Ben mi paragözüm o mu cimri?

Kalın yaptığım yerde çok haklısınız doğru söylüyorsunuz ben hala aynı düşünüyorum ama kafamda bazı şeyler belirdi en azından şöyle ki:
1. Ben ona ondan hoşlandığımı belirten hiçbir şey yapmadığım için (ki gerçekten zaten ısınmadım bu tuzu biberi oldu) bu belirsizlikte parasına kıymak istemedi. Emin olsaydı belki öderdi tamamını.
2. Benim peşin hükmüm şeklinde cimri diyemiyoruz belki ama centilmen olmadığı kesinleşti bence.
Centilmenligin hesap ödemekle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ekonomi bu durumdayken herkes kendi hesabını ödemeli . Maddi şeyler dışında da centilmenligi ölçülebilir

Hesap gelince elinizi cebinize direkt atmaliydiniz , hatta hesap istenince cüzdanınızı açıp ayarlamaniz lazımdı
Zaten şöyle oldu garson hesabı getirip ortaya doğru koydu o da açıp nasıl yapalım dedi (kendi önüne çekip direk ödemedi) (bu sıralarda tuvalete falan gitmedim telefona bakmadım öyle duruyordum normal) öyle deyince de hesaba bakıp cüzdandan 150 çıkarıp koydum (cüzdanımda zaten 100,50,50 vardı) sonra o da koydu hesabın zarfını kapatıp kalktık.

Yemeğe davet etme olayını da çok abartmasak , bir şeyler yiyip sohbet edelim teklifidir o . Zincir kafe alt tarafı hani şık bir yere ya da özel bir şey değil
Şık bir yer zincir cafe restaurant böyle içerisi ışıklı loş oldukça kalabalık güzel bir yer hani ye kalk şeklinde değil

Zaten şöyle oldu garson hesabı getirip ortaya doğru koydu o da açıp nasıl yapalım dedi (kendi önüne çekip direk ödemedi) (bu sıralarda tuvalete falan gitmedim telefona bakmadım öyle duruyordum normal) öyle deyince de hesaba bakıp cüzdandan 150 çıkarıp koydum (cüzdanımda zaten 100,50,50 vardı) sonra o da koydu hesabın zarfını kapatıp kalktık.
Ben de şunu anlatıyorum hesap istenince geleceği belli sizin zaten hazır olmanız lazımdı . Onun sormasina müsade etmemeniz gerekirdi

Ben de şunu anlatıyorum hesap istenince geleceği belli sizin zaten hazır olmanız lazımdı . Onun sormasina müsade etmemeniz gerekirdi
Anldım yalan yok ben o öder sanmıştım o yüzden öyle deyince de hazırladım zaten ve bozulduğumu hiç belli etmeden aynı tavırda durağa kadar yürüdük. O durakta otobüsle gelip beni bırakmak istediğini söyledi 2-3 kere ben de yok gerek yok deyip direterek gittim.

Anladım ama bence bu da centilmenliğin bir parçası ben böyle düşünüyorum
Umarım en kısa zamanda kendi paranızı kazanıp , tek başınıza ev cevirirsiniz o zaman daha rahat anlarsınız ne demek istediğimi. Kolay gelsin bol şans diliyorum . Hesap ödemekle olmadığını da anlayacaksınız

Ya orda şunu anlatmak istedim konu sahibi birikim yapmadan hepsini harcamak istiyor, siz kenara hiç koymasaniz eşiniz bir şey demez mi ?
Koyup koymadigimdan haberi 3 aydır yok mesela sormuyor hiç. Ama gün sonunda öğrenirse diyebilir:)
Yani bir şey demez aslinda ama nereye gittiğini merak eder. Ben de olsam merak ederim.
Birikim yapmadan hepsini harcamak diye bir şey de en fazla 3 ay olur ya. İnsan 1 ay boyunca yorularak kazandığı parayı şunu da alayım, şunu da yaptirayim diye kolay kolay bitiremez.
Konu sahibi uzaktan konuşuyor biraz. Harcarım değil biriktitiririm, yatırım sepeti yaparım vs dese neyse.

Ama siz de fikir almak için konu acip farklı fikirleri değerlendiriyor gibi gorunseniz de hic kalıp düşüncenizden çıkmıyorsunuz.
Bu davet etme olayına gelirsek zaten fix ilk 3 buluşmayi erkek ödemek zorunda kalır. Çünkü kadınlar buluşmadan sonra bakalım davet edecek mi diye bekliyor genelde. Bakalım beğenmiş mi, o erkek önce o 2. 3. Bulusmayi istesin ben çok istekli gorunmeyim diyor.
Bunu da burda okuduğum 100 konudan biliyorum.
Şu kim öder, önce kim yazar, kim davet eder, kim ilk buluşmadan sonra ilk çok güzel gün geçirdiğini yazar vs kalıplarını assak herkes rahatlar valla.
Bir de bişey sorucam tam olarak dediğiniz gibi düşünüyorum. Sizce bu işin doğrusu nedir? 1. Buluşmayı erkek kalanları hep alman şeklinde mi? Merak ediyorum

