Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tebrikler, hayırlı olsun inşallah.
Çok heyecanlı bir bekleyiş. Haftaya bende göreceğim Allah nasip ederse...
Teşekkür ederim, çokkkkk sevindim. Hayırlısı insallah. :)) Ben bu haftalardan bir şey anlamadim. :) Ilişki mesela 12 Nisan'da oldu. Adetimin ilk günü de 1 nisandı. Neden taa 1 nisandan hesaplıyorlar. 5 haftalık olmuş oluyor ondan dolayı. 3 haftalık falan olması lazım. Mantığını anlayamadım. :)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, çokkkkk sevindim. Hayırlısı insallah. :)) Ben bu haftalardan bir şey anlamadim. :) Ilişki mesela 13. Nisan da oldu. Adetinin ilk günü de 1 nisandı. Neden taa 1 nisandan hesaplıyorlar. 5 haftalık olmuş oluyor ondan dolayı. 3 haftalık falan olması lazım. Mantığını anlayamadım. :)
hamilelik haftası döllenme gününün gerçekleştiği güne göre değil, son adet tarihinin gerçekleştiği ilk güne bakarak göre hesaplanır.
Hamileliğin, yani döllenmenin gerçekleşmiş olduğu zaman, son regl tarihinden yaklaşık 15 gün sonrasıdır. Ancak gene de, hamilelik haftası hesaplanacağı zaman bu tarih değil, bundan önce görülen adet tarihi dikkate alınarak hesaplanması sağlanır
Rahim zaten kendisini hazırlıyor diye yazıyor.
:) sağlıklı olsun bizim için önemli olan o :)

Ben varım canım.gerçi benim ilki erken doğum 26 haftalık bebeğin yaşamadi.sonra kızım 2 yıl ardan sonra normal yolla oldu şuan 5 buçuk yaşında.kızına kardeş olsun dedik ocak ta boş gebelikten kürtaj oldum.3 adettir deniyoruz olmuyor.bat 16 mayıs ama hiç ümidim belirtim yok maaalesef
Inan o kadar çok üzülüyorum ki

hamilelik haftası döllenme gününün gerçekleştiği güne göre değil, son adet tarihinin gerçekleştiği ilk güne bakarak göre hesaplanır.
Hamileliğin, yani döllenmenin gerçekleşmiş olduğu zaman, son regl tarihinden yaklaşık 15 gün sonrasıdır. Ancak gene de, hamilelik haftası hesaplanacağı zaman bu tarih değil, bundan önce görülen adet tarihi dikkate alınarak hesaplanması sağlanır
Rahim zaten kendisini hazırlıyor diye yazıyor.
:) sağlıklı olsun bizim için önemli olan o :)
:) Sağ ol canım, okudum bunları da ne bileyim. Değişik. :) Aynen sağlıklı olsunlar da. :KK200:

Merhaba canım. Hayırlı olsun öncelikle. :) Malesef gecmedi, gece 2 saat arayla uyandım yine. Her gün kivrandiriyor. bugun kontrolüm vardı. Şimdi çıktım. :) Doktoruma bahsettim. Acilde verdikleri ilaçlar ve iğne düşük önleyici aslında. Çok şükür kanamam falan olmadı. Önlem amaçlı. Ağrıların dayanılmaz olduğundan bahsettim. Ağrı kesici yazdı. Onunla geçecek inşallah. Siz mutlaka görüşün doktorunuza. Ağrılar bebek yerleştiği icin normalmis.
Sagolun sizinde hayirli olsun insallah:)bende ayni durumdayim sizinle.doktorum parol ve minoset onerdi fakat ikiside ise yaramadi ayni agrilari yasiyorum.bugun gidicem insallah bakalim ne dicek

Sagolun sizinde hayirli olsun insallah:)bende ayni durumdayim sizinle.doktorum parol ve minoset onerdi fakat ikiside ise yaramadi ayni agrilari yasiyorum.bugun gidicem insallah bakalim ne dicek
Hadi ya. Bana da Parol yazdı. Etkilemiyorsa kötü. :KK43: Çok fena oluyor. Toplam 15 dakikada falan geçiyor ama dayanılmaz bir şey. Ben de agridiginda parolu icerim diye seviniyordum. Etkisi olmuyor demek. Ne zaman geçer bu ağrilar. Geçsin valla bulantıya kusmaya raziyim. O yok daha Allah'tan. :) Senin kaç haftalık?

