Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
O zmn e bebekten şaşmıyım İpek kullansam mı diyordum

Kaçıncı haftada doğum yaptınız acaba. Benim doktorum 41+2 ye kadar bekleyecek. Nette birşeyler okudum tedirgin oldum biraz. Doktoru dinlemeden mi. 40+4 teymişim şu an

Kaçıncı haftada doğum yaptınız acaba. Benim doktorum 41+2 ye kadar bekleyecek. Nette birşeyler okudum tedirgin oldum biraz. Doktoru dinlemeden mi. 40+4 teymişim şu an
Ben normal dogum bekliyordum ama bebek kanala girmek bilmiyordu, yukari cikmaya baslayinca sezaryen lafi gecmeye basladi ilk defa. Sonra beklerken covid oldum, daha fazla bekleyip strese sokmanin alemi yok dedi doktorum, covidken 40+4te sezaryen oldum. Nette biseyler okumak hep tedirginlik yaratiyor zaten eger normal dogumu cok istiyorsaniz 41+0a kadar sıkın disinizi suyunuz vs. her sey yolundaysa. Ama sezaryen olacaksa da ne tip anestezi alacaginizi onceden bi arastirin. Ben palas pandiras epidural oldum, hic sevmedim keske genel olsaymisim dedim. Kolay bir dogum diliyorum

Arkadaşlar, 15 günlük bebeğim var ve aşırı derecede bunaldım. Uykusuzluk, meme ucu ağrısı, emzirme, pompayla sağma, bel ağrısı derken ben çok fenayım, sürekli ağlıyorum. Bu günler geçiyor değil mi? Zamanla her şey daha kolaylaşacak değil mi? Çocuğum olduğu için çok pişmanım doğduğundan beri. Tamam çok tatlı şirin ama o kadar. Nasıl geçecek günler? Nasıl kolaylaşacak?

Yardımcı olabilecek kimsen yok mu

Yardımcı olabilecek kimsen yok mu
Kayınvalide ile birlikte bakıyoruz ama onun da başka torunu var ve aşırı yaramaz, bi de evde yemekle de ilgileniyor. Yine bebek bana kalıyor daha çok. Eşim çok ilgili sağolsun, o da bugün işe başladı. Gitgide bana kalıyor bu bebek.

Sabır biraz daha kolaylayacak inşallah. En zor günlerdesin. Kolik gibi problem olmazsa bundan sonrası çok daha kolay

Peki bebenin gidişat kaçıncı haftayla uyumlu?
Boyu tam haftasında. Kilosuda 39+5 lerde. Haftasıyla uyumlu yani. Ufak bir bebiş değil. Devlet hastanesine gidiyorum. Özele mi geçmeliyim anlamadım. Her gün kontrole gidiyorum acile. Mafoldum, en az 2.5/3 saat sürüyor oda. Nts, ultrason, sıra bekle, yok doktor çıktı doktoru bekle. Madem bir risk var sürekli muayenedeyim neden doğum başlatılmıyor çözemedim. Nettede, bebek kakasını yer, rahimde sıkılır ,ödem oluşur neler neler yazıyor. Allah korusun. Kendimi geçtim zaten farketmez suni sancı sezeryan ama bebek için endişelenmeye başladım.
Benimki de doğum kanalına girmedi ve girmiyorda. Muhtemelen bende sezeryan olacağım. Ama 41+2 yi neden bekliyoruz bilmiyorum. Normal doğum zor dedi doktorum. Çevremde 38/39. Haftalarda olmuş hep doğumlar.

Oncelikle fiziksel olarak toparlandiginizda daha iyi hissetmeye baslayacaksiniz. İlk 40 gun annenin bebegine alismasi icin gereken sure, hatta belki de bazi anneler icin 3 ay. Hayatiniz tamamen degisti, bunun huznu var uzerinizde. Ama geciyor Postpartum blues yasiyorsunuz buyuk ihtimalle, biraz okuyun netten rahatlayin

Evet planli sezaryende 41. hafta beklenmiyor tabi, daha erken aliniyor. Bizim gibi mecbur kalininca da bu kadar bekleyip sezaryen olmak sinir bozucu oluyor. Doktor onun icin bekletiyordur cunku benim gibi olan bir iki tanidigim, benden birkac gun fazla bekleyip normal dogum yapabilmeyi basarmisti. Ben covid olmasam 41+0 a kadar beklerdim belki.

Simdi okudum daha yukarida devlette oldugunuzu yazmissiniz
Devlette mecbur olmadikca sezaryene almiyorlar diye biliyorum

Canım benim insallah doğumun hemen başlar. Benim de kanala giremedi diye 39+4te sezaryen oldu. Istersen bekle ama sanmam dedi doktor oldum. Yani bi muayene ol bari özelde. Durum tedirgin ediciyse devlettekileri beklemez hemen girersin sezaryene bence.

Ay kızlar herkes pamuk ve ıslak mendilci olarak ikiye bölünmüş tecrübesiz olarak mantıken ben pamuk aldım valla
Bu gün hastaneye gittim bebem 34 haftalık bir hafta önden gidiyor Muş doktorum yeter doğrda kurtuliyim senden dedi bide yürümeye başla artık kasların güçlensin dedi yoksa sezeryana girmek zorunda kalırsın dedi 4/5 haftan kaldı dedi . Benim doğum korkum yerini heyecana bıraktı . Çok heyecanlıyım artık bebek de 2300 gr 45 cm dua edin bana artık yürümeye başlıyorum runn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…