Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

Hoşgörünüzden ötürü tebrik ediyorum.
İnsanların sizin çocuğunuzdan rahatsız olma hakkı bile yok.
Bircok insan icin hosgoru tek tarafliymis. Bu konudan cikardigim buyuk sonuc. Empatiden ne kadar yoksun bir toplum oldugumuzu da tekrar gordum. Hep bana, rabbena. :)
Senin derdin varsa psikopatin tekisin, ama onun derdi varsa, insan ol da anlayisli ol! :)

Sadece yürüme sesi mi yoksa eline birtakım eşyalar alıp duvara, yerlere vurmak, bağırmak gibi huyları var mı?
öyle bile olsa dava acamazsın sen ya nerde kaldı türklük misafirperlik valla tasının ordan canım yada imkanın vars asatın al o evi magdem annende altı katınday mıs

Bircok insan icin hosgoru tek tarafliymis. Bu konudan cikardigim buyuk sonuc. Empatiden ne kadar yoksun bir toplum oldugumuzu da tekrar gordum. Hep bana, rabbena. :)
Senin derdin varsa psikopatin tekisin, ama onun derdi varsa, insan ol da anlayisli ol! :)

Evet hoşgörülmesi gerekenler hep çocuk sahipleriymiş. Eskaza gürültüden falan rahatsız olursak halimiz yaman. Elalemin çocuğunu baştacı etmem lazım : )

Hayır benim iki köpeğim var, 12 yıldır aynı apartmandayım, bir kere gürültü şikayeti gelmedi. Ben bu kadar özenliyken insanlardan aynı şeyi beklemem psikopatlık oluyormuş demek ki : )

Evet hoşgörülmesi gerekenler hep çocuk sahipleriymiş. Eskaza gürültüden falan rahatsız olursak halimiz yaman. Elalemin çocuğunu baştacı etmem lazım : )

Hayır benim iki köpeğim var, 12 yıldır aynı apartmandayım, bir kere gürültü şikayeti gelmedi. Ben bu kadar özenliyken insanlardan aynı şeyi beklemem psikopatlık oluyormuş demek ki : )
Kesinlikle. Kimileri cocugunu sadece kendi tepesine degil, cevresindekilerin de tepesine cikarmaya ugrasiyor. Ama yok oyle dunya malesef.

Olayı sizin anlattığınız kadarıyla biliyoruz. Tabi anlattığınıza göre siz sonuna kadar haklısınız.
Ama alt katınızdaki aile eğer bir rahatsızlıkları yok ise olay bu kadar değildir. Ya da belki siz çocuk ile çıkardığınız sesin farkında değilsinizdir.
İnsanın gürültüden ağlayacak duruma geldiği oluyor. Karşı tarafa tamamen haksız demek te doğru değil

Ne kadar tahammülsüz insanlar var? Madem cit sese dayanamiyorsun az ye villada otur denir öylesine. . 14 aylık BEBEK sokağa çıkamaz enerjisini atama , komşu rahatsız olur deyip uyarsan anlayamaz. . Bu çocuk yürüyecek koşacak sağa sola vuracak ogrenecek bir çok şeyi. . Şu rahatsız olup polis çağırmayı medeniyet sananlar çocukları olduğunda gece hastalandiginda paniklemez ağlamasın diye ağzını da bağlar heralde.. Çünkü ağlayan cocuga öyle sus deyince susmuyor öyle bir dünya yok... sizin konuya gelince arkadaşım polisi ilk çağıran siz olduğunuz için iş inada binmiş sizi ordan cikarana kadar da maalesef devam edecekler. . Allah iyi komsularla karsilastirsin ne diyeyim. .

Ne kötü insanlar var ya. Hiç birşey olmaz. Senin mahkemede söylemen gereken. 2 yaşındaki çocuğumun ayak sesi yüzünden beni mahkemeye verdiler demen. Başka bir şikayeti varmı. Yani çocuk kapı çarpıyor oyuncaklarını yere çarpıyor sa haklılar. Siz hata etmişsiniz zorla eve girmeye çalışmış adam be diye polisi geri göndermiş eşiniz. Şimdi bu mahkemede kullanırdunız işte. Çocuk yüzünden gerek yok demiş. Burada olay çocuk değil eşşek kadar adamın kapıyı zorlaması. Çok pasif gördüm sizi ben bu konuda

O zaman ben süper bir sabıra sahibim ya. HoppaÜst kat komşum yaşlı ve kulakları ağır işitiyor. Bense üniveriste öğrencisiyim sabahladığım oluyor hali ile. Sabahın bilmem kaçından akşamın körüne kadar televizyon sesi. Hemde ne ses. Kendi televizyonunu açma hangi kanalı izliyor , ne reklam çıkmış anında anlıyorsun. Bu çoğu zaman böyle oluyor.Kendi kendime söylensem hatta kızsam da üç günlük dünya deyip susuyorum.:KK22:
Bebeğin yürümesinden ne olurmuş ki ya. Bence bunlar takıntılı tipler iş ses ,gürültüde değil size takmışlar...:KK64:

