Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

aslında evinizde çok önemli... şimdi kaldığımız evin alt katında bebek ve küçük çocukları var. ama bebek ağlama sesini çok çok dikkat ederseniz duyuyorsunuz... eski evimde de yandaki teyzenin telefon konuşmasını net anlaşılır şekilde duyabiliyorduk... ev sizin değil sanırım. adam akıllı eve taşının bence.

eşimler evlenmeden önce eski kaldığımız evde oturmuşlar. üst komşularıyla davalık olmuşlar. çocuklarınıın gürültüsünden. gecenin körü balkona çıkıp demirlere vururmuş erkek çocuk... hasta babası sinirden şeker komasına girince davalık olmuşlar.. kadın çocuklarımı yetiştirmeyi senden mi öğreneceğim, ben Hacettepe bilmemne mezunuyum vs. dermiş... ama o evin berbat derecede duvarları inceydi...

Cocugunuz var mi oldugunu sanmiyorum.cocugum yokken bende boyle dusunuyordum ama olunca isin rengi degisiyor deliki hemde zir deli icince aziyor iyice kadin duvarlari tekmeliyor ceksin bir muddet bende mulk sahibiyim oda rahatsiz oluyosa tasinsin bu kadar .ahkam kesmeye gerek yok akilliya akilli deliye deli denir

tebrik ediyorum walla, tabiki idare edicez birbirimizi pandomimlemi hayatımızı devam ettiricez:) iyi yapmışsınız:)

tebrik ediyorum walla, tabiki idare edicez birbirimizi pandomimlemi hayatımızı devam ettiricez:) iyi yapmışsınız:)
İnsanız sonuçta bi günümüz birini tutmaz ki...
He şu da var kimse kimsenin gürültüsünü çekmek zorunda değil. Tamam ama o sırada çocuk ağlarken kadın napsın ki, ağzını mı bantlasın. Biz gece hep çocuk ağlamasıyla uyanıyoruz. 5 dk sonra uyuyor bebek. 5 dakika için yukarı çat çat vurmak hiç hoş değil.
Herkes kavga eder evinde, iyi günü olur kötü günü olur. Ufak tefek şeyler sorun olmasa keşke.

Insallah cok hareketli ve saglikli bir cocugunuz olur enerjisini yonlendirirsiniz istediginiz gibi .hamile oldugum icin suan kizimi surekli alip cikamiyorum evde kagit kes hamur oyna lego yap bide cuvala koymayi deneyeyim gunduz saat iki gibi falan isterseniz gunduz benim evimin icine kimse mudahale edemez diye dusunuyorum

Gidip alt katımdaki gençleri öpesim geldi. 2 küçük çocuğum var daha bir kere şikayet etmediler. Her gördüklerinde severler üstelik. Bazen onların arkadaşları gelir gece 1-2 ye kadar kahkalar havada uçuşur. Hiç rahatsız olmadım. Birbirimizi idare ediyoruz.
Bugün başıma bir şey gelse ilk komşum koşar, aynı şekilde onlara olsa ilk ben koşarım. Gerek yok kötü olmaya.

Herkesin çocuğu var bizde zaanında çocuktuk 1 kere kapımıza gürültü yapıyosunuz diye gelen olmadı.Bebeklere bişey demiyorum ama yaşı 3ü geçmiş çocuklarada biraz hakim olmak gerek bakın saat 7 den beri üst komşumun eşya kaldırıp bırakması süpürge açması çocuğun koşması ve bağırması bu saat oldu devam ediyor ki bu gece 1 e kdr dvm ediyor.Kimse birbirini rahatsız edemez efendim.Bizde insanız.Gürültü kaldırmıyo kafamız.Bzim komşuda böle saygısız olmaya dvm ederse bende şikayet edicem gereken yerlere!!!Çocuk bu yapar zihniyetini geçin artık

BENİ SİNİR ETMESİNLER.GECE 2 DE BULAŞIK MAKİNESI ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÇALIŞTIRIYORUM SONRA GELSİN DUVARA YUMRUKLAR

kime gore yanlis mantigim hem nerden biliyorsunuz olcum yaptiklarini ordaydiniz heralde

millet kendine iş arıyor heralde. benimde yan komşu doğum yaptı. çocuk özelliklede gece acaip ağlıyor ya susmuyor yada ilgilenmiyorlar ama şikayet etmek hiç aklıma gelmedi.aksine üzülüyorum onun için

öyle bile olsa dava acamazsın sen ya nerde kaldı türklük misafirperlik valla tasının ordan canım yada imkanın vars asatın al o evi magdem annende altı katınday mıs

Tabii açamaz ben de ondan sordum zaten başka bişeyler mi var diye sırf bir bebeğin ayak sesine dayanarak kimsenin dava açabileceğini sanmıyorum başka birşeyler var gibi.

Bu "çocuğum var,ne yapayım anlayışlı olcak herkes"diyen kadınların ben bu bahanenin arkasına sığındıklarını düşünüyorum..Senin çocuğun var diye insanlar her türlü sese katlanmak zorunda değil..Hasta olan olur,yorgun olan olur,dinlenmek isteyen olur,gürültü dinlemek zorundalar mı? Çocuğu olan bir sürü insan var ama herkes komşusuyla mahkemelik olmuyor...Sadece ayak sesinden ve birkaç kez olan ağlama sesinden kimse mahkemelik olmaz..Diyelim ki kadın çok aksi bir tip ve mahkemeye verdi..Bunun sonucunda kendi kaybedeceğini ve bir sonuç alamayacağını bilmiyor mu? İşi mahkemeye götüren bir insan,çıkacak sonuçları bilmeyecek kadar cahil olamaz bence..Demek ki ortada ciddi bir gürültü söz konusu ki iş bu noktalara gelmiş..Sadece bir inat uğruna kimse kaybedeceği bir dava için uğraşmaz mahkemelerde..Çocuğu olan insan dikkatli olacak,engel olamıyorsa da müstakil eve geçecek..Benimde köpeğim var ses oluyor diye evimi sattım,tıpış tıpış gittim bahçeli ev aldım..Benim köpeğim var diye kimse apartmanda rahatsız olmak zorunda değil..Çocuğu olan,evcil hayvanı olan kim olursa olsun toplum içinde yaşarken dikkat etmek zorunda..Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok...

