ben böyle bir insan degildim..neden ben yaşadım bunu...pişmanım sadece....

bu adamın hiç mi suçu yok yahu...konuyu ben mi yanlış okuyorum.. yuvayı yıkan kadın, evli adamla birlikte olan kadın,ortada kalması gereken kadın..şimdi senin başına gelse böyle konuşur musun diyenler olabilir..bence hata iki taraftada var yargılamak haddim değil ama sanki adam sütten çıkmış ak kaşık.. tabiki kimse oh iyi yapmışsın demiyecek ama olan olmuş dersini almış.. günahı hatası vicdanı ve Allaha arasındaki mesele...zaten pişanım diyor oh iyi oldu demiyor.. bunndan sonrası için yardım etmemiz gerekirken düşene birde biz vuruyoruz..

işde bende bunu diyorum, lütfen. evet yorum yapın kim ne karışabilir. ama burda yazılanlar hakarete giriyor. hele birisi ilerde evlenirsen-sanmıyorum ama, senin evliliğin de bozulacak, yıkılacak yazmış. beddua değil mi bu?
ne gerek var böyle şeylere?

ben de şunu anlamıyorum istediğiniz boyutta eleştiri gelmeyince ''Kınamayın kınadığınız şeyleri yaşamadıkça ölmezsiniz ! '' diyebiliyorsunuz..Bu beddua olmuyor

Akabinde

Eden bulur ! denildiğinde bunun adı beddua oluyor..

Neyin kafası bu arkadaş ?

burada 2 suclu var ve 1 masum insan...

2 suclu= siz ve o seref......
adam! böyle adamlarin kafasini koparip sokagin ortasina asmak lazimm.. madem esini sevmiyorsun, be gerizekali adam bosansana..böyle bir adilik yapacagina bosan temizce o kadinda kendi hayatina baksin sende..ama böyle cirkfeliklerle degil..
size gelincede; yasiniz cokta kücük degil.. nasil böyle bir adamla birlikte olabilidiniz? 50 yasindaki adamdan dost olurmu???? yasitlarinizin kitligimi geldi anlamadimkiii...

1 masum= o adamin karisi...olan kadina olmus

kadin en dogru karari vermis bosanmis ve kendi hayatina bakmis..

Sanırım benım yazımdan bahsetmişsiniz,Ben beddua etmedim konu sahibine şahit oldum şeylerı yazdım ki bu gercekten de doğru,en yakınımdan biliyorum...

Niye hemcinsim bir bayanın bu sekılde olmasını istiyim ki ama öyle oluyor,Herkes hata yapabilir insanız ama hata var hata var,konu sahibi böyle bir hatayla hem kendi geleceğine zarar vermekte hemde diğer insanlara.Ama asla demem tek hatalı konu sahibi o 50 yasındaki adam da aynı sekılde suclu kesınlıkle...

Ama suda var konu sahıbı çocuk yasta değil,bilinçli bir yetişkin kısa surelı bır ılıskı yasamamıs ilişkisine devam etmiş,ailesinin karsı cıkacağını bile bile lades demiş...

O zaman ne olur evli adamla birliktelik yasamıs ama sonra pişman olmuş ya bunun faturasını ödeyenler ne olucak????

cevabı:hata yaptı pişman tamam kabul edelim mi...?

Ya cinayet işliyenler işledi sonra pişman oldu_?bu ölen insanı geri mi getirir..

Bazen batı hataların geri telafisi olmuyor ne yazık ki..bu da hayatın gerçeği

Bu arada yazmayı unutmusum(şayet evlenirseniz)derken evlenemezsiniz demedım,her insan illa evlenmek zorunda değil ilerde evlenebilirde,evlenmeyebilirde bunu bilemem diye yazdım.Nasıl algılanmak istenirse öyle algılanıyor kesinlikle öyle bir ima da bulunmam..

Son düzenleme:

ama anladığım kadaruyla evli biri ile birliktesin....zaten bunu okumam yeterdi....şimdi ban yemek istemiyorum ama içimden sana 10a kadar bi saydım.
..çok sinirliyim sana ve senin gibi zayıf aciz bencil kişilere
..ben bitek kime üzüldüm biliyomusun annenize ve babanıza sizin gibi bi evlada sahip oldugu için
...Buralarda bir söz tam aklıma gelmiyor?
Dişi bilmem ne Kuyruk sallamasa felan diye.
Neydi bu söz?

..müstehak sana iyi olmuş, erkek erkek diye ölüp bitmeyinde hayırlı kısmet dileyin Allahtan!
..siz gelecekteki evliliğinizden(şayet evlenirseniz) mutlu bir beraberlik beklemeyin,buna çok kez şahit oldum, yuva yıkanın gercekten yuvası olmuyor
olsa da bir şekilde bozuluyor..

