Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ay kızlar herkes pamuk ve ıslak mendilci olarak ikiye bölünmüş tecrübesiz olarak mantıken ben pamuk aldım valla 😁😁
Bu gün hastaneye gittim bebem 34 haftalık bir hafta önden gidiyor Muş doktorum yeter doğrda kurtuliyim senden dedi bide yürümeye başla artık kasların güçlensin dedi yoksa sezeryana girmek zorunda kalırsın dedi 4/5 haftan kaldı dedi . Benim doğum korkum yerini heyecana bıraktı . Çok heyecanlıyım artık bebek de 2300 gr 45 cm dua edin bana artık yürümeye başlıyorum runn 💃🏻🤩😅😅
Aman biz yürüdükte nooldu 🤪 Şaka şaka sağlıkla gelsin herkesin tam istediği gibi.

Aldığım ergobaby kanguru için yenidoğan aparatı bulamıyorum beyaz yada gri lazım ama yok yok yok :KK43:(( kullanmayı çok istiyorum ama bulamadimki bi. Yeni kanguru almakta istemiyorum nasıl beklicem bebeğin aparatsiz kullanır olma şartlarını ya aparat lazım bana :KK70:

Aldığım ergobaby kanguru için yenidoğan aparatı bulamıyorum beyaz yada gri lazım ama yok yok yok :KK43:(( kullanmayı çok istiyorum ama bulamadimki bi. Yeni kanguru almakta istemiyorum nasıl beklicem bebeğin aparatsiz kullanır olma şartlarını ya aparat lazım bana :KK70:
Y yorgunnn_anne sen mi yenidoğanda yastık kullanıyodun kanguruda?

Ay kızlar herkes pamuk ve ıslak mendilci olarak ikiye bölünmüş tecrübesiz olarak mantıken ben pamuk aldım valla 😁😁
Bu gün hastaneye gittim bebem 34 haftalık bir hafta önden gidiyor Muş doktorum yeter doğrda kurtuliyim senden dedi bide yürümeye başla artık kasların güçlensin dedi yoksa sezeryana girmek zorunda kalırsın dedi 4/5 haftan kaldı dedi . Benim doğum korkum yerini heyecana bıraktı . Çok heyecanlıyım artık bebek de 2300 gr 45 cm dua edin bana artık yürümeye başlıyorum runn 💃🏻🤩😅😅
Maşallah 🧿 🥰

E ben de öyle yapıyorum öyle olması gerekmiyor mu😂 Bana öyle dediler 😂😂

İstanbulda bu şekilde kaynatıp çeşme suyu kullanıyoruz. Ama Bursanın suyu biraz sert. Cildini ekstra kurutuyor. Oradayken damacanadan su alıp kaynatıp kullanıyoruz.
Çoğu direk çeşmeden sıcak su alıp kullanıyor canım

Süt ürünlerine alerjisi var. Meğer böreğimin üstüne unutup tereyağı sürmüşler:KK43: Dün normale dönünce söyleyebildiler. Bu huzursuzluk, uykusunda ağlama ve kakasından gelen kan ondanmış. E 1 hafta öncesinde rota olmuştu. O da üstüne tuz biber oldu.

Şimdi de burnumuz çok dolu sürekli temizliyorum ama ağlamadığı için idare ediyoruz çok şükür
Aaaa çok geçmis olsun 😔

Arkadaşlar, 15 günlük bebeğim var ve aşırı derecede bunaldım. Uykusuzluk, meme ucu ağrısı, emzirme, pompayla sağma, bel ağrısı derken ben çok fenayım, sürekli ağlıyorum. Bu günler geçiyor değil mi? Zamanla her şey daha kolaylaşacak değil mi? Çocuğum olduğu için çok pişmanım doğduğundan beri. Tamam çok tatlı şirin ama o kadar. Nasıl geçecek günler? Nasıl kolaylaşacak?
Biraz sabir hepsi gececek büyüdükçe herşey daha güzel oluyor.

Hiç etkisi olmadı mı 😅😂😂
Yürüyüs plates merdiven im cik elimden geleni yaptım 24 saat sanci çektim 8 cm açılma ile sezeryan oldum arkadasjm 9 ay yatti ev isi bile yapmadi dogumu suni sanci ile basladi bir kac saat icinde dogum yapti velhasıl kendini çok kasma bebek nasıl istiyorsa öyle doğuyor.

Arkadaşlar, 15 günlük bebeğim var ve aşırı derecede bunaldım. Uykusuzluk, meme ucu ağrısı, emzirme, pompayla sağma, bel ağrısı derken ben çok fenayım, sürekli ağlıyorum. Bu günler geçiyor değil mi? Zamanla her şey daha kolaylaşacak değil mi? Çocuğum olduğu için çok pişmanım doğduğundan beri. Tamam çok tatlı şirin ama o kadar. Nasıl geçecek günler? Nasıl kolaylaşacak?
Ben ilk 1,5 ay hayatım bitti artık, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyordum. İş hayatına dönmem imkansız kimse sabredip dayanıp bakamaz diyordum.
Oğlum krizlere giriyordu. Meme ucu yaralarım daha az canımı acıtıyordu.

Hepsi geçti gitti. Hiçbir şey eskisi gibi değil oğlumla her şey daha güzel. İşe de döndüm. Evden çalışıyorum. Ve benim gibi işkolik birini nasıl değiştirdi anlatamam. Gözüm oğlumdan başkasını görmüyor🥰

Aranızdaki bağ gün geçtikçe artacak🙏🏼

X