ben böyle bir insan degildim..neden ben yaşadım bunu...pişmanım sadece....

Evet konu sahibi hatalı bunun zaten farkında ve bence günah çıkarmaya değil içine düştüğü durumdan çıkmak için bir yol bulmaya çalışıyor.
Siz de yargılamaya devam ediyorsunuz.

Burda bunu yemezler derken neyi kastettiniz anlamadım ayrıca. Sanki adam yuvasında çok iyiydi de kız adamı karısından ayırdı ve onunla evlendi.
Adam zaten ayrılmaya niyetlenmiş ve boşanınca da konu sahibi ile değil başka bi kadınla evlenmiş.
Vurun, dövün, yerlere atın bir taşta siz atın zaten kadın kadının kurdu değil midir ki ?

klasiktir kk da zaten, böyle bir konu açılınca;
1. tüüü ahlaksız rezil pislik şey, nasıl böyle bişey yaparsın
2. Allah belanı versin senin
3. ilerdeki seninde evliliğin yıkılacak ni ha ha ha ha haaaaa

zamanında kendi babalarından ya da yakınlarının kocalarından ya da bizzat kendi kocalarından gördükleri bu ihanet dolayısıyla o kadar kine bulanmışlar, o kadar öfkeliler ki, bu taşlaşmış kalplerini hakaret, küfür ve beddua üçgeninden başkası kesmez. hatta ben inanıyorum karşılarında olsa recm de ederlerdi bu kızı.
İNSAF diyorum sadece..

O biri benim.

Hakaret mi ettim? Acımı benzer konular acan konusahiplerinden mi çıkarmaya çalıştım? Benim yanlı olduğumu söylerken sizin yanlı olduğunuz o kadar acık ki? Bknz; kendi konunuz.

O biri benim.

Hakaret mi ettim? Acımı benzer konular acan konusahiplerinden mi çıkarmaya çalıştım? Benim yanlı olduğumu söylerken sizin yanlı olduğunuz o kadar acık ki? Bknz; kendi konunuz.

Evet pelus89 kendine benzer konular bulup sürekli polemik çıkarıyor, bir hedef gösterip şunlar şöyle yapar diyor da
Kendi yaptığı ne peki?

Üstelik rica edeceğim konu sahibi ile kendinizi kıyaslamayın, onun en azından sevgilisi yokmuş
Siz sevgilinizle beraberken evli bi adamla onu aldatmışsınız, aşığım bi ara birşeyler oldu ama o evli bende neden ilişkimi bozayım diyordunuz..

Niye acaba? Siz evli barklı adamlarla gönül eğlendirirken buradaki kadınlar evliliklerinin üzerlerine titriyorlar, bu yüzden olabilir mi acaba? Siz pişman olup hayatınıza kaldığınız yerden devam ederken aldatılan kadınlar kan kusuyorlar bu yüzden olabilir mi acaba? Yaşadığınız olay üzerinden bir hafta geçmemişken sevgilinize trip atabilecek kadar yüzünüz aşınıyor ama aldatılan kadınlar hicbir zaman kaldıkları yerden devam edemiyorlar bu yüzden olabilir mi acaba?

İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırma peluş!

Bak sen şu hanım kızımıza hele :)) hemen de karşı çıkan güruha direk KUYRUK ACINIZ var diyerek eski konusundan bariz gönderme yapma telaşına düşmüş yine..

Peluş madem biz o kategoriye giren yani ; Aldatılan,sömürülen aldatılmış akrabaların 1.dereceden akrabaları ya da aldatan babanın kızı olarak burada sektire sektire döktürüyoruz peki sen kuzum ?

Ben diyeyim..

Sen de aynı naneyi vakti zamanında yemiş bir kız olarak aldatırken aldatılmış,kendine bile itiraf edemediği sıfatları başkası tarafından duyunca incinmiş aslında hakettiği şeyler kendisine denirken biran o saf masum kız rollerinden çıkıp canavarlarmış kimselerin temsilcisi olarak buradasın ve sen de bizi recmetmeye uğraşıyorsun :))

Düşenin halinden düşen anlarmış misali...

Neyse ki konu sahibemiz en azından senin gibi olumsuz eleştirilere çemkirmeden cevap yazıp hatasını tekrar tekrar sorgulamaya yönelmiş..

Onun yerine siz gelmiş burada farklı düşüncedeki kesime sayıp döktürüyorsunuz yine niye kuzum benim ? hıncını mı alamadın ?