Konuyu okumadım kiracıyız lafından sonra.
Evet kiracıysan o apartmanda asla insan yerine konmuyorsun. Bizim de tepemizde ciyaklayan koşturan bebekler var ama kalkıp da bişey diyemiyorum, desem kıyamet kopar. Ki çocuk sesine zaten bişey demem.
Yarın bi gün çocuğum olsa beni üst kattaki hayatta çekmez ama, acımasızca uyarır.
Çünkü kiracısın, insan değil!!!(onların gözünde)

Gecenin ikisi gozume uyku girmiyor. Aylardir bu boyle. Ara ara tabi...
14 aylik bir oglum var. Kiraciyim. 6 ay oldu tasinali. Ali 12 aylikken yurudu ve olaylar basladi...
alt komsum aile. Orta okula giden bir kizlari var. Kiz okulda oglenciymis. Gec kalkip dinlenmesi gerekiyormuss. Ve benim o esnada 12 aylik yeni yurumeye baslayan oglumun ayak sesleri onlari uyandiriyormus. Saka gibi degil mi? Iste tam da bu sebepten uyuyamiyorum!! Tam iki aydir kapimiza 5 kez polis,1 kez belediyeden geldiler. Iki kezde kendileri geldi ama ne gelmek... kapiyi yumruklayarak... bu sabah bi baktik ki ifade vermek icin karakola cagriliyoruz... hukuki surec ne olur bilmiyorum ama son zamanlarda ulkemizdeki hukuk sistemi beni korkutuyor.

Konuyu ayrintili bir sekilde bir kez daha anlatayim. Ilk kapimiza geldiklerinde 'sizi uyariyorum gencler,sabah saat 8 dedik mi uyaniyoruz!' Dedi. Bende Onlem alacagimi soyledim,yolladim. Gelen adam buarada.bunlarin yatak odasina gelen odaya,yere battaniye uzerinede hali serdim. Oglanin ayaklarinada ilk adim ayakkabisi falan degil bildiginiz çin isi pofidik patik giydirdim. biraz sure gecti. Gece oglan ateslendi. Aa bi baktik bunlar tavana vuruyor. E yuh yani. Bende isterim gece uyanmasin. Manyak bunlar dedik gectik. Bir pazar sabahi saat 09.00 esim firina gitti. Bizim kapi nasil yumruklaniyor anlatamam. Giris katta annem oturur. Bisey oldu sandim. Actim panikle. Adam bana nasil bagiriyor. Ne bicim insansiniz,sabahin koru. bende kapatmak istedim kapiyi. Bu arkadan kapiyi tuttu iceri dogru itti. Sonra elini cekti ve kapattim. Hemen polisi aradim. Polis gelene kdr esim geldi. Anlattim olani. Esim asagi indi. Adama bi daha benim kapima gelme diye bagirdi. Bi sure sonra polis geldi. Bu durumlarda polis uzlasin yonlendirmesi yapiyor. Esim ben gittim uyardim bi daha gelmez olay buyumesin alti ustu bebek dedi. Aradan bi hafta gecti. Kapi caliyor polis tabi. Gurultu sikayeti var dedi. Offf bu boyle devam etmesin diye aksam 9 da yatmasi gereken cocugu gece 10 da 11 de yatiriyorumki sabah gec uyansin. Bi sure hic sorun olmadi. E bebek bu bi sabah kalkti yine sekiz. Oyunlar oynatayim oturdugumuz yerde diye kastim durdum ama adamin karisi takmis durumda bize. Yine geldi polis. Kadin nasil anlatayim su degisik tiplerden elinde telefon surekli belediyeyi arayan tiplerden iste. Adami sisirip sisirip yolladi bize. buarada bize kendilerinin onerileri su annem giris katinda ya ben sabahlari bebegimi alip anneme goturmeliymisim. Evet aynen bu. Simdi iki seyi daha cevplayayim. Yazdim ciktim cunku dun gece saat iki de yazdim bebegim agladi biraktim ciktim. Ne kadar kotu niyetlisiniz. sinirden stresten zona oldum. Bi kac saat bakmadim diye kotu olmusum. Ikincisi anlatmadigim hic bir sey yok. Almam gereken iko onlemi aldim. En onemlisi bebegimin gelisimini olumsuz etkileyecek uyku saati degisimi. Daha ne yapayim. Bize takmis durumdalar
sanırım insanları en çokta sizi kıskanan bir durumları var , ben bu tip insanların kendi mutsuzluklarını bu şekilde kustuklarını düşünüyorum, tabi evinde yaşlısı , hastası olanları tenzih ediyorum.

Bu durumlarla ilgili para cezaları var ki devamı durumda kişi ev sahibide olsa tahliye edilebilir.
Çocuklar enerjilerini atamıyorlar onların suçları yok ama anneler biraz fedakar dagranıp parka götürebilirler bence enerjilerini ordabatar çocuklar
Sabah bu soğukta ne parkı benimde oğlum var bi kez götürdüm ateşlendi.en fazla 2saat park .sonuçta evî yani .anlayışsız komşu işte.

