Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benimki de haftalardır salyalar, nesneleri ağzına götürmeler hiç bitmiyor. Ben de alsam mı bunlardan
Malzeme önemlidir herhalde değil mi? Nereden aldın
Ben baby mall mağazasından aldım. Ebebek’e göre daha fazla çeşit vardı. Öncesinde bir araştırma yapmaya fırsatım olmadı. Hangisini tutarsa diye 3 tane aldım. Benimkilerim malzemesi silikon ama yumuşak. Daha uygun fiyata sert plastik gibi olanları vardı. Bir de içi sulu olanlar vardı. Dolaba koyuyormuşsun, çocuğun dişleri serinliyormuş. Onu doktora sormadan almak istemedim. Son olarak ahşap vardı. Kimyasal içermediği için çok tercih ediliyormuş. Ama bana fikir olarak çocuğun ağzına tahta almasın pek sıcak gelmedi. Benim kız En çok Oioi sevdi. Özelliklerine bakın isterseniz.
Size de geçmiş olsun.

Eklentiler

• EA2A1D0E-F161-4D5F-B6CB-EA5D9B050347.jpeg
    EA2A1D0E-F161-4D5F-B6CB-EA5D9B050347.jpeg
    25,1 KB · Görüntüleme: 33
Benimki de haftalardır salyalar, nesneleri ağzına götürmeler hiç bitmiyor. Ben de alsam mı bunlardan
Malzeme önemlidir herhalde değil mi? Nereden aldın
5 10 tane kemirebileceği oyuncaklar olmalı bu dönemde. Ben sıkıldıkça sırayla veriyorum eline.

Pamuktan birsey olmaz kuzu 5 aykik olmak uzere bende hala pamuk kullanıyodum, sadece dışarda ıslak mendil kullanıyorum yada çok uzun kalacaksak dışarda ıslak mendil çok kullanmamak adına bir kaba az bir sıcak su koyup dışarda bana yetecek kadar pamuk koyuyorum içine nemli kalıyor pamuklar, o şekilde kullanıyorum.

Yakında 3 aylık olucak , ben de hep pamuk kullanıyorum . İçme suyunu kaynatıp soğutup şişeye koyuyorum alt değiştirme masamda duruyor . Hiç de zorlanmadım . Pişik olmadı şu ana kadar .

Bende pamuk kullanmak istiyorum
Özellikle ilk 6 ay
İlla ki sıcak mı olması suyun
Benim ki Haziran bebesi olacak
Çeşme suyundan akan sıcaklıkta yani oda sıcaklığında su olsa yetmez mi o_O

Ben baby mall mağazasından aldım. Ebebek’e göre daha fazla çeşit vardı. Öncesinde bir araştırma yapmaya fırsatım olmadı. Hangisini tutarsa diye 3 tane aldım. Benimkilerim malzemesi silikon ama yumuşak. Daha uygun fiyata sert plastik gibi olanları vardı. Bir de içi sulu olanlar vardı. Dolaba koyuyormuşsun, çocuğun dişleri serinliyormuş. Onu doktora sormadan almak istemedim. Son olarak ahşap vardı. Kimyasal içermediği için çok tercih ediliyormuş. Ama bana fikir olarak çocuğun ağzına tahta almasın pek sıcak gelmedi. Benim kız En çok Oioi sevdi. Özelliklerine bakın isterseniz.
Size de geçmiş olsun.
Teşekkür ederim🥰 Bakayım ben de detaylı

5 10 tane kemirebileceği oyuncaklar olmalı bu dönemde. Ben sıkıldıkça sırayla veriyorum eline.