O biri benim.

elmeyra o biri sensin evet. ama sadece o başta yazdığım cümleyi eden kişi. bikere de kk da diye devam eden.
diğer saydığım şeyleri hakaret, küfür beddua etme vs. sana hitaben yazmadım ki. bu tarz yorum yapan üyelerin tamamına yazmıştım, o amaçla. yoksa senin hakaret içerikli yorumunu bulsam direk alıntıyla ona itafen yazardım. neyse karışıklı olmuş, sonuçta sana yazmadım ben yorumu. sadece başındaki sanaydı. ama ara vermeden ve sana yazdığım şeyi sonlandırmadan yazdığımdan heralde sen tamamını üstüne alınmışsın. kusura bakma o sebepden.
bu arada ben yanlı olduğunuzu da hiç söylemedim size ama bende yanlı değilim bunu bilin, kendi konumu açmadan önce de, o meseleyi yaşamadan önce de bn böyle düşünüyodum, hala da düşüncelerimin arkasındayım.
çnk bu hayatta kimin başına ne geleceği hiç belli olmaz. insanız biz. nefsi olan varlıklarız. hata yapabilen varlıklarız. ben her zmn her türlü konuda büyük konuşmakdan korkarım. örn, ay çocuğuna vuruyo ben ASLA yapmam demem. ay annesine küfür ediyor ben ASLA yapmam demem. ay ne saygısız davranıyor, ne biçim giyinmiş, ne patavatsız, ne ahlaksızca bi iş yapmış vs. ben ASLA yapmam demem. neden demem biliyomusun? çok korkarım çnk. eğer o kişi o yaptığından pişman olmuşda af dilemişse Rabbinden. eğer bende onu kınamışsam onu yaşamadan son nefesimi vermem. bunu bildiğimden kınıcaksam bile içimden kınarım, korkumdan tek laf etmem.
bilmem anlatabildim mi derdimi? yani birisi bi hata, ahlaksızlık vs yapmışsa tabiki aa aferin sana diyemeyiz ama kınamak neden, beddua etmek neden. ben buna tepkimi dile getirdim. ve dediğim gibi o yaptığım yorumda direk sana konuştuğum tek yer ilk baştaki cümleydi. kalanı sana değildi, yanlış anlaşılma olmuş..

evet canım öyle diyordum, noldu ?

Bu hikayede tek suçlu o kadın. Bu adama güvenip karısı olduğu için!

Tövbe yarabbim... Sen hiç suçlu olur musun arkadaşım?!

ahh ablam benim ya, hadi ben 2 hafta önce yaşadığım şeyin hıncını alamadım diyelim, varsayalım öyle.. peki sen? kaç sene önce yaşadığın olayın hıncını alamadın da saydığım hakaretleri, bedduaları ediyorsun bu genç kızlara? yapma canım benim, yazıktır. bırak Allaha havale et. ne diye çemkiriyorsun, insaf biraz..

Evet peluş insanız. Bunu kendine yapma. Bir hata yaptın, "pişman oldun veya olmadın o seni ilgilendirir- aynı hatayı yapanı savunma. Gel fikrini beyan et git, konuya yorum yapanları anlama zahmetine girme, münakaşa etme. Cidden komik oluyor.

Evet en büyük affedici Allah, o bir tövbe ile kulunu affedebiliyorsa kalanı bizi ilgilendirmez. Kimseyi yargılamıyoruz. Hakaret, küfür vs olmadığı sürece herkes istediğini yazmakta özgür, tıpkı senin yaptığın gibi. Lütfen.

belki çok acımasıca olacak, şu an pişmansınız ama ..
sizin gibi boş hevesler peşine düşen kızlarmız var onlar okuyup belki ders alacak..
o yüzden sizin durumunuz için ''eden bulur''diyorum..
siz o kadının hayatını mahfetmişsiniz o adam da sizinkini mahfetmiş....
bian önce kendinizi toparlayın kendinize uygun birilerini illaki bulursunuz...

Adam yine iyiymiş senle evlenmeyi kabul etmemiş hayatın kararırdı adam baban yaşında aranız da yaş farkı çok fazla ileride çok pişman olurdun iyikihata yapmadan adam evlenmiş sende kurtulmuşsun ...Kesin senden öncede karısını aldatmıştır yuvayı yıkan kadın olarak kendini suçlama herşey adamın suçu eşini sevmiyorsa boşansın

Beddua mı :)) yine ciddi manada sap ile samanı karıştırmaya başladın kuzum...

Onu genelde sizler demiyor musunuz ??

Kınamayın eger kınarsanız kınadıgınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz ! diye .))

Konunuzu bilmiyordum okumadan önce yukarıdaki mesajınızı beğendim,
Sonra konunuzu okudum ve gerçekten oradaki konu sahibine yazacaklarımın burada yazdıklarım ile aynı olmadığını gördüm.
Konu kapatıldığından ve başka bir arkadaşımızın konusunda olduğumuzdan dolayı oradaki düşüncelerimi buraya yazmaktan imtina ederim.
Serotonin arkadaşımız düşüncelerimi birebir yazmış onu diyebilirim.

