bayram tatili hakkında

ben olsam giderim, paşa paşa yaparım. avşaya gidiyorum bende binecem metrobüsüme inecem avcılarda kocaman valizle ordan da feribot. oldum olası yollardan, yolun uzunluğundan korkmadım. iett otobüsüyle tur bile yapabilirim. yolculuk dünyanın en keyifli şeylerinden biri bence

Ben bugune kadar 2016 yili haric her bayram tatildeydim valla cok eglendim hep. Hic nefretlik hale geldigimi hatirlamam. Bazi püf noktalara dikkat edince ne trafige yakalaniyor insan ne de yuksek fiyatlar vermek zorunda kaliyor. Tabii coluk cocukla tatil yapmak icin dikkat edilmesi gereken farkli sizin gibi çöpsüz uzumken dikkat edilmesi gerekenler farkli.

Siz pansiyonda veya ucuz yollu bir yerde kalin. Zaten yatmadan yatmaya gelirsiniz. Gencsiniz, fazla esya olmadan da gidebilirsiniz. Gunde tek kiyafet gibi dusunup kucuk canta hazirlayin.

ben varım lo çok güzel uyurum..
bir kere okuldan dönüşte muavin dürtüp duruyordu öfkeyle baktım çocuğa uykumu böldü diye hanımefendi geldik dedi bir baktım köprüdeyiz
Kizim kknin yas ortalamasi 13. Biz cogu kisinin kvsi yasindayiz unuttun mu? Yeni nesil ucaktan asagi inmiyor. Otobus 25 yil oncesinde kaldi

Hahahaha naylon corapli olursak daha etkili 45 dereceye munasip

bak ne güzel anı işte:)
herşeyi tecrübe etmek lazım. mis gibin sigarada içilirdi eskiden otobüste.
W Wurstria boşver antalyayı bir karadeniz otobüsüne at kendini fasülye turşusu eşliğinde noop un anılarını yad etmeye geldim dersin

Güneyde neresi bilmiyorum ama yol 14 saatten 18 saatede çıkabilir gideceğin firma başka yerlere uğrarsa yolcu almak için,Marmaradan akdenize 20-21 saat yolculuk yaptığımı biliyorum.

Eğer gelecekseniz pansiyon tarzı yerleride araştırın derim.

yakın illerdeki ucak biletlerine bakın yada gideceginiz tarihten bir gün sonrasına vs
otobüsle o kadar saat yol cekilmez
he dersenizki ben bindigim gibi uyurum
o zaman gece yolculugu yaparsanız sabah orda olursunuz
ama benim gibi cingöz biriyseniz istanbul kocaeli arası bile otobüs agır gelir

birde gittiginizde kamp yapabilirsiniz
bungalow vs tarzı konaklamalar her zaman daha uygun oluyor gittiginiz yerdede illaki vardır

Siz 14 saat gideceğinize ortak bi yer bulun ,
Atıyorum Balıkesir-Erdek .
O da oraya gelsin .
İkiniz de az yolculuk yapmış olursunuz.
Daha az ücret ödersiniz.
O ortamından uzaklaşır , siz de rahat edersiniz.

Egede tam pansiyon apartlar oda fiyati 240 tl den basliyor ama biran once yer ayirttirin .Kisi basi 120 ye gelir ve yemek derdi yok.
Nereye gideceksiniz

Çadırda kiralaya bilirsiniz daha uygun olur bence

Sanırım Antalya deyince herkes deniz tatili anladı ondan yorum yaptı otellerin ve denizin kalabalıklığından(ben de yorum yapanlardanım) ama sadece oteli yatmak için kullanacaksanız öğretmenevlerine bakmanızı tavsiye ederim(gerçi tatil beldelerine yakın olanlar dolmuştur) biz birçok ili bu şekilde geziyoruz. O gün gezip tozuyoruz gece öğretmen evinde kalıyoruz(genelde önceden rotamızı belirleyip ayarlıyoruz) sonra başka ile orada gez toz. Kız kardeşim çadır kuruyorlar (ben çocuk var diye pek güvenemiyorum)

Yolculuk kısmına daha önce yorum yapmamıştım, şimdi yapayım o zaman. Ben çok gitmişmişiz uzun yola, çok da eğlenceli olur bence. Gece yola çıkar sabah ordasın. İstanbul'dan Urfa’ya 2 günlüğüne gezmeye gitmiş insanım, bir rahatsızlığınız yoksa gidilir neden gidilmesin. Bazen zorluk çekilse de arkadaşınızla eğleneceksiniz bence değer.

Siz 14 saat gideceğinize ortak bi yer bulun ,
Atıyorum Balıkesir-Erdek .
O da oraya gelsin .
İkiniz de az yolculuk yapmış olursunuz.
Daha az ücret ödersiniz.
O ortamından uzaklaşır , siz de rahat edersiniz.
bu mümkün olsaydı keşke ama değil.

teşekkür ederim :)

Tecrübemi paylaşmak istiyorum. Otobüsle Antalya'ya gitmiştik arkadaşlarla, neyse gidiş zorlu oldu ama bi şekilde katlandım.
Dönüş o kadar zor oldu ki anlatamam.
Vücudun ne zaman ne olacağı belli değil.
Bı sure sonra gaz problemi yaşadım işkenceydi, molalarda WC ye gittiğimde yolculuk boyunca kendimi sıktığını için hiç bir şey yok. Yolculukta ölüp ölüp dirildim. Fazla ses ve yiyecek yiyenlerin sesinden çok uyuyamadım, Kocaeli'nde trafik başladı saatlerce adım adım İstanbul'a vardık.
Bir daha da dedim otobüsle bir yere gitmem.

Gidilen yerin Antalya olduğunu sanmıyorum.İzmir Mersin otobüsle o kadar sürer.

geçmiş olsun ama bu yaşadığınız durum mecburi uzun yolculuklarda da başa gelinebilecek bir şey. yani bunun olma ihtimali vazgeçme sebebi değil ki. bunu yaşadıktan sonra tercihen otobüsle bir yere gitmem demeniz ve tercih etmemeniz çok normal ama mecburi uzun bir yolculukta da başa böyle bir şey gelebilir. teşekkür ederim deneyiminizi aktardığınız için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…