Uyku arkadaşında, kitaplarında falan var da çok yere değiyorlar. Muhtemelen ağır gelip düşüyor. Her düştüğünde koş temizle gel çok zor:KK43: En iyisi hafif bir şeyler almak sanırım

Özellikle ilk 6 ay
Ben direk damacana suyla yaptım. Hiç kaynatmadım 🫢 günlük ,
bir kutu vardı sabahtan ona ıslıyordum pamukları akşama kadar bitiyordu. Sonuçta çeşmeden akan suyla yıkıyoruz diye düşünerek bu şekil yaptım. Çoğu zaman ıslak mendil de kullandım. Çok şükür hiç pişik olmadık.

Özellikle ilk 6 ay

İçme suyunu kaynatıyorum ben sadece önceden , sıcak olmuyor yani . Şişeye koyup temizlerken pamuğu ıslatıyorum .

Teşekkür ederim🥰 Bakayım ben de detaylı

Uyku arkadaşında, kitaplarında falan var da çok yere değiyorlar. Muhtemelen ağır gelip düşüyor. Her düştüğünde koş temizle gel çok zor:KK43: En iyisi hafif bir şeyler almak sanırım
Tabi bu çok önemli kendileri çok güzel oyalanıyolar hem artık oyuncskla

ilk oğlumdan kalma çok güzel oyun halısı ile yürüme arkadaşı vardı fisher price markaydı
kaynanamın evi büyük diye ona götürdüm yürüme arkadaşı var oyun halısı yok
ne yaptığınıda bilmiyor :KK57: ne heves etmiştim ya, yine kursağımda kaldı

ilk oğlumdan kalma çok güzel oyun halısı ile yürüme arkadaşı vardı fisher price markaydı
kaynanamın evi büyük diye ona götürdüm yürüme arkadaşı var oyun halısı yok
ne yaptığınıda bilmiyor :KK57: ne heves etmiştim ya, yine kursağımda kaldı
Ne yaptığını mı bilmiyor 🙄🙄

Özellikle ilk 6 ay
Kaynamış ılımış su kullanmak lazım canım çeşme suyu kullanma direk

Bebenin istemesi de mühim 😌 Ben bebemi yatırayım da pamuk ıslayayım için 3 saniyem olmadı 🤣 Şebeke suyuyla ıslanan pamuktan da daha çok güveniyorum ıslak mendillere. Ki sebeke suyunu da bebeyi yıkarken yutturuyoruz bile 🤣🤣 amaan
Banyo suyunu bile kettle da kaynatıp kullanıyorum 🤣

Kızlar bir akıl verinya.
Bebeğimin ne derdi var. Bayram bayram doktoruna yazıp randevu almalı mıyım size sorayım.

Emme süremiz uzun zamandır max 5 dakika. Çünkü direkt uyuyor. Ben zorla elimle dürterek devam ettiriyorum. Yine çok az oluyor. Ben de çözümü 5 dk da olsa 30 dk da olsa uyanır uyanmaz koşarak beşikten alıp emzirmekte buldum. Böylece normal bir emzirme süresini yakalamış olduk. Bu şekilde kilo alımı da gayet iyiydi.

25 Nisan Pazartesi Rota ve Memenjit aşısını olduk. O zamandan beri uyanınca da pek almamaya başladı. Bu yüzden max saatte 1 emmek için ağlıyor. Emzirince de 2 dk anca sürüyor.

Son 2-3 gündür de geceleri neredeyse yarım saatte bir ağlıyor. Memeye alıyorum susuyor. Max 3-4 kez çekip uykuya devam ediyor. Sanki sadece susuzluğunu gideriyor. Ne yapsam devam ettiremiyorum.
Şimdi bugün gündüz sadece 12-12:20’arası uyudu. Bir de 14:45-16:45 arası. Ama bu 2 saat içinde 6 kez ağladı gözlerini açmadan. Memeye alıyorum susuyor 3-4 kez çekip uykuya devam ediyor. Uyanmıyor da. Fazlasını da almıyor.

Nedir bu yaşadınız mı hiç?
Aşılardan sonra olabilirmiş böyle seyler, bizde olmadi hiç ama hastalık falan değildir bence

X