Bir de bişey sorucam tam olarak dediğiniz gibi düşünüyorum. Sizce bu işin doğrusu nedir? 1. Buluşmayı erkek kalanları hep alman şeklinde mi? Merak ediyorum
Bence Alman usulü olur.
Ama sevgili olursanız birbirinizi de tanıdıkça kimin odediginin önemi olmaz zaten. Birbirinizin durumunu da bilirsiniz kimde varsa o öder. Hatta ikiniz de sıkışıksaniz bu hafta kahve içelim nir yerde dersiniz sadece. Ya da evde yemek yaparsanız musaitse falan.
Şimdi kimin odedigin çok önemi yok aslında normalde ama ekonomi kötü bir de kadın- erkek iliskileri değişmiş sanki. Onun için herkes bir plan program halinde.
Mesela erkeğe şu an cimri, kaba diyenler var ama sizi tenzih ediyorum ne kadınlar da var. Ne yesem kar, ne aldirsam kar diye bakanlar. Erkeği cüzdanı, statüsü ile değerlendirenler...
Onun için iki taraf da hep teyakkuzda sanki.
Önceden daha safti be diyip yaşımı da belli ederek kapatıyorum konuyu😀

Koyup koymadigimdan haberi 3 aydır yok mesela sormuyor hiç. Ama gün sonunda öğrenirse diyebilir:)
Yani bir şey demez aslinda ama nereye gittiğini merak eder. Ben de olsam merak ederim.
Birikim yapmadan hepsini harcamak diye bir şey de en fazla 3 ay olur ya. İnsan 1 ay boyunca yorularak kazandığı parayı şunu da alayım, şunu da yaptirayim diye kolay kolay bitiremez.
Konu sahibi uzaktan konuşuyor biraz. Harcarım değil biriktitiririm, yatırım sepeti yaparım vs dese neyse.
Aynen ya zaten eşiniz sizi tanıyor biriktirdiginizi tahmin ediyordur :) bunca sene sonra kumarda fln yemediginize göre . Konu sahibinin hayali bana ütopik geliyor. Çok az bir miktar eve kalanı gönlüne göre harcayıp eş aşırı destek olacak . Umarım denk gelir böyle bir evlilik

Bence Alman usulü olur.
Ama sevgili olursanız birbirinizi de tanıdıkça kimin odediginin önemi olmaz zaten. Birbirinizin durumunu da bilirsiniz kimde varsa o öder. Hatta ikiniz de sıkışıksaniz bu hafta kahve içelim nir yerde dersiniz sadece. Ya da evde yemek yaparsanız musaitse falan.
Şimdi kimin odedigin çok önemi yok aslında normalde ama ekonomi kötü bir de kadın- erkek iliskileri değişmiş sanki. Onun için herkes bir plan program halinde.
Mesela erkeğe şu an cimri, kaba diyenler var ama sizi tenzih ediyorum ne kadınlar da var. Ne yesem kar, ne aldirsam kar diye bakanlar. Erkeği cüzdanı, statüsü ile değerlendirenler...
Onun için iki taraf da hep teyakkuzda sanki.
Önceden daha safti be diyip yaşımı da belli ederek kapatıyorum konuyu😀
Anladım yemeği hadi anlayabilirim aynı benim gibi düşünüp “davet ettiyse o ödemeli” gibi düşünüp ödememek istemelerini ama bir şey nasıl aldırılır ki? Ortak alınan bir şey değil sonuçta o çok garip geldi nasıl oluyor?

Anladım ama bence bu da centilmenliğin bir parçası ben böyle düşünüyorum
Sevgili konu sahibi ilk başta size hak vermiştim, kendi davet ettiği halde hesap geldiğinde “nasıl yapalım” demesini nahoş bulmuştum ama şu an size katılmıyorum.

Hesap ödemek centilmenliğin bir parçası değildir. Bakış açınızı değiştirmelisiniz zira bundan sonra hayatınıza girecek olan erkekler hesap ödeme konusundaki düşüncenizi farkedince sizden ışık hızında soğuyacaktır.

Anladım yemeği hadi anlayabilirim aynı benim gibi düşünüp “davet ettiyse o ödemeli” gibi düşünüp ödememek istemelerini ama bir şey nasıl aldırılır ki? Ortak alınan bir şey değil sonuçta o çok garip geldi nasıl oluyor?
Bilmem. Sanırım flört aşamasında ya da sevgililikte "Baksana şuna, şu mağazada gördüm, çok güzel değil mi" vs diyerek foto atıyorlar.
Ya da dolaşırken şuraya bakalım mı diyip "Ofg çok güzel şunu alayım" diye kasaya gidip bir şekilde odetiyorlar.
Her tipten kadın, erkek var sonuçta.

Sevgili konu sahibi ilk başta size hak vermiştim, kendi davet ettiği halde hesap geldiğinde “nasıl yapalım” demesini nahoş bulmuştum ama şu an size katılmıyorum.