Kanamaniz falan yok değil mi? Geçen acile gittiğimizde hemen muayeneye aldılar. Alttan muayene oldum. Kanama yokmuş. Düşük olduğu zaman kanama oluyormuş sanirim. Yine de progestan verdi düşük riski içinmiş ilaç. Ve iğne vuruldum. Önlem amaçlı vermiş. Bu doktoruma da bahsettim tamam dedi. Önlem için yani. Işte ağrılar dışında bi sıkıntım yok. Zaten o tek başına her şeye yetiyor. Şu an başka bir şey olmasin. :)

Kızlar bakar mısınız kalp olanlar ilişki günleri. Sizce şansım var mı... biraz ayrıntı oldu ama kusura bakmayın

Eklentiler

• F29E5716-5E49-4E67-94DD-EC844E8F75A8.png
    F29E5716-5E49-4E67-94DD-EC844E8F75A8.png
    174,9 KB · Görüntüleme: 73
Kızlar bakar mısınız kalp olanlar ilişki günleri. Sizce şansım var mı... biraz ayrıntı oldu ama kusura bakmayın
Cnm merhaba...benim 17 mayis ta adet olmam gerekiyor... seninle hemen hemen yakin günlerimiz bence ovulasyon tarihini tutturmusunuz sansiniz var bence... ben womanlog'u kullaniyorum orada ovulasyon tarihinide tahmini gösteriyor...

Cnm merhaba...benim 17 mayis ta adet olmam gerekiyor... seninle hemen hemen yakin günlerimiz bence ovulasyon tarihini tutturmusunuz sansiniz var bence... ben womanlog'u kullaniyorum orada ovulasyon tarihinide tahmini gösteriyor...
Ona da bi bakayım ben inşallah bu ay olur senin de benim de isteyen herkesin çok sagolasın cevap verdiğin için

Hadi ya. Bana da Parol yazdı. Etkilemiyorsa kötü. :KK43: Çok fena oluyor. Toplam 15 dakikada falan geçiyor ama dayanılmaz bir şey. Ben de agridiginda parolu icerim diye seviniyordum. Etkisi olmuyor demek. Ne zaman geçer bu ağrilar. Geçsin valla bulantıya kusmaya raziyim. O yok daha Allah'tan. :) Senin kaç haftalık?
Ama sizde de ayni mi olur bilmiyorum.bana ikiside fayda etmedi.dediginiz gibi kisa suruyor ama agrisi dayanilmazda olabiliyor.insallah en kisa zaman da gecer cunku doktor normal dese bile insan ister istemez stres yapiyor.ilerleyen zamanlarda onlar olur ama o zaman da bulantidan sikayetci oluruz:)benim 4+1

Kanamaniz falan yok değil mi? Geçen acile gittiğimizde hemen muayeneye aldılar. Alttan muayene oldum. Kanama yokmuş. Düşük olduğu zaman kanama oluyormuş sanirim. Yine de progestan verdi düşük riski içinmiş ilaç. Ve iğne vuruldum. Önlem amaçlı vermiş. Bu doktoruma da bahsettim tamam dedi. Önlem için yani. Işte ağrılar dışında bi sıkıntım yok. Zaten o tek başına her şeye yetiyor. Şu an başka bir şey olmasin. :)
Cok sukur kanamam yok benim.sadece kasik agrim var.umarim banada dusuk onleyici ilaclar verir bi derece rahatlarim.agri farkli stres yapiyo bide acaba dusuk olucakta mi agri var diye stres yapiyorum.kotu bi durum

kızlar bir oglum var normal yolla oldu ama çocuğuma kardeş düşünüyoruz bayadır olmuyor ? Bir çok şey okudum ikinci cocugu olmayan anneleri... hatta tüp bebek deneyenler var . İlki normal yolla olup ikinciye hamile kalmamak çok üzücü . Doktora göründüm sıkıntı yok dedi . Var mı benim gibi olan ?? Bu ay değerlendirdik ama umudum hiç yok

benime aynı 2. gebeliği düşünüyorum ama olmuyor biraz daha bekleyip yaz dönemini bekleyecem artık .. nasip diyorum zamanı var demekki daha

Merhaba
Evet umudunu kaybetme hiç belli olmaz. Mucizeler beklemediğin anda gelir :)
Olmazsa da üzülme zamanı gelince mutlaka olur
Olumlu düşün :)

canım sende hamilesin tebrik ederim sayfamızın ikinci hamişi oldun
allah sağlıkla kucağında göstersin

X