ben böyle bir insan degildim..neden ben yaşadım bunu...pişmanım sadece....

1. si alacağım! adama ben karar veririm. o sebepden karısını boşayan adamla zaten işim olmaz.
2. si benim o adamla msjlaşmamda haklı ya da haksız kendime göre sebeplerim vardı. boşluktaydım, aylarca sevgilimi düzeltmeye ve ilişkimi toparlamak adına verdiğim türlü çabalardan yorulmuştum, bıkmıştım, usanmıştım. ha tabiki sevgilimden ayrılıp yoluma bakabilirdim ama herşeyin çok üstüste geldiği bir gün evli olan adama msj attım ve onunda cevabıyla bir gün boyunca sürdü bu msjlaşma. akşama sevgilime itiraf ettim,ki kendisi bi olaydan birazda anlamış gibi bişeydi. yalvardım yakardım pişman olduğumu söyledim ve beni affetti. ertesi gün de o evli adama birdaha beni aramamasını söyledim oda eyvallah dedi konu kapandı. ama benim içim soğumamıştı hala buraya yazdım yorumları okumak için, olay bu yani. beni haklı bulun ya da bulmayın.
hatalı olduğumu düşünebilirsiniz, ki bende aslına bakarsanız taa içimde öyle olduğumu düşünüyorum ama çok sert hakaret boyutunda yazıları görünce pişman değilmişim gibi savunmaya geçip biraz tırnaklarımı gösterdim-gösteriyorum.
onun dışında pişkin olduğumu düşünmenize sebep olan yorumumda da üste yazdığım nedenden dolayı umrumda değilmiş, amanda çok normal karşılıyomuşum tarzı konuşmuştum, ondan öyle bir algı oluşmuş olabilir, neyse canınız sağolsun..
bu benim konum değil o sebepden fazla uzatmaya gerek de yok..

Umrunuzda değilmiş amanda çok normal karşılıyomuş şeklinde konuşmanızödüşündürdü elbette. Her koyun kendi bacağından asılır.bir sürü şey üst üste gelmişti,boşluktaydım benim gözümde bahane değildir.o evli adamlar yada evli adamlarla ilişkisi olan bayanlar ilerde kendi kızları böyle bişey yapsa tepkileri ne olur?aman yavrum boşluktur herkes yapar mı?bunu düşünmek lazım bence.

o zaman dua edelim konu sahibi tüm bu kötü geçmişini unutsun, ruh hali olarak düzelsin ve mutlu sağlıklı uzun ömürlü bi evliliği olsun.
dua edelim sizin şahit olduğunuz kötü sonuçlarla karşılaşmasın evliliğinde. sanırım bu kadarını yapabiliriz pişman olmuş, acı çeken bir hemcinsimiz için.

Kesınlıkle buddua etmem ama dua da edemem(bende evliyim savunulacak tarafı olamaz)yalan söylemeye gerek yok,daha önceden yazdığım gibi bazı hataların telafisi olmuyor ne yazık ki.

Allahın taktiridir,kaderinde ne varsa onu yaşar..

Konu sahibi hariç siz neden giriyorsunuz birbirinize allasen?
Bırakın herkesin kendi hayatı,kendi seçimleri... Yargılayamayız elbette. Kimseye de kendi doğrularımızı kabul ettiremeyiz.
Bazıları ahlaksızlığı normal karşılar,kimisiyse edepliliği.. :KK51:

Canım buraya yazmakla büyük hata etmişsin. Burada kimse sana yardım edemez hatta daha da kötüye götürür bu yorumlar insanı. Olanlar olmuş artık düzeltme yollarına gitmelisin. Sana tavsiyem psikolojik bir yardım alman. Bulunduğun şehirde mutlaka bir psikolojik destek birimi vardır. Çok cüzi bir fiyata destek alabilirsin ordan. Burada yargılarlar karar verirler ve cezanı keserler. Çünkü buradaki herkes melek.

Ailem istemez diye beni almadı diiyorsunuz? ailenize açtınızmı bu konuyu? madem aileniz kabul etmezdi ve hep sevgili olarakmı kalmak istiyordunuz?

Yuvasını yıkılma sebebi konusunda günah çıkartmak istiyorsunuz ama, belki adam başkalarıylada aldatıyordu ve siz onlardan biriydiniz sizin mesajınızda bu olaylara son noktayı koymuş olabilir.

Yani siz yuvası yıkıldı diye üzülüyorsunuz ama yıkılmasın diyede adamdan ayrılmamışsınızki.

Şimdi gene evlenmiş ve siz hala sizle görüşsün istiyorsunuz bundanda ayrılınca ben yıkmadım yuvayımı diyeceksiniz gene??