Sözüm konu sahibine değil onun komşusu belliki klinik vaka ama burda çocuktur yapar diyen hanımlara iki çift sözüm var çocuk elbet yapacak ama nolur çocuklarınızı dur deyin azcık empati yapın.
9 aydır evliyim. Üst ve alt kattaki çocukların gürültüsü yüzünden yemin ederim çocuk yapmaktan sonsuza kadar vazgeçmek üzereyim.
Üst katta oturan komşumuzun bir oğlu var 5 yaşında...12 den önce asla uyumaz, akşam ben 7de eve gelirim yukarıdan hav hav hav sanırsın evde köpek var ama yok çocuk köpek taklidi yapıyor. Çocuğun gürültüsüz zamanı anne ve babası birbirlerini boğazlarken oluyor. Evde her şey yolundaysa bu seferde kadın mutfakta sesi sonuna kadar açıp klasik müzik dinliyor.
Alt kattaki komşumuz ondan beter 4 yaşlarında bir kızları bir de küçük bebekleri var. Bebek her sabah saat 7de uyanır. Ben bebekten 10 dakika kadar önce uyandığımdan artık çocuğun hangi saatte kalktığını öğrendim ama anası babası öğrenemediler. Bebek abartısız yarım saat yatağında ağlıyor anası babası ancak yarım saat sonra o yavruya gidip bakmaya lütfediyor. İnanın o bebeğe üzülüyorum o ağladıkça içim gidiyor. Küçük kızları da dünyanın en asabi bebesi olsa gerek hep bağırıp kendini yerlere atarak tepiniyor. Hırsını alamadıysa apartmanın koridoruna çıkıp bağırmaya ve çığlık atmaya devam ediyor.

çocuğa bağırıyor musunuz?

Benim üst komşumda güvercinlere cam kenarında ekmek veriyorum diye kapıma geldi.Kuş sesleri rahatsız ediyormuş.
Ama kendilerinin inanılmaz bir iletişim şekilleri var
apartmanın merdiven demirlerine vuruyorlar (apartman inliyor tabi bu arada ) diğeri kapıya çıkıyor " gel çay içelim ayol " diyor.

Evimin içine kimse müdahale edemez düşünceniz *her gürültü* için mi geçerli sadece sizin çocuğunuz için mi?
Hayır bu çok güzel yerlere gider de o bakımdan.

valla çocuğun enerjisini evde de güzelce değerlendirebilirsiniz illa bu soğukta dışarıya nasıl çıkaralım ayol gibi düşünceden vazgeçin biraz açın süper dadıya bakın fikriniz olur.

yanlış biliyorsunuz .

Ben bizzat yaşadım bu olayı ve attıramadım.
1-Diğer kat maliklerinden imza toplanması gerekiyor tahliyesi için kimse oralı olmadı.
2- Örneğin, yüksek sesle müzik ve televizyon çalınmaması ve komşuları rahatsız edecek derecede gürültü yapılmaması ve mesai günlerinde öğleyin saat 13 ile 15 arasında (öğle istirahatı) ve geceleri saat 19:00 – 07:00 gürültülü hareketlerin yapılması; Pazar günü ve resmi tatil günleri tüm gün boyunca istirahat vakti olarak kabul edilmesi nedeni ile tüm gün boyunca gürültülü hareketlerin yapılmaması gerekiyor. yani bu saatler dışında yapılan gürültüyü şikaet bile edemiyorsun etsen de kabul ediliyor.
3- Belediye gelip desibel ölçümü yapıyor ve belli bir desibeli geçmişse para cezası kesiyor.
sonuç olarak yukarda her gün saksafon dinleten çocukları attıramadım mahkemelik olduğum halde. onun üst katında ğrenciler vardı zaten şikayetçi olmadılar.
yan tarafında ve karşısında almancılar oturuyor.
geçen ay okulu bitti kendi isteği ile gitti.
benimde öğrencilik zamanımda alt kattaki kadın yere kaşık düşse kapıya geliyordu 10 kre karakolluk oluk
mahkemelik olduk hiç bir şey yaptıramadı
sulh ceza mahkemesine şikayet etmişti ses kaydı istemişler. gürültü yaptığımıza dair belediyeden desibel raporu istemişler. hatta karakolda ki komikser insanlar evin içinde uçarak mı hareket etsin dedi kadına.
yanı bu bayana ayak sesi için kimse bir şey yapmaz.

bu tavrınız çok kavgacı. benim Çocuğum yok ama benden yaşça çok küçük kardeşim vardı ayrıca ben de çocuk oldum.bence evet Çocuğunuzu komşunuza öyle bir kelime kullanarak korlutmamalısınız. hemen çocuğun inşallah şöyle olur muhabbetine girmişsiniz . size hiç kötü bir şey yazmadığım halde. gerçekten be kadar güçlüymüş annelik duygunuz . pes ! ben size beddua etmeyeceğim . ama konunun rengini de değiştiriyorsunuz zaten. hiç tartışmayacağım . keşke yorum yapmasaydım hiç . siz konu açınca yorumlara karşı SAYGI duyarsınız diye düşünmüştüm .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…