bayram tatili hakkında

Kesinlikle katılıyorum, 3 yaz önce yine 9günlük bir bayram tatilini değerlendirelim dedik, Fethiye den nefret ettim. Tövbe bir daha bayramda gitmem öyle yerlere.
peki bayramlarda nereye gidilmeli sizce? adam gibi izin imkanına sahip olduğumuz tek zaman en azından benim için.

şimdi ben bu arkadaşın yanına gitmesem dahi evde oturmak istemiyorum bu da ayrı sıkıntı :) yani insan düzgün bir zaman imkanı yakalamış, çalışıyor ve para da kazanıyor, evde oturmak koyar yani doğal olarak

diğer alternatif hiç gitmemek.
başka bir yere tek başıma gitmek.

ben otobüs yolculuğunu severim. 13-14 saatse akşam 7-8 gibi otobüs vardır muhakkak ertesi sabaha varırsın dönüşe uçak bileti bak derim. bence kaçmaz fırsat.

sizden daha olumlu konuşan olmadı :)

ben otobüs yolculuğunu severim. 13-14 saatse akşam 7-8 gibi otobüs vardır muhakkak ertesi sabaha varırsın dönüşe uçak bileti bak derim. bence kaçmaz fırsat.
200-250 civarı uçak bileti var gibi dönüşe... fiyat alarmı kurduk bakalım düşerse mail gelecek.

Güney'den yazıyorum.
Bayram zamanı güneye tatile gelinmez
Hele otel de hiç kalınmaz
Hizmet kalitesi sıfırın altında olur.
Ödeyeceğiniz faiş paranızla rezil olursunuz
İmkanınız varsa bayram sonrasına erteleyin tatilinizi

Katılıyorum, tek tatil imkanı olunca mecbur kullanılıyor. Ama büyük otellere gitmek zulmü, trafiği ayrı, yolu ayı, her yerde itiş kakış insan.

Belki daha küçük tatil beldelerine gidilebilir. Ya da kültür turizmi olabilir(gerçi oraları da kalabalıktır ama deniz turizmi kadar olmaz sanırım)

200-250 civarı uçak bileti var gibi dönüşe... fiyat alarmı kurduk bakalım düşerse mail gelecek.

ben pek düşeceğini sanmıyorum. bayramın son gününe değil de 1 gün öncesi veya bir gün sonrası mesai öncesi sabahın körü gibi saatler varsa daha hesaplı olabilir.

Ayrıca şunu da ekleyim bayramda tatil gayet de güzel oluyor.Normalde Türkler için hiçbir aktivitesi olmayan otellerde bile Türklere özel eğlenceler oluyor.Bugüne kadar nerdeyse her bayramda tatile gittim hiç de rezil kepaze olmadım üstelik kalabalığı seven biri de olmamama rağmen.

Geçen bayram burda kalıp kv ve sülalesinin nemrut suratını gördükten sonra da bidaha hiçbi bayramdaAnkara’da kalmamaya yemin ettim bayram gezmelerinden nefret ederim.

bilemedim, bu gidişle kalacak yer için başka bir alternatif olmazsa gidişi iptal edeceğim galiba. bir daha da gidemem zaten ben onun yanına. başka zamana erteleme imkanım olsaydı zaten bayram bayram gitmeyi aklımın ucundan bile geçirmezdim.

haklısınız.
yani arkadaşım evlerinde kalmamı söyledi hatta otel ayarlayacağım dediğimde bozuldu, bizim ev varken neden otel falan dedi. ama evleri çok küçük, arkadaşımın kendine ait bir odası bile yok. annesiyle devamlı tartışma halinde. evlerinde kalınmaz yani.
şimdi desem ki ya sen izmire gel masrafları ben karşılayacağım desem,benim evim de müsait değil böyle misafirlikler için, biz de kalabalık bir aileyiz. mecburen yine otel olayı devreye girecek. onun yol parasını ben karşılamam lazım, otobüs yolculuğuna o katlanacak mı? ve her şeyi geçtim böyle bir teklifi asla kabul etmez.

iptal ediyorum deyince de yol neyse ama otel masrafı yüzünden iptal ettiğimi anlayacak aptal değil sonuçta ve üzülecek. gerçi hiçbir zaman kesin geliyorum demedim, bakarız falan dedim ama bilmiyorum.

sizden daha olumlu konuşan olmadı :)
Benden cok daha super kosullara sahipler demek ki ayaklarina tas dahi degmediyse olabilir ben bekar ve cocuksuzken her turlu tatili de yaptim,unide tirmanisa ciktim defalarca. Sirtinizda 30 kiloluk ekipmanla daha tirmanmaktan zor degil bence otobus yolculugu

İzmirdeymişsin kuşadasını düsünmezmisin tek başına çeşme çok pahalı ama adada daha ucuza bulursun hem yol sıkıntı olmaz hem yol parasınıda değerlendirmiş olursun

Gencler bayramlarda aile ziyareti disinda vaktinizi nasil degerlendiriyorsunuz ya ben evde otursam kesin geberirim sıkıntıdan. Otelleri tercih etmeyin diyenler olmus da napalim nereye gidelim? Fikirlere acigiz valla.

Senelik iznin olmuyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…