Bence mutlu olmalısınız böyle karmaşık bir ilişkiden böyle karakterde bir insandan kurtulduğunuz için. 10 sene sonra adam 60 yaşındayken isteyecekmisin gene bu adamı?

Sen vakit ayırıp da yazına iki tane nokta, virgül, paragraf başı koymaya üşen, millet üşenmeyip senin 3 tane A4 kağıtlık derdini okusun anlasın. Yazılı kağıdı olsa okumadan sıfır verilecek cinsten.

Sadece basit bir soru.

Terkedip giden kadının yerinde olsan ne düşünürdün?
Nasıl canın yanardı bunu hissedebiliyormusun?
Yanıtın ''evet'' ise eğer evet suçlu sensin bana göre.

Yine sapla samanı birbirine kattın be kuzum .))

Masum kocam birgün olurda SİZLER'in grubundan birine denk düşerse neden pambıııklara sarayım ayol :))

Buradan bakınca mevlana felsefesini defaatle benimsemiş ne olursan ol yine gel diyen bir kadın tiplemesinde mi duruyorum ?

Humanizmin dibine mi vurdum cicim ben ? İnsanın dibi miyim ayol ? :))

Nedir bu saçma sapan beklentiler hay okuyanda birşey var sanacak :))

Minik kuşumuz yine kafasında birşeyleri kurup senaryoyu yazıp prezentabl'a vermiş al oyna diyor:) Bana sordun mu bu rolu verirken oynayıp oynamayacagımı ? nıccc nııııccc :KK14:

valla ne olup ne olmadığını bilemem ama kadınları, masum evli kadınlar ve onların kocalarına göz diken aşağılık o.... lar olarak ikiye ayırdığınıza ve "sizler" olarak kalıba bile soktuğunuza göre insanın dibi! olmadığınız kesin.. :KK19:

Beddua etmeyin deyip bedduanın dibini bulanlarda ayrı komedi he !

Daha karşısındaki insanın Aldatma gibi bir durum meydana gelince alacagı tavrı kestirmeden aman sahip çık kocanı kundaklara sar deyip aleyhine olan olayı kendi lehine çevirmesi de ayrı bir komedi unsuru..Sanıyor ki o böyle yazınca karşısındaki kişi cidden bu psikolojiye bürünüp 'Benim kocam yapmaz'' diyecek :))

Ya da

Suanda buraya yazan konu sahibesi kadın oldugu için direk kadına yönelik tavırlar gelişince erkegin bu durumda saf dışı bırakıldıgını sanarak saldırıp tek suçlu kadın değil ! diyerek bir taraf toplayacak..

Oysa buraya yazan şuan karşı cinsimiz değil bizzatihi hemcinsimiz erkeğe istedigin kadar saydır dök (kaldı ki babası yaşındaki adam ya da başka bir hikayede yer alacak adam ya da almış adamlara da hep şimdiye kadar Şe....'siz denildi ) duymuyor,okumuyor,bilmiyor :)

Umurunda mı herifin ? Elbette değil :) O zaman bul adamı getir koy karşımıza bak bakalım tükürükle boguyor muyuz bogmuyor muyuz .)

Ya ben aldatılan kadın psikolojisinin nasıl oldugunu komşumda gördüm o ağladıkça iliklerime kadar acısını paylaştım siz hatanızı ister anlayın ister anlamayın ben ALLAH degilim affedecek olan da ben değilim..Gunah çıkarımlarınızı burada ya da başka bir platformda değil direk mesajın sahibine yani ALAH'a ve hayatlarını mahvettiginiz insanlarda yapın..

Ben acımasız olabilirim haklıyım ! Soruyorum bu ben hatamı anladım diyenlere hadi siz hatanızı anladınız peki bu işten canı yananlar ne yapsın ? Sizin hatanızı anlamanızın ona kazandırımı nedir ?

Kadın ortada evladıyla kalıyor ve çevresel baskılara maruz kalıyor en muhimi Dul damgası vuruluyor haddini bilmezler tarafından eee onu kim anlayacak ?

Sen vakit ayırıp da yazına iki tane nokta, virgül, paragraf başı koymaya üşen, millet üşenmeyip senin 3 tane A4 kağıtlık derdini okusun anlasın. Yazılı kağıdı olsa okumadan sıfır verilecek cinsten.

ilk defa üye olup böyle bir yazı yazdım heycandan ve üzüntüden nasıl yazdıgımı bilemedim demek kiii kusra bakmayın

aldatanda aldatmaya sebep olanda aldatılanda suçludur
biri edepsizdir diğeri meyillidir diğeri de zemin hazırlar..
bunun tartışması olmaz arkadaşlar..

pişman olmak önemlidir aksini iddia etmiyorum lakin bu konuda sürekli konuşmak hatırlamak konu sahibinin işine yaramayacak
bence acilen hayatına bir yön ver başka bir hata daha yapmadan..!!

valla ne olup ne olmadığını bilemem ama kadınları, masum evli kadınlar ve onların kocalarına göz diken aşağılık o.... lar olarak ikiye ayırdığınıza ve "sizler" olarak kalıba bile soktuğunuza göre insanın dibi! olmadığınız kesin.. :KK19:

eee degilim dedimya işte insanın dibi miyim ben önüme her hatalıyım affet diyene eyvallah kardeşim deyip yol alayım ?