şimdi burda yazılan herşey bazı üyelerin yorumları, sizce bu yorumlar da hakaret ve beddua yoksa o zmn daha konuşacak hiçbirşey yok demektir sizinle..
evet kınanan şey başa gelmeden ölünmez. doğrudur. ayrıca şu da var kul birine ettiği kötülüğün hesabını yine bu dünyada görür bunu da biliyorum. bir de çok pardon da onu genelde sizler demiyormusunuz daki "SİZLER" e takıldım ben. bizler kim oluyoruz? evli erkeklerle düşüp kalkan fahi.....lermi? gerçekten insanları bu şekilde ikiye mi ayırdınız? cidden soruyorum. bir, evli barklı ahlak abidesi masum kadınlar. iki o masum kadınların biricik kocalarını baştan çıkartan adi aşalığılık recm edilesi o..... lar.
eğer böyle düşünüyorsanız gerçekten çok yazık. ben kendimi geçtim ama burdaki kızın konusu cidden böyle değil. ve bana göre o cidden "SİZLER" diye tabir ettiğiniz gruba! girmiyor.

evet canım öyle diyordum, noldu ?

Siz sevgilinizi evli biriyle aldattınız ama sonra nasıl olsa bu adam evli boşanıp beni almaz ben niye eldeki sevgilinden olayım diye düşündünüz ve şimdi de evet canım öyle diyordum noldu pişkinliğinde misiniz?yoksa yanlış mı anladım?

canım hiç önemli değil benim konumda beni haksız bulup bulmaman, bende senin yorumunu hala beğeniyorum, çnk evet dediğin gibi pişman olan hatasını anlayan herkes desteği ve ikinci bir şansı hak eder. senin yaptığın yorumda bu doğrultudaydı bu yüzden beğendim arkasındayım. yorumun için teşekkürler bu arada..

Şimdi arkadaşım ben senin soruna cevap vereyim.
Hiç kusura bakma ama Yuvayı yıkan SENSİN
Eğer senin attığın msj görmeseydi kadın öyle yada böyle devam edecekti evlilikleri.
Adamın hiçmi suçu yok tabiki var .
Adam belki seninle vakit geçirmek için yalan söylüyordu sana,aramız iyi değil çocuklar için evliyiz diye. Öyle olmamış olsaydı boşandıktan sonra karısına
barışalım demezdi.. Sen olmasaydın başkası olacaktı belki ,sonuç adam için aynı olacaktı ama aradaki yuva yıkan kadın sen olmayacaktın.
Neyse bu saatten sonra aklını başına al derim yaşıtlarına ilgi duy, MACERA ya gerek yok . Ailene de yazık baban yaşındaki adamlarla işin ne
bir de hala üzülüyorsun silkelen kendine gel anneciğine yazık ...

Çok iyi tarif etmişsin..Açıklamama gerek bile bırakmamışsın :)

Son düzenleme:

1. si alacağım! adama ben karar veririm. o sebepden karısını boşayan adamla zaten işim olmaz.
2. si benim o adamla msjlaşmamda haklı ya da haksız kendime göre sebeplerim vardı. boşluktaydım, aylarca sevgilimi düzeltmeye ve ilişkimi toparlamak adına verdiğim türlü çabalardan yorulmuştum, bıkmıştım, usanmıştım. ha tabiki sevgilimden ayrılıp yoluma bakabilirdim ama herşeyin çok üstüste geldiği bir gün evli olan adama msj attım ve onunda cevabıyla bir gün boyunca sürdü bu msjlaşma. akşama sevgilime itiraf ettim,ki kendisi bi olaydan birazda anlamış gibi bişeydi. yalvardım yakardım pişman olduğumu söyledim ve beni affetti. ertesi gün de o evli adama birdaha beni aramamasını söyledim oda eyvallah dedi konu kapandı. ama benim içim soğumamıştı hala buraya yazdım yorumları okumak için, olay bu yani. beni haklı bulun ya da bulmayın.
hatalı olduğumu düşünebilirsiniz, ki bende aslına bakarsanız taa içimde öyle olduğumu düşünüyorum ama çok sert hakaret boyutunda yazıları görünce pişman değilmişim gibi savunmaya geçip biraz tırnaklarımı gösterdim-gösteriyorum.
onun dışında pişkin olduğumu düşünmenize sebep olan yorumumda da üste yazdığım nedenden dolayı umrumda değilmiş, amanda çok normal karşılıyomuşum tarzı konuşmuştum, ondan öyle bir algı oluşmuş olabilir, neyse canınız sağolsun..
bu benim konum değil o sebepden fazla uzatmaya gerek de yok..