Hesap ödemek centilmenliğin bir parçası değildir. Bakış açınızı değiştirmelisiniz zira bundan sonra hayatınıza girecek olan erkekler hesap ödeme konusundaki düşüncenizi farkedince sizden ışık hızında soğuyacaktır.
Şunu söylemek istiyorum: bu konularla ilgili hiç konuşmadık yani benim fikirlerimi bilmiyor bilse kesin anlar tabi ki uyumlu olmadığımızı. Yani bu şekilde bi soğuması olmadı. Kendisi cimrilik yaptı yaptığı da hoş değildi bence. Ben hiç bozuntuya vermeden eve döndüm.

Şu an yine yazmış ama yarın sabaha kadar cevap vermeyeceğim ve soğuk yazacağım belki anlar.

Demek istediğim şu hani siz belli eden bir şey mi yaptınız diye soranlar için bu konularda hiç konuşmadım (kendisi babamın mesleğini sordu ben onunkini sormadan konuyu kapadım, harcamayı sevdiğimi falan bu tarz şeyleri hiç konuşmadık) hobiler günlük rutinlerden konuştuk ki düşüncemi anlasa da iyi olur uyumlu olmadığımızı anlar ve yazmaz.

Ama mesajlrınızdan düşünce yapıma uygun olmayan erkeklerin de oldukça fazla olduğunu anladım. Yani ben kendi içimde çok abartmışım sanırım gayet de böyle kişiler varmış.

Bilmem. Sanırım flört aşamasında ya da sevgililikte "Baksana şuna, şu mağazada gördüm, çok güzel değil mi" vs diyerek foto atıyorlar.
Ya da dolaşırken şuraya bakalım mı diyip "Ofg çok güzel şunu alayım" diye kasaya gidip bir şekilde odetiyorlar.
Her tipten kadın, erkek var sonuçta.
Anladım doğrudur

Bu konudaki düşüncenizi merak ettim. Neden ve sizce nasıl olmalı?

Şunu söylemek istiyorum: bu konularla ilgili hiç konuşmadık yani benim fikirlerimi bilmiyor bilse kesin anlar tabi ki uyumlu olmadığımızı. Yani bu şekilde bi soğuması olmadı. Kendisi cimrilik yaptı yaptığı da hoş değildi bence. Ben hiç bozuntuya vermeden eve döndüm.

Şu an yine yazmış ama yarın sabaha kadar cevap vermeyeceğim ve soğuk yazacağım belki anlar.

Demek istediğim şu hani siz belli eden bir şey mi yaptınız diye soranlar için bu konularda hiç konuşmadım (kendisi babamın mesleğini sordu ben onunkini sormadan konuyu kapadım, harcamayı sevdiğimi falan bu tarz şeyleri hiç konuşmadık) hobiler günlük rutinlerden konuştuk ki düşüncemi anlasa da iyi olur uyumlu olmadığımızı anlar ve yazmaz.

Ama mesajlrınızdan düşünce yapıma uygun olmayan erkeklerin de oldukça fazla olduğunu anladım. Yani ben kendi içimde çok abartmışım sanırım gayet de böyle kişiler varmış.
Finansal köle olmadığı sürece hiçbir erkeğin sürekli hesap ödemekten hoşlanacağını düşünmüyorum. Düşünce yapınızı değiştirmelisiniz, naçizane tavsiyem.

Anladım doğrudur
Mesela benim örnek tam uymaz ama eşimle 2 ay falan kaldı evlenmememize nişanlıyiz.Nisanli da değiliz aslında nikah kiyilmisti tayin için düşünüp bekliyoruz.Uzak sehirlerdeydik o zaman. Yanıma gelmisti dolaşıyoruz.
Bir acentanin önünden geçerken kocaman otel reklamı gördüm. Tabii fotoda acayip güzel görünüyor ona göre çekmişler. Aa dedim ne kadar güzel, dinlendirici bit yere benziyor.
Gitmiş ordan balayıni ayarlamış sonradan güya sürpriz yapıyor.
Hevesli kendince iyi bir şey yaptığını sanıyor diye kırmadım gittik eğlendik de ama balayo sonucta ikimiz karar vermeliydik.
Ama erkek aklıyla benim görüp güzel dediğim şeyi almak istemiş illa. Ne yani yavru köpek görsem onu mu alacaktı?
Dediğim gibi benimki uymuyor ama yaranmak için ilk aylarda "Aa ne ıyiymis" diyeni alan erkek de kadın da vardır.
O kadar dolandirilan erkek ve kadıni boşa görmüyoruz. Böyle de saf mı desem abaza mı desem insan da çok.
Aslinda oylelerinden de uzak durmak lazım ya

Finansal köle olmadığı sürece hiçbir erkeğin sürekli hesap ödemekten hoşlanacağını düşünmüyorum. Düşünce yapınızı değiştirmelisiniz, naçizane tavsiyem.
27 yaşında bir kadının hala babam böyle yapardı demesi çok uç geliyor. 33 yaşındayım 11 yıldır çalışıyorum , hala babam harçlığın var mı diye sorar ama gidip de bir erkekten böyle şeyler beklemiyorum. Ya da belki de konu sahibi gibi olmak lazım :)

X