Ben sen miyim bacım ? ya da senin sevgilin miyim ben ? aldatana karşı vicdan besleyip kundaklara sarayım..

Kudaklara sarılan sensin hem bana niye layık gördün onu da hiç anlamadım :))

Amaaaann neyse ! Yine bir aldatan kadının masum lafzını eline dolayarak Masum kadıncıklar siziiiiiiii ! övgüsüne yeterince mazhar oldum :)

Konu sahibesi ne desem yalan olur deyip kenara çekilme vaktidir :))

Peluş konunun devam etmesini istiyorsan rica et görevlilerden açsın orada devam ettirelim :)) Burası senin aklanıp paklanma yerin değil kuzum yeterince işgal ettik :KK37:

ilk defa üye olup böyle bir yazı yazdım heycandan ve üzüntüden nasıl yazdıgımı bilemedim demek kiii kusra bakmayın

İlk defa üye olmuşsun da ilk defa mı Türkçe yazı yazıyorsun be güzel kardeşim. Hadi ilkini anladık, özür dileyen yazın çok mu farklı? Bak yukarıya, yazdıklarına bak !

İlk defa üye olmuşsun da ilk defa mı Türkçe yazı yazıyorsun be güzel kardeşim. Hadi ilkini anladık, özür dileyen yazın çok mu farklı? Bak yukarıya, yazdıklarına bak

ne yapayım yani tekrar mı yazayım yazmışım bir kere ......kuusura bakmayın dedim bu kadar sorundan bir buna mı takıldınız yani

Vicdan azabını gidermek için bir öneri sunamayacağım...
Ben hep şunu söylerim, insanın en büyük düşmanı vicdanıdır...(Bu vicdanı olanlar için geçerli tabii)

Bir şekilde, öyle veya böyle bedel ödeyeceksin...Tövbe et...Önüne bak....
Çektiğin acı zamanla dinecektir...

Hayat bu, insanın karşısına ne zaman ne çıkar belli olmuyor...
Ama hayata karşı, yanlışlara, yapılmaması gerekenlere karşı durmak bizim elimizdedir...İnsan, özellikle bir kadın, her şeyden önce, kendi değerini düşünmelidir...
Bundan sonraki hayatını kendi değerini düşünerek yaşamanı diliyorum..

Suanda buraya yazan konu sahibesi kadın oldugu için direk kadına yönelik tavırlar gelişince erkegin bu durumda saf dışı bırakıldıgını sanarak saldırıp tek suçlu kadın değil ! diyerek bir taraf toplayacak..

Oysa buraya yazan şuan karşı cinsimiz değil bizzatihi hemcinsimiz erkeğe istedigin kadar saydır dök (kaldı ki babası yaşındaki adam ya da başka bir hikayede yer alacak adam ya da almış adamlara da hep şimdiye kadar Şe....'siz denildi ) duymuyor,okumuyor,bilmiyor :)

Umurunda mı herifin ? Elbette değil :) O zaman bul adamı getir koy karşımıza bak bakalım tükürükle boguyor muyuz bogmuyor muyuz .)

Ya ben aldatılan kadın psikolojisinin nasıl oldugunu komşumda gördüm o ağladıkça iliklerime kadar acısını paylaştım siz hatanızı ister anlayın ister anlamayın ben ALLAH degilim affedecek olan da ben değilim..Gunah çıkarımlarınızı burada ya da başka bir platformda değil direk mesajın sahibine yani ALAH'a ve hayatlarını mahvettiginiz insanlarda yapın..

Ben acımasız olabilirim haklıyım ! Soruyorum bu ben hatamı anladım diyenlere hadi siz hatanızı anladınız peki bu işten canı yananlar ne yapsın ? Sizin hatanızı anlamanızın ona kazandırımı nedir ?

Kadın ortada evladıyla kalıyor ve çevresel baskılara maruz kalıyor en muhimi Dul damgası vuruluyor haddini bilmezler tarafından eee onu kim anlayacak ?