şayet evlenirseniz kısmına takılmamıştım ben hiç zaten, sadece ilerde onunda evliliğinin biteceğine mutlu bir evlilik beklememesi gerektiğine dair yaptığınız yoruma takıldım. bilemiyorum ben bunu beddua olarak gördüm, niyetiniz o değilse bilemem tabi. sonuçta karşınızda oturup ifadenizi görmüyorum, sizi tanımıyorum sadece yazılanlardan yola çıkıyoruz burda..

şayet evlenirseniz kısmına takılmamıştım ben hiç zaten, sadece ilerde onunda evliliğinin biteceğine mutlu bir evlilik beklememesi gerektiğine dair yaptığınız yoruma takıldım. bilemiyorum ben bunu beddua olarak gördüm, niyetiniz o değilse bilemem tabi. sonuçta karşınızda oturup ifadenizi görmüyorum, sizi tanımıyorum sadece yazılanlardan yola çıkıyoruz burda..

Pelus89 tekrar gönderiyorum okumadın heralde(benım yazdığımı beddua kısmında)değerlendirmişsin.Sizin konunza şimdi baktım bende yorum yapmış olabilirim.Şimdi neden savunmaya geçtiğinizi çok net anlıyabiliyorum(boşluktaydım psiklojım bozuktu aldatmanın bahanesi olamaz)
Kımse bunun savunmasını yapmamalı bence,hayatımda kimseyle polemiğe girmedim girmem de ben kendi şahsi fikrimi yazdım..
Lütfen sizde saygı duyun....

Çok iyi tarif etmişsin..Açıklamama gerek bile bırakmamışsın :)

o zaman size bu kafanızla! ve biricik masumcuk ahlaklı kocanızla mutluluklar.
ha olurda birgün kocanız o "sizler" grubundan kadınlardan biriyle sizi aldatacak olursa aman diyim ona sıkı sıkı sarılın koklayın pamuklara sarın, neticede bir erkeğin ne gibi suçu olabilir ki bu işte. unutmayın herşey "SİZLER" grubunun suçu! bunu o gün hiç aklınızdan çıkarmayın zira çok işinize yarıyacak!

Evet o şekilde yazdım çünkü bu şekilde yaşanıyor malesef ki,keşke bu hatalar yapılmasa!!illa ki beni görmeniz gerekmiyor eğer beddua etseydım şu şekilde olurdu...

Allah sana mutlu bir yuva kurmanı nasip etmesin,insallah hiç mutlu olamassın vs gibi

Cumlenın basına sakın yanlıs anlamayın yazmıstım bılmem farkettınızmı?benim isteğim değil bu tarz yaşantılardan dolayı şahit olduğum sonuctu..

Çoğu insan babasıyla babayı geçtim dedesiyle bile son derece güzel bir diyalog kuramıyor
Siz nasıl ettinizde 50 yaşındaki adama bu kadar teslim oldunuz
Bu ne ilgi çılgınlığı

Eğer ilgiye sevgiye açsanız
Esra erolda onlarca yakısıklı genç talibim gelsin diye yalvarıyor
Talip olun birine

50 yaşındaki adamla yaşadığınız hayal kırıkları kadar acı vermez bana kalırsa

o zaman dua edelim konu sahibi tüm bu kötü geçmişini unutsun, ruh hali olarak düzelsin ve mutlu sağlıklı uzun ömürlü bi evliliği olsun.
dua edelim sizin şahit olduğunuz kötü sonuçlarla karşılaşmasın evliliğinde. sanırım bu kadarını yapabiliriz pişman olmuş, acı çeken bir hemcinsimiz için.

Masallarda çok büyük bir hata yapmışsın,
en büyük acıyı da sen çekeceksin çünkü vicdan yükün var.
Yuvası yıkılan kadını, çocukların vebalini sen taşıyacaksın.
Birde üstüne adam tekrar evlenmiş, sen ilişkimiz devam etmiyor diye üzülüyorsun.
Yapma bunu kendine.
Geçmişe bir sünger çek ve harşeyi ardında bırakmaya çalışarak
yeni bir hayat kurmaya çalış.
Yazık etme kendine.

Yine sapla samanı birbirine kattın be kuzum .))

Masum kocam birgün olurda SİZLER'in grubundan birine denk düşerse neden pambıııklara sarayım ayol :))

Buradan bakınca mevlana felsefesini defaatle benimsemiş ne olursan ol yine gel diyen bir kadın tiplemesinde mi duruyorum ?

Humanizmin dibine mi vurdum cicim ben ? İnsanın dibi miyim ayol ? :))

Nedir bu saçma sapan beklentiler hay okuyanda birşey var sanacak :))

Minik kuşumuz yine kafasında birşeyleri kurup senaryoyu yazıp prezentabl'a vermiş al oyna diyor:) Bana sordun mu bu rolu verirken oynayıp oynamayacagımı ? nıccc nııııccc

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…