir cümle veya kelime bile olayı yemek davetinden arkadaşça zaman geçirmeye dışarı çıkmış 2 kişiye çeviriyor çünkü.

Bu durumda : hesap gelince ; " nasıl yapalım " ı duymadan kendi payını vermesi gerekiyor zaten. Çünkü hissiyat tamamen değişiyor. Rakamları görece yüksek olan bir mekana oturmayı ; veya oturmayı teklif etmeyi kadın da yapsa uygun görmedim ben , hele ki ilk tanışma aşamasında. Daha önce gitmiş ve fiyat seviyesini bilen biri olarak daha özenli olmalıydı konu sahibesi de. Belki karşı taraf içinde normalde tercih etmediği bir yerdi bilemiyoruz.
Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.

Yok ben çok soğudum ya :KK43:

ister çalışırım ister çalışmam, sana ne pislik temalı bir cevap alacağımı sanmıştım bu yüzden öncelikle özür dilerim. sonrasında zarif ve farkındalığı olan bir genç görmekten çok memnun olduğum için sana teşekkür ederim. I had my moments denir ya şu an bunu yaşıyorum.
mutluluklar.
Çok teşekkür ederim. Tabi ki burada farklı yorum görmek için konu açtım. Akıl akıldan üstündür :)

Hesabı açıp nasıl yapalım dediğinde kartını çıkart ve öde diyecektiniz aslında :KK70:
Berbat bi kişiymiş. Hem cimri hem yüzsüz hem uyuz :KK70: daha da saydırırım.

X