Mavi ile işaretli bölümde kısmen katılıyorum evet, şu anda muhatabımız aldatan erkek olmadığı için burada sadece kadına yükleniyoruz. Ama toplumda bu tür bir ayrım yok ne yazık ki.
İki tarafta suçlu olduğu halde en büyük suçlu kadın ilan edilir, taşlanır,yakılır aile meclislerinde ölüm fermanı imzalanır.
Genelde aldatan erkek ya " yürü koçum kim tutar seni, senin elinin kiri zaten,erkek bu aldatır" diye karşılanarak hayatına devam ederken kadın " f.şe, o.pu gibi etiketlerle yaftalanır ya öldürülür ya buna mecbur edilir.

Kırmızı ile işaretli kısımda ise " Ya ben aldatılan kadın psikolojisinin nasıl oldugunu komşumda gördüm" demişsiniz ben annem de gördüm onun ne kadar acı çektiğini, canının yandığına, beddualar ettiğini küçücük bir kızken şahit oldum. O kadından ölesiye nefret ettim ama en çok babama kızdım anneme bunları yaşattığı için..

Hatasını anlayanların onlara kazanımı nedir diyorsunuz? Hatasını anlayan bir birey var ortada, bir daha aynı şeyi yapıp başkalarının canını yakmayacak demek, başka yuvalar yıkılmayacak başka anneler ağlamayacak demek!
"Oh iyi yaptım karısından ayırdım,o adam benim oldu " diyen kadınla aynı kefeye mi koyalım yani?

Bu hikayelerin sonunda ortak bir şey gördünüz mü ?
Hep kadın yaftalanıyor, acı çekiyor..
Ya dul damgası yiyor ya f.şe.
Erkek sıyrılıp gidiyor, kalan kadınlara da bu yaftaları ilk yapıştıranlar kadınların TA KENDİSİ oluyor!

İlk defa üye olmuşsun da ilk defa mı Türkçe yazı yazıyorsun be güzel kardeşim. Hadi ilkini anladık, özür dileyen yazın çok mu farklı? Bak yukarıya, yazdıklarına bak

ne yapayım yani tekrar mı yazayım yazmışım bir kere ......kuusura bakmayın dedim bu kadar sorundan bir buna mı takıldınız yani

Yahu bari özürünü yazarken düzgün yaz diyorum. Evet ona takıldım, burada tarzınızı yansıtmanın tek yolu yazı çünkü. Sen düzgün yazmaya üşenme, milletten derdine derman yazmasını bekle.Neyse, kaçtım ben.

allah belasını versin böyle erkeklerinnnn top olsunlarrr prostat olsunlar inşallahh yazıkkk yaa bir insanın gururyla bu kadar oynanmazz kızlar kınamayın allah kimsenin başına vermesinnn buda size büyük ders olmuşturrr iyi bi kazıkkk

eee degilim dedimya işte insanın dibi miyim ben önüme her hatalıyım affet diyene eyvallah kardeşim deyip yol alayım ?

Ben sen miyim bacım ? ya da senin sevgilin miyim ben ? aldatana karşı vicdan besleyip kundaklara sarayım..

Kudaklara sarılan sensin hem bana niye layık gördün onu da hiç anlamadım :))

Amaaaann neyse ! Yine bir aldatan kadının masum lafzını eline dolayarak Masum kadıncıklar siziiiiiiii ! övgüsüne yeterince mazhar oldum :)

Konu sahibesi ne desem yalan olur deyip kenara çekilme vaktidir :))

Peluş konunun devam etmesini istiyorsan rica et görevlilerden açsın orada devam ettirelim :)) Burası senin aklanıp paklanma yerin değil kuzum yeterince işgal ettik :KK37:

aklanıp paklanmaya hiiiiiç ihtiyacım yok yeterince ak pakım hem kendi hemde sevgilimin gözünde. :21: :KK76:
ayrıca konum burdada benim aklımda da çoktaaaaan bitti kuzum..
onun dışında konunun kapatılması benim kanımcada hayırlı olur zira yeterince yorum yapıldı. konu sahibi burdan kendine faydası olacakları çoktan almıştır zaten. onun dışında hakarettir bedduadır vs edenlerde bu vesileyle az biraz daha içlerindeki yangını soğutmuş oldular. ehh bi sonraki evli adam konusuna kadar bu "onlar" a yeter :KK1: :KK24::KK33:

bari özürünü yazarken düzgün yaz diyorum. Evet ona takıldım, burada tarzınızı yansıtmanın tek yolu yazı çünkü. Sen düzgün yazmaya üşenme, milletten derdine derman yazmasını bekle.Neyse, kaçtım ben.

TAMAM SENDE YAZMA O ZAMAN VE NE BENCEDE KAC SEN YAZMASANIZ DAHA İYİ OLUCAK..

X