Hala mesajınızı beğenmeye devam ediyorum çünkü yukarıda yazdıklarınıza kısmen katılıyorum.
Pişman olan hatasını anlayan herkes,desteği ve ikinci bir şansı hak eder.
Benim babam da annemi yıllarca gözümüzün önünde aldattı, ama ben hep sadece o kadının değil babamın da kabahatli olduğunu düşündüm..
Tüm suçlu kadın, vurun K.pe'ye mantığına asla kat'a katılmadım ,katılmayacağım.

Ama bile bile de evli bir erkeğe musallat olan,yuva yıkmaktan korkmayan kadına da ilk tepki gösterenlerden biri ben olurum hiç şüpheniz olmasın ...

Son düzenleme:
ne sinir bı olay ya kusura bakma ben senın ıcın ıyı hıcbısey dıyemıycem ınsanda akıl yoksa mantık olur o yoksa vıcdan olur neyse en ıyısı ben susayım

Evli adamlarla ilişkiler , lanet okunanlar vs vs....

Kimse kendini kandırmasın, karısını seven adam, yuvasını sayan adam aldatmaz !!

Aklı başında kadın, aldatan adamı geri almaz !!

Evlilikte aldatma varsa ortada yolunda gitmeyen bir şeyler muhakkak var, kimse kendini kandırmasın çok iyi bir yuvam vardı da 2. kadın geldi bozdu, yok öyle bir şey, biten bir şeyler mutlaka var, bitenleri göremeyip o evlilikleri sürdürme çabası bence hata

2. Kadın , sona tüy dikmiş günah keçisi, tabi ki hiç bir kadın kendine bu durumu yakıştırmamalı, mutsuz olan ayrılmalı. İfade etmek istediğim şu ki ; sonradan adamın hayatına dahil olan bu kadının kimliği bir şeyi değiştirmez, biten bitmiştir, zamanında görmek lazım.

Konu sahibi arkadaşım, sen zaten yanlışını anlamışsın, yoluna devam edeceksin artık yapacak bir şey yok. Kendini topla ve artık hata yapmadan yaşamaya bak. Şu hep aklında olsun ; evlenmek de hak, ayrılmak ta hak ; ancak aldatmak yaşanmaması gereken bir şey.

Sevgi yoksunluğunu anlıyorum ama eksikler hatalarla tamamlanmıyor. Kendine saygını kaybedeceksen bırak eksik kalsın. Şurada yazılanları bir düşün; sen ne niyetle, ne duygularla bir ilişki yaşadın ama dışarıdan ne görünüyor. Hiç hatasızsın demiyorum, iradeni kullanıp bu yola girmemeliydin .Şerefsizin dik alası bir adam yuva sahibi sayılıyor, arkasını dönüp onca yıllık yuvasının üzerine sıcağı sıcağına evlenen bir kadın mübarek ve acıların kadını oluyor; ve sen o yuvayı yıkmış kötü kadın oluyorsun. Bu toplumun gerçeği budur, ne söylesek değişmez. Anlatamazsın kendini o yüzden toparlan ve yoluna devam et ...

Son düzenleme:
insan zaman zaman sevgi ilgi yakınlık eksikliginden bu tür hatalar muhakkak yapılır herkes yaparmı dersen tabiki yapmaz sen daha çk genç oldugun için net düşünememiş o güzel sözlere ve yalancı sevgiye kanmışın allahtan son hazin olarak bitmemiş ya evlenseydin çok çok kötü şeyler seni bekliyor olurdu o defteri kapat denize at kendine yeni bir sayfa aç çalıimaya dvm et kendini işe ve okuluna ver bence kafanı dagıt mutlaka seninde karşına sana layık senin seviyende senle eşdegerde biri çıkacaktır bekle sabret . hayatında bol şanslar diliyorum

Daha önce hiç aldatılmadım yani aldatıldığımı görmedim ne ailemin ne yakınımın ama bu arkadaşımızın yaptığı şeye kızmak illa aldatılmış olduğumuz anlamına gelmek isteyen istediği yorumu yazar düşüncesini yazar hakaret küfür olmadığı sürece , ne deseydik senin hiç bir suçun yok adam zaten mutsuzmuş ki iyi yapmışsın mı deseydik. İnan mükemmel bir eşe sahip olup genede gözü doymayıp gözü dışarda olan erkeklerde var mesela çok yakın kankam eşini aldattığını gördüm mutsuzmusun diyorum hayır değilim çok mutluyum ama sıkılıyorum bazen macera arıyorum diyor ama eşi bilse eminim ki anında terk eder. Ben anlayamadım bazı arkadaşların neden böyle sert girdiğini eleştirenlere hayır yani sizde mi evli adamla birlikte oldunuz yada 1. dereceden yakınınız mı oldu ? Hani siz öyle diyorsunuz ya kesin aldatıldınız yada aldatılan yakınınız var diye. Git 100 kişiye sor 99 tanesi bizim verdiğimiz tepkiyi verecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…