Babamın evine geldim eşim 10 gündür arayıp sormuyor ne yapamlıyım

Kızlar öncelikle eleştiri değil destek ve akıl istiyorum her insan hata yapar bende bu ilişkide ki sorunları göz ardı ederek hep hata yaptım maalesef… eşimle toplam 3 yıllık ilişkimiz var 3 aydır da evliyiz evlenmemizi hiç kimse istemedi annesinin kıskançlıkları çıkardığı sorunlar ve yaşadıklarımız yüzünden… 10 gün önce eşimle annesine gittik bana laf sokarak konuştu sürekli bende cevabını verdim tabi sonra 19 yaşındaki erkek kardeşi geldi yanımda eşime hoşgeldin dedi beni görmezden geldi(hep aynı şeyi yapar) evden çıkınca bunları eşime söyledim oda boşver biz huzurumuza bakalım dedi sonra tartışmaya başladık benim tek istediğim yaptıkları saygısızlıklara ses çıkarmasıydı neyse bir şekilde konu kapandı eve geldik ertesi gün iyiydik arkadaşlarla buluştuk orda bu konular açıldı eşimde bu kadın sana kaynanalık yapmıyor istese yapabilir şurayı sil burayı sil der dedi bana orda geldiler tabi nasıl der hangi devirdeyiz götü yiyorsa desin dedim sonra anneme saygısızlık yaparsan kapı dışına koyarım dedi tartıştık konuyu kapattık eve geldik sıfır iletişim sabaha kadar sabah halası aradı akşam size ev görmeye gelicez diye bana söyledi eşimde bende babama gidecektim dedim orda biraz tartıştık yine annesi yüzünden gitmek mi istiyorsun S*** G (Defol) dedi bende kalktım toplandım çıktım ertesi gün aradı nerdesin diye babamdayım dedim iyi dedi kapattı aradım bu ne demek senin burda olman lazım diye senin yaptığın terbiyesizlik kalanlar gelecekti falan dedi konu halan değil konu bana dediklerin dedim eee bolmuş dedi aileni bana tercih mi ediyorsun yani dedim evet dedi sonra seni bir daha alırsam ordan öç… at gibi giden at gibi gelir, bugün bittin benim için dedi bağırdı kapattı telefonu o ara ben mesaj atmıştım 10 gün oldu ne arama ver ne o günkü mesajı açmış hiçbir şey yok
Bende çok kırıldım o yüzden adım atmak istemiyorum.
Evlilik böyle bir şey değil,eşin senin ringde boksör rakibin değil.Siz kim çok yumruk atarsa yarışına girmişsiniz.Siz de çok saygısızsınız.Böyle bir yılı doldurmadan ayrılırsınız.

Her zaman s*ken yaranır,aferin iyi yapıyorsun.Toksik olan sensin ama gerçekten bu devirde en iyisini yapıyorsun ben de öyleyim toksiklik çekeceğime ben toksik olayım beni çeksinler kafasındayım.Neyse eşin geri dönsün istiyorsan bi adım at,boşanmak istiyorsan da adliyeye git ama anladığım kadarıyla barışmak istiyorsun

Her zaman s*ken yaranır,aferin iyi yapıyorsun.Toksik olan sensin ama gerçekten bu devirde en iyisini yapıyorsun ben de öyleyim toksiklik çekeceğime ben toksik olayım beni çeksinler kafasındayım.Neyse eşin geri dönsün istiyorsan bi adım at,boşanmak istiyorsan da adliyeye git ama anladığım kadarıyla barışmak istiyorsun
ee ama çekmemişler

Kızlar öncelikle eleştiri değil destek ve akıl istiyorum her insan hata yapar bende bu ilişkide ki sorunları göz ardı ederek hep hata yaptım maalesef… eşimle toplam 3 yıllık ilişkimiz var 3 aydır da evliyiz evlenmemizi hiç kimse istemedi annesinin kıskançlıkları çıkardığı sorunlar ve yaşadıklarımız yüzünden… 10 gün önce eşimle annesine gittik bana laf sokarak konuştu sürekli bende cevabını verdim tabi sonra 19 yaşındaki erkek kardeşi geldi yanımda eşime hoşgeldin dedi beni görmezden geldi(hep aynı şeyi yapar) evden çıkınca bunları eşime söyledim oda boşver biz huzurumuza bakalım dedi sonra tartışmaya başladık benim tek istediğim yaptıkları saygısızlıklara ses çıkarmasıydı neyse bir şekilde konu kapandı eve geldik ertesi gün iyiydik arkadaşlarla buluştuk orda bu konular açıldı eşimde bu kadın sana kaynanalık yapmıyor istese yapabilir şurayı sil burayı sil der dedi bana orda geldiler tabi nasıl der hangi devirdeyiz götü yiyorsa desin dedim sonra anneme saygısızlık yaparsan kapı dışına koyarım dedi tartıştık konuyu kapattık eve geldik sıfır iletişim sabaha kadar sabah halası aradı akşam size ev görmeye gelicez diye bana söyledi eşimde bende babama gidecektim dedim orda biraz tartıştık yine annesi yüzünden gitmek mi istiyorsun S*** G (Defol) dedi bende kalktım toplandım çıktım ertesi gün aradı nerdesin diye babamdayım dedim iyi dedi kapattı aradım bu ne demek senin burda olman lazım diye senin yaptığın terbiyesizlik kalanlar gelecekti falan dedi konu halan değil konu bana dediklerin dedim eee bolmuş dedi aileni bana tercih mi ediyorsun yani dedim evet dedi sonra seni bir daha alırsam ordan öç… at gibi giden at gibi gelir, bugün bittin benim için dedi bağırdı kapattı telefonu o ara ben mesaj atmıştım 10 gün oldu ne arama ver ne o günkü mesajı açmış hiçbir şey yok
Sizin ilişkide ne saygı ne seviye kalmış barışsan pata küte gene böyle gider

Bu üyenin başka üyelikleride var sanırım tam olarak birebir aynı şekilde S*** G (Defol) yazısını 2 veya 3 kere daha okuduğuma eminim

3 aylık evlilikte kocanızın ailesine karşı gelmesini beklemekle öküzün buzağı emzirmesini beklemek aynı şey.
Erkekler evlendikleri ilk yıl ailelerine kendini kanıtlama evresini yaşar. Sizinki de onu yapmış ailesine bişey demeyerek. Hatalı ama sizde hatalısınız .Azıcık politik olsaydınız bu kadar ortam gerilmezdi. Siz iki saygısız
( birbirinize sarfettiğiniz sözler nedeniyle gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum ) evlilik müessesesine uygun değilsiniz. Evlenmek kolay ama bunu sürdürebilmek mesele ve evliliğin temeli saygıdır. Sizin temel çürük.

Sen kendini koruyamiyormusunda onu ailesine düsman etmeye calismissin? Ne isterdin? Tum ailesiyle kontagi kesip sana kul köle olmasinimi?

Adamın üslubu kötü de sizin ki güzel mi?
Elalemin yanında neden eş ailesini konuşuyorsunuz zaten.
Öyle yiyorsa ediyorsa diye konuşup karşılığında ne duymayı bekliyorsunuz?
İkiniz de üslupsuz terbiyesiz insanlarsınız.
Bu evlilikten de bir cacık olmaz bu saatten sonra

Eşinizin ailesiyle sorun yaşamış ve sevmiyor olabilirsiniz ama arkadaş grubunun yanında kayınvalidenizle ilgili "g*tü yiyorsa desin" demeniz çok talihsizce olmuş. Aynı şekilde eşiniz başkalarının yanında sizin annenizle ilgili böyle bir söylemde bulunsa ne yapardınız? Bence siz de eşiniz de birbirinize karşı çok saygısızsınız ve iyice yüz göz olmuşsunuz.