Evet kiracıysan o apartmanda asla insan yerine konmuyorsun. Bizim de tepemizde ciyaklayan koşturan bebekler var ama kalkıp da bişey diyemiyorum, desem kıyamet kopar. Ki çocuk sesine zaten bişey demem.
Yarın bi gün çocuğum olsa beni üst kattaki hayatta çekmez ama, acımasızca uyarır.
ne demek yaa kiracı diye öyle şey olurmu , bedavamı oturuyorsunuz, parasıyla oturuyorsunuz ne saçmalık , bina sadece mülk sahibimi huzuru hakkediyor , binadaki kurallarda herkes eşittir, ben ev sahibiyim 9 yıldır ve apartmanda oturuyoruz, ben şahsen asla ayırmıyorum kiracıdır ev sahibidir diye,insanı insan yapan 4 duvarmıdır 1 tapu adındaki kağıt parçasımıdır, lütfen taviz vermeyin bu şekilde ezdirmeyin sakın kendinizi.

Siz baştan kendinizi böyle konumlandırıyorsanız insanların da sizi öyle görmesi normal.

Yasalar herkese eşittir, kiracı ev sahibi diye ayırmaz.

ne demek yaa kiracı diye öyle şey olurmu , bedavamı oturuyorsunuz, parasıyla oturuyorsunuz ne saçmalık , bina sadece mülk sahibimi huzuru hakkediyor , binadaki kurallarda herkes eşittir, ben ev sahibiyim 9 yıldır ve apartmanda oturuyoruz, ben şahsen asla ayırmıyorum kiracıdır ev sahibidir diye,insanı insan yapan 4 duvarmıdır 1 tapu adındaki kağıt parçasımıdır, lütfen taviz vermeyin bu şekilde ezdirmeyin sakın kendinizi.
Ezdirmiyorum şekerim merak etme. Daha 3. ayımızda ev sahibimizi arayıp şikayet etti pislikler, neymiş çok kavga ediyormuşuz. Yahu size ne? Ev sahibimi aramak senin ne haddine rahatsızsanız gel kapıma konuş. Biz de biliriz önlem almayı, haddimizi bilmeyi. Evsahibi tutturdu imza toplanıcak atılacaksınız dedi. Eşim çıktı üst kata kadına bişeyler dedi ben aşağı çağırdım eşimi gel ben konuşurum dedim. Kadına gittim söyledim, keşke rahatsızsanız gelip konuşsaydın dedim. Ondan başkası da şikayetçi değilmiş bizden. Ama kendi gürültülerini anlatamam sana evi tepemize yıktılar yine de sustum. Onlar da az insanlık öğrendiler. Birbirimizi idare etmemiz lazım dedim. Senin gürültün de oluyor dedim. Mecbur çekicez birbirimizi dedim. Sonra çark etti.
Gönderemediler apartmandan 3 sene olcak hala oturuyorum ohh.

Bukadar olayların büyümesini beklemek yerine çıkın evden.
Çocuk bu çocuğumu sıkacağıma o evde bir dakika durmam.
Geçen yıl benim alt kattakilerde kızımı şikayet etmişler ev sahibine.3 erkek üniversite öğrencisi
Eşimde aynen ev sahibine kendimi strese sokacağıma çıkarım evden kızımdan çokta önemli değil dedi.

Sonrada alt kattakilerden ses çıkmadı.tabi ben biraz dikkat ediyorum.ama kızımı sıkacak kadar değil.
Parayla değilmi benim bintane evim var.kiracıyım sonuçta.

Siz baştan kendinizi böyle konumlandırıyorsanız insanların da sizi öyle görmesi normal.

Yasalar herkese eşittir, kiracı ev sahibi diye ayırmaz.
Ben de onu savunuyorum zaten bişey demedim ki.
Belki bunu okuyan o tip ev sahipleri kiracılara da eşit muamele yapmayı öğrenir diye ironi yaptım.

yuh ya hayatımda ilk defa böyle bişey duydum. benimde 9 bucuk aylık kızım var . alt komşum kapıma gelse böyle konuşsa ve polisi çagırsa yemin ederim yırtarım onları . benim çocuğum mu önemli siz mi . manyak ya bu insanlar . inanın okurken sinirlendim. bi bebeğin ayak sesinden ne olacak. ona bakarsan benim üst komşumun 5 çocugu var . yaramazlar herseyi kırıp döküyorlar bide yeni doğum yaptı çocugu sürekli aglıyor yatacagım zaman biraz rahatsız oluyorum ama bu demek değildirki gidip polis cagırıp kapısına gideyim. sonuçta evli evinde köylü köyünde . evler ayrı .bence alt komsun geldiği zaman iyimser olma dediklerini yapma çok yüz bulmuş belli. gözünü korkut bidaha gelmesinler kapına. bide kalkmış kocasını kapına göndermiş gerizekalı ya o kadın. bi erkeğin bi kadının kapısında ne işi var

X