Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende pamuk kullanmak istiyorum
Özellikle ilk 6 ay
İlla ki sıcak mı olması suyunu
Benim ki Haziran bebesi olacak
Çeşme suyundan akan sıcaklıkta yani oda sıcaklığında su olsa yetmez mi
Kaynamış soğumuş su olsun
Gerçi poposunu yıkarken direk muslukta yıkıyorum ama

Koca 1 koli pamuk da aldım zaten
E bebekteki büyük olandan
Bn 1 koli 12li 6 lı 2 tanede BİM’den pamuk bitirdim
Kaka olmasa bile sildim temiz kalsın diye
Şimdi tekrar stok yapmam lazım pamuk

Bu arada pamuk alacaklar bi şekilde indirim yakalarsa ipek’in bebek pamuğu e bebek’inkinden çok çok daha güzel. Bi keresinde Hepsiburadada daha ucuza bulup almıştım.
Bende kullandım bir dönem evet güzel kullanılabilir ama baby me nin pamuğu daha güzel yumuşak geliyor bana ama ipekte kullanilmayacak gibi degil

Eklentiler

• image.jpg
    129,1 KB · Görüntüleme: 37
  • image.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 37
Aşılardan sonra olabilirmiş böyle seyler, bizde olmadi hiç ama hastalık falan değildir bence
Süt ürünlerine alerjisi var. Meğer böreğimin üstüne unutup tereyağı sürmüşler Dün normale dönünce söyleyebildiler. Bu huzursuzluk, uykusunda ağlama ve kakasından gelen kan ondanmış. E 1 hafta öncesinde rota olmuştu. O da üstüne tuz biber oldu.

Şimdi de burnumuz çok dolu sürekli temizliyorum ama ağlamadığı için idare ediyoruz çok şükür

Banyo suyunu bile kettle da kaynatıp kullanıyorum
E ben de öyle yapıyorum öyle olması gerekmiyor mu Bana öyle dediler

İstanbulda bu şekilde kaynatıp çeşme suyu kullanıyoruz. Ama Bursanın suyu biraz sert. Cildini ekstra kurutuyor. Oradayken damacanadan su alıp kaynatıp kullanıyoruz.

Son düzenleme:
Banyo suyunu kaynatıp kullanmak gerekiyor tabi ki ama kaç ay öyle yapmak gerekiyor unuttum bilmiyorum, ben 3 ay sonra bıraktım zaten filede zaptedemez olduk artık beraber duş alıyorum
6 aydır alt değiştirmede pamuk kullanıyorum, çok memnunum bebeğim sıkıntılıydı hiç de zorlanmadım daha da devam edeceğim onda da kaynamış ılık su kullanmak gerekiyor, pamukları temizlerken ıslatıyoruz önceden suya ıslatıp bekletmek zararlı, küf mantarı üremesi olabiliyor ona dikkat edin Pamuk şu anda İpek kullanıyorum ama e bebeğin pamuğuna geri döneceğim ipeğinkiler çok ince bence, elimde parçalanıyor çoğu zaman

Herkes çok övdü pamuk kullanasım geldi tekrar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…