Her ilişkide toksik bir taraf var sanacak neler yaşıyorsunuz acaba?
İnsan gibi konuşan anlaşan insanların düzgün ilişkileri de var.
Kimse toksik insanları çekmek zorunda değil. Çekmez de zaten bir çeker iki çeker

Başka insanların yanında aile meseleyi konuşmak nedir. Bu kadar mı cahilsiniz gerçekten.

Elestri yapmıyorum genelde yapmam destek akıl demissiniz .Fikir diyelim.Akliniz yeter size Kimsenin istememesinde bu evliliği vardır bir hayır.Bunu es geçtiniz Yapılacak belli annesi kardeşi eşin ailesi ne derse o susacaksiniz.Dolmayacaksiniz.Esiniz herkesin gördüğü sizin sevip görmek istemediğiniz gibi özüne döndü.Siz dolup taşmışsiniz şimdi herkes kayinvalideyi ettiğiniz o söze takılır.Ben takilmayacagim birikim var fakat büyük resme bakın.Esiniz ve ailesi ne derse o yapısında biriyle evlenmiş siniz ve büyüklerin uyarısını dinlememişsiniz ben ilerisini çok sıkıntılı görüyorum evliliğinizin.Simdiden böyle ise uzlaşmak altdan almak yutmak hep sizde olacak üzgünüm yorumum bu

Ailesini bile bile. İstenmediğini bile bile evlendiğin adamın ailesi bi anda seni kucaklayacak mıydı? Ne zart zurt kavga çıkartıyorsun anlamadım ki.
Ne demek milletin içinde annenin götü yemez lafları. Ne kadar çirkin ne kadar sığ hareketler. 12 yıllık kocam annem-babam hakkında böyle konuşsa o an kapıya koyarım. Herkes bilecek lafını.
Son olarak konu eve gelecek misafir sen yine anne kavgası çıkarıyorsun. Ne mana ? Senin de geçinmeye gönlün yok.

Ailenle oturdugun evden ayrilmak istedigin icin mi evlendin? Yasini fazla gorup panikle mi evlendin? Bu ikisi cok sik yapilan hatalar evlilik kurarken. Buraya cevap yazmak zorunda da degilsin. Kendin dusun bunlari. Bu adamla olmaz diyecegim ama kusura bakma da sen de ondan pek farkli degilsin. Hayatimda hic kufur kullanmadim. Surada kufur okurken bile rahatsiz oluyorum. Siz hayati paylasmaya karar verdiginiz insanlarla boyle konusuyorsunuz. 3 aylik evlilik ve laflara bak. O iliskiden zaten bi sey olmaz. Cocugunuz olsa o da boyle bir ortamda yetisecek, o cocuga da yazik. Bu evliligi devam ettirmen anca zorunluluktan olur. Para kazaniyor musun? Hos, meslegin bile olsa bu devirde kiraya cikmak tek basina hayal oldu. Diyecegim su ki babanin evinde mutsuzsan ve ayri evin olsun istiyorsan bosan ve kendi imkanlarinla yap bunu. Yok yapamam ama evet mutsuzum diyorsan mecbur kocani arayip gonlunu alican. O adam seni aramaz. Arasa da oyle canim cicimle, ozur dilerimlerle gelmez o arama. O da zoraki arar. 10 gun gecmis. Cok sogutmadan arayi daha fazla sen ara ozrunu dile ki seni evine geri gotursun...
Yok ben babamlarda mutluyum, bu evliligi yaptigimi da kafamdan silerim, bosanmayi falan kafama takmam diyorsan direkt bosan. Tamam bu adamdan pisman oldum ama keske bi cocugum olsaydi kafasindaysan da yine ozur dile, evine don. Bak bir suru alternatif